DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Güncel Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 24.08.2013 08:58

O Şiir Başbakan’ın Boğazına Düğümlendi! Başbakanı ağlatan


Acıların dinmek bilmediği Suriye ve Mısır için konuşan Başbakan Erdoğan programında sonunda Mısır’da hayatını kaybeden Esma için yazılan mektu


Başbakan

HABERGAZETE-BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, bir televizyon programına katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Suriye’deki gelişmeleri değerlendiren Başbakan Erdoğan, "Esed denilen bu adam babasının yaptığı zulmü şu anda üçe, dörde katlamış vaziyette. Hama, Humus’ta babası bir zalim olarak tarihin kayıtlarına geçti, bir diktatör olarak, bir katil olarak tarihin kayıtlarına geçti, ama evladı şu anda babasını aratır hale geldi" dedi. Başbakan Erdoğan programında sonunda Mısır’da hayatını kaybeden Esma için yazılan mektup okunurken gözyaşlarını tutamadı. 

Recep Tayyip Erdoğan, Ülke TV’de yayınlanan ’Sıradışı Özel’ programına katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan Suriye’de yaşanan gelişmeleri değerlendirirken, dünya ülkelerinin burada yaşananlara sessiz kaldığını söyledi. Başbakan Erdoğan şöyle konuştu: "Esed denilen bu adam babasının yaptığı zulmü şu anda üçe, dörde katlamış vaziyette. Hama, Humus’ta babası bir zalim olarak tarihin kayıtlarına geçti, bir diktatör olarak, bir katil olarak tarihin kayıtlarına geçti ama evladı şu anda babasını aratır hale geldi. Hama, Humus tarihte bir kayıttır. Şimdi artık Suriye’nin her tarafında havadan bombalamadan tutunuz da füzelere varıncaya kadar çok ciddi ölümler söz konusu. Hama, Humus’ta malum 40 bin insan öldürülmüştü. Burada ise şu anda 100 bini aşmış durumda. Bu 100 bini dün sabahki olay bize adeta unutturur gibi oldu. Çünkü onların bu denli resimlerini, kayıtlarını gerçekten görememiştik. Dün o çocukların halini gördüğümüzde biz evimizde nasıl perişan olduysak gerek eşim, gerek çocuğum hepberaber, aynı şekilde inanıyorum ki zerre kadar vicdanı olan, zerre kadar insanlıktan nasibini almış olanlar da herhalde bu tablodan onlar da bir şeyler çıkarması lazım." 


Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player’ın son sürümünü indirin.

">

Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player’ın son sürümünü indirin.

" type="application/x-shockwave-flash" quality="high">

YENİ BİR BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KURULABİLİR

Birleşmiş Milletlerin yaşanan birçok olaya sessiz kaldığını ifade eden Başbakan Erdoğan bu durumdan çıkış adına yeni bir oluşum kurulabileceğini ifade etti. Başbakan Erdoğan şunları söyledi: "Gerçekten dünya 5’ten büyük diyorsak o zaman diğer ülkeler ortaya gelmek suretiyle kendi Birleşmiş Milletlerini kurar. Böyle bir çıkış yapılabilir. Böyle bir çıkışın yapılması kendilerini reforme etmeye doğru götürür. Çekiliyoruz dediği zaman ne olacak, ne yapacak? Şu anda bir çok kuruluşlar var. ASEAN gibi, Şangay İşbirliği Teşkilatı gibi. Avrupa Birliği kurulduğu zaman Avrupa Birliği diye kurulmadı ki, Demirçelik İşbirliği diye kuruldu. Ondan sonra Avrupa Ekonomik Topluğu oldu, ondan sonra Avrupa Topluluğu Avrupa Birliği ve şimdi hem siyasi hem sosyal birlik olarak ortada duruyor. Böyle bir durum var. Gelişme bu. Yani burada ortaya çok daha farklı bir çıkış konulabilir." 

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI 

Programda, Müslüman Kardeşler Teşkilatı liderlerinden Muhammed el-Bilteci’nin Mısır’daki olaylar sırasında ölen kızı Esma’ya yazdığı veda mektubunu dinleyen Başbakan Erdoğan, gözyaşlarını tutamadı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: "Benzer şeyleri ben yaşadım. Esma’ya el-Bilteci tabii bu mektubu yazarken, o ifadelerde adeta ben de çocuklarımı gördüm. Bir de onun Esma’nın cenaze namazını kıldıramayışı ve bir de tabii şu olgunluk ve geleceğe bakıştaki ölüm ötesi dünyayı okuyuşu beni ciddi manada duygulandırdı. Tabii şehadet çok farklı birşey. Esma hayata doymadan, ama o şehadet makamına koştu. O duruşun, babasının duruşu, inanıyorum ki dünyadaki birçok islam dünyasındaki ülkelere inşallah ders olur. Gençlerimize ders olur, örnek olur. Baba evlat ilişkisinde bizler için örnek olur. Ben şu anda başbakan değilim, sadece bir vatandaş Tayyip olarak bu ifadeleri kullanıyorum." 
Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Abdullah Ünlü
Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
  • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!
  • Sevdiceğine KRAL gibi hadiye!
  • Kilo almak istiyorum diyen seyirciye Canan Karatay’dan şok cevap
  • Serenay Sarıkaya çok cesur! Serenay göğüs dekoltesi yaptı
  • Elleri kınalı Zahide Yılanların Öcü’nde yok artık!
  • Bu fotoğrafa tepki yağdı!
  • Dünün Reyting Sonuçları (16 Ekim 2014 Perşembe Reyting Sonuçları)
  • Bedelli Askerlik çıkacak mı, Bedelli Askerlik şarları neler olacak?
  • Milli Takım’dan şok ayrılık kararı!
  • Ebru Şallı’dan yürek hoplatan kıyafet

Güncel KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR