DOLAR
 
2.163
EURO
 
2.848
ALTIN
 
89.673
BIST100
 
80.838


Eğitim

Yorumlar     Haber Tarihi : 03.10.2013 09:07

2013 LYS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu İçin Tıkla! LYS - YGS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu - 2013 ÖSYS


2013 ÖSYM Ek Yerleştirme kılavuzu yayınlandı. 2013 ÖSYM ÖSYS Ek yerleştirme ek tercih kılavuzu ösym resm web sayfasından yayınlandı. ÖSYM 2013 Ek yerleştirme ek tercih kılavuzuna habergazete.com sitemizden ulaşabilirsiniz. ÖSYM 2013 LYS YGS ek yerleştirme ösym duyruları


2013 LYS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu İçin Tıkla! LYS - YGS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu - 2013 ÖSYS

HABERGAZETE.COM     -  ÖSYM 2013 LYS ek tercih ve yerleştirme başvuru kılavuzu yayınlandı .ÖSYM LYS ek tercih-yerleştirme kılavuzu LYS boş kontenjanları habergazete.com sitemizde.2013 ÖSYM LYS ek yerleştirme kılavuzunu görmek ve indirmek için tıklayın. İşte 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme 


2013 YGS LYS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU YAYINLANDI!

Ek Yerleştirme İle ilgili tüm ayrıntılar, koşullar,dikkat edilmesi gereken hususlar ?


Tüm üniversiteadaylarının aylardır dört gözle beklediği lys ek tercih yerleştirme kılavuzuyayınlandı. LYS ve Ygs ek yerleştirme tercih kılavuzu ösym nin resmi web adresiolan osym.gov.tr haber sayfasından duyurular kısmından yayınlandı


Üniversite adaylarıYGS LYS tercih sonuçlarından sonra fakültelere yerleşemeyen adaylar gözünü ekyerleştirmeye çevirdiler. Ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı adaylar hangi üniversitelerve hangi fakültelere gitmek için kılavuzu incelemeleri gerekmektedir.

 

Üniversite ek tercihleyerleşecek olan adaylar kılavuzda yer alan kendilerine uygun bölüm veprogramları şartlar ve koşullara göre belirledikten sonra tercihlerini 25-30 eylültarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığı ve kendi bireysel olarakinternetten de tercihlerini bildirebilecekler.

 

İnternetten başvuruyapacak olan adaylar ÖSYM nin ais.osym.gov.tr web sayfasından tc kimliknumaraları ve ösym aday şifrelerini girerek tercih yapabilirler. ÖSYM Adayşifreleri bulunmayan adaylar ösym başvuru merkezlerinden aday şifreleri alarakyada başvuru merkezlerince tercih bildirebilirler.


Ösym web resmisayfasından yapılan açıklamaya göre ek tercih süreleri uzatılmayacaktır. Adaylartercih bildirme işlemlerini ösym başvuru merkezlerince yapacaklar ise başvuruformuyla birlikte merkeze 3 tl karşılığında işlemlerini yapacaklar. Posta ilegönderilen tercih bildirme formları işleme alınmayacaktır.


2013 ösym YGS ve LYSek yerleştirme tercihleri ile ilgili tüm aşamalar ,kurallar ve tercihlerinnasıl yapılacağıyla ilgili tüm bilgiler yayınlanan tercih kılavuzunda yeralmaktadır. Üniversite adaylarının tercih kılavuzunu iyi okumaları ve ona göretercih yapmalarında fayda vardır.2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzu (23 Eylül 2013)


Adaylar tercih formuna ösym nin resmi adresiosym.gov.tr online sayfası olan aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirler. Aday tercih formu www.osym.gov.tr/dosya/1-69320/h/osys-tercih-formu-2013.pdf‎ığ adresini kendi internet sayfanız ıp adresine kopyalayarak direk tercihkılavuzunu pdf formatında kendi bilgisayarlarına indirebilirler.


Ösym resmi adresinden ilk etapda yayınlanantercih kılavuzu sadece incelemek ve kontrol etmek için yani adayların tercihverecekleri bölümleri koşulları ve şartlarıyla birlikte incelemeleri içindir. Yayınlanan2013 lys ve ygs tercih yerleştirme kılavuzunda ,adaylar belirlemiş olduklarıprogramların kod numaralarını bir yere yazmaları ve kaydetmeleri kolaylıksağlayacaktır. ÖSYM ye tercih bildirme aşaması ise 25-30 eylül 2013 tarihleriarasında bildireceklerdir.


Üniversiteye ek yerleştirmeden tercihbildirecek olan adaylar ösym nin tercih bildirme tarihleri olarak belirlediği25-30 eylül tarihleri arasında internetten bireysel başvuru işleminiistedikleri saatte yapabilecekler. Yani gün içi 24 saat süresince internettentercih bildirme hakkına sahiptirler. Fakat ösym bavuru merkezine tercihbildirecek olan adaylar başvuru merkezlerinin işgünü saatleri içinde yapmalarıgerekmektedir. Ösym aday şifresi olmayan tüm üniversite adaylarının ösym  başvuru merkezlerinden şifre almalarıkolaylık sağlayacaktır ve sonraki tüm işlemleri için ösym nin aday işlemlerisistemi sayfasından merkeze bir daha gitmeye gerek kalmadan tüm işlemlerinihalledebilecekler.


2013 lys ygs ek yerleştirme tercih kılavuzuonline habergazete.com sitemizde mevcuttur. 2013 LYS ek yerleştirme kılavuzuhaber linki sitemizde mevcuttur. Linke tıklayarak kılavuzu online pdfformatında bilgisayarınıza indirerek kılavuzu inceleyebilirsiniz.  

 (A.ÇELİK/HABERGAZETE.COM)


2013 ek tercih yerleştirmeden kimlerfaydalanabilir? Ek yerleştirme ile ilgili uzman kişilerden yorumlar ,ösym resmiweb sayfasından bireysel tercih nasıl yapılır? Tercih yapılırken nelere dikkatedilmelidir?akıllı tercih yapmayla ilgili tüm ayrıntılar ve bunlarla ilgili tümvideolar aşağıdaki videolarda mevcuttur.
Ek yerleştirmeden kimler yararlanabilir?
 ÖSYM Online Tercih Nasıl Yapılır,Nasıl Değiştirilir,Nasıl SıralamalaÜniversite tercihinde bunlara dikkat! Akıllı Tercih 1. Bölüm
 Tercih Özel Programı - Üniversite TercihleriKaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Adnan Çelik

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

  • Bugünün Gazete Manşetleri 02 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Düğünden sonra ilk kez konuştu
  • İstanbul’da ilginç olay!
  • Cansu Deren’nin aylık kazancı dudak uçuklattı
  • 20 yıl sonra Tarkan’la poz verdi!
  • Banyoyu temizlerken...
  • Radamel Falcao Premier Lig’de!
  • İşte Beren Saat’in yeni mesleği
  • Servetini IŞİD’e bağışladı
  • Galatasaray’da Eboue çıldırttı!
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


Ziyaretçi - 346 gün 4 saat önce
acıklayın artık sabır bırakmadınız !
64
80%
12
Ziyaretçi - 347 gün 20 saat önce
CEm karacanın da dediği gibi Biz Görmedik sen görürsün yawrum bu gidişte gelecek ygs ile beraber açıklarlar bunlar....devamı..
49
100%
6
Ziyaretçi - 356 gün 23 saat önce
bu ne saçma bi sistem böyle o zaman asıl kayıtları da daha erkene alsınlar bu kadar kışışyı magdur etmeye ne hakları...devamı..
840
100%
101
Ziyaretçi - 356 gün önce
Allah aşkına açıklayın yav bunalıma girdik şuradaa
564
100%
62
Ziyaretçi - 357 gün 6 saat önce
kayıtlarda bitti daha neyi bekliyorlar anlamıyorum ya bazı bölümlerin eğitimi başladı bile ders kaçırıyoruz.
704
100%
87
Ziyaretçi - 358 gün 18 saat önce
Hadi abi ya açıklayın şu lanet olasıca pislik kılavuzu
480
100%
73
Ziyaretçi - 358 gün 20 saat önce
ben okudum çok pişman oldum ham camide hamde kilisede geç kaldım
177
40%
181
Ziyaretçi - 358 gün 21 saat önce
ya arkadaşlar bi bilginiz var mı ne zaman yapılacak bu ek tercihler
290
80%
73
Ziyaretçi - 358 gün 21 saat önce
ek tercih kılavuzu ne zamn açklnck
227
80%
62
Ziyaretçi - 358 gün 21 saat önce
ben tercih yaptım ve acıbadem geldi ama kayıt yaptırmadım ek yerleştirmelere katılabilirmiyimmm? :(
157
40%
226
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
1 / 10


EN SON EKLENEN VİDEOLAR
VİZYONDAKİLER
Sefer Tası Sefer Tası
Dom Hemingway Dom Hemingway
Lal Lal
Aşk Bilmecesi Aşk Bilmecesi
Sıfır Teorisi Sıfır Teorisi
Mutlak Adalet Mutlak Adalet
Sensiz Olmaz Sensiz Olmaz
Aşk Treni Aşk Treni
İnanılmaz Örümcek-Adam 2 İnanılmaz Örümcek-Adam 2
Şanslı Sayılar Şanslı Sayılar
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR