DOLAR
 
2.225
EURO
 
2.865
ALTIN
 
87.594
BIST100
 
77.775


Futbol

Yorumlar     Haber Tarihi : 11.09.2013 17:21

Fenerbahçe’den dev proje


enerbahçe Ankara Boks Okulu, "Boks Olimpiyat Oyunlarının Yıldız Adaylarını Arıyor" adlı projeyi hayata geçirecek.


Fenerbahçe’den dev proje

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Boks Federasyonu, Fenerbahçe Spor Kulübü ile Dünya Çocukları Birliği Derneği Spor Kulübü’nün destekleri ile gerçekleştirilecek proje ile Türk sporunda ilk kez yetenek taraması ile sporcu seçimi yapılmış olacak. Proje ile Olimpiyat Oyunları yolunda Türk boksuna büyük yetenekler keşfedilmesi hedefleniyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü’ne bağlı olarak 2005 yılından beri Ankaralı gençlere spor yapma olanağı sunan Fenerbahçe Ankara Boks Okulu, yeni projesi ile boksa yeteneği olan çocukları yetenek seçimi ile belirleyip, iyi bir sporcu olup, Milli Takım seviyesine gelinceye kadar çocuklara karşılıksız burs, spor malzemesi ve ücretsiz spor eğitimi vermeyi planlıyor.

20 Eylül-25 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılacak ön kayıtın ardından kayıt yaptıran çocuklara 2-5 Kasım 2013 tarihleri arasında yetenek seçimi uygulanacak, Yetenek seçimi sonrasında belirlenecek ilk 10 kişiye, yıllık bin TL burs, ücretsiz boks eğitimi, yıllık spor malzemesi, 20 kişiye ücretsiz boks eğitimi, yıllık spor malzemesi, 20 kişiye ücretsiz spor eğitimi verilmesi verilecek.
Proje hazırlıklarına büyük destek veren Fenerbahçe Spor Kulübü Boks Şube Kaptanı Mert Öztemel yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe olarak amatör sporlara ve özelliklede boksa destek vermeye devam edeceğiz. Türkiye’ye, bokstaki ilk Olimpiyat altın madalyasını kazanması için bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Projemize destek veren başta Spor Bakanlığımıza ve Bakanlık birimlerine, sponsorlarımıza teşekkür ederim" dedi.
Projenin Ana Sponsoru Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Nak Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Barış, "Ülkemizin enerji kaynağı olabilecek çocukların var olan yeteneklerini ortaya çıkarılması ve desteklenmesi için projeye destek olduk. Sporun en az eğitim kadar önemli olduğunu unutmamalıyız. Proje ile seçilecek yeni yeteneklere destek vermekten mutlu olacağız" diye konuştu.

Yetenek testi için 2000, 2001, 2002, 2003 ve 2004 doğumlu erkek çocuklar, 1999, 2000, 2001 doğumlu kız çocuklar başvuruda bulunabilecek. Kayıtların internet üzerinden ve Fenerbahçe Ankara Boks Okulu Spor Salonu’nda yapılacağı açıklandı.

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Enes Dabbağ
  • Bugünün Gazete Manşetleri 23 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Baby TV izlemekten anam ağladı..
  • Ünlü çift boşandı!
  • İstanbullular dikkat!
  • Gündemi sarsan Ersun Yanal iddiası
  • Zeynep Beşerler’in düğününde ilginç olay
  • Selçuk İnan’dan flaş karar!
  • Öpmeye doymadı
  • CR7 Messi’yi geçti...
  • Bugünün Gazete Manşetleri 22 Eylül Gazete Önsayfaları
  YORUMLAR
  Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


  BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
  SON YORUMLAR