DOLAR
 
2.216
EURO
 
2.867
ALTIN
 
87.944
BIST100
 
77.821


Güncel

Yorumlar     Haber Tarihi : 22.04.2013 12:50

Ukrayna Uluslararası Havayolları Türkiye’ye Uçmaya Başladı


UKRAYNA Uluslararası Hava Yolları (UIA), Kiev-İstanbul seferlerini bugün başlattı.


istanbul Haberleri

HABERGAZETE - Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde ilk uçuş için yapılan törene Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Bohdan Yaremenko, TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, UIA Başkan Yardımcısı Simon Bundle ile havacılık dünyasından yetkililer katıldı. Törende konuşan Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Bohdan Yaremenko, ’’UIA’ nın düzenli seferlerinin güven içinde gerçekleştirilmesi için Ukrayna olarak her şeyi yapmaya hazırız’’ dedi.


TAV İstanbul Genel Müdürü Ünlü ise Atatürk Havalimanı’nın alanının dar olmasına rağmen dünyada en fazla katma değer üreten nadide mekanlardan biri olduğunu belirterek, ’’Geçen yıl Aerosvit Ukrayna Havayolları’nın İstanbul destinasyonunu kaldırması nedeniyle bir eksiklik yaşıyorduk. Çünkü Ukrayna, bizim tarihi ve siyasi anlamda büyük dostluk beslediğimiz ülkelerden bir tanesidir. Destinasyon açısında da Atatürk Havalimanı’nda her zaman ilk beşin içinde yer alıyorlardı. Oluşan bu boşluğu UIA ile doldurmayı başardık’’diye konuştu.   Konuşmaların ardından pasta kesildi ve ilk uçuşu yapan ekip basın mensuplarına poz verdi.


Ukrayna Hava Yolları Türkiye Müdürü Vicdan Yüksel Dönmez de seferlerle ilgili olarak,  “Gözen havacılık olarak Ukrayna Hava Yolları’nın Türkiye uçuşlarını başlattık. Haftada 14 sefer Kiev ve 7 sefer Odessa olmak üzere uçuşlar 21 frekans olacak. Vizenin kalkmasından dolayı zaten iki ülke arasında yolcu çoğalmıştı. Bundan sonra da artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Gerek ticari gerekse turistik olarak iki ülke arasında Ukrayna Hava Yolları’nın köprü olacağını düşünüyorum“ dedi.


İlk uçuş 218 yolcuyla gerçekleşirken Kiev-İstanbul seferleri her gün karşılıklı olarak yapılacak.

  • Bugünün Gazete Manşetleri 17 Eylül Gazete Önsayfaları
  • İnsanlık ölmüş dedirten olay
  • iPhone 6 ön siparişlerini iptal etti
  • Böyle isim mi olur demeyin!
  • Galatasaray Devler Ligi’ne özel tasarlanan formasını tanıttı
  • Dehşete düşüren iddia!
  • Bugünün Gazete Manşetleri 16 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Günün kahreden fotoğrafı!
  • Meryem Uzerli’nin partner sorunu!
  • Quaresma, Galatasaray ve Beşiktaş hakkında olay iddia!
  YORUMLAR
  Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


  BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER