DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Magazin Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 23.05.2013 21:53

Muhteşem Yüzyıl yeni bölüm ’de Şehzade Mustafa tehlikede


Muhteşem yüzyıl son bölüm özeti burada


muhteşem yüzyıl 100. bölüm fragmanı

Muhteşem Yüzyıl’da gerilim dolu dakikaların ardı-arkası kesilmek bilmiyor. Muhteşem yüzyıl yeni bölüm 29 mayıs 2013 günü star tv ekranlarında olacaktır.
Mihrimah kızının yasını tutarken, Hürrem Şah Sultan’dan hesap sormaya gider. Şaşkına dönen Şah Sultan, Nigar’ı susturmaya kararlıdır. Tüm payitahtta kızını arayan Rüstem onu kaçıranın Nigar olduğunu öğrenir. Etrafındaki çember daralan Nigar köşeye sıkışır. Rüstem ile Nigar‘ın hesaplaşması herkesi şok eden bir biçimde sona erer.

Hürrem Mehmet’i Manisa sancağına çıkarmakta kararlıdır. Rüstem Mustafa‘yı Manisa’dan sürdürmek için yeni bir tuzak kurarken, bir yandan da Lütfi Paşa‘yı gözden düşürmeye uğraşır. Lütfi Paşa hakkında bir dedikodu yayılmasını sağlar.

Mustafa hakkındaki kuşkuları Süleyman’ı tüketir. Şehzade Mustafa ise babasının gözünde değerini yitirdiğini düşünmektedir. Kardeşlerinin sancak haberiyle rahatlayan Mustafa, Rüstem’in kurduğu tuzağa düşer.

Meyhane baskınlarına devam eden Lütfi Paşa, bir hayat kadınını ağır şekilde cezalandır. Bu ceza, Şah Sultan’ın kulağına gidince tartışırlar.
Muhteşem Yüzyıl’da Lütfi Paşa öfkesine yenilince, ölümcül bir hata yapar. Süleyman ise Mustafa hakkında öyle bir karar verir ki, sonun başlangıcı olur.


Muhteşem yüzyıl 100. bölüm fragmanı
'nda herkesin aklına ilk gelen Şehzade Mustafanın boğulmazamanı geldiği olacak. Şehzade mustafa tarihte babasının emiri ile boğdurulmuştu. Seferde iken arkadançağıralarak öldürülmüştü. Muhteşem yüzyıl yeni bölüm 'de bu sahne yavaş yavaş yaklaşıyor. Muhteşem yüzyıl dizisi bölümlerin hızlı geçilmesinden sonra dizinin çabuk biteceği akla gelen ilk gelenlerden oluyor. Sultan süleyman sefere çıkacak ve oğlunu arkasından çağıracak. Zaten rüstem paşa bütün zehirleme çalışmalarını yapıyor. Hürrem etkisi ile rüstem, sultan süleymana yavaş yavaş şehzadenın kuyusunu kazıyor.Muhteşem yüzyıl son bölüm ‘de yaşananlar dizisinin çabuk biteceği sinyallerini vermeye başladı. Muhteşem yüzyıl son bölüm’de neler yaşandığını habergazete.com olarak önemli kısımları çıkardık. Muhteşem yüzyıl dizisinde şehzade mustafa'nın boğulma sahnesi her geçen bölüm yaklaşmaktadır. Mahidevran sultan oğlunun durumuna çok üzülmektedir. Lütfi paşa fuhuş olayına el attı. Kim fuhuş yapıyorsa onu cezalandırııyor ve fuhuş mekanlarına kapattırmaya devam eediyor. Lütfi paşa 'nında sonu geldi diyebiliriz 


RÜSTEM PAŞA İLE MİHRİMAH SULTAN EVLENDİ

Muhteşem yüzyıl son bölüm ‘de Mihrimah sultan istemeyerek evlendi. Göz yaşları ile düğünü yapıldı. Mihrimah için bu hayattan çekeceği başka bir sıkıntı kalmadı. Rüstem paşa düğüne sapa sağlam geldi ve düğün hediyesini Sultan Süleyman’dan aldı. Kubbe veziri olarak divana girdi. Kubbe veziri olduğu için Hürrem sultan gücüne güç kattı.

2 YIL GEÇTİ

Mihrimah sultan evlendikten sonra 2 yıl sonrasından Muhteşem yüzyıl dizisine devam edildi. Rüstem ile Mihrimah Sultan’ın bir kız evlatları oldu. Muhteşem yüzyıl dizisi çok hızlı olarak devam etmektedir. Mihrimahın kızına bir süt annesi bulundu. Ama bu herkesin tahmin ettiği gibi Şah sultan ‘ın adına çalıştığını öğrendik.
ŞEHZADELER SANCAĞA ÇIKIYOR

Lütfi paşa, Rüstemin varlığından çok rahatsız olmaktadır. Hürremin gücünü azaltmak ve Rüstemin varlığını azaltmak için Şehzadelerin sancağa çıması gerekiyordu. Şehzade Mehmet 20 yaşına gelmesine rağmen sancağa çıkmamasının tek sebebi annesi hürrem sultan ‘ın gücüdür. Fakat Lütfi paşa’nın ısrarlarına dayanamıyan sultan süleyman han hazretleri Şehzadelerin sancağa çıkmasına onay verdi. Lütfi paşa şehzade mehmet için amasya sancağını, Selim için konya sancağını, beyazıt için kütahya sancağına çıkmalarına onay verdiler. Bu haberi alan hürrem sultan ne yapacağını bilemedi fakat bunu değiştirmekten başka çareside yok. Damadı rüstem paşaya sana kızımı verdim sende Şehzade mehmet’in Manisa sancağını çıkmasını sağlayacaksın dedi.

NİGAR İŞ BAŞINDA


2 yıl aradan sonra nigar kalfa tekrar çıktı. Fakat bu sefer kana susamış bir şekilde saraya geldi. Rüstem paşa’yı öldürmek istiyordu.Bu iş Şah sultandan yardım istedi ve Hatice sultan ile Şah sultan mihrimahın kızını görmeye gittiği sırada nigarda onlarla birlikte gidip sarayın mahsenine saklandı. Gece olunca rüstemi öldürmek için harekete geçecekti. 

Rüstem bunca yıl bekledikten sonra amacına ulaşmak içinartık yapamayacağı şey yoktur. Hem kendisi için hem de Hürrem Sultan için.Bunca olayları atlattıktan sonra nihayet hayallari çok yakındır ve ölmeyeniyeti yoktur. Saraya ulaşan ölüm haberiile herkes yıkılır. Tabi ki bunu planlayan Şah Sultan ve Lütfi Paşahariç eminlerdir. Rüstem Paşa’nın öldüğünden ancak onu yanıltır ve zekası ilebir kez daha kendine hayran bırakır. Süleyman, Hürrem ve Hüsrev paşa bir aradaiken birden içeri Rüstem girince herkes şoke olur. Rüstemin öldüğü haberi ilepaniğe kapılan Hürrem ise sevinçle, Rüstem’in uyguladığı planın zekice olduğunuve tam da kendilerine layık bir damat olduğunu söyler. Çünkü Rüstem Paşa yolaçıkmadan tedbir almıştır ve iki ayrı kafile ile farklı yollardan gitmiştir. Buzeki davranış ardından hayatı bir kez daha kurtulur. 

Rüstüm artık bir Divanüyesidir. Sultan Süleyman damadını Kubbe Veziri olarak atar. Bu durum hiçkimsenin hoşuna gitmese de Sultan Süleyman, Rüstem Paşa’nın ne kadar zeki birpaşa olduğunu bilir. Ve sonunda Mihrima Sultan’a kavuşur. 15 gün düğün dernekyapılır. Aynı zaman da şehzadelerin sünnet düğünü de olur. Rüstem, aslındakendinden nefret eden Mihrimah’ın gözüne girmek için önünde eğilir ve kendindesakladığı zehir dolu şişeyi içmeye kalkar. Ancak Mihrimah izin vermez. Kendinibu kadar seven bir adamı asla geri çevirmez. Çünkü uğruna göz yaşı döktüğü veçok savş verdiği Malkoçoğlu oldukça fazla canını yakmıştır. Ve artık içindekiacıyı gömerek hayatına devam edecektir. Ve düğünden 1 yıl sonra Mihrimah veRüstem Paşa’nın bir kız çocuğu olur. Sultan Süleyman adını Ayşe koyar.

Mihrimah çok huzursuzdur. Sütü yoktur ve bir süt annebulurlar. Lakin gelen süt anne de Şah Sultan’ın emrindedir. Rüstemin bunu fark etmesikısa sürmeyecektir. Peki Şah Sultan ile saraya gelen Nigar, ayşe bebeğe neyapacak? Hepsi yeni bölümü ile Star Tv ekranlarında olacak.

22 mayıs Muhteşem yüzyıl 100.yeni bölüm fragmanı ekranlarda çıkmıştır.

İşte Muhteşem yüzyıl 100.yeni bölüm fragmanı
Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
  • Volkan Demirel’den derbi yorumu! Sneijder’in şutlarını...
  • Ekmeğin içinden öyle bir şey çıktı ki...
  • Kerem Bursin; Tuvalet bile temizledim
  • Bu sefer de kulağını kesti!
  • Kadir Doğulu’dan sevgilisiyle yeni poz
  • Sneijder’den Hagi itirafı!
  • Şok yarışma!
  • 50 yaşındaki adam beni satın aldı!
  • Elimizde sevişme görüntülerin var!
  • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!

  Magazin KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
  SON YORUMLAR