DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Güncel Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 17.04.2013 12:22

Türkiye Taraftar Haritası (2013)


Bilyoner.com, ’Türkiye’de hangi il hangi takımı daha fazla tutuyor’ haritasını çıkardı.Takımlar Hangi ilde daha fazla seyirciye sahip. Merakla be


taraftar haritası

 HaberGazete- Bilyoner.com,Türkiye’de hangi il hangi takımı daha fazla tutuyor’ haritasını çıkardı.  İddia sitesi dördüncü defa Türkiye’nintaraftar haritasını çizdi. Türkiye genelinde taraftarların yüzde 36’sıGalatasaraylı, yüzde 35’i Fenerbahçeli, yüzde 19’u Beşiktaşlı, yüzde 4’üTrabzonsporlu. 43 ilde Galatasaray, 36 ilde Fenerbahçe taraftar sayısında önde.İstanbul ve Ankara’da Fenerbahçe Galatasaray’ı geçti. Kendi şehrinin takımınıen çok destekleyenler ise yüzde 30’la Eskişehirspor taraftarları. Elektronikşans oyunları sitesi Bilyoner.com, dördüncü defa Türkiye’nin taraftarharitasını çıkardı. 


 HARİTANIN BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİNTIKLAYIN

Bilyoner.com üyelerinintuttukları takımlar arasında yapılan değerlendirmeye göre; 43 ilde Galatasaray,36 ilde Fenerbahçe, kalan 2 ilde ise Trabzonspor ve Eskişehirspor taraftarlarıdaha fazlam oldu.

Bilyoner.com’un 2009taraftar haritasından bu yana Galatasaray’ın bazı illerde taraftar üstünlüğünükaybettiği görülürken, Fenerbahçe’de ise taraftar artışı dikkat çekti. 2009’danberi Galatasaray’ın 8 ilde üstünlüğünü kaybettiği farkedildi, Fenerbahçe isetam 7 ilde taraftar çoğunluğuna ulaştı.

 

Yapılan değerlendirmede,  şehirlerdeki Bilyoner.com üyesi taraftarlarınhangi takımları desteklediğini ortaya çıkartırken; ezeli rakiplerin ne kadaryakın taraftar sayısına sahip olduğunu da gösterdi. Elde edilen sonuçlara göre;Türkiye genelinde Galatasaray taraftarlarının oranı %36 iken, Fenerbahçetaraftarlarının oranın %35 olduğu görüldü. İki takımı Beşiktaş %19’la,Trabzonspor ise %4 ile takip etti. Diğer takımların toplam oranı ise %6’yakarşılık geldi.

 

GS- FB Puan Yükseltti BJK Puan Düşürdü

 

Milyoner.com’un taraftarharitasını ilk defa çizdiği 2009’dan bu yana Türkiye genelinde Galatasaray’ın 1puanlık, Fenerbahçe’nin 2 puanlık taraftar kazandığı görülüyor. Geçen sürezarfında Beşiktaş’ın ise 1 puanlık bir taraftar kaybına uğradığı anlaşılıyor. 4senelik zaman diliminde Trabzon’daki Trabzonspor taraftarlarının sayısındakiartış da göze çarpıyor. 2009’da bu oran %72 iken şimdi %79’a kadar çıktığı görüldü.

 

Bilyoner.com verdiğisonuçlara göre, İstanbul ve Ankara’da Fenerbahçe taraftarlarının büyükçoğunluğa sahip olduğu görüldü. Büyük şehirler arasında yer alan Bursa, İzmirve Adana’da ise Galatasaray’ın üstünlüğü hissedildi.

 

İstanbul: %37 FB - %36 GS -%20 BJK

Ankara: %35 FB - %33 GS -%21 BJK

İzmir: %38 GS - %32 FB - %18BJK

Bursa: %28 GS - %24 FB - %23Bursaspor

Adana: %39 GS - %22 FB - %18BJK

 

Bilyoner.com’un hazırladığısonuçlara göre, bir takımın en yüksek yüzde ile taraftara sahip olduğu il isebu sene de değişmedi. Trabzonspor, Trabzon’da bordo-mavili taraftarların %79ile çoğunlukta olduklarını gözler önüne serdi. Trabzonsporlu taraftarları %10’la Galatasaraylı, %5’lede Fenerbahçeli taraftarlar izledi.

 

Diğer Kulüpler

 

Dört büyük kulüp  dışında sonuçlarda kendine yer bulan takımlarEskişehirspor, Sivasspor, Bursaspor, Adana Demirspor ve Karşıyaka olaraksıralandı. Eskişehirspor taraftarları %30 ile en çok kendi şehirlerinintakımını desteklediklerini gösterdi. Sivasspor ise Sivas’ta Fenerbahçe’nin%28’lik taraftar oranının ardından %27 ile ikinci sırada yer alarak sıralamada“ben de varım” dedi. En çok taraftar oranına sahip üçüncü takımın Bursa’da%23’le Bursaspor olması da dikkat çekti. Adana Demirspor ve Karşıyaka’nın isekendi illerinde varlık gösteremediği görüldü. Bunun dışında kendi ilinde ilk 3’e giren diğer takımlar Malatya’da %20ile Malatyaspor, Gaziantep’te %15’le Gaziantepspor, Kayseri’de %15’le Kayserisporboldu.

 HARİTANIN BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİNTIKLAYIN

Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
  • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!
  • Sevdiceğine KRAL gibi hadiye!
  • Kilo almak istiyorum diyen seyirciye Canan Karatay’dan şok cevap
  • Serenay Sarıkaya çok cesur! Serenay göğüs dekoltesi yaptı
  • Elleri kınalı Zahide Yılanların Öcü’nde yok artık!
  • Bu fotoğrafa tepki yağdı!
  • Dünün Reyting Sonuçları (16 Ekim 2014 Perşembe Reyting Sonuçları)
  • Bedelli Askerlik çıkacak mı, Bedelli Askerlik şarları neler olacak?
  • Milli Takım’dan şok ayrılık kararı!
  • Ebru Şallı’dan yürek hoplatan kıyafet

  Güncel KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
  SON YORUMLAR