DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Yaşam Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 23.11.2013 21:38

23 Kasım 2013 Sayısal Loto 889.Hafta Çekiliş Sonuçları ! C.tesi


Sayısal Loto Çekilişi 23 kasım 2013 Sayısal Loto Çekiliş sonuçları milli piyango sonuçları Sayısal Loto sonuçları için tıklayınız. millipiyang


23 Kasım 2013 Sayısal Loto 889.Hafta Çekiliş Sonuçları ! C.tesi

Sayısal Loto Çekilişi 23 kasım 2013 Sayısal Loto Çekiliş sonuçları milli piyango sonuçları Sayısal Loto sonuçları için tıklayınız. millipiyango.gov.tr Sayısal Loto Çekiliş sonuçları 23 kasım 2013 Milli Piyango 23.11.2013 habergazete.com’da yer alacak... Adım adım sonuçlara doğru...Hangi il dev ikramityeti alır...Sayısal Loto sonuçları burada olacaktır.Bu akşam Sayısal Loto sonuçları sitemizde olacaktır.Sayısal Loto Sayısal Loto canlı sonuçlar 23.11.2013 sayısal loto sonuçları Sayısal loto çekiliş sonuçları burada 23 kasım 2013 sayısal sonuçları sayısal loto canlı yayın trt 1 sayısal loto çekilişi canlı izle milli piyango sonuçlarıSayısal Loto Sayısal Loto canlı sonuçlar 23.11.2013 sayısal loto sonuçları Sayısal loto çekiliş sonuçları burada 23 kasım 2013 sayısal sonuçları sayısal loto sonuçları habergazete.com'da olacak 


Her hafta cumartesi günleri olduğu gibi bu haftada sayısal loto çekilişinde çıkan şanslı numaraları sizler için sitemize ekliyeceğiz.

23 kasım 2013 cumartesi akşamı saat 21:30 itibariyle bu başlık altında milli piyango idaresinin 889. sayısal loto çekilişinin sonuçlarına ulaşabilirsiniz.Sayısal loto çekilişi oyunu özellikleri

sayısal loto 1-49 kümelerinde bulunan sayıların içinden belirlenecek olan 6  5   4  3 sayının doğru tahmin edilmesi ile oynanan bir milli piyango idaresi genel müdürlüğüne ait talih oyunudur. Sayısal loto oyunu her hafta cumartesi günleri oynanmakta ve Pazar sabahından itibaren bir sonraki cumartesi akşamı saat 21:00 a kadar oynanabilmekte ve idare tarafından belirlenen gün ve saatte  yapılmaktadır.

Kazanılan ikramiyeleri vermekle yükümlü olan, tüm şans oyunlarında olduğu gibi sayısal loto oyununda da yetkili bayiler ve  idare yapmaktadır. Sistem tarafından kabul görmeyen yırtık , seri numarası okunmayan yada barkot ile güvenlik numarasında sıkıntı olan biletler kabul görülmeyecek ve işleme tabi tutulmayacaktır.

İkramiyeyi tutturan bilet sahipleri biletini 1 yıl içinde işleme sokmak mecburiyetindedir. Aksi halde 1 yıl sonunda zaman aşımı ile bilet geçersiz sayılacaktır. 6 bilenin doğru bilmediği sayısal loto çekilişi oyununda büyük ikramiye bir sonraki  haftaya devrederek transferi söz konusudur. Dört hafta 6 numarayı tahmin eden olmaz ise geçmiş haftalarda devirli ikramiyelerde dahi beş bilen kişiler arasında paylaştırılır.

3,4 sayı doğru tahmin eden ikramiyesini bayiden , 5 rakamı tutturan kişi ikramiyesini bayi ve şubeden , 6 bilen bir kişi ise büyük ikramiyesini genel müdürlükçe almaktadır.


1 Haziran 1993 tarih ve 19834 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan 3670 sayılı kanun ile kurulan Millî Piyango İdaresi'nin görevleri 320 sayılı kanun hükmünde kararname ile belirlenmiştir. Buna göre Piyango İdaresi'nin görevleri:

Piyango biletlerini basmak,
Piyango, sayısal loto, şans topu, on numara,Süper loto hemen-kazan planlarını hazırlamak,
Bu oyunları uygulamak ve ikramiyelerini dağıtmaktır.

Ayrıca bu kanunla her türlü eşya piyangosu şans oyunları ve müşterek bahis benzeri oyunları düzenleme yetkisi ile denetimi Piyango İdaresi'nin görevidir. Piyango İdaresi buna ilaveten uluslararası kuruluşlarda Türkiye'yi temsil etmek ve bunlarla ortaklıklara girip işbirliği yapma yetkisine sahiptir.
Kısaca her türlü şans oyunu düzenleme ve denetleme ile bu konuda Türkiye'yi temsil edip, ortaklıklara girip işbirliği yapma yetkisine sahiptir.

İdare Gelirlerinin Dağıtım


Çeşitli yasalarla yapılan düzenlemelere göre İdare'nin gelirleri şuralara dağıtılmaktadır:
Gayrisafi hasılatın % 10'u Tanıtma Fonu,

Aylık hasılatın % 1'i Sosyal hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu,

Kârın % 5'i Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu,

Kârın % 95'i Savunma Sanayii Destekleme Fonu.
Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Abdullah Ünlü
Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
 • Volkan Demirel’den derbi yorumu! Sneijder’in şutlarını...
 • Ekmeğin içinden öyle bir şey çıktı ki...
 • Kerem Bursin; Tuvalet bile temizledim
 • Bu sefer de kulağını kesti!
 • Kadir Doğulu’dan sevgilisiyle yeni poz
 • Sneijder’den Hagi itirafı!
 • Şok yarışma!
 • 50 yaşındaki adam beni satın aldı!
 • Elimizde sevişme görüntülerin var!
 • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!

Yaşam KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR