DOLAR
 
2.216
EURO
 
2.867
ALTIN
 
87.944
BIST100
 
77.821


Eğitim

Yorumlar     Haber Tarihi : 03.05.2014 00:09

AÖF’de Bütünleme Olacak Mı?AÖF Sınav Sonuçlarını TC No İle Öğren


2013-2014 AÖF’de Bütünleme sınavları olacak mı.AÖF’de yeni yılda Bütüleme olacak mı.YÖK Bütünleme hakkını verdi mi.Anadolu Üniversitesi 2013-2014 yılında Bütünleme sınavını yapacak mı.AÖF Bütünleme sınavı tarihleri var mı? AÖF Bütünleme sınavı yapılacak mı? AÖF Bütünleme müjdesi.AÖF Bütünleme sınavı ile ilgili YÖK açıklaması.İşte AÖF Bütünleme sınavı hakkında bilgiler...


aöf de bütünleme sınavı

2013-2014 AÖF’de Bütünleme sınavları olacak mı.AÖF’de yeni yılda Bütüleme olacak mı.YÖK Bütünleme hakkını verdi mi.Anadolu Üniversitesi 2013-2014 yılında Bütünleme sınavını yapacak mı.AÖF Bütünleme sınavı tarihleri var mı? AÖF Bütünleme sınavı yapılacak mı? AÖF Bütünleme müjdesi.AÖF Bütünleme sınavı ile ilgili YÖK açıklaması.İşte AÖF Bütünleme sınavı hakkında bilgiler...

_
AÖF’de tek ders ikinci sınıf için bütünleme sınavı geçen sene yapılmıştı Bu sene bütünleme hakkında henüz bir bilgi alınmadı bilgi alındığı takdirde hemen habergazete.com sitesinden öğrenebilirsiniz.


SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI TIKLA ÖĞREN


2014 yılında AÖF de bütünleme mi geliyor AÖF öğrencilerini sevindiren haber

Açıköğretim fakültesi öğrencilerine müjde! AÖF’de geçen sene bütünleme kalkmıştı. AÖF öğrencilerini sevindirecek tavsiye, AÖF’de bütünleme geri mi geliyor.


Kamu Denetçiliği Kurumu’nda Açıköğretim Fakültesi öğrencilerini sevindiren tavsiye.

Kamu Denetçiliği Kurumu, Anadolu Üniversitesi’nde AÖF sistemine göre eğitim görmekte olan öğrencilere, tüm dersler için bütünleme sınav hakkı verilmesi ve mazeret sınav hakkı verilmesi bu konuda yaşanan hak kayıpları ve mağduriyetlerinin gecikilmeksizin giderilmesi hususlarında Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne tavsiyede bulundu.
Kamu Denetçiliği Kurumu 03 Aralık 2013 tarihinde Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerine, bütünleme sınavı ve muafiyet hakkı verilmesi yönünde Anadolu Üniversitesi’ne tavsiye kararı vermişti. Kamu Denetçiliği Kurum’dan bir kararda mazeret ve telafi sınavına ilişkin çıktı. Kamu Denetçiliği Kurumu, “18 Ocak 2013 tarihli ve 28532 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde açıköğretim sistemine göre eğitim almakta olan öğrencilere de bütünleme ve mazeret sınav hakkı tanınması için gerekli mevzuat değişikliğinin yapılması” yönünde YÖK ve Anadolu Üniversitesi’ne tavsiyede bulunmasına karar verdi. Ayrıca, Kamu Denetçiliği Kurumu, üniversitenin kitapların teminine ilişkin olarak da bundan sonra çabalarını daha da artırması ve kitapların öğrencilere sınavlara hazırlanmalarına makul süre kalacak şekilde teslim edilmesi hususunda Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne tavsiyede kararı verdi.

“AÖF’DE BİNLERCE MEMUR ÖĞRENİM GÖRÜYOR”

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Kamu Denetçiliği Kurumu, tüm üniversitelerde yapılan mazeret sınavının Açıköğretim Fakültesi öğrencileri içinde yapılması gerektiğini belirtmiştir. Açıköğretim Fakültesinde hem okuyup, hem de çalışan binlerce devlet memuru bulunmaktadır. Zor şartlar altında okuyan milyonlarca öğrencinin mağduriyetlerinin giderilmesi ve eğitimde fırsat eşitliği noktasında oldukça önemli bir karardır. AÖF öğrencilerine haklı mücadelelerinde desteğimiz devam edecektir” dedi.

“ÜNİVERSİTEYE OLAN GÜVENİMİZİ YİTİRDİK”

AÖF Öğrenci Platformu temsilcisi Elif Erden ise, Kamu Denetçiliği Kurumu, AÖF’nin anayasada yer alan “eğitim ve öğretim hakkı”,”sosyal ve ekonomik haklar ödevini” yerine getirmediği yönünde karar aldığını belirterek, şunları kaydetti:


“Kamu Denetçiliği Kurumu haklı taleplerimizi yine Anayasa, hukuk, AHİM İçtihatlarına göre değerlendirip, insan haklarına aykırı, belirlilik, öngörülebilirlik ve istikrar ilkelerine bağdaşmadığı bir kez daha kanıtlanmıştır. AÖF öğrencileri olarak mazeret ve telafi sınavı bütünleme sınavı gibi en doğal hakkımızdır. Anadolu Üniversitesi geçen yıl mazeret sınavı yapmış ve( AÖF öğrencileri hariç) diye bir duyuru yayınlamıştı. Biz AÖF öğrencileri Anadolu üniversitesine göre hiç hastalanmayacağız, cenazemiz olmayacak, kış olunca köyde yaşıyorsak ve köy yolları kapalıysa sınava dahi gidemeyen, hiçbir haktan yararlanamayan, insan yerine koymayan, okula harç ödeyip kitabını alamayan, aynı zamanda da okulun yükü olan öğrencileriz gibi görüyor. Anadolu üniversitesi bizlere bu şekilde yaklaşmaktadır. Bizler artık bu üniversiteye olan inancımızı ve güvenimizi yitirmiş durumdayız. Tek inancımız Anayasa ve hukuktur” dedi.


Haberin Devamı


Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Feyyaz Tunçdemir
  • Bugünün Gazete Manşetleri 17 Eylül Gazete Önsayfaları
  • İnsanlık ölmüş dedirten olay
  • iPhone 6 ön siparişlerini iptal etti
  • Böyle isim mi olur demeyin!
  • Galatasaray Devler Ligi’ne özel tasarlanan formasını tanıttı
  • Dehşete düşüren iddia!
  • Bugünün Gazete Manşetleri 16 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Günün kahreden fotoğrafı!
  • Meryem Uzerli’nin partner sorunu!
  • Quaresma, Galatasaray ve Beşiktaş hakkında olay iddia!
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


Ziyaretçi - 85 gün 21 saat önce
lütfen 2 ve 3 ders sınavı olsun en azından ya onca insan mezun olamıyor ya ne saçma bi sistem ya tek ders sınavı
0
0%
0
Ziyaretçi - 130 gün 22 saat önce
aöf son sınıfa formasyon ön kayıt bile açılmadı hani örgünle aynı haktı resmen gene dışlandık
1
40%
1
Ziyaretçi - 148 gün 22 saat önce
Örgün Üniversitelerde olduğu gibi uzaktan öğretim görenler içinde mezun olma aşamasındaki kişilere 3 ders sınavı...devamı..
8
100%
0
Ziyaretçi - 148 gün 11 saat önce
Ben şu an askerim 4 . Sınıf iktisat okuyorum tek dersten kaldım eğer tek ders sınavı hakkı gelirse askerligim kısa...devamı..
4
100%
0
Ziyaretçi - 200 gün 15 saat önce
büt olması için twitterden tekrar çağrı yapsak sınav zamanına kadar etkili olabir diye düşünüyorum.... en azından...devamı..
14
100%
1
Ziyaretçi - 210 gün 14 saat önce
büt hakkımızı bu sene istiyoruz ister ki ortalama 50 olsun ama büt hakkımızın yeniden gelmesini talep ediyoruz
20
80%
5
Ziyaretçi - 207 gün 17 saat önce
AÖF milyonlarca öğrencinin ahını alıyor... emeklerimize yazık değilmi...tamamen ticaret mantığı...hakkımız olan...devamı..
11
100%
1
Ziyaretçi - 211 gün 18 saat önce
birde tutturmuşlar tek ders sınavı diye !!!!!!! yine iki dersten kaldım çalışmama rağmen geçemedm ve tüm inancımı...devamı..
18
100%
1
Ziyaretçi - 213 gün 18 saat önce
burdaki asıl sorun bütün verilip verilmemesi değil neden kaldırıldığıdır....Gereksiz cümleleri toplayıp yapılan...devamı..
22
100%
1
Ziyaretçi - 213 gün 20 saat önce
11 ders aldım 10 dersi başarıyla geçtim 1 ders için üstten ders alamıyorum.Bütünlemenin olması gerektiğine
23
100%
4
Ziyaretçi - 213 gün 21 saat önce
ya nedir bu kaç yıldır çektiğimiz bizi resmen para kaynağı olarak görüyorlar bunca zamandır yatırdığım harçlar...devamı..
19
100%
0
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR