DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Eğitim Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 05.12.2013 11:58

TEOG Ortak Sınavı puan hesaplama robotu Sonuçlar ne zaman açıklan


8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav Soru ve Cevap Anahtarı açıklandı. TEOG sınav soru ve cevapları indir.


teog sınavı

Bugün yapılan TEOG sınav soru ve cevapları ne zaman açıklanacak. 8. Sınıf TEOG soru ve cevapları bekleniyor. 28 Kasım TEOG sınav soru ve cevapları sitemizde. Yeni sbs olan TEOG sınav soru ve cevapları habergazete.com’da.

milli eğitim bakanlığı resmi web sitesi

İlk kez yapılan TEOG sınav soru ve cevapları meb tarafından açıklanacak. TEOG sınav soru ve cevapları açıklandı sitemiz habergazete.com’da. TEOG sınav soru ve cevapları paylaşım modülü. TEOG sınav sonuçları açıklandığında burada bulabilirsiniz.

e-okul

Teog matematik soru ve cevap anahtarı teog türkçe soru ve cevap anahtarı teog din kültürü soru ve cevap anahtarı teog ınkılap soru ve cevap anahtarı teog fen bilimleri soru ve cevap anahtarı


 
İngilizce Teog Merkezi Ortak Sınav soruları ve cevap anahtarı için Tıklayınız  

İnkilap  Teog Merkezi Ortak Sınav soruları ve cevap anahtarı için Tıklayınız  

Fen Ve TEknoloji Teog   Sınav soruları ve cevap anahtarı için Tıklayınız  

Matematik Teog Merkezi Ortak Sınav soruları ve cevap anahtarı için Tıklayınız  

Türkçe  Teog Merkezi Ortak Sınav soruları ve cevap anahtarı içinTıklayınız  

Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi  Teog  soruları ve cevap anahtarıiçin Tıklayınız 


TEOG sınavlarının ilki dün gerçekleştirilmişti. Bugün de sınavın ikinci aşaması yapıldı. Sınava girecek öğrenciler sabah erken saatlerde aileleriyle beraber okula koştu. Sınav yapılan okullardan biri de Bahçelievler Kumport Ortaokulu’ydu. Sınavdan çıkan öğrenciler, heyecanlarını aileleri ile paylaştı. Sınavdan çıkan öğrenciler, okul bahçesinde veliler tarafından karşılandı. Öğrenciler, sınavların kolay olduğunu söyledi. Okul bahçesinde sınava giren çocuğunu bekleyen velilerden Aybek Akyüz, sınavlar sırasında ara verilmesinin öğrencileri olumsuz etkilediğini söyledi. Akyüz, “Verilen aralarda çocukların cevaplarını karşılaştırması yanlışı çıktığı zaman diğer sınava moralsiz girmesine sebep oluyor. Keşke hiç ara olmasaydı.” dedi.

Tunacan Tuna – Bilfen Koşuyolu Ortaokulu öğrencisi

Matematik soruları, bizim okulda hazırlandığımız testlere ve yaptığımız sorulara göre daha kolaydı. Örüntü sorusunda zorlandım sadece. Türkçe sorularını daha zor bekliyordum, güzel geçti. 20 soru için 40 dakika çok iyi bir süreydi. Din dersinde, vakıf sorusu dışında kolaydı. Verilen süreler her branş için oldukça yeterliydi. Genel olarak yaptığımız çalışmalara göre rahat bir sınavdı diyebilirim.

İrem Karacaakman- Bilfen Çamlıca Ortaokulu öğrencisi


Biz sınava düzenli olarak hazırlandık. Hazırlandığımız için de zorlanmadık. Sadece din soruları beni biraz oyaladı Çünkü yoruma dayalı çok fazla soru vardı. Matematik ve Türkçe iyi geçti. Matematikte sadece fraktal sorusunda takıldım. Türkçe beklediğimiz gibiydi. Biz yoğun tempoda hazırlanmıştık ve tam da beklediğimiz gibi sorular geldi.  Bu kadar hazırlığa değdiğini düşünüyorum.

Gazi Ortaokulu öğrencisi Zeynep Bozkurt

Sınav öncesi aşırı heyecan nedeniyle ağlayan Alsancak’taki Gazi Ortaokulu öğrencisi Zeynep Bozkurt, sınav sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisi açısından güzel bir sınav olduğunu söyledi. Sınavlarda müfredat dışından soru olmadığını, derste gördükleri konuların sorulduğunu aktaran Bozkurt, "Sınavdan mutlu ayrıldım. Çalışan için kolaydı. Herkes için rahatlatıcı geçti. Öğretmenlerimiz çok yardımcı oldu. Sınava çok çalışarak hazırlandım, bir sürü test çözdüm" diye konuştu.

Bozkurt, şunları kaydetti:

"Sabah çok heyecanlı olduğum içim için gözyaşları vardı. Türkiye genelinde olacak bir sınavdı, ben de çok heyecanlandım haliyle. SBS yerine bu sınavı tercih ederim. Böyle bir sınavın daha rahat olacağını düşünüyorum. Sınavlar arası çok güzel oldu. Mesela bir sınav kötü geçti ama daha sonra ailenle buluşup onların teselli etmesini sağlıyorsun, sonraki sınava çok rahat bir şekilde giriyorsun."

Matematik sınavında zorlandığını belirten Alp Yardımcı da, "Genel olarak sınavlar iyi geçti. SBS’de sene sonu giriyorduk sınava, böyle daha iyi oldu. 20 soru çözüyoruz, kafamız karışmıyor. Sınavlar arası süre bizi rahatlattı. Yeni sınav sisteminden memnunum. Sınava daha rahat girdim" dedi.

_

Öğrencileri din ve fen soruları eleyecek

SBS yerine uygulanan merkezi yazılılarda 6 test arasında öğrencileri en çok din ve fen soruları zorladı. Matematik ve fen testinde birer hatalı soru iptal edilirken, eğitimciler sınav puanını din ve fen testlerinin belirleyeceğini dile getirdi.


UMAY AKTAŞ SALMAN - RADİKAL

SBS’nin yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin ilk merkezi yazılıları dün tamamlandı. Merkezi ortak sınavların ilk oturumu dün ve önceki gün yapıldı. Yaklaşık 1 milyon 300 bin 8. sınıf öğrencisi matematik, fen ve teknoloji , din kültürü ve ahlak bilgisi, Türkçe, yabancı Ddil ve inkılap tarihi ve Atatürkçülük olmak üzere altı dersten 20’şer soruluk testlere girdi. Uzmanlara göre testler arasında öğrencileri en çok zorlayan testler din kültürü ve ahlak bilgisi ile fen testi oldu. 


‘Kazanımları veremiyorlar ki din testi zor geldi’ 


Uğur Dershaneleri Rehberlik Koordinatörü Can Ağırgöl, Din Kültürü ve ahlak bilgisi sorularının SBS’de çıkan sorulara ve yeni sistemini denemesi içi yapılan pilot uygulamaya göre daha zor olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Din dersinden muaf olanlar sorular zor olduğu için avantajlı oldu. Din dersini alıp , yanlışı çok olanlar da dezavantajlı konuma düşecek. Sorular kitapta yer alan konulardan ama burada kazanımlar önemli. Öğretmenin ne kazandırdığı önemli. Say sorusunu soruyorsak bununla ilgili ne kazandırmış çocuklara? Öğrencilere zor geldiğine göre din kültürü ve ahlak bilgisi kazanımları demek ki tam değil öğrencilerin. Pilot uygulamada sorulan din soruları ile soru tipi olarak aynı ama zorluk derecesi aynı değil.
Ayrıca seneye din kültürü ve ahlak bilgisi ile inkılap tarihi derslerinin sorulmayacağı söyleniyor. Bu senelik böyle ise bu kuşağa vurulmuş bir darbe gibi. Din soruları ilk defa bu kadar zor geliyor. Kimse böyle bir zorluk beklemiyordu. “
Bilfen Eğitim Kurumları öğretmenlerinin değerlendirmelerine göre Türkçe testinin zorluk derecesi geçen yıllarla kıyaslandığında orta seviyede, , çocukların rahatlıkla çözebileceği bir sınavdı. Matematik soruları da önceki yıllara göre çok daha kolaydı.

Fen yorum ağırlıklı, İngilizce nitelikliydi

Fen ve teknoloji dersi testi analiz düzeyinde ve zor denilebilecek sorulardan oluşmuştu. Deneysel ve yorum ağırlıklı soruların sayısı fazlaydı. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük soruları beklenen gibi geldi ve öğrencileri şaşırtmadı. İngilizce testinde ise soruların dağılımı okuma, anlamaya yönelikti. Dil bilgisini ölçen soruların bu sene sınavda yer almadığı dikkat çekti. Yabancı dile hâkim, okuyan ve yorumlayan öğrencilerin ağırlıkla başarılı olacağı bir testi. İngilizce soruları önceki yıllarda alışık olunan soru seviyesine göre daha nitelikli ve seçiciydi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı matematik ve fen testinde birer soruyu iptal etti.

Art niyet görüyorum
Fen Bilimleri Merkezi Dershanesi Rehberlik Koordinatörü Cihan Yeşilyurt ise “Din soruları çok ağırdı. Art niyet görüyorum. Neden diğer dersler kolaydı da bu dersin soruları zordu. Tamamen hayal kırıklığı. Bu kadar zor ve ayrıntı soruya gerek yoktu. Bu sorular ayırt edici olacak. Din soruları genelde kolay sorulurdu. Ezber bozuldu.”

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Kadir Dabbağ
Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
Ziyaretçi - 318 gün 16 saat önce
ya amma da saçmaladınız. sınavı güzel geçenlerin bir suçu yoktu. bence bu sorular mantıklı düşünülürse
3
20%
12
Ziyaretçi - 319 gün 13 saat önce
Bence sorular çok kolaydı din de aynı şekilde en zor olan fen diyebiliriz çünkü biraz çelişki vardı
9
20%
14
Ziyaretçi - 320 gün 20 saat önce
Arkadaşlar, MEB’e iptal edilmesini istediğiniz sorular için sınavdan sonraki ilk 5 iş günü içinde başvurmanız...devamı..
19
80%
8
Ziyaretçi - 321 gün 20 saat önce
Sınav öncesi aşırı heyecan nedeniyle ağlayan Malatyadaki Beqüm kartal ömer kızıldağ, sınav sonrası AA muhabirine...devamı..
7
40%
10
Ziyaretçi - 321 gün 22 saat önce
merhaba dostlar benim sınav çok kolay geçti siz ne yaptınız he?
6
20%
14
Ziyaretçi - 322 gün 20 saat önce
DİN soruları IHL lere yaradııı.Amaçta bence buydu.. Diğer derslerde sorular kolaydı..DİNDE ise çok zordu.. Amaç ...devamı..
14
80%
6
Ziyaretçi - 322 gün 20 saat önce
Art niyet görüyorumFen Bilimleri Merkezi Dershanesi Rehberlik Koordinatörü Cihan Yeşilyurt ise “Din soruları çok...devamı..
10
40%
8
Ziyaretçi - 277 gün 21 saat önce
Benim en iyi Din Kültürü geçti.
0
0%
0
Ziyaretçi - 317 gün önce
DİN soruları ağır değildi bence
2
40%
3
Ziyaretçi - 322 gün 22 saat önce
Ben bir öğretmen olarak bu yorumu yapmaktan utanıyorum ingilizce sorularının neredeyse çoğu müfredatta yoktu bu yüzden...devamı..
24
80%
6
Ziyaretçi - 323 gün 13 saat önce
Fendeki 9. Soru biraz çelişkili eğer tür evrim geçiriyorsa o zaman kalıtsal farklılık eşeyli üremeye bağlı degildir...devamı..
22
80%
7
Ziyaretçi - 323 gün 11 saat önce
lazığın baskil ilçesi vakıfbank ortaokulunda yapılan merkezi sistem ortak sınavında öğrencilere dağıtılan fen ve...devamı..
14
60%
9
  • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!
  • Sevdiceğine KRAL gibi hadiye!
  • Kilo almak istiyorum diyen seyirciye Canan Karatay’dan şok cevap
  • Serenay Sarıkaya çok cesur! Serenay göğüs dekoltesi yaptı
  • Elleri kınalı Zahide Yılanların Öcü’nde yok artık!
  • Bu fotoğrafa tepki yağdı!
  • Dünün Reyting Sonuçları (16 Ekim 2014 Perşembe Reyting Sonuçları)
  • Bedelli Askerlik çıkacak mı, Bedelli Askerlik şarları neler olacak?
  • Milli Takım’dan şok ayrılık kararı!
  • Ebru Şallı’dan yürek hoplatan kıyafet

Eğitim KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR