DOLAR
 
2.173
EURO
 
2.886
ALTIN
 
89.264
BIST100
 
78.958


Güncel

Yorumlar     Haber Tarihi : 26.10.2013 23:21

Başbakan Erdoğan Van’da Konuştu 26 Ekim 2013 C.tesi Başbakan Erdoğan Van Mitingi Konuşması ve Toplu Açılışları -Tüm Detaylar

Başbakan Erdoğan’ı Van Ferit Melen Havalimanı’nda Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Hakkari Valisi Necmettin Kalkan ve öteki ilgililer karşıladı.


Başbakan Erdoğan Van’da Konuştu 26 Ekim 2013 C.tesi Başbakan Erdoğan Van Mitingi Konuşması ve Toplu Açılışları -Tüm Detaylar

HABERGAZETE.COM 

Başbakan Erdoğan'ı Van Ferit Melen Havalimanı'nda Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Hakkari Valisi Necmettin Kalkan ve öteki ilgililer karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da Van'a geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Van'da toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Başbakan Erdoğan konuşmasına "Van depreminin ikinci yıl dönümünde hayatını kaybedenleri bir daha rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum" diyerek başladı.


Başbakan Erdoğan, "Bir lobi var, bir savaş lobisi var, bir kan lobisi var. İşte biz, bu lobiye imkan tanımayacak, bu lobiye fırsat vermeyeceğiz" dedi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bir lobi var, bir savaş lobisi var, bir kan lobisi var. Huzurdan, barıştan, bahardan rahatsız olan lobi var, aydınlıktan gözleri kamaşan, karanlığı özleyen bir lobi var, çocuklarımızın, gençlerimizin yaşamasından ve yaşatılmasından rahatsız olan ve onların kanını özleyen bir lobi var. İçeride de böyle bir lobi var, burada da Doğu'da, Batı'da, dışarıda da böyle bir lobi var. Eski günleri özleyen, çatışmayı, gerilimi, şiddeti özleyen bunların yeniden bu bölgeye getirmek isteyen bir lobi var. Terörden beslenen, terörün oluşturduğu puslu havadan beslenen, siyaseti, toplumu dizayn etmeye alışmış bir lobi var. İşte biz, bu lobiye imkan tanımayacak, bu lobiye fırsat vermeyeceğiz" şeklinde konuştu. Erdoğan, "2 yılda Van depremi için kullandığımız kaynak eski rakamla 5 katrilyon lira. Dile kolay 5 katrilyon. Van tarihinde böyle bir yatırım görmedi ama biz bu yatırımı yaptık. Niye? Çünkü, yeni bir Van inşa etmemiz gerekiyordu. Van'ın tüm yaralarını sarana kadar, tüm sorunlarını çözene kadar çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 


BAŞBAKAN ERDOĞAN İLE İLGİLİ SON HABERLER

"Yol vergisi en ağır zulüm"

Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Başbakan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Cumhuriyetin tapusu 76 milyonun üzerine kayıtlıdır. Herkes, her vatandaş, eşit derecede bu Cumhuriyetin sahibidir, tapusunda söz hakkına sahiptir.

Hiçbir siyasi parti, ’Cumhuriyeti ben kurdum’ bahanesine sığınarak, millete dayatmalarda bulunma hakkına sahip değildir. Zira bu ülkenin diğer siyasi partileri uzaydan gelmemiş, bu milletin bağrından çıkmıştır. Hiç kimse millete aptal, koyun, gayri mümeyyiz deme hakkına ve haddine sahip değildir. Zira bu millet uzaydan gelmemiş, burada doğmuş, bu Cumhuriyeti de bu millet kurmuştur.

Cumhuriyet’i asıl yıpratanlar sanal düşman oluşturan anlayıştı, Cumhuriyet’e asıl zarar veren anlayış otoriter siyaset anlayışıdır. Cumhuriyet, cumhuriyet düşmanı olarak lanse edilenlerden değil, bizzat kendisini yegane cumhuriyetçi olarak ilan eden elitlerden en büyük yaraları almıştır.

Yan gelip yatmakla cumhuriyetçi olunmaz. Cumhura ve Cumhuriyet’e hizmet ederek cumhuriyetçi olunur, diyorum. Niye rahatsız oluyorsunuz."


"Yol vergisi, CHP’nin bu millete en ağır zulümlerden birisidir. Bu zulmü kaldıran Demokrat Parti olmuştur. Bunlar yol yapacağız diye insanlara kıydılar ve yol yapmadılar. Şimdi çıkmışlar milletvekilleriyle, milletvekili kisvesi altındaki militanlarıyla bizim yol inşaatlarımızda dozerlerin önüne geçiyor, ellerine taş alıp iş makinelerine, polislere saldırıyor. İşte onların zihniyeti bu. ’Yol yapmak için ağaç taşıyamazsınız’ derler ama yol yapmak için insana kıymayı normal, meşru görürler.

Bizi diktatörlükle suçlayanlara, vesayet kurmakla itham edenlere hodri meydan diyorum. Buyursunlar 30 Mart’ta sandıkta kozlarını paylaşsınlar. Bu ülkede bir diktatör varsa buyursunlar bu diktatörü sandık yoluyla indirsinler."Başbakan, "Çözüm sürecini sonlandırma gayreti içinde olanlara sesleniyorum: Çözüm süreci bitmemiştir, devam etmektedir, her attığımız adım bu devamın bir eseridir" diye konuştu.

Erdoğan ayrıca, "AK Parti Hükümetleri döneminde Cumhuriyetimiz, cumhurla daha bir muhabbetle kuçaklaşırken, demokrasimiz güç kazanırken, devlet ile millet daha bir kaynaştı, daha bir yakınlaştı. Kendilerini cumhuriyetin yegane sahibi zanneden, diğer herkesi dışlayan, farklı olanı asimile etmeye çalışan zihniyet artık tarihi bir yenilgi aldı" dedi.

"Bölge halkı da barışın tadını almıştır" diyen Başbakan, "Vatandaşlarıma sesleniyorum.. Gelin beraber bu oyunu bozalım" ifadelerini kullandı. 


Askerlik süresinin kısaltılması

Askerlik süresiyle ilgili yaptıkları çalışmanın tamamlandığını, Bakanlar Kurulu’nda görüşmeleri yaptıklarını, imzaların atıldığını ve düzenlemenin bugün Resmi Gazete’de yayımladığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bakaya kalmış 600 bin civarında, bu ifadeyi kullanmak istemiyorum ama uygulamaları kaçak durumunda olandır, burada da gerek İçişleri Bakanlığımızın gerekse Milli Savunma Bakanlığımızın birliktelik içerisinde bir çalışma yaparak, bu kaçak durumda olanları yakalayıp hemen askerliğe teslim etmeleri lazım." 

Erdoğan: Bakayalar teslim edilsin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda askerlik süresinin kısaltılmasıyla ilgili konuşurken ‘bakaya’ların da yakalanmasını istedi. Askerlik süresiyle ilgili yaptıkları çalışmanın tamamlandığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:


“Bu iş her ne kadar bir bütçe olayı değilse de biz bunu bir bütçe yılıyla orantılı, uygun olsun diye bu şekliyle düzenledik ve inşallah 1 Ocak 2014’ten geçerli olmak üzere silah altındaki yükümlüleri de kapsayacak şekilde muvazzaf askerlik süresini er ve erbaşlar için 15 aydan 12 aya indirmiş oluyoruz. Bu arada bir şey daha var, bakaya kalmış 600 bin civarında, bu ifadeyi kullanmak istemiyorum ama uygulamaları kaçak durumunda olandır, burada da gerek İçişleri gerekse Milli Savunma Bakanlığımızın birliktelik içinde bir çalışma yaparak, bu kaçak durumda olanları yakalayıp hemen askerliğe teslim etmeleri lazım.”


Erdoğan, çözüm süreciyle ilgili tartışmalar konusunda ise “ Çözüm süreci bitmemiştir. Bölge halkı da tüm Türkiye ’de barış ve bahar ikliminin tadını almıştır. Buradan geriye dönüşe asla müsaade etmeyecektir” dedi. 
‘Varsa, diktatörü indirin’


Erdoğan, yerel seçimler için de siyasilere ”Bizi diktatörlükle suçlayanlara hodri meydan. Beş ay sonra seçim var. Eğer bu ülkede diktatör varsa buyursunlar bu diktatörü sandık yoluyla indirsinler” diye seslendi.


Askere ‘zorla götürme’ şu şartlarda yapılabiliyor: Yoklama tarihi gelmiş olup da yoklamaya gelmeyen ve kanunda yazılı bir mazeret bildirmeyenler ile sınıf ve tertibatı belirlenmiş olanlardan, yapılan bildirim veya duyuru üzerine, sevk tarihinin son gününe kadar mazeretsiz gelmeyenler.AK PARTİDE GÖZLER YEREL SEÇİMLERDE

30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti ’nin seçim stratejisini anlatan yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, “ Türkiye ’yi kucaklayan bir kampanya yapıyoruz. ‘En iyi adayı arıyoruz’ demiyoruz. En uygun adayı bulmaya çalışacağız. Mersin’de uygun olan Trabzon için uygun olmayabilir. Kayseri için uygun olan Edirne için uygun olmayabilir. 1396 belediyenin tamamında o yöreye, o belediyeye en uygun aday kim, bunun arayışındayız” dedi. Türel, adayların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın başkanlığında 11-27 Kasım tarihleri arasında yapılacak 6 toplantıda netleşeceğini ifade etti. Radikal’in sorularını cevaplandıran Türel, şu mesajları verdi: 


6 TOPLANTIDA ADAYLAR BELİRLENECEK: 

İstişareye önem veren bir partiyiz. Parti kurulduğundan beri il başkanları toplantıları hiç aksamadan yapılıyor. Teşkilatlarda temayül yapıyoruz. Bir bakıma bir önseçimdir bu. Ama tek başına belirleyici bir kriter değil. Belirleyici kriterlerden bir tanesi. Kamuoyu anketleri ile adaylarla ilgili halktaki teveccühü ölçmeye çalışıyoruz. O da tek başına yeterli değil. Yerel yönetimler başkanlığının raporları, milletvekillerinin kanaatleri var. 16 büyükşehirde temayül yoklamaları bu hafta sonu yapılacak. Kasım ayının başında Kızılcahamam’da milletvekillerimizle istişare toplantımız var. 9 Kasım’da yeni büyükşehir olan 14 ilde, 16-17 Kasım’da da kalan 51 ilde temayül yoklamalarımız var. Şimdiye kadar hiçbir belediyeye yönelik isim değerlendirmesi olmadı. Sayın Başbakanımızın başkanlığında bir üst kurul oluşturuldu. Üst kurul 11-27 Kasım arasında 6 toplantı yapacak. Bu toplantılarda belediye başkan adayları tespit edilecek.


TÜRKİYE’Yİ KUCAKLAYAN BİR SEÇİM KAMPANYASI: 

Bölgeye özel bir çalışma yapmayacağız. Tabii ki her yerin konjontürel farklılıkları var. Her yerin kendine özgü hassasiyetlerini gözeterek bu çalışmayı yürüteceğiz. Biz bu farklılıklarımızı zenginlik olarak değerlendiriyoruz. AK Parti Türkiye’yi kucaklayan tek parti. Bu anlayışla politikalarımızı oluşturduğumuz için, bu farklılıkları zenginlik olarak gördüğümüz için bölgesel farklılıkları içeren bir kampanya değil, Türkiye’yi kucaklayan bir kampanya yapacağız. ‘En iyi adayı arıyoruz’ demiyoruz. En uygun adayı bulmaya çalışacağız. Mersin’de uygun olan Trabzon için uygun olmayabilir. Kayseri için uygun olan Edirne için uygun olmayabilir. 1396 belediyenin tamamında o yöreye, o belediyeye en uygun aday kim, bunun arayışındayız. 


BAŞÖRTÜSÜ KRİTER DEĞİL: 

Sayın Başbakanımız başörtülü aday olabileceğini açıkladı. Önce müracaatları görmemiz lazım. Adayın başörtülü veya açık olması onun aday yapılması konusunda kriter değildir. Biz bu noktada senelerdir yasaklara karşı mücadele vermiş bir siyasi parti olarak bu yasakların artık siyaset kültürü içinde yer almamasını temenni ediyoruz.SÜRPRİZLERE HAZIR OLUN:
Her seçime ilk seçim heyecanıyla giriyoruz. Her seçim bir yenilenme, tazelenmedir. Sürprizlere hazır olun. ANTALYA’DAN ADAY MI?: 

Makam, mevki odaklı siyaset yapmıyoruz. Gönlümden geçen tek şey, yaptığım işin en iyisini yapmaktır. Çok önemli bir görevi en iyi şekilde yürütme gayreti içindeyim. Ankara ’da halimden memnunum, görevi büyük bir şerefle yapıyorum. Halkımızın ve genel merkezin tercihi bu yönde olursa onu da seve seve yerine getiririm. Benim için o görev bu görev, şahsi tercih söz konusu olmadı. Nerede ihtiyaç varsa orada görev yapma anlayışı içindeyiz. AK Parti’de belediye başkanlığı yaptım. Sandık görevlisi olarak 12 Eylül referandumunda görevlendirildiğimde, “Partim bana en şerefli görevi tevdi etti. Onun da en iyisini yapmaya çalışacağım” dedim. Benim için görevin ayırt edilmesi söz konusu değil.

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Adnan Çelik

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

  • Barcelona’dan olay yaratacak teklif!
  • Kumburgaz faciasında şok ses kaydı!
  • Yeni imajıyla görüntülenince çıldırdı
  • İspanya bu kareyi konuşuyor!
  • Yeni dizide büyük şok!
  • Galatarasay 2 bombayı da patlattı!
  • Kenan İmirzalıoğlu’ndan olay itiraf
  • Dev final öncesi şoke eden görüntü!
  • Fotoğraftaki damadı bulun
  • Bugünün Gazete Manşetleri 22 Ağustos Gazete Önsayfaları
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
1 / 10


EN SON EKLENEN VİDEOLAR
VİZYONDAKİLER
Sefer Tası Sefer Tası
Dom Hemingway Dom Hemingway
Lal Lal
Aşk Bilmecesi Aşk Bilmecesi
Sıfır Teorisi Sıfır Teorisi
Mutlak Adalet Mutlak Adalet
Sensiz Olmaz Sensiz Olmaz
Aşk Treni Aşk Treni
İnanılmaz Örümcek-Adam 2 İnanılmaz Örümcek-Adam 2
Şanslı Sayılar Şanslı Sayılar
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR