DOLAR
 
2.216
EURO
 
2.867
ALTIN
 
87.944
BIST100
 
77.821


Eğitim

Yorumlar     Haber Tarihi : 19.12.2013 13:12

KYK 2014 Burs sonuçları 2013-2014 Yeni Dönemde KYK yeni dönem harçları ne kadar?


KYK Burs sonuçları 2013. KYK Burs sonuçları sonuçları için Bakan Suat Kılıç Twitterden duyurdu.Bakan Suat Kılıç KYK Burs sonuçları için açıklama yaptı ve ne zaman açılanacağını Twitter hesabından duyurdu. KYK Burs sonuçları açıklandığı zaman online habergazete.com sitemizden ulaşabilirsiniz.


KYK Burs sonuçları 2013HABERGAZETE.COM
   KYK Burs sonuçları 2013.  KYK Burs sonuçları sonuçları için Bakan Suat Kılıç Twitterden duyurdu.Bakan Suat Kılıç KYK Burs sonuçları için açıklama yaptı ve ne zaman açılanacağını Twitter hesabından duyurdu.  KYK Burs sonuçları açıklandığı zaman online habergazete.com sitemizden ulaşabilirsiniz.  

 

Spor Bakanı Suat Kılıç, KYK sonuçlarının Ne Zaman açıklanacağını Twitter'dan Duyurdu. Kılıç KYK sonuçlarını haftasonu Başbakanla Beraber açıklayacaklarını geçirdiklerini söyledi.  Üniversitelere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ARDINDAN Öğrencileri Yeni Bir Aldanmayın! SONUÇ Açıklama Heyecanı sardı. Bu Yıl Üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerinin Bir çoğunun başvuruda bulundugu Kredi Yurtlar Kurumu Burs Sonuçları Büyük Bir heyecanla ivme yakalaması bekleniyor Kredi Başvuru ettik ettik.


Kyk Sonuçları for Ne Kadar ödenecek buRs; Şuan ödenen burlar üzreti 280 TL'dir. Bu ücretin yılbaşından SONRA zamlanarak 300 TL Ile 320 Tlarasından Bir DEĞER alacağı Tahmin ifade ediliyor.Yani KYK sonuçlarınagöre tip kez Başbakanlık bursu Transaction Adaylar tercih işlemlerini bakanlığın zamlı burlar alacaklar bur'ları. Aralık ayında açıklanan sonuçlara GÖRE Burslar Öğrenim Kredisi ya da bursa alma hakkı kazanan öğrencilere tip Ödemeleri 7 Ocak 2014 tarihinde yapılacaktır.


 Öğrencilerin kredisinin kesilmesini gerektirecek herhangi Bir ​​makarnalık olmamasi Halinde met Interim öğrenci hesaplarına Her Ayın 7'sinde yatırılacaktır. KYK sonuçlarını açıkladığında Konu İle İlgili DAHA AYRINTILI Bilgi sitemizde Haber ve alacaktır bur'ları.


Yurtkur Kredi-Burs Başvuru Tarihleri Açıklandı.KYK  Herhangi bir yükseköğretim programına kayıtlı arasınıf öğrenciler için YURT başvuruları 01 Temmuz - 12 Ağustos 2013 tarihleri arasındadır.KyK Burs Başvuruları ne zaman başlayacak? 2013 KYK Yurt ve Burs İşlemleri Takvimi  


KYK  BURS sonuçları aşağıdaki bağlantıdan açıklanacaktır. Burs sonuçlarına açıklandığında aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. • Yüksek lisans, doktora, ön kayıt, özel yetenek, yatay, dikey geçiş sınavı ile yükseköğretim programına girecekler için 09 Eylül- 22 Eylül 2013.

  Ara sınıf öğrencilerinin ise 09 Eylül - 22 Eylül 2013 tarihleri arasında YURT MÜDÜRLÜKLERİNE başvuru yapmaları gerekmektedir.

  EK KONTENJANLA yerleşecek öğrenciler ÖSYM tarafından ek yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra başvuru yapabilirler. ARTIK YIL öğrencilerinin ise 09 Eylül - 22 Eylül 2013 tarihleri arasında YURT MÜDÜRLKLERİNE başvuru yapmaları gerekmektedir.  YURT BAŞVURULARI


   

  KREDİ/BURS BAŞVURULARI


  _

  MÜRACAATTA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
  1. Müracaatlarınız www.kyk.gov.tr üzerinden yapılacaktır. Öğrenciler, müracaat ettikten sonra müracaat tarihleri arasında olması şartı ile başvuru güncellemesi yapabileceklerdir.
  2. Burs ve öğrenim kredisi müracaatında bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Kurumumuz tarafından kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacaktır. Beyanlarının doğru olmadığı tespit edilenlerin ise burs ve öğrenim kredisi hakkı iptal edilecektir.
  3. Öğrencilerin, interaktif müracaatlarını yaparken her alanı dikkatlice incelemeleri, konuyu tam olarak kavradıktan sonra ilgili alanları cevaplamaları gerekmektedir.
  4. Öğrencilerin, hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı beyanda bulunmaları burs ve öğrenim kredisi almalarını engelleyecektir.
  5. Öğrenciler evli ise ve eşleri çalışıyor ise eşlerinin aylık net gelirini tam ve doğru olarak yazmaları, çocukları var ise beyan etmeleri gerekmektedir.
  6. Müracaatların bitim tarihinden itibaren ailenin sosyo ekonomik ve öğrencinin öğretim durumunda meydana gelen değişikliklerin, müracaat tarihinin bitimini takip eden 30 gün içinde Kuruma bildirilmesi halinde değişiklikler değerlendirmede dikkate alınacaktır.
  7. 2013-2014 öğretim yılı burs ve öğrenim kredisi sonuçları (www.kyk.gov.tr)web sayfamızda ilan edilecek olup ayrıca adrese herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.
  8. Burs ve öğrenim kredisi müracaat sonuçları muhtemelen Kasım - Aralık 2013 tarihleri arasında belli olacaktır. Bahse konu tarihlerde www.kyk.gov.tr web sayfamızdan sonuçlar ile ilgili olarak bilgi alınabilecektir.

  MÜRACAATTA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  Müracaatlarınız www.kyk.gov.tr üzerinden yapılacaktır. Öğrenciler, müracaat ettikten sonra müracaat tarihleri arasında olması şartı ile başvuru güncellemesi yapabileceklerdir.
  Yurt müracaatında bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Kurumumuz tarafından kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacaktır. Beyanlarının doğru olmadığı tespit edilenlerin ise yurt hakkı iptal edilecektir.
  Öğrencilerin, interaktif müracaatlarını yaparken her alanı dikkatlice incelemeleri, konuyu tam olarak kavradıktan sonra ilgili alanları cevaplamaları gerekmektedir.
  Öğrencilerin, hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı beyanda bulunmaları yurda girmesini engelleyecektir.
  Öğrenci evli ise ve eşi çalışıyor ise eşinin aylık net gelirini tam ve doğru olarak yazması, çocukları var ise beyan etmeleri gerekmektedir.
  Müracaatların bitim tarihinden itibaren ailenin sosyo - ekonomik ve öğrencinin öğretim durumunda meydana gelen değişikliğin, müracaat tarihinin bitimini takip eden 30 gün içinde Kuruma bildirilmesi halinde değişiklikler değerlendirmede dikkate alınacaktır.
  2013-2014 öğretim yılı yurt sonuçları (www.kyk.gov.tr)web sayfamızda ilan edilecek olup ayrıca adrese herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.
  Yurt sonuçları ile ilgili olarak 2013 Eylül ayı itibari ile www.kyk.gov.tr web sayfamızdan bilgi alınabilecektir.

  YURTTA ÖNCELİKLER

  • Şehit ya da gazi çocukları,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların kendileri veya çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları,
  • %40 ve üzerinde engellilik durumu olanlar,
  • Anne ve babası ölmüş olanlar,
  • Anne ve/veya babası YURTKUR ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığında çalışanlar ile emekli olanlar
  • Lise ve dengi öğrenimlerini devlet yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar,
  • Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar,
  • Milli olmuş amatör sporcu öğrenciler,
  • Mahkeme kararı ile devlet yurdunda barınmasına karar verilenler,
  • ÖSYM Başkanlığınca belirlenen her öğrenim dalındaki ham puan bazında ilk 100’e giren öğrenciler öncelikli olarak yurda yerleştirilmektedir.
  YURT Genel Açıklama: Depozito; öğrencinin yurt ücretini zamanında yatırmaması veya yurtta yapacağı zarara karşılık tutulan paradır. Öğrencinin yurtla ilişiği kesildiğinde 5 yıl içinde yurda başvurması halinde depozitosunun kalanı iade edilir. (01 Ocak 2013 tarihinden itibaren genel olarak uygulanan aylık yatak ücreti 189 TL. Depozito ücreti 380 TL. olup, 01 Ocak 2014 tarihinde bu ücretler yeniden belirlenecektir.)
  Yurt müracaat sonuçları açıklandığında Kurumumuzun www.kyk.gov.tr İnternet sayfasından takip edebilirsiniz. 


  DİKEY ve YATAY GEÇİŞ YAPAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

  Kurum yurtlarında barınmakta iken, yükseköğretim kurumlarına yatay veya dikey geçiş yapan (dönem sonunda kayıtlarını sildirmiş dahi olsalar son öğretim döneminde yurtlarımızda kaldıklarını belgelendirmeleri durumunda) öğrencilerle ilgili bilgi ve belgeler, Bölge ve Yurt Müdürlüklerine teslim edildiğinde derhal yurtlara kesin kayıtları yapılacaktır.


  MASTER VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
  2013–2014 Öğretim Yılında İlk Defa Yüksek Lisansa Başlayan öğrencilerin
  Yurt Müracaatı 09 Eylül -22 Eylül 2013 tarihleri arasında başlayacaktır.

  Master (Yüksek Lisans Tezli Tezsiz) Öğrencileri Sınıf Durumlarını Müracaat Esnasında Aşağıdaki Şekilde Seçeceklerdir
  Okuduğunuz Dönem Aşağıdaki Gibiyse Sınıfınızı
  01. Ders dönemi birinci yarıyıl ise 1 Seçiniz
  02. Ders dönemi ikinci yarıyıl ise
  03. Tez dönemi üçüncü yarıyıl ise 2 Seçiniz
  04. Tez dönemi dördüncü yarıyıl ise
  05. Ders dönemi ek süre birinci yarıyıl ise Ek Süre Seçiniz
  06. Ders dönemi ek süre ikinci yarıyıl ise

  Doktora Öğrencileri Sınıf Durumlarını Müracaat Esnasında Aşağıdaki Şekilde Seçeceklerdir
  Okuduğunuz Dönem Aşağıdaki Gibiyse Sınıfınızı
  01. Ders dönemi birinci yarıyıl ise 1 Seçiniz
  02. Ders dönemi ikinci yarıyıl ise
  03. Ders dönemi ek süre birinci yarıyıl ise 2 Seçiniz
  04.Ders dönemi ek süre ikinci yarıyıl ise
  05.Yeterlilik dönemi birinci yarı yıl ise 3 Seçiniz
  06.Yeterlilik dönemi ek süre ikinci yarıyıl ise
  07.Tez dönemi birinci yarıyıl ise 4 Seçiniz
  08.Tez dönemi ikinci yarıyıl ise
  09.Tez dönemi ek süre birinci yarıyıl ise Ek Süre Seçiniz
  10.Tez dönemi ek süre ikinci yarıyıl ise
  11.Tez dönemi ek süre üçüncü yarıyıl ise

  YURTLARDA KAYIT İÇİN İSTENİLEN BELGELER

  1. Öncelik Belgesi

  • Şehit veya gazi çocuğu, (Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
  • Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğün’den alınacak belge)
  • Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)
  • Anne ve/veya babası Gençlik ve Spor Bakanlığı veya Yurtkur’ da çalışanlar, Yurtkur’dan emekli olanlar (Kurumdan alacakları onaylı belge)
  • Milli olmuş Amatör sporcular lisanslı (T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
  • %40 ve üzerinde sakatlık durumu olanlar, (Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)
  • Anne ve babası vefat edenler, (Bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların kendileri veya çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları,( Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
  • Mahkeme Kararı ile devlet yurtlarında barınmasına karar verilenler (Mahkeme Kararı)
  • ÖSYM Başkanlığınca belirlenen her öğrenim dalındaki ham puan bazında ilk 100’e giren öğrenciler,(Sonuç Belgesi)

  2. 6 adet son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf,  YURT

  Yurt istekleri ancak, öğrencinin ailesinin ikamet ettiği yer, öğrenim göreceği yükseköğretim kurumunun bulunduğu şehrin belediye sınırları dışında ise (şehir içi nakil araçlarından yardımsız faydalanamayan âmâ felçli bir veya iki kolu veya bacağı olmayan öğrenciler hariç) yurt başvurusu dikkate alınacaktır.
  Kurum yurtlarının bulunduğu il/ilçeler ile aylık ücreti farklı (yüksek) olan yurtları görmek için Tıklayınız
  Yurt ücreti; yurtlarda barınma ve diğer hizmetler karşılığında öğrenciden alınan paradır. Farklı (yüksek) yurt ücreti, genel ücrete tabi yurtlarımıza oranla fiziki yapı ve/veya donanımda farklılıklar bulunan yurtlarda barınma ve diğer hizmetler karşılığında alınan paradır.

  Depozito; öğrencinin yurt ücretini zamanında yatırmaması veya yurtta yapacağı zarara karşılık tutulan paradır. Öğrencinin yurtla ilişiği kesildiğinde 10 gün içinde yurda başvurması halinde depozitosu iade edilir. (1 Ocak 2013 tarihinden itibaren genel ücret uygulanan yurtlara aylık yatak ücreti 111 TL., aylık ücreti farklı olan yurtlarda ise bu ücretler 114 TL ile 198 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Genel ücret uygulaması yapılan yurtlarda alınan depozito ücreti 175 TL., aylık ücreti farklı olan yurtlarda ise 180 TL. ile 350 TL arasında değişkenlik göstermektedir. 1 Ocak 2014 tarihinde bu ücretler yeniden belirlenecektir. Depozito ücreti; genel ücret uygulaması yapılan yurtlar ile farklı ücret uygulaması yapılan yurtlarda; bir aylık yurt yatak ücretinden az olmamak ve dört aylık yurt yatak ücretini geçmemek kaydıyla Genel Müdürlükçe ayrı ayrı belirlenecektir.)
  BURS NEDİR?

  Yurt dışında yükseköğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan, karşılıksız (geri ödemesiz) verilen paradır.
  Burs ile ilgili önemli açıklamalar: Kurumumuzca verilmekte olan burslar başarıya endeksli olup bir sonraki yıl tarafınıza burs ödenebilmesi için öğrenciler, bir üst sınıfa başarılı olarak geçtiklerini Kurumca hazırlanan “Öğrenci Tanıtım Başarı Belgesini” 2014 Ağustos veya Eylül ayı içinde www.kyk.gov.tr web sayfamızın E-HİZMETLER linkinden temin edip öğretim kurumlarına ve konsolosluklara onaylatarak Ekim 2014 ayı sonuna kadar bir dilekçe ekinde “YURTKUR – Kredi Dairesi Başkanlığı, Söğütözü Mah. 2176. Sok. No.: 25 Çankaya-ANKARA adresimize bildirmeleri gerekmektedir.
  Öğrencinin başarı durumunu 2014 Ekim ayı sonuna kadar bildirmemesi halinde veya bildirip de öğretim kurumunda başarısız olması durumunda bursu öğrenim kredisine (borçlanma karşılığı krediye) dönüştürülecektir. Öğrencinin öğrenim kredisine dönüştürülen bursu daha sonra başarılı olsa dahi tekrar bursa dönüştürülmeyecektir.
  Öğrenciler, Kurumumuzca hazırlanan “Matbu Öğrenci Belgesini ” www.kyk.gov.tr web sayfamızdan 2014 Eylül ayı içerisinde temin edebileceklerdir.


  ÖĞRENİM KREDİSİ NEDİR?
  Yurt dışında yükseköğrenim gören Türk gençlerini maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yükseköğretim kurumlarının normal öğrenim süresince verilen ve zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır.
  Öğrenim kredisi borcu, öğrenciye normal öğrenim süresince verilen miktarlara Türkiye İstatistik Kurumu Toptan Eşya Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilmektedir.

  BURS VE ÖĞRENİM KREDİSİNDEN YARARLANAMAYACAKLAR
  • Üniversiteye uyum kursuna giden öğrenciler,
  • Öğrenim öncesi hazırlık kursuna giden öğrenciler,
  • Yurt dışı eğitim giderlerinin tamamı özel sektör veya kamu kurum ve kuruluşlar tarafından karşılanan öğrenciler,
  • 1416 sayılı Kanun ile Milli Eğitim Bakanlığından burs alan lisans ve lisansüstü öğrenim yapan öğrenciler,
  • Mevlana veya Erasmus değişim programı ile yurt dışına giden öğrenciler, (Mevlana değişim programı ile yurt dışına giden öğrenciler müracaatlarını yurt içi alanından yapmak zorundadırlar, yurt dışı alanından yapsalar dahi işleme alınmayacaklardır.) yurt içi alanından müracaat etmek için tıklayınız.
  • Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilen araştırma bursunu alan master ve doktora öğrencileri,
  • Yurt dışında staj eğitimi yapan öğrenciler,
  • Dil kursuna giden öğrenciler, (üniversitenin hazırlık sınıfı hariç)
  • Öğrenim göreceği bölümün ön hazırlık sınıfına devam eden öğrenciler,
  • Kurumdan burs veya öğrenim kredisi almış öğrenciler, (Lisansüstü öğrencileri hariç)
  • Kurumdan halen burs veya öğrenim kredisi almakta olan öğrenciler,
  • Uzaktan eğitim yapan öğrenciler,
  • 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/Kredi Verilmesine İlişkin Kanunun 2’nci maddesinin ikinci fıkrasında belirtilen kamu kurum ve kuruluşlarından burs, kredi veya benzer nitelikte nakdi yardım alan öğrenciler,
  • Taksirli suçlar hariç sabıka kaydı bulunan öğrenciler,
  • Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından tanınmayan yurt dışındaki öğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler,
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve ücret alarak yurt dışında öğrenim gören öğrenciler,
  • Gerçeğe aykırı beyanda bulunan veya belge veren öğrenciler,
  • Kurum yurt içi ve yurt dışı Yurt İdare İşletme Yönetmeliklerine göre “Yurttan süresiz çıkarma cezası” alan öğrenciler,
  • Yabancı uyruklu öğrenciler,
  • Örgün eğitim dışında öğrenim gören öğrenciler,
  • Burs isteğinde bulunduğu tarihte okula giriş tarihi itibariyle bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler, (burstan)
  • Ek süre (artık yıl) öğrenim gören öğrenciler,
  NOT: Bahse konu öğrenciler müracaatta bulunsalar dahi müracaatları işleme konulmayacaktır.

  DİKEY GEÇİŞ YAPAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

  İki yıllık bir yükseköğretim programından yıl kaybı olmadan mezun olup ara vermeden dört yıllık bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler;
  Daha önceki öğretim kurumunda iken Kurumumuzdan burs almış ise ve 2013–2014 öğretim yılında üçüncü sınıf öğrencisi olarak öğrenim gördüklerini belgelemeleri halinde burs ödemeleri devam ettirilecektir.
  Daha önceki öğretim kurumunda iken öğrenim kredisi almış ise 2013-2014 öğretim yılında okuyacağı sınıfı, gösterir Kurumca hazırlanan öğrenci belgesini bir dilekçe ekinde göndermeleri halinde öğrenim kredi ödemeleri, yeni öğretim kurumlarına nakilleri yapılarak, devam ettirilecektir.

  Bu durumda olan öğrencilerin yeniden müracaatta bulunmamaları gerekmektedir.

  Ancak, iki yıllık bir yükseköğretim programı süresince Kurumumuzdan burs veya öğrenim kredisi almayan ve öğrenimlerine ara vermeden dikey geçiş imtihanı sonucu intibak veya hazırlık sınıfını tamamlayan (intibak veya hazırlık sınıfı okuyanların müracaat etmeleri halinde müracaatları işleme konulmayacaktır.) ve 2013–2014 öğretim yılında lisans programına başlayan öğrenciler de burs ve öğrenim kredisi için bu alandan başvuruda bulunabileceklerdir.
  Kurumdan daha önce burs veya öğrenim kredisi almayıp, ilk defa müracaat edecek öğrenciler ise interaktif müracaatlarında okula giriş yılı olarak mezun oldukları iki yıllık okula giriş yıllarını yazacaklardır.

  Örneğin; iki yıllık bir yükseköğretim programına (mezun olduğu okula) 2010–2011 öğretim yılında girenler, bu durumda okula giriş yılını 2010 olarak yazacaklardır.


  BURSTA ÖNCELİKLER
  • Şehit çocukları
  • Gazi çocukları,
  • 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu hükümleri gereğince; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların kendileri veya çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları,
  • Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40 ve üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler,
  • Anne ve babası ölmüş olanlar,
  • Orta öğrenimlerini Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı Yetiştirme Yurtlarında barınarak tamamlayanlar,
  • Orta öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar,
  • 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21’inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi gereği terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrencilere ve ölenlerin çocuklarına normal aylık burs tutarının bir katı burs verilecektir.

  • Ayrıca;
  • Milli olmuş amatör sporcu öğrencilere,
  • 2013–2014 öğretim yılında üniversite yerleştirme sınavında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) Başkanlığınca belirlenen her öğrenim dalındaki ham puan bazında ilk 100’e giren öğrencilere normal aylık burs tutarının üç katı burs verilmektedir.

  BURS/ KREDİSİ KAZANIR İSENİZ SİZDEN İSTENİLECEK BELGELER

  ÖNEMLİ NOT: Aşağıda yazılı belgeler kredi sonuçları açıklandıktan sonra tarafınızdan dilekçe ekinde istenecektir. Şimdiden belge göndermeyiniz.
  • Şehit veya gazi çocuğu ile 5510 Sayılı Kanun hükümleri gereğince; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları (Sosyal Güvenlik Kurumundan Kurumumuzca temin edilecektir.)
  • Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40’ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler (tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık raporu alınacaktır.)
  • Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden Kurumumuzca temin edilecektir.)
  • Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Darüşşafaka Lisesinden Kurumumuzca temin edilecektir. )
  • 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 inci maddesi kapsamındaki terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrenciler ve ölenlerin çocukları (ilgili köy hangi Valiliğe bağlı ise o Valilikten alınacaktır.)
  • Milli olmuş amatör sporcular (T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
  • Anne ve babası vefat edenler, (Kurumumuzca temin edecektir.)

  T.C GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

  YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
   
  ADRES : SÖĞÜTÖZÜ MAH. 2176 SOK. NO:25 ÇANKAYA/ANKARA
   
  Genel Müdürlük Santral No: 0 312 551 60 00 (PBX)
   
  ÇAĞRI MERKEZİ : 444 19 61
   
  FAX : 0 312 551 65 73


Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Adnan Çelik
 • iPhone 6 ön siparişlerini iptal etti
 • Böyle isim mi olur demeyin!
 • Galatasaray Devler Ligi’ne özel tasarlanan formasını tanıttı
 • Dehşete düşüren iddia!
 • Bugünün Gazete Manşetleri 16 Eylül Gazete Önsayfaları
 • Günün kahreden fotoğrafı!
 • Meryem Uzerli’nin partner sorunu!
 • Quaresma, Galatasaray ve Beşiktaş hakkında olay iddia!
 • İbrahim Tatlıses’i çıldırtan iddia!
 • Arapların gözü Beren Saat’te
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


Ziyaretçi - 257 gün 4 saat önce
merhaba ben daha önce kütahyada üniversite okuyordum bu yıl yeniden sinava girerek erzincani kazandım ve orda okumaya...devamı..
0
0%
0
Ziyaretçi - 321 gün 23 saat önce
arkadaşlarverilen telefon nuraraları yanlış lütfen aşağıdaki telefonları
3
100%
0
Ziyaretçi - 397 gün 2 saat önce
nezaman acıklanr
21
80%
7
Ziyaretçi - 414 gün 5 saat önce
kyk ve burs bavurusunu nerden yapıoruzz
25
60%
13
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR