DOLAR
 
2.168
EURO
 
2.854
ALTIN
 
89.452
BIST100
 
80.754


Eğitim

Yorumlar     Haber Tarihi : 05.12.2013 11:53

MEB merkezi ortak sınav soru ve cevapları indir (TEOG Türkçe Matematik Fen Bilgisi İngilizce İnkılap tarihi Soru ve Cevapları)

MEB http://www.meb.gov.tr/Sinavlar sayfasından 28-29 Kasım tarihli merkezi ortak yazılı sınav soru ve cevapları için Tıklayın


teog sınavı

Merkezi Ortak Sınav soru ve cevapları, Liselere giriş ortak yazılı sınav soru ve cevapları, Temel eğitimden ortaöğretim kurumlarına geçiş ortak yazılı sınav soru ve cevapları, MEB merkezi sınav soru ve cevapları, TEOG, OGES soru ve cevapları, e-okul ortak sınav soru ve cevaplarla sonuç öğrenme sayfası, meb e-okul sayfası, ortak sınav sonuç sayfası, 

http://www.meb.gov.tr/Sinavlar sayfasına giriş

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaöğretime geçiş birinci dönem merkezi ortak yazılı sınav sor ve cevaplarını yayınladı. 8. Sınıfların girdiği 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde liseye giriş için yapılan ortak merkezi sınav soru ve cevapları Bakanlığın internet sitesinde erişime açıldı.

{reklam}inkılap tarihi soru ve cevapları2013-2014 eğitim öğretim yılı 8. sınıflar Ortak Sınavı’nın birinci oturumu, Türkiye genelinde ve yurt dışında 14 bin 407 sınav merkezi ve 86 bin 25 salonda başarı ile gerçekleştirildi.

2013-2014 merkezi ortak sınavlarının ikinci oturumu ise

Öğrenciler, Matematik, Türkçe, Fen bilgisi, İngilizce, Din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinin soru ve cevaplarına Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretime geçiş sistemi OGES aracılığıyla aşağıdaki bağlantılardan erişebilecek.


Merkezi ortak mazeret sınav tarihleri

2013-2014 MEB Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları takvimine göre, merkezi ortak mazeret sınavları birinci dönem tarihleri 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde yapılacak. Bu sınavlara, 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılan Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları’na (Merkezi ortak yazılı sınavları) herhangi bir nedenle giremeyen öğrenciler katılabilecek. Kasım ayındaki sınavlara giren öğrenciler mazeret sınavına giremeyecek.

Puan hesaplaması nasıl yapılacak;

Ortak sınavlara katılacak öğrencilerin puanı, tek puan türünde hesaplanacak. Her soru eşit ağırlığa sahip olacak. Her adayın cevap kağıdı, 2 optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacak. Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar bulunacak. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek.

Her dönem yapılan ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ve din kültürü ve ahlak bilgisi için iki katsayısı o dersin puanıyla çarpılarak herbir dersin ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacak. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacak.

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında öğrencilerin, 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanlarıyla 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek merkezi sistemle öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacak. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak.

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Kadir Kurdoğlu

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

 • Bugünün Gazete Manşetleri 28 Ağustos Gazete Önsayfaları
 • Kerem Bürsin’in yeni setinden ilk kare
 • Podolski’nin menajerinin açıklamaları heyecan yarattı
 • Sinem Öztürk; Boşanıyoruz
 • Eşini aldatırken kameralara yakalandı
 • Gülse Birsel’in en acı günü
 • İşte Volkan Demirel’in alacağı ceza
 • İşte Nejat İşler’in en son hali
 • Barcelona Brezilyalı beki kadrosuna kattı!
 • Halit Ergenç’ten sevenlerine müjdeli haber
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


Ziyaretçi - 270 gün 10 saat önce
merkezi sınavda ingilizce çok zordu bu ne ya iptal edilsin :(
10
100%
0
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
1 / 10


EN SON EKLENEN VİDEOLAR
VİZYONDAKİLER
Sefer Tası Sefer Tası
Dom Hemingway Dom Hemingway
Lal Lal
Aşk Bilmecesi Aşk Bilmecesi
Sıfır Teorisi Sıfır Teorisi
Mutlak Adalet Mutlak Adalet
Sensiz Olmaz Sensiz Olmaz
Aşk Treni Aşk Treni
İnanılmaz Örümcek-Adam 2 İnanılmaz Örümcek-Adam 2
Şanslı Sayılar Şanslı Sayılar
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR