DOLAR
 
2.216
EURO
 
2.867
ALTIN
 
87.944
BIST100
 
77.821


Güncel

Yorumlar     Haber Tarihi : 30.11.2013 14:10

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Gülen’e SÜRPRİZ!


Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Gülen’e SÜRPRİZ!MGK kararıyla önce Taraf Gazetesi manşeti ile sonra basın gündemine bomba gibi düşen Fethullah Gülen için bu kez de CHP tarafında bir sürpriz gelişme var CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gülen ile görüşmek için ABD’ye hareket etti detaylar habergazete.com’da


Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Gülen’e SÜRPRİZ!

MGK kararlarıyla ilgili konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ı açıklamaya yapmaya çağırdı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a ’O belgeleri okumadan mı imzaladın?’ diye sordu. Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorduğu ’Fethullah Gülen ile ABD’ye bu seyahatinizde bir görüşme olacak mı?’ sorusunu da yanıtladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’ye hareketinden önce havaalanında açıklama yaptı ve gazetecilerin sorularına yanıt verdi.


’OKUMADAN MI İMZA ATTI’ 

Kemal Kılıçdaroğlu, bir soru üzerine 2004 yılındaki MGK kararlarıyla ilgili yaşanan tartışmalara değindi.

“Ortaya çıkan belge AK Parti’nin ikili oynadığını gösteren belgedir. ‘Birisi çıkıp imzaladım ama neyi imzaladığımı bilmiyorum’ diyebilir. Sayın Erdoğan’ın bu konuda konuşmasını bekliyorum. Hangi gerekçeyle imza attı, okuyarak mı okumadan mı imza attı. Bu kadar önemli bir konuda konuşmaması suçluluğunun kanıtıdır.

Kaddafi’ye ihanet etti, Esad’a ihanet etti. Erbakan’a ihanet etti. Erbakan’ı eleştirdiler. Hiç değilse Erbakan doğruları söylerdi. İhanet kültürü çok ağır bir kültürdür, bizim hazmedemeyeceğimiz bir kültürdür.


FETHULLAH GÜLEN’LE GÖRÜŞECEK Mİ? 

"Fethullah Gülen ile ABD’ye bu seyahatinizde bir görüşme olacak mı? Partinizden bir heyet görüşecek mi?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Gündemimizde böyle bir konu yok" yanıtını verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın bugüne kadar "kardeşim" dediği, iyi ilişkiler kurduğu pek çok kişiye ihanet ettiğini iddia etti.


’NE SÖYLEYECEĞİNİ MERAK EDİYORUM’ 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İhanet kültüründen geliyor. Kaddafi’ye ihanet etti, arkadan bıçakladı. Esad’a ’kardeşim’ diyordu, ihanet etti, şimdi silah gönderiyor, orada insanlar birbirini öldürsünler diye. Erbakan’a ihanet etti. Erbakan’ı acımasızca eleştirdiler, neden o kararlara imza attın diye. Ter döken fotoğrafları gösterildi. Yiğitlik edebiyatı yapıldı. ’Biz asla izin vermeyeceğiz’ denildi. Bir baktık ki, bunlar Erbakan’dan daha kötülermiş. Hiç değilse Erbakan, doğruları söylerdi, inandığı şeyleri söylerdi. İhanet kültüründen gelenler önce kendi insanlarına, arkadaşlarına, sonra da kendi ülkelerine ihanet ederler. Bu kültür çok ağır bir kültürdür ve bizim hazmedeceğimiz bir kültür değildir."

"Belgenin gereğini yapmadık" şeklinde açıklamalar olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, "Bugün yine gazetelerde, Milli Güvenlik Kurulu’nda alınan kararların gereğinin yapıldığı da ortaya çıktı. Başbakanlık Müsteşarlığı imzasıyla, pek çok kuruluşa, ’alınan kararların gereğini yapın’ diye yazının gittiğini görüyoruz. Düne kadar yalanlamaları sayın Arınç yapardı. Ters köşeye yattıktan sonra artık bu konulara girmiyor. Şimdi bir başka danışmanı var. Yalanlamaları o yapıyor. 

O da ters köşeye yattı. Şimdi merak ediyorum acaba ne söyleyecek. Asıl merakım, Recep Tayyip Erdoğan bu konularda ne söyleyecek. Asıl merakım bu. Dik duruyordu bu. Niye dik durmadın, arkadaş. Biz bu tür yazıların altına imza atmayız... Niye bu yazının altına imza attın arkadaş? Efelenerek yürüyordu, küçük dağları ben yarattım diyordu. Efendim, o günün koşulları öyleydi, biz öyle imzaladık. Hangi koşullardan bahsediyorsun? Tek başına iktidardın. MGK sivilleşmiş, sivil bir genel sekreter var. Hangi gerekçeyle bunun altına imza attın. Bugün hala bu kararların gereğini yerine getirmek için çalışıyor. Birbirimizi kandırmayalım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Abdullah Ünlü
  • Bugünün Gazete Manşetleri 16 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Günün kahreden fotoğrafı!
  • Meryem Uzerli’nin partner sorunu!
  • Quaresma, Galatasaray ve Beşiktaş hakkında olay iddia!
  • İbrahim Tatlıses’i çıldırtan iddia!
  • Arapların gözü Beren Saat’te
  • Derdi anlaşıldı!
  • Tecavüzden yargılanacak
  • Bugünün Gazete Manşetleri 15 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Kerem Bursin hayranlarını şoke etti!
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR