DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Yaşam Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 28.09.2013 22:32

HABERGAZETE 28 EYLÜL SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞİ


sayısal loto son hafta çekilişi, 28 Sayısal loto çekiliş sonuçları, 28 Eylül Güncel sayısal loto çekiliş sonuçları,28 Eylül 2013 sayısal loto


HABERGAZETE 28 EYLÜL SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞİ

HABERGAZETE SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞİ- 28 Sayısal loto çekiliş sonuçları, 28 Eylül Güncel sayısal loto çekiliş sonuçları,28 Eylül 2013 sayısal loto çekiliş sonucu sitemizde habergazete farkıyla ulaşabilirsiniz... 

21 Eylül 2013 tarihli sayısal loto çekilişi sonuçları milli piyango idaresince belirlendi. 28 Eylül 2013 tarihli 881. hafta çekilişi sonuçları belli oldu. Sayısal lotoçekilişi 28 Eylül 2013 cumartesi günkü sonuçlara ilişki kazandıran numaralara online habergazete.com sitemizden ulaşın.

SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI 

Milli piyango sayısal loto Haberlerini en doğru ve hızlı bir şekilde okuyuculara aktarmayı benimseyen habergazete.com çalışanları olarak  sayısal lotosonuçlarını her hafta güncel takip etmekte ve sayısal loto sonuçlarını merakla bekleyen sayısal oyuncularına her hafta ulaştırmaktayız.


Sayısal loto çekilişi sonuçları her hafta cumartesi günleri akşamları saat 21:00 dan sonra açıklanmaktadır. Süper loto çekilişi her hafta cumartesileri trt ekranlarında canlı olarak belirlenip noter huzurunda tasdik edildikten sonra milli piyango idaresi resmi web adresi olan millipiyango.gov.tr adresi ile birlikte aynı anda habergazete.com güncel haber sitemizden de yayınlanmaktadır.

Sayısal loto çekilişi oyunu milli piyango idaresi genel müdürlüğüne ait talih oynudur. Sonuçlara ilişkin açıklanan numaralar, oyunun özellikleri, büyük ikramiyenin hangi il ve ilçelere gittiğini ve sayısal loto sonuçlarının açıklanmasının ardından oluşan sayısal verileri bütün ayrıntıaları ile birlikte online web sayfamızda mevcuttur.


21.09.2013
Tarihli Çekiliş Sonucu
14 25 35 40 41 45


21 Eylül 2013 ayısal loto sonuçlarına göre veriler:

Büyük ikramiyenin kazanıldığı il ve ilçe olarak kayıtlara geçen İstanbul /Kadıköy e çıkan sayısal loto çekilişi 16 ağustos 2013 tarihli sonuçlara göre  6 bilen 1 kişi çıktı ve 2.688.577,50 TL  kazandı. 5 bilen 313 kişiye kişi başı  2.066,40 TL düştü. 4 bilen 15.444 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 32,05 TL olurken , 3 bilen kişi sayısı : sayısı ise 270.032 kişi olup Kişi başına düşen ikramiye tutarı ise 5.05 tl kazandılar.

Sayısal loto çekilişi oyunu özellikleri

Sayısal loto 1-49 kümelerinde bulunan sayıların içinden belirlenecek olan 6  5   4  3 sayının doğru tahmin edilmesi ile oynanan bir milli piyango idaresi genel müdürlüğüne ait talih oyunudur. Sayısal loto oyunu her hafta cumartesi günleri oynanmakta ve Pazar sabahından itibaren bir sonraki cumartesi akşamı saat 21:00 a kadar oynanabilmekte ve idare tarafından belirlenen gün ve saatte  yapılmaktadır.

 
Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Cumartesi akşamları TRT 1 ekranlarında çekiliş heyeti ve noter huzurunda gerçekleştirilen sayısal loto oyunu 1 Kasım 1997 tarihinden itibaren, halkın huzurunda eğlence programı eşliğinde saat 21.00 - 22.30 arasında gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.


Millî Piyango İdaresi

1 Haziran 1993 tarih ve 19834 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan 3670 sayılı kanun ile kurulan Millî Piyango İdaresi'nin görevleri 320 sayılı kanun hükmünde kararname ile belirlenmiştir. Buna göre Piyango İdaresi'nin görevleri:
Piyango biletlerini basmak,

Piyango, sayısal loto, şans topu, on numara,Süper loto hemen-kazan planlarını hazırlamak,
Bu oyunları uygulamak ve ikramiyelerini dağıtmaktır.

Ayrıca bu kanunla her türlü eşya piyangosu şans oyunları ve müşterek bahis benzeri oyunları düzenleme yetkisi ile denetimi Piyango İdaresi'nin görevidir. Piyango İdaresi buna ilaveten uluslararası kuruluşlarda Türkiye'yi temsil etmek ve bunlarla ortaklıklara girip işbirliği yapma yetkisine sahiptir.

Kısaca her türlü şans oyunu düzenleme ve denetleme ile bu konuda Türkiye'yi temsil edip, ortaklıklara girip işbirliği yapma yetkisine sahiptir.

İdare Gelirlerinin Dağıtımı

Çeşitli yasalarla yapılan düzenlemelere göre İdare'nin gelirleri şuralara dağıtılmaktadır:
Gayrisafi hasılatın % 10'u Tanıtma Fonu,
Aylık hasılatın % 1'i Sosyal hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu,
Kârın % 5'i Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu,
Kârın % 95'i Savunma Sanayii Destekleme Fonu.Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Abdullah Ünlü
Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
 • Volkan Demirel’den derbi yorumu! Sneijder’in şutlarını...
 • Ekmeğin içinden öyle bir şey çıktı ki...
 • Kerem Bursin; Tuvalet bile temizledim
 • Bu sefer de kulağını kesti!
 • Kadir Doğulu’dan sevgilisiyle yeni poz
 • Sneijder’den Hagi itirafı!
 • Şok yarışma!
 • 50 yaşındaki adam beni satın aldı!
 • Elimizde sevişme görüntülerin var!
 • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!

Yaşam KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR