DOLAR
 
2.216
EURO
 
2.867
ALTIN
 
87.944
BIST100
 
77.821


Teknoloji

Yorumlar     Haber Tarihi : 05.10.2013 08:27

Yerli akıllı telefon T40’ın fiyatı açıklandı


Türk mühendislerin emeğiyle tasarlanan ve Çin’de üretilen Turkcell’e ait yerli akıllı telefon T40’ın satış fiyatı belli oldu.


turkcell t40

Türkiye’nin en büyük GSMoperatörlerinden biri olan Turkcell’in yerli akıllı telefon olarak lanse ettiğiTurkcellT40, 2 Ekim’den itibaren satışasunulacak. Donanımı ve tasarımı Türkiye’de, Turkcell’in ekibi tarafındangerçekleştirilen ve seri üretimi Çin’de yapılan cihazın peşin satış fiyatı 499TL olacak. T40’ı ayrıca Turkcell’in sunduğu kontratlı paketlerle, aylık 8 ila24 TL arasında değişen taksitlerle edinmek de mümkün olacak.

 

Cihaz çeşitliliğinin hergeçen gün arttığı Android piyasasında Turkcell’in ürettiği cihaz gerek fiyatı,gerekse de donanım ve yazılım özellikleri itibarıyla klasik bir orta-sınıfAndroid telefon olarak düşünülmüş.

 

Android 4.1 işletimsistemiyle çalışacak olan T40’ın LCD ekranı 4 inç büyüklüğünde ve 480 x 800çözünürlüğe sahip. Donanım açısından bakıldığında çift çekirdekli Qualcomm 8225işlemci bu seviyede bir telefon için yeterli görünüyor. T40’ın sistem RAM’i 1GB olarak belirlenirken, dahili bellleğinin de 4 GB kapasitesinde olacağıaçıklandı. Cihazın kamerası elbette piyasanın en iyileri ayarında olmasa da 5MP’lık arka yüz kamerası ve 0.3 MP’lık ön yüz kamerasıyla fiyat/performansaçısından fena görünmüyor. Cihazın pili ise 1600 mAh gücünde. 126 x 64.8 x 10.85 mm boyutlarınasahip oaln T40’ın ağırlığı ise 136 gram.

 

Yukarıda da söylediğimizgibi Turkcell’in ürettiği bu ilginç cihaz orta fiyat segmentinde bir telefonarayanlar için hesaplı bir alternatif olarak dikkat çekiyor. T40’ın Galaxy S4 ya da HTC One gibi piyasanın üst düzey cihazlatıylaya da yakın zamanda piyasaya çıkan LG G2, Xperia Z1 ve Galaxy Note 3 gibi telefonlarlayarışması elbette söz konusu değil. Ancak daha önce hiç Android telefonuolmayan ya da ilk kez bir akıllı telefon almayı düşünenler açısından iyi birseçim olabilir.

 

Üretici şirketin ayrıca,“yerli telefon” olma özelliğibi vurgulamak açısından, arka kapakta kilimdeseni, dantel, nazar boncuğu, İznik çinisi ve lale gibi Türkiye’ye özgümotiflerin yer aldığı çeşitli alternatifleri piyasaya sürecek olması,telefonunun görünümüne önem veren tüketicilerin ilgisini çekebilir. 

Bu Bir Reklamdır

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Kadir Kurdoğlu
  • Bugünün Gazete Manşetleri 17 Eylül Gazete Önsayfaları
  • İnsanlık ölmüş dedirten olay
  • iPhone 6 ön siparişlerini iptal etti
  • Böyle isim mi olur demeyin!
  • Galatasaray Devler Ligi’ne özel tasarlanan formasını tanıttı
  • Dehşete düşüren iddia!
  • Bugünün Gazete Manşetleri 16 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Günün kahreden fotoğrafı!
  • Meryem Uzerli’nin partner sorunu!
  • Quaresma, Galatasaray ve Beşiktaş hakkında olay iddia!
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER