DOLAR
 
2.163
EURO
 
2.848
ALTIN
 
89.673
BIST100
 
80.838


Eğitim

Yorumlar     Haber Tarihi : 28.03.2013 17:16

YGS Sınavı Soru ve Cevapları! Eğitim Haberleri

2013 ÖSYM ygssınavı bugün gerçekleştirildi. Ygs Türkçe ,matematik, sosoyal bilgiler(tarih, coğrefya, felsefe ve din kültürü ve ahlak bilgisi), fen bilimleri( fizik, kimya, biyoloji ) soru ve cevapları videolu çözümleri online habergazete.com sitemizde . 2013 ösym ygs sınavı soru ve cevapları çözümleri ile birlikte sitemizde mevcuttur.


YGS Sınavı Soru ve Cevapları! Eğitim Haberleri

2013 ÖSYM ygssınavı bugüngerçekleştirildi. Ygs Türkçe ,matematik, sosoyal bilgiler(tarih, coğrefya,felsefe ve din kültürü ve ahlak bilgisi), fen bilimleri( fizik, kimya, biyoloji) soru ve cevapları videolu çözümleri online habergazete.com sitemizde . 2013ösym ygs sınavı soru ve cevapları çözümleri ile birlikte sitemizde mevcuttur.


2013 YGS sınavı 24 mart 2013 Pazar günü tarihinde gerçekleştirildi. Üniversite sınavınınilk aşaması olan yüksek öğretime giriş sınavı sona erdi.  Sınav tüm Türkiye de ve KKTC nn Lefkoşailçesinde gerçekleştirildi. YGS sınavı Türkiye de 167 sınav merkezinde Lefkoşa da100bin 452 sınav salonunda 282 bin görevlinin katılımıyla yapıldı.

 

Ygs sınavına toplam 1 milyon 851 bin 326 kişikatıldı. Tüm Türkiye nin kalbinin atarak katıldığı ygs sınavı saat 10:00 dabaşladı. Sadece sınava katılan  adaylardeğil sınava katılanların aileleri de onlar kadar heyecanlıydı. Tüm dualar veumutlar ygs sınavına katılan öğrenciler içindi. Sınava katılmadan öncede tüm Türkiyede dualar yapıldı ve sınav başlayana kadar da devam etti. Sabahın erkensaatlerinde sınavın yapılacağı yerlerde adaylar ve yanındakiler büyük heyecaniçersindeydiler.

 

Ygs sınavı adayların sınav giriş yerleri vekimlik belgelerinin kontrolü ile içeriye alındılar. Adaylar sıra numaralarınınbulundukları yerlere oturdular. Öğrencilere daha sonra  tc numarası adı soyadı bulunan cevapkağıtlarıyla içinde kalem ,silgi şeker peçete olan kutular dağıtıldı.

 

Soru kitapçıkları rasgele dağıtıldılar. Cevap kağıtlarıgerekli yerler doldurulduktan sonra salon görevlilerince kontrol edildiler. Ygssınavında Türkçe Temel matematik , sosyal bilimler ve fen bilimleri adı altındaadaylar imtahana tabii tutuldular. Sınavda 40 türkçe  15 tarih 12 coğrafya  8 felsefe  5 din 40 matematik 14 fizik 13 kimya 13biyoloji soruları soruldu. Adaylar ilk 35 soruların tamamından sorumlututuldular.

 

Ygs sınavından geçmek için enaz  bir puan türünden 140 ve üzeri puan  almaları gerekiyor. Ygs sınavından 140 arası  180 puan alanlar meslek yüksekokul önlisansprogramlarıyla açıköğretim programlarını tercih edebilecekler. Sınavda 180 veüzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açıköğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarınıtercih edebilecek.

 

LYS BAŞVURULARI 22 NİSAN TARİHİNDE

LYS başvuruları 22 nisan tarihindeyapılacak.  Sınav 22-29 tarihler arasındabaşvurular yapılacak sınav ise22-23 tarihinde 5 oturum halindegerçekleştirilecek ve her bir oturum için 25 tl ücret yatıracaklar. LYS-4: Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler) 15 Haziran’da, LYS-1:Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik) ile LYS-5: Lisans Yerleştirme Sınavı-5(Yabancı Dil) 16 Haziran’da, LYS-2: Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri)22 Haziran’da, LYS-3: Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya) 23Haziran’da yapılacak.

A.ÇELİK/HABERGAZETE.COM


YGS BİYOLOJİ SORU VE CEVAPLARI


YGS KİMYA SORU VE CEVAPLARIYGS FİZİK SORU VE CEVAPLARI
YGS MATEMATİK SORU VE CEVAPLARI
YGS FELSEFE VE DİN SORU VE CEVAPLARIYGS COĞRAFYA SORU VE CEVAPLARI
YGS TARİH SORULARI VE CEVAPLARI VİDEO İZLE


YGS TÜRKÇE SORULARI VE ÇÖZÜMLERİ

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Haşim Ayyıldız

  << Önceki HaberSonraki Haber >>

  • Radamel Falcao Premier Lig’de!
  • İşte Beren Saat’in yeni mesleği
  • Servetini IŞİD’e bağışladı
  • Galatasaray’da Eboue çıldırttı!
  • Dünya gözünü onlara dikti
  • Bugünün Gazete Manşetleri 01 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Kara Para Aşk kadrosuna süpriz oyuncu
  • Damat adayı ikizleri karıştırınca olanlar oldu!
  • Ani bir kararla evlendi!
  • Ve menajeri açıkladı: Anlaşma sağlandı
  YORUMLAR
  Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


  Ziyaretçi - 522 gün 17 saat önce
  ilk defa girdim ygs sınavına 2 saatta türkçeyi zor yaptım çok uzundu paragraflar kazanmayalım diyemi hazırladınız bu...devamı..
  2
  60%
  1
  Ziyaretçi - 523 gün 3 saat önce
  durumlar nasıl arkadaşlar?
  1
  20%
  2
  Ziyaretçi - 525 gün 1 saat önce
  ösym yi ayakta alkışlamak istiyorum adaletten hak ve hukuktan bahseder bu seneye kadar hiç bölyle sorular sormuşlarmı...devamı..
  10
  80%
  4
  Ziyaretçi - 525 gün 15 saat önce
  1 ve daha fazla yılını şu sınav için harcayan insanlara bu şekilde enayi dedirtiyorsunuz ya helal olsun.
  3
  40%
  3
  BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
  Yerel Haberler
  1 / 10


  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  VİZYONDAKİLER
  Sefer Tası Sefer Tası
  Dom Hemingway Dom Hemingway
  Lal Lal
  Aşk Bilmecesi Aşk Bilmecesi
  Sıfır Teorisi Sıfır Teorisi
  Mutlak Adalet Mutlak Adalet
  Sensiz Olmaz Sensiz Olmaz
  Aşk Treni Aşk Treni
  İnanılmaz Örümcek-Adam 2 İnanılmaz Örümcek-Adam 2
  Şanslı Sayılar Şanslı Sayılar
  EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
  SON DAKİKA HABERLERİ
  SON YORUMLAR