DOLAR
 
2.216
EURO
 
2.867
ALTIN
 
87.944
BIST100
 
77.821


Güncel

Yorumlar     Haber Tarihi : 14.05.2013 22:38

İbrahim Şahin savunmasını yaptı


Ergenekon Davası’nda esas hakkındaki mütalaayı eleştiren eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin,"Ben vatan haini değilim, terörist değilim. Böyle saçmalık olmaz. Beraatime karar verilmesini istiyorum" dedi.


 İbrahim Şahin savunmasını yaptı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Ergenekon Davası’nda eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin’i esas hakkındaki mütalaaya ilişkin son savunmasını yaptı. Mütalaada ’Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep edilen ancak Adli Tıp Kurumu’nun “Cezai ehliyetinin tam olmadığı" şeklindeki raporu nedeniyle 37 yıla cezasının indirilmesi istenen Şahin, “Sahte delillere dayanan bu mütaalayı kabul etmiyorum, reddediyorum" dedi. Susurluk Davası’nda yargılandığını, ancak geçirdiği trafik kazası sonucu tam bir demans hastası olmasına karşın kendisine 6 yıl hapis cezası verildiğini anlatan Şahin şunları söyledi: ’Cezai ehliyeti yoktur’ raporuna karşın beni hapse attılar. 6 ay yattıktan sonra tahliye oldum. Daha sonra Cumhurbaşkanı tarafından affedildim. Ocak 2009’da Ergenekon’dan gözaltına alındım. Susurluk’un Ergenekon’un uzantısı olduğu şeklinde değerlendirmeler yapıldı. Demans hastalığı raporlarıma rağmen tutuklandım. Ergenekon’dan bırakılsam, Estergon diye bir dava olsa Zekeriya Öz gibi savcılar beni yine tutuklar."

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ÖLÜM LİSTESİNDEYİM"

PKK ve DHKP-C gibi terör örgütlerinin ölüm listesinde yer aldığını söyleyen Şahin, "15 sene bu örgütlerle mücadele ettim. 2 defa vuruldum, Ben bu örgütlerle ilişki halindeysem beni kim vurdu? Ben kendi kendimi mi vurdum? 20 yıl özel harekat timlerinin başkanlığını yaptım. İlk daire başkanı da bendim. Susurluk’ta yargılandığımda da başkan bendim. 2003’te emekli oldum. 17 yıldır devlet koruması altındayım.Ergenekon davasından tutukluyum ancak hakkımda hala koruma kararı var. Terörist olmak için mi kanımızı döktük? Bunu anlamak mümkün değil. Savcılar benden ne istiyor. İddianamede yer almayan suçları mütalaaya eklemişler. Kasten adam öldürmek suçundan cezalandırılmam isteniyor. Soruyorum ben kimi öldürmüşüm. Savcıların yargılanmamı istemesi hukuksuzluktur. Bu huksuzluğun düzeltilmesini istiyorum. Takdir sizindir" diye konuştu.

"BEN VATAN HAİNİ DEĞİLİM, TERÖRİST DEĞİLİM"

"Niçin ikide bir Susurluk konusu çıkıyor" diyen İbrahim Şahin "Ne olursa ‘İbrahim Şahin sen gel, Susurlukçusun’...Herkes eline aldı sazı, ‘Susurluk..’Susurluk’ diyor. Hem ben ön planı çıkıyorum" diye konuştu. “Terörist" diye suçladığına dikkat çeken sanık Şahin “Böyle saçmalık olmaz. Ben vatan haini değilim, terörist değilim. Beraatime karar verilmesini istiyorum" dedi. Savunmaların alınmasına ara veren mahkeme heyeti, duruşmayı 16 Mayıs Perşembe saat 09.00’a erteledi.

  • Bugünün Gazete Manşetleri 17 Eylül Gazete Önsayfaları
  • İnsanlık ölmüş dedirten olay
  • iPhone 6 ön siparişlerini iptal etti
  • Böyle isim mi olur demeyin!
  • Galatasaray Devler Ligi’ne özel tasarlanan formasını tanıttı
  • Dehşete düşüren iddia!
  • Bugünün Gazete Manşetleri 16 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Günün kahreden fotoğrafı!
  • Meryem Uzerli’nin partner sorunu!
  • Quaresma, Galatasaray ve Beşiktaş hakkında olay iddia!
  YORUMLAR
  Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


  BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
  SON YORUMLAR