DOLAR
 
2.168
EURO
 
2.854
ALTIN
 
89.452
BIST100
 
80.754


Magazin

Yorumlar     Haber Tarihi : 31.10.2013 12:08

Medcezir Çağatay Ulusoy Serenay Sarıkaya Ah Bu Ben Düeti Mira-Yaman’dan Müzik Ziyafeti

Medcezir Çağatay Ulusoy Serenay Sarıkaya Ah bu ben şarkısı düeti video izle. Medcezir dizisinden Çağatay Ulusoy (yaman) ve Serenay Sarıkaya(Mira) Mazhar Alanson’dan Ah Bu Ben Şarkısını muhteşem düetle söylediler.


Medcezir Çağatay Ulusoy Serenay Sarıkaya Ah Bu Ben Düeti Mira-Yaman’dan Müzik Ziyafeti

HABERGAZETE.COM   -  Medcezir Çağatay Ulusoy Serenay Sarıkaya Ah bu ben şarkısı düeti video izle. Medcezir dizisinden Çağatay Ulusoy (yaman) ve Serenay Sarıkaya(Mira) Mazhar Alanson’dan Ah Bu Ben Şarkısını muhteşem düetle söylediler.


Med cezir dizisi 6.Bölümde dizi severler unutulmaz bir sahneye tanıklık ettiler. Star tv nin yeniama sevilen dizisi med cezir in ünlü oyuncuları Çağatay Ulusoy ve serenaysarıkaya  mazhar alanson dan ah bu benşarkısını seslendirdiler.


Ekranların sevilendizisi med cezir 6. Bölümde dizideki rolüyle mira yani serenay sarıkayahastaneye yatırılır ve bu sırada düşlerinde dizinin yakışıklı oyuncusu ve YamanRolüyle Çağatay Ulusoy u görür. Mira düşlerinde Yaman ile birlikte şarkısöylerler.


Serenay sarıkaya (Mira)Çağatay Ulusoy (Yaman) ile birlikte Mazhar alanson un şarkısı Ah Bu BenŞarkısını birlikte seslendirirler. Mira kendisi piyano çalar yaman ise ona gitarile eşlik ederek Ah bu ben nerelere koşsam Saklansam bir yerlerde gizliceağlasam adlı parçayı seslendirirler.


Med cezir dizisinde ÇağatayUlusoy ve Serenay sarıkaya birlikte seslendirdikleri ah bu ben şarkısını müthişseslendirirler. Mira gördüğü düşte Yaman ile birlikte Bu şarkı söylediktensonra birbirleriyle romantik konuşmaları aşık olduklarının habercisi olarakgörülüyor.


Çağatay Ulusoy Serenaysarıkaya ah bu ben şarkısı düetinden sonra romantik konuşmalarının ardındanöpüşmeye başlarlar.  Miranın bu düşüyaman olan ilgisini daha da artıracağa ve yeni olayların başlamasının habercisiolarak görünüyor.


Çağatay ve Serenay muhteşem düet!








MAZHAR ALANSON AH BU BEN ŞARKISI SÖZLERİ

Zor olsa da galiba dönüyorum sana 
Gel dersen hemen 
Çağırmazsan geçerken 
Yerle gök arasında bir yerde 

Sen beni tanımazsın
Severim de söylemem 
Sen beni uzak sanırsın 
Bilirim söz dinlemem 

Ah bu ben kendimi nerelere koşsam 
Saklansam bir yerlerde gizlice ağlasam 
Ah bu ben kendimi nerelerde bulsam 
Çekilsem sahillere hayaller mi kursam


Mazhar Alanson - Ah Bu Ben video




ÇAĞATAY ULUSOY KİMDİR?

Çağatay Ulusoy 1990 yılının Eylül ayında doğmuştur.Tıpkı Kıvanç Tatlıtuğ gibi fiziği ve mankenlik yeteneği olduğundan dolayı mankenliğe yönelmiştir.Zamanla kendini geliştirmiş ve 2010 yılında yine Kıvanç Tatlıtuğ ve Kenan İmirzalıoğlu gibi o da Best Model yarışmasının birincisi olarak dikkatleri üzerine çekmiştir,çok süre geçmeden dizi teklifleri almış ve küçüklüğünden beri hayalini kurduğu – güzel birr dizide rol alma hayali gerçekleşek gibi gözüküyordu ve öylede oldu çok zaman geçmeden küçükde olsa Aşk-ı Memnu ve Maskeli Balo dizilerinde konuk oyuncu olarak rol almıştır.

Çok zaman geçmeden bugünlerde popüler birr dizi olan Adını Feriha Koydum dizisinden gelen teklif ile hayatının rolünü yakalamış ve kendini kanıtlama fırsatını yakalamıştır.Dizide geçirdiği kısa süre içinde genç kızların sevgilisi olmuş ve eline geçen bu oyunculuk fırsatını en iyi şekilde değerlendirmiş ve halen Adını Feriha Koydum dizisinde başrol oynamaktadır.


Çağatay Ulusoyun Fiziği

Çağatay Ulusoy’un Boyu-> 1.90 Çağatay Ulusoy’un Kilosu -> 82
Çağatay Ulusoy modellik yaptığı dönemdede olduğu gibi her zaman fit görünümünü en iyi şekilde korumuz ve kusursuz fiziği ile hayranlarının karşısına çıkmıştır.Ve bizlerde bu oranları söyle bir çarpalım,bölelim dedik. 1.90 X 1.90 =3.61 | 82 / 3.61 =22,1 rakamı ortaya çıkıyor ve buda 25 değerinden bi hayli düşük yani Çağatay Ulusoy’da en-boy hesaplamasına göre gayet sağlıklı bir yapıya sahip.


SERENAY SARIKAYA KİMDİR?

Mesleği: Sinema Sanatçısı & Dizi Oyuncusu
Doğum Yeri: Antalya
Doğum Tarihi: 01 Temmuz 1991

Serenay Sarıkaya, 01 Temmuz 1991′de, Antalya’da doğdu.

Serenay lise eğitimini, “Antalya Saime Salih Konca Lisesi”nde okudu. Serenay Salsa yapmayı, Tenis ve Voleybol oynamayı seviyor ayrıca Rock Müzik dinliyor.

Serenay Sarıkaya, Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen “Avrupa Gençler Güzellik Yarışması”nda, Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanmıştır. Yarışmada ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek “Jüri Özel Ödülü”nü almış ve ülkemize dördüncülükle dönmüştür.

Serenay Sarıkaya, Plato Film’de oyunculuk eğitimine devam etmeştir.

- Adanalı 2008 ( Sofia Rolünde Oynadı )
- Plajda 2008 ( Aslı Rolünde Oynadı )
- Paramparça Aşk 2008 ( ???? Rolünde Oynadı )
- Limon Ağacı 2008 ( Peri Rolünde Oynadı )
- Peri Masalı 2008 ( Talya Rolünde Oynadı )




MAZHAR ALANSON BİYOGRAFİSİ

Tiyatro ve sinema oyucusu, müzisyen, şarkıcı, besteci, söz yazarı. Türkiye’nin en başarılı müzik gruplarından MFÖ’yü Fuat Güner ve Özkan Uğur’la birlikte kuran Alanson, 35 yıldır grupta vokal ve besteci olarak yer almaktadır. Türk pop müzik tarihinde oldukça önemli bir yeri olan MFÖ, ülkemizi Eurovizyon’da 2 kez temsil etmiştir. Çok iyi bir söz yazarı olan, solo albümüyle de büyük başarı kazanan Alanson, aynı zamanda sinema ve dizi oyunculuğu da yapmaktadır. Tasavvufa gönül vermiştir ve şarkı sözlerinde ulvi temalar kullanır. Fuat Güner ve Özkan Uğur’la yıllara meydan okuyan, 70’lerden bu yana müzikte kilometre taşı olan, 3 neslin sevdiği ve dinlediği bir grup olarak MFÖ, AGU isimli son albümleriyle Türkiye’de müzikaliteden ödün vermeden son derece başarılı olunabileceğini bir kez daha kanıtlamıştır. AGU albümünün isim babası Cem Yılmaz’dır.
13 Şubat 1950 yılında Ferruh Alanson ve Melek Alanson’un üçüncü çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Ferruh Alanson, Ankara Senfoni Orkestrası’nda baş trompetçi olan Alanson’un annesi Melek Alanson ise ilkokul öğretmeniydi. Ayla Alanson ve Aynur Alanson isimlerinde iki kız kardeşi olan Mazhar Alanson’un çocukluğu Ankara’nın Cebeci semtinde geçti.
Alanson, babasının başarılı bir müzisyen, teyzesi Neriman Esi’nin Türk operasının önemli isimlerinden biri ve eniştesi Muammer Esi’nin tiyatro ve sinema sanatçısı olması dolayısıyla sanatla iç içe büyüdü. Bu nedenle ortaöğrenimini Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra Ankara Devlet Konservatuarı’nın Yüksek Tiyatro Bölümü’ne kaydoldu. İlk eşi Hale Alanson’la da burada tanışan Alanson’un bu evlilikten Eda Alanson ve oğlu Hilmi Alanson isimlerinde iki çocuğu olacaktı.

Lise yıllarında gitar çalmaya başlayan Mazhar Alanson’un hayatındaki dönüm noktalarından en önemlilerinden biri olacak karşılaşma 1966’da İstanbul Fenerbahçe Kalamış sahilinde yaşanacaktı. Zira Fuat Güner’le, Güner’in aldığı Beatles albümü sayesinde tanışıp arkadaş olan Alanson, bu tanışıklığın varacağı noktalardan habersizdi. Müziğe duydukları büyük ilgi ve aşkla Güner’le Kaygısızlar isminde bir grup kurarak, konserler vermeye başladılar. O dönemlerin meşhur klasiklerini çalıp söyleyen Alanson-Güner ikilisinin favorileri Crosby, Stills & Nash (and Young) ve Rolling Stones şarkılarıydı.

Kaygısızlar’ın yolu bir gün Kızıltoprak’ta Özkan Uğur’la kesişti. Müzikal anlamda çok iyi anlaştıklarına karar vermeleri sonucunda 1972’de üçlü olarak çalıp söyleyecekleri grupları Mazhar Fuat Özkan(MFÖ)’yü kurdular. İlk albümleri “Türküz Türkü Çığırırız” ismini taşıyordu, fakat albümün çıktığı dönemde Özkan Uğur askere gittiği için Alanson ve Güner albümle ilgili ikili olarak çalıştılar ve büyük ilgi topladılar.

1974’de Galip Boransu ve Ayhan Sicimoğlu’nun gruba katılmasıyla birlikte adları İpucu Beşlisi olarak değişti ve İpucu Beşlisi “Heycanlı” isimli ilk 45’liklerini yayınladıktan sonra oldukça popüler oldu. Daha sonra çeşitli nedenlerden dolayı yolları ayrılan grup üyelerinden sadece Mazhar, Fuat ve Özkan beraber müzik yapmaya devam etme kararı aldılar. Üçlü MFÖ olarak, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Seyyal Taner, Barış Manço gibi ünlü müzisyenlerle birlikte çalışma fırsatı buldu.

Mazhar Alanson o dönemde ayrıca profesyonel anlamda ilk sahne deneyimi olan Ferhan Şensoy’un "Şahları da Vururlar” müzikalinde rol aldı. Daha sonra albümünde bu müzikalden bir şarkıya yer verecekti. MFÖ, büyük çıkışını 1984 tarihli Ele Güne Karşı Yapayalnız albümüyle yapacaktı. Yalnızlık Ömür Boyu, Bu Sabah Yağmur Var İstanbul’da, Bodrum Bodrum ve Güllerin İçinden gibi büyük hitlerin çıktığı albüm, oldukça başarılı oldu.

1985’te İsveç’in Gothenburg şehrinde yapılan Eurovizyon şarkı yarışmasında Diday Diday Day isimli şarkılarıyla ülkemizi temsil eden MFÖ, yarışmayı 14. olarak tamamladı.

Mazhar Alanson, 1985 yılında ‘Yılın Söz Yazarı’ ödülünü kazandı. Bunun yanı sıra gerek MFÖ ile gerekse bireysel olarak pek çok ödülün sahibi oldu.

Eurovizyon’a ikinci katıldıkları yıl olan 1988’de ise 15. olan MFÖ, İrlanda’nın Dublin şehrinde yapılan yarışmada büyük ilgi gördü. O dönemde başbakanlık yapan merhum Turgut Özal ise MFÖ’nün yarışmayı 15. olarak tamamlamasıyla ilgili olarak şunları söyleyecekti; “Artık Eurovizyon şarkı yarışmasının taraflı olduğunu öğrenmiş olduk."

Aynı yıl Alanson, Ali Poyrazoğlu ve Yaprak Özdemiroğlu ile birlikte ilk filmi olan Arkadaşım Şeytan’da rol aldı.

1999’da Ömer Vargı’nın yönetmenliğini yaptığını ve başrollerini Cem Yılmaz ve Ceyda Düvenci ile paylaştığı büyük gişe başarısı elde eden Her Şey Çok Güzel Olacak filminde oynadı. Film seyirci rekoru kırdı ve eleştirmenler oldukça olumlu yorumlarda bulundu.

2002’de Ekmek Teknesi ve Çekirdek Aile dizilerinde oyunculuk yaptıktan sonra 2006 yılında başrollerini yine Cem Yılmaz’la birlikte paylaştığı Hokkabaz filminde kamera önüne geçti.

Mazhar Alanson halen Biricik Suden’le evlidir, MFÖ’yle birlikte müzikal çalışmalarına, konserlerine devam etmektedir.

Nokta Dergisi’nin Mazhar Alanson’la Yaptığı Röportaj

*Üç filmde oynadınız. Arkadaşım Şeytan, Her Şey Çok Güzel Olacak ve Hokkabaz. Üç filmde de performansınız çok beğenildi.

Sormayın. Türkiye’de belli bir yaştan sonra, artık, emekliliğe doğru gidilir. Benim de aksi oldu. Yaşım ilerledikçe açılıyor muyum ne? Yazık, hepi topu üç tane fakat.

*Niye daha çok değil?

Filme kendimden de bir şeyler katmak istiyorum... Fakat yönetmenlerden başıma ne geleceğini bilmiyorum. Tanıdığım insanlarla, yani beni bilen, bazı nazlarımı çekmeye müsait kişilerle çalışabiliyorum. O zaman ben de daha verimli oluyorum.

*Ekmek Teknesi’nde de oynadınız?

Onu da Hasan Kaçan’ı tanıdığım için… Diziler insanın çok emeğini alıyor. İki diziye kaç filmlik efor sarfetmişim…

*Cem Yılmaz’la ittifakınız nasıl başladı?

Cem Yılmaz, 13-14 yaşında bir çocukken Arkadaşım Şeytan’ı seyretmiş, çok sevmiş. Bana, Her Şey Çok Güzel Olacak’taki rolü teklif ederken “Mazhar Abi, ben o filmin hayranıydım” dedi.

*MFÖ bir ‘üçlü’ var. Cem Yılmaz’la ‘ikili’ olarak algılanıyorsunuz. Solo albüm de yapmıştınız. Üçlü, ikili, tekil görünümleriniz var?

Vallahi öyle oldu. Bravo, tam isabet. Bir kere, çok tekil olmayı sevmiyorum. Egomu da törpüledim... Cem [Yılmaz] de bir kelam adamı, o da kelimeyle sihir yapan bir adam olduğu için iyi anlaşıyoruz.

*Cem Yılmaz’la birlikte müzik de yapıyorsunuz?

Evet, müzikte de bana destek oluyor. Bizim hiçbir müzisyende olmayan, çok modern cihazları var.

*Öyle mi?

Tabii. Bir de amatörlüğü var. Mesela, Muaf şarkısının yapısını Cem’den aldım. Onun amatörlüğü, hafif bir alaturka motif, beni profesyonel insanlardan daha çok ilgilendiriyor. Sözü de danışabiliyoruz. Sanat konusunda çok takdir ettiğim, zevkine de güvendiğim bir insan Cem. Çok önemli benim için yani.

*Vay canına?

Cem’le beraber müzikte bir şey yapmamız an meselesi.

*Amatörlüğe özgü dinamizmi önemsiyorsunuz?

Müzikte, evet. Görsellikte daha profesyonel olmak istiyorum. Bana iki kostüm yaptı Biricik, ortalık karıştı. Medya olayı abarttığı için, çocuklarda [Fuat ve Özkan] bir rahatsızlık tabii ki oluştu. Ben farkında değilim, basmışım gidiyorum. Durumu anlayınca derhal durdurttum. Fuat ve Özkan benim arkadaşlarım, benim için çok değerli.

*Hokkabaz’daki rolünüzden bahsedelim…

Biz, Cem’in yazma sürecinde buluşup görüşüyorduk. Rolü direkt bana yazdı. Bu tabii benim biraz sevdiğim ve müthiş güzel bir şey oluyor. Yıllar süren bir arkadaşlıktan sonra, Cem artık benim neyi ne kadar yapabileceğimi biliyor.

*Yazar Sadık Yalsızuçanlar, sizin Yandım şarkısını sufi bir duyarlılıkla yazdığınızı belirtiyor…

Doğrudur. Bunu ben de medyaya söylemiştim zaten. Onu Medine’de yazdım. Yani “Yandım!” diye orada çıktı. Yanmak, aşkın icaplarından. Aşkın çeşitleri, katmanları var… Ben sanatçı olarak bir çiçekte de aşkı yakalayabilirim, eşimde de yakalayabilirim… Medine’de bir şey yakalamıştım. O bana, içime damlamışsa, ben de onu şarkıya dönüştürmüşsem, işin kalanı da dinleyiciye emanet. Ben ilahi yazmıyorum, profesyonelce, bir şarkı yazıyorum fakat yanıyorum da yani.

*Biricik Suden: Asıl mesele yanmayı bilmek. Yanmayı bildikten sonra, beşerî aşkın da, Allah, peygamber aşkının da doğru ifadesini bulabiliyorsun.

Yaşa! Aynen öyle.

*Aşkın nerede arandığı da önemli sanki?

Biz Seyit Nesimi’nin “Gel gel yanalım ateş-i aşka” ilahisini söyledik, bu sefer onu da diskolarda kadınlara söylediler! Yunus Emre’de de, tövbe estağfurullah, kendimi Yunus’la kıyaslamak için söylemiyorum tabii, ama aşkın özünün değişmediğini, yönünün değişebildiğini gördüm. Türk folklor edebiyatı ve destanlarından faydalandım. Benim de Sarı Laleler’i kime aldığım bellidir yani.

*Medine’ye defalarca gittiniz. Çünkü?..

Medine’de Peygamberimizin kabrinin olduğu yer insana müthiş manevi lezzet, huzur, heyecan veren bir yer. Ve fırsat olsa keşke her zaman giderim peygamberi ziyarete. İslam’ın Woodstock’ı gibi. Her renk insanı görüyorsun. Yalçın Küçük filan bu Woodstock benzetmesini duysa, diline düşeriz. 40 kişilik, kavuniçilerle bir Afrikalı Müslüman kabile geçiyor yanından. Endonezyalılar bambaşka giyinmiş, kafile halinde geçiyorlar. O zaman çok güzel, rengarenk bir tablo çıkıyor ortaya.

*Maneviyat diyorsunuz…

Ben, maneviyatsız hiçbir şey olmaz diyorum bir kere, o kadar. Bir insanda maneviyat yoksa, zor, Allah işini gücünü rast getirsin. Zordur yani.

*Manevi kalitelerle temasınız nasıl başladı?

Manevi kalitelerle temasım ilahilerle başladı. Her albümümüze bir ilahi koyarak, bir çeşit… propaganda değil, neyin propagandasını yapacaksın, bir nevi kültür hizmeti yapmaya çalıştık. 300 yıl öncesinin ilahisini bugünkü teknikle söylüyorsun. İyidir yani. Mazeretim Var’da Allah Allah diye bir ilahi vardır. E, çok güzeldir. Onu ne konserde çalıyoruz ne bir şey şimdi. Çaldık bir dönem. Ama Erbakan varken çalamıyorduk!

*Öyle mi?!

E tabii.

*Niye?

Çünkü taraf! Bir ideolojik tarafı desteklemek için yapmıyoruz. Samimi olarak yapıyoruz.

*Beşinci kez de Umreye gittiniz, Allah kabul etsin.

Amin. Ben ilk 1994’te gittim umreye. 4 kere gitmişim. 10 yıl olmuş, bir daha gitmişim. E bunun artık kafama saksı düştü de yeni hidayete erdim gibi algılanmaması lâzım. Ve bir sanatçı olarak daima söylüyorum, nasıl ki Hindistan’a, oraya buraya gidiyoruz, Hicaz’a yani Mekke’ye, Medine’ye gitmek de normaldir. Bu sırf AKP’lilerin, camiden çıkanların gittiği bir yer değil yani, onu belirtmek istiyorum. Ben de umreye gittim ama Yusuf İslam gibi de değilim hani.

*Yusuf İslam AKP’li mi?

Yaa, Müslüman deyince belli bir tip insana alışkın bazıları, görsel olarak. Camiden çıkan, dantelli takke takmış, uzun sakallı bir adam arıyorlar. İşin aslı öyle değil. Ben Suudları tasvip etmiyorum pek. Kadına araba kullanma hakkı vermiyorlar mesela. Buna şeriat diyorlar. O başka bir şey, yani zor. Allah şeriatla yönetilenlere kolaylık versin.

*1400 yıllık İslam kültürünün mimarisi, müziği, edebiyatı…

E tabii, bunu yok farzedemeyiz ki yani.

*Bir de “irtica” olgusu var?

İrtica “geriye dönüş” mü demek? E geriye döndüğümüzde de hiç mi güzel bir şey yok kardeşim?

MFÖ Albümleri •Ele Güne Karşı (1984)

•Vak The Rock (1986)

•Peki Peki Anladık (1985)

•Aşık Oldum / I Fall In Love (1985)

•No Problem (1987)

•The Best Of MFÖ (1989)

•Geldiler (1990)

•Agannaga Rüşvet (1992)

•Dönmem Yolumdan (1992)

•M.V.A.B. (1995)

•MFÖ (2003)

•Collection (2003)

•AGU (2006)

Mazhar Alanson Solo Albüm

Türk Lokumuyla Tatlı Rüyalar





Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Adnan Çelik

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

 • Bugünün Gazete Manşetleri 28 Ağustos Gazete Önsayfaları
 • Kerem Bürsin’in yeni setinden ilk kare
 • Podolski’nin menajerinin açıklamaları heyecan yarattı
 • Sinem Öztürk; Boşanıyoruz
 • Eşini aldatırken kameralara yakalandı
 • Gülse Birsel’in en acı günü
 • İşte Volkan Demirel’in alacağı ceza
 • İşte Nejat İşler’in en son hali
 • Barcelona Brezilyalı beki kadrosuna kattı!
 • Halit Ergenç’ten sevenlerine müjdeli haber
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


Ziyaretçi - 265 gün 6 saat önce
cagatay ve serenay cok guzel bi ikililer
0
0%
1
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
1 / 10










EN SON EKLENEN VİDEOLAR
VİZYONDAKİLER
Sefer Tası Sefer Tası
Dom Hemingway Dom Hemingway
Lal Lal
Aşk Bilmecesi Aşk Bilmecesi
Sıfır Teorisi Sıfır Teorisi
Mutlak Adalet Mutlak Adalet
Sensiz Olmaz Sensiz Olmaz
Aşk Treni Aşk Treni
İnanılmaz Örümcek-Adam 2 İnanılmaz Örümcek-Adam 2
Şanslı Sayılar Şanslı Sayılar
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR