DOLAR
 
2.163
EURO
 
2.848
ALTIN
 
89.673
BIST100
 
80.838


Eğitim

Yorumlar     Haber Tarihi : 17.09.2013 09:59

2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Takvimi Yayınlandı-MEB 2013

2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Takvimi Yayımlandı. 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı takvimi meb.gov.tr net sayfasından yayınlandı. 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Takvimi online habergazete.com sitemizde


2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Takvimi Yayınlandı-MEB 2013


HABERGAZETE.COM 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Takvimi Yayımlandı. 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı takvimi meb.gov.tr net sayfasından yayınlandı. 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Takvimi online habergazete.com sitemizdeeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Ankara Etimesgut Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda tören düzenlendi. Törene, Bakan Avcı’nın yanı sıra, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Müsteşar Yardımcıları Salih Çelik, Yusuf Büyük, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, öğretmenler, öğrenciler ve yakınları katıldı.

 

Bakan Avcı, törendeki konuşmasına yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak başladı.

 

-Bakan Avcı:

 

-’’Zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılması, derslik yapımı, ücretsiz kitap uygulaması, taşımalı eğitim, pansiyon ve burs hizmetleri, her okula bilişim teknoloji sınıfları, internet erişimi gibi sayısız hizmet modeliyle sizlerin en güzel şekilde yetişmesi için elzem olan okul iklimini oluşturmanın gayreti içindeyiz’’

 

-’’Milli Eğitim Bakanlığı olarak servislerin güvenliğini artırmak amacıyla servislere standart getirme üzerinde hassasiyetle duruyoruz’’  dedi.

 

-Bu yıl ilk kez okullarda Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Güvenliği Platformu tarafından öğrenci servis kurallarının temsili gösterimi yapıldı. Velilere, öğrencilere yönelik ’’Emniyet Kemeri Simülatörü’’ uygulaması gerçekleştirildi.

 

-Bakan Avcı da simülatöre geçerek emniyet kemerini taktı ve öğrencilerle trafik güvenliği hakkında mesajlar verdi

 

-Bakan Avcı’dan ilk mesaj ’’kitap okuyun’’


 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Takvimi Yayımlandı.  (Genelge 2013 / 12)  TIKLAYINIZ.

 
 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Takvimi Yayımlandı.  (Genelge 2013 / 12)  TIKLAYINIZ.


Bu eğitim-öğretim yılına yaklaşık 61 bin 600 kurumda, 550 bin derslikte 16 milyon öğrenci ve 870 bin öğretmenle başlandığını belirten Bakan Avcı, "Bu gerçekten de insanda büyük bir coşku ve heyecan oluşturan başlangıcın sadece çocuklarımızın geleceğe dönük umutlarını değil ailelerimizin umutlarını, eğitim camiasının umutlarını ve elbette ülkemizin geleceğe dönük umutlarını barındırdığını belirtmeliyim" diye konuştu.

 

Herkesin bu umut ve inançla dolu olarak yeni bir yıla başladığını ifade eden Bakan Avcı, şunları kaydetti:

 

"Ayrıca bu konuşmayı bu ülkenin yetiştirdiği güzel insanlardan, büyük şairlerden ama her şeyden önemlisi çocuk edebiyatının usta kalemlerinden biri olan Cahit Zarifoğlu’nun adını taşıyan bir okulda yapmaktan ayrıca mutluyum. Öyleyse sizlere bu eğitim-öğretim yılında ilk mesajım kitap okumanın hayatımızdaki önemi ve anlamı üzerine olsun. Tıpkı iyi bir okul gibi iyi bir kitabın da hayatınızda, kendinizi ifade etme tarzınızda ufkunuzun gelişmesi ve zihninizin özgürleşmesindeki etkilerini çok sonra fark edersiniz. Bu yüzden kitapları yanı başınızdan hiç eksik etmeyin ve okuma öğrenme arzunuzu, sevginizi hiç yitirmeyin."

 

-’’Büyük çaba içindeyiz’’

 

Öğrencilerin her birinin bilgi ve yeteneklerini okul yıllarında geliştireceğine dikkati çeken Bakan Avcı, başarılarıyla bilgi ve beceri sahibi olarak kendi emeklerini boşa çıkarmayacaklarını bildirdi.

 

Türkiye’nin geleceğe dönük hayal ve hedeflerinin bilgi, beceri ve değer sahibi yetişmiş insan gücüne bağlı olduğunu vurgulayan Bakan Avcı, "Dolayısıyla sizleri çağın gereklerine göre yetiştirmek üzere devlet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, hayırseverlerimiz el ele verip sağlık, güvenlik ve mutluluk içinde eğitiminizi sürdüreceğiniz eğitim ortamları oluşturmanın büyük çabası içindeyiz" dedi.

 

Eğitim sisteminde yapılan düzenlemelere de değinen Bakan Avcı, "Zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılması, derslik yapımı, ücretsiz kitap uygulaması, taşımalı eğitim, pansiyon ve burs hizmetleri, her okula bilişim teknoloji sınıfları, internet erişimi gibi sayısız hizmet modeliyle sizlerin en güzel şekilde yetişmesi için elzem olan okul iklimini oluşturmanın gayreti içindeyiz" diye konuştu.

 

-’’Emniyet kemerini takmayı ihmal etmeyin’’

 

Çocukların nitelikli eğitim alması kadar onların güvenliğinin de önemli olduğunu dile getiren Bakan Avcı, öğrencilerin okuldaki ve trafikteki can güvenliğinin sağlanmasının kendileri için büyük önem arz ettiğini söyledi.

 

Bu amaçla İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün de katılımıyla bir çalıştay düzenlendiğini hatırlatan Bakan Avcı, trafikteki tehlike ve risklere karşı özellikle temel eğitim öğrencilerinin güvenliğinin nasıl sağlanacağı konusunu derinlemesine ele aldıklarını anlattı.

 

Bakanlık olarak servislerin güvenliğini artırmak için servislere standart getirme üzerinde hassasiyetle durduklarını işaret eden Bakan Avcı, şöyle konuştu:

"Bu kapsamda servis şoförü ve rehber personeli eğitimlerinin en üst düzeye çıkarılması, araçların temiz, tertipli ve düzenli olması konularında farkındalığın artırılması, engelli öğrencilerimiz için uygun servisler ve görevli personel konusunda düzenlemeler yapılması başlıklarına azami önem veriyoruz.

Öğrencilerimizden rica ediyorum, güvenliğiniz için emniyet kemerini takmayı ihmal etmeyin."

 

-’’Yollarını bulmalarına rehberlik edecek’’

 

Konuşmasında öğretmenlere de seslenen Bakan Avcı, öğrencilerin başarı ve mutluluğunda, okulu sevmesinde bir öğretmenin büyük etkisinin olduğunu ifade etti.

 

Öğretmenlerin çocuklara her zaman yanlarında olduklarını hissettireceklerine inandığını söyleyen Bakan Avcı, "Onların aklına, yüreğine, ruhuna dokunarak doğru adımlar atmalarına, yollarını bulmalarına rehberlik edecekler. Eğitim sürecinde sizin yoğun çabanız ve fedakarlığınız bugünün çocuklarına ve ülkemizin yarınlarına yapılacak en büyük katkıdır" diye konuştu.

 

Bir çocuğun güzel yetişmesinde öğretmen ve okulun rolü kadar, anne ve babanın ilgi ve desteğinin de çok büyük önem taşıdığını belirten Bakan Avcı, veli, öğretmen ve okul yönetiminin işbirliği içinde hareket ederek eğitim öğretimde başarının kazanılacağını kaydetti.

 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, şair ve yazar Cahit Zarifoğlu gibi pek çok önemli kişinin de isimlerinin okullara verildiğini anımsattı. 

 

-İlk ders zilini Bakan Avcı çaldı

 

Bir öğrenci ve velinin de konuştuğu tören sonrasında Bakan Avcı, Vali Yüksel, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Aydoğan ve diğer törene katılanlar okulun merdivenlerine geçti. Bakan Avcı, yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini burada çalarak başlattı.

 

Ardından Bakan Avcı ve beraberindekiler sınıfları gezdi. Öğrenci, öğretmen ve velilerle kısa süre konuşan Bakan Avcı, öğrencilere Cahit Zarifoğlu’nun kitaplarını hediye etti. Sınıfta kendisine verilen çiçeği kabul eden Bakan Avcı, bu çiçeği daha çok öğretmenin hak ettiğini belirterek, öğrencilere çiçeği öğretmenlerine vermelerini söyledi.

 

Bakan Avcı, bir sınıfta tahtaya el yazısıyla ’’2013-2014 eğitim-öğretim yılı hayırlı olsun’’ diye yazdı.

 

-Trafik güvenliği anlatıldı

 

Daha sonra okulun bahçesinde Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Güvenliği Platformu tarafından öğrenci servis kurallarının temsili gösterimi yapıldı. Velilere, öğrencilere yönelik ’’Emniyet Kemeri Simülatörü’’ uygulaması gerçekleştirildi. 

 

Bakan Avcı da öğrencilerle birlikte ’’kapılar açılmadan arabadan inmeyeceğim, emniyet kemerimizi takacağız, araç hareket ederken yerimden kalkmayacağım’’ gibi bazı kuralları söyledi. Üzerinde ’’Yolculuk süresince şoförün dikkatini dağıtabilecek hareketlerden kaçınacağım’’ yazılı afişi kaldıran Bakan Avcı, öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Adnan Çelik

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

  • Düğünden sonra ilk kez konuştu
  • İstanbul’da ilginç olay!
  • Cansu Deren’nin aylık kazancı dudak uçuklattı
  • 20 yıl sonra Tarkan’la poz verdi!
  • Banyoyu temizlerken...
  • Radamel Falcao Premier Lig’de!
  • İşte Beren Saat’in yeni mesleği
  • Servetini IŞİD’e bağışladı
  • Galatasaray’da Eboue çıldırttı!
  • Dünya gözünü onlara dikti
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
1 / 10


EN SON EKLENEN VİDEOLAR
VİZYONDAKİLER
Sefer Tası Sefer Tası
Dom Hemingway Dom Hemingway
Lal Lal
Aşk Bilmecesi Aşk Bilmecesi
Sıfır Teorisi Sıfır Teorisi
Mutlak Adalet Mutlak Adalet
Sensiz Olmaz Sensiz Olmaz
Aşk Treni Aşk Treni
İnanılmaz Örümcek-Adam 2 İnanılmaz Örümcek-Adam 2
Şanslı Sayılar Şanslı Sayılar
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR