DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Türkiye Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 07.08.2013 14:37

Bursa Valisi Harput: Takdirim iktidar lehinedir - Bursa Haberleri


MERKEZ Valiliği’ne atanan Bursa Valisi Şahabettin Harput, bugün düzenlediği basın toplantısında, yerine gelen Van Valisi Münir Karaoğlu’nun KCK da


Bursa Valisi Harput: Takdirim iktidar lehinedir - Bursa Haberleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayladığı son Valiler Kararnamesi ile emekliliğine 6 ay kala merkez valiliğine alınan Bursa Valisi Şahabettin Harput, veda öncesi Çarşamba Valilik binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Merkez valiliğine alınması ile ilgili değerlenmelerde bulunan ve soruları yanıtlayan Vali Harput, Bursa’ya hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi.

Görev süresi boyunca herkese eşit mesafede durduğunu ifade eden Harput, Bursa’nın her türlü sorununu görmeye çalıştığını belirterek, "Bursa’da klasik bir valilik yapmadım. Bütün il müdürlerine ’radar gibi olacaksınız, gözleriniz her şeyi algılayacak’ öğüdünü verdim. Bursa’nın ulaşımdan eğitime, sağlıktan imara kadar bütün sorunlarına sahip çıktık. Değerlerini gördük. Bu nedenle Bursa’dan huzuru kalple ayrılıyorum" dedi. Vali Harput, Bursa’ya atanan Van Valisi Münir Karaoğlu’nun kendisinin öğrencisi olduğunu ve kendisi döneminde başlayan projelerin devamını sağlayacağını kaydetti.

“BASINDAN ÇIT ÇIKMADI”

Ayrılmadan önce içinde sadece Bursaspor ile ilgili uhdesi kaldığını dile getiren Vali Harput, "Evladım suç işlese kelepçe vururum. Suç işleyenler ve cezalar şahsidir. Suçsuz, masum bir taraftarın maçı izlemesini engelleyemezsiniz. Olay çıkarsa bunun gereğini devlet yapar. Ben Türkiye’nin bir ayıbını kaldırmak istedim. Bu yetmezmiş gibi Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’nın cenazesinde misafir olarak gittiğim yerde bir Vali protesto ediliyor. Basından çıt çıkmıyor. Vicdan, hakikat öldü mü? Ne zaman doğruları yazacaksınız? Hür basın, hür yargı demokrasinin garantisidir" diyerek sitem etti.

“ALINGANLIK GÖSTERMEM”

Emekliliğine 6 ay kala Merkez Valiliği’ne görevlendirilmesini nasıl algıladığı sorulan Harput, 2014 yılında yapılacak seçimler nedeniyle görevden alındığını kaydetti. Seçimlerden 45 gün önce emekliye ayrılacak olduğunu hatırlatan Vali Harput, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim konusunda titiz. Yeni gelecek valinin Bursa’yı bir yıl öncesinden tanıması gerektiğini düşünüyor. Beni değişik siyasi kesimlere taşımak isteyenler oldu. Ben herkese eşit derecede yakınım, bu benim ilkemdir. Cumhurbaşkanı ile görüştüm. Erken emekliliğe ayrılmamı istediler. Ancak ben emekliliğimi şubat ayına göre planlamıştım. Alınganlık göstermem. Takdir nerede olursa orada görev yaparım. 6 yıldır aileme vakit ayıramadım. Bir süre kendimi dinleyeceğim" dedi.

“BARIŞ SÜRECİNİN ADIMLARI”

Yeni göreve gelecek olan Van Valisi Münir Karaoğlu’nun KCK davasında tutuklanarak hapis yatan belediye başkanlarının görevlerini iade ederken kendisinin iki yıl önce görevden alınan Gemlik Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Fatih Güler hakkında olumsuz görüş bildirme nedeni sorulan Vali Harput, “Bu İçişleri Bakanlığı’nın tasarrufudur. Barış sürecinde bazı adımlar atılması gerekiyordu. Olay sadece bununla değerlendirilmeli. Her olayı kendi konusu, dosyası içinde değerlendirmek lazım. Kimseye karşı duygusallığımız olamaz. Kendi irademi hiç bir şekilde birinin haksızlığına kullanamam, ama takdirimi idare olarak iktidar lehine kullanırım. Yasayı eşit uygularım. Vali hükümetin siyasi ve idari yürütme organıdır” diye konuştu.

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Emin Arvas
Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
  • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!
  • Sevdiceğine KRAL gibi hadiye!
  • Kilo almak istiyorum diyen seyirciye Canan Karatay’dan şok cevap
  • Serenay Sarıkaya çok cesur! Serenay göğüs dekoltesi yaptı
  • Elleri kınalı Zahide Yılanların Öcü’nde yok artık!
  • Bu fotoğrafa tepki yağdı!
  • Dünün Reyting Sonuçları (16 Ekim 2014 Perşembe Reyting Sonuçları)
  • Bedelli Askerlik çıkacak mı, Bedelli Askerlik şarları neler olacak?
  • Milli Takım’dan şok ayrılık kararı!
  • Ebru Şallı’dan yürek hoplatan kıyafet

Türkiye KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR