DOLAR
 
2.136
EURO
 
2.956
ALTIN
 
89.284
BIST100
 
72.399


Eğitim

Yorumlar     Haber Tarihi : 18.04.2014 16:23

2014 AÖF’de Bütünleme Sınavı Olacak Mı? Vize Bütünleme Sınavı Olacak Mı?

2013-2014 AÖF’de Bütünleme sınavları olacak mı.AÖF’de yeni yılda Bütüleme olacak mı.YÖK Bütünleme hakkını verdi mi.Anadolu Üniversitesi 2013-2014 yılında Bütünleme sınavını yapacak mı.AÖF Bütünleme sınavı tarihleri var mı? AÖF Bütünleme sınavı yapılacak mı? AÖF Bütünleme müjdesi.AÖF Bütünleme sınavı ile ilgili YÖK açıklaması.İşte AÖF Bütünleme sınavı hakkında bilgiler...


aöf de bütünleme sınavı

2013-2014 AÖF’de Bütünleme sınavları olacak mı.AÖF’de yeni yılda Bütüleme olacak mı.YÖK Bütünleme hakkını verdi mi.Anadolu Üniversitesi 2013-2014 yılında Bütünleme sınavını yapacak mı.AÖF Bütünleme sınavı tarihleri var mı? AÖF Bütünleme sınavı yapılacak mı? AÖF Bütünleme müjdesi.AÖF Bütünleme sınavı ile ilgili YÖK açıklaması.İşte AÖF Bütünleme sınavı hakkında bilgiler...

_
AÖF’de tek ders ikinci sınıf için bütünleme sınavı geçen sene yapılmıştı Bu sene bütünleme hakkında henüz bir bilgi alınmadı bilgi alındığı takdirde hemen habergazete.com sitesinden öğrenebilirsiniz.


SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI TIKLA ÖĞREN


2014 yılında AÖF de bütünleme mi geliyor AÖF öğrencilerini sevindiren haber

Açıköğretim fakültesi öğrencilerine müjde! AÖF’de geçen sene bütünleme kalkmıştı. AÖF öğrencilerini sevindirecek tavsiye, AÖF’de bütünleme geri mi geliyor.


Kamu Denetçiliği Kurumu’nda Açıköğretim Fakültesi öğrencilerini sevindiren tavsiye.

Kamu Denetçiliği Kurumu, Anadolu Üniversitesi’nde AÖF sistemine göre eğitim görmekte olan öğrencilere, tüm dersler için bütünleme sınav hakkı verilmesi ve mazeret sınav hakkı verilmesi bu konuda yaşanan hak kayıpları ve mağduriyetlerinin gecikilmeksizin giderilmesi hususlarında Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne tavsiyede bulundu.
Kamu Denetçiliği Kurumu 03 Aralık 2013 tarihinde Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerine, bütünleme sınavı ve muafiyet hakkı verilmesi yönünde Anadolu Üniversitesi’ne tavsiye kararı vermişti. Kamu Denetçiliği Kurum’dan bir kararda mazeret ve telafi sınavına ilişkin çıktı. Kamu Denetçiliği Kurumu, “18 Ocak 2013 tarihli ve 28532 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde açıköğretim sistemine göre eğitim almakta olan öğrencilere de bütünleme ve mazeret sınav hakkı tanınması için gerekli mevzuat değişikliğinin yapılması” yönünde YÖK ve Anadolu Üniversitesi’ne tavsiyede bulunmasına karar verdi. Ayrıca, Kamu Denetçiliği Kurumu, üniversitenin kitapların teminine ilişkin olarak da bundan sonra çabalarını daha da artırması ve kitapların öğrencilere sınavlara hazırlanmalarına makul süre kalacak şekilde teslim edilmesi hususunda Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne tavsiyede kararı verdi.

“AÖF’DE BİNLERCE MEMUR ÖĞRENİM GÖRÜYOR”

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Kamu Denetçiliği Kurumu, tüm üniversitelerde yapılan mazeret sınavının Açıköğretim Fakültesi öğrencileri içinde yapılması gerektiğini belirtmiştir. Açıköğretim Fakültesinde hem okuyup, hem de çalışan binlerce devlet memuru bulunmaktadır. Zor şartlar altında okuyan milyonlarca öğrencinin mağduriyetlerinin giderilmesi ve eğitimde fırsat eşitliği noktasında oldukça önemli bir karardır. AÖF öğrencilerine haklı mücadelelerinde desteğimiz devam edecektir” dedi.

“ÜNİVERSİTEYE OLAN GÜVENİMİZİ YİTİRDİK”

AÖF Öğrenci Platformu temsilcisi Elif Erden ise, Kamu Denetçiliği Kurumu, AÖF’nin anayasada yer alan “eğitim ve öğretim hakkı”,”sosyal ve ekonomik haklar ödevini” yerine getirmediği yönünde karar aldığını belirterek, şunları kaydetti:


“Kamu Denetçiliği Kurumu haklı taleplerimizi yine Anayasa, hukuk, AHİM İçtihatlarına göre değerlendirip, insan haklarına aykırı, belirlilik, öngörülebilirlik ve istikrar ilkelerine bağdaşmadığı bir kez daha kanıtlanmıştır. AÖF öğrencileri olarak mazeret ve telafi sınavı bütünleme sınavı gibi en doğal hakkımızdır. Anadolu Üniversitesi geçen yıl mazeret sınavı yapmış ve( AÖF öğrencileri hariç) diye bir duyuru yayınlamıştı. Biz AÖF öğrencileri Anadolu üniversitesine göre hiç hastalanmayacağız, cenazemiz olmayacak, kış olunca köyde yaşıyorsak ve köy yolları kapalıysa sınava dahi gidemeyen, hiçbir haktan yararlanamayan, insan yerine koymayan, okula harç ödeyip kitabını alamayan, aynı zamanda da okulun yükü olan öğrencileriz gibi görüyor. Anadolu üniversitesi bizlere bu şekilde yaklaşmaktadır. Bizler artık bu üniversiteye olan inancımızı ve güvenimizi yitirmiş durumdayız. Tek inancımız Anayasa ve hukuktur” dedi.


Haberin Devamı


Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Necip Aydın

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

 • Dünya bu fotoğrafı konuşuyor
 • Twitter’dan Nasuh Mahruki Cinayeti
 • Pınar Altuğ korumasız gezmiyor
 • Askerlikte Yeni Dönem
 • İşte o cihatçı kızlar
 • Bugünün Gazete Manşetleri 19 Mart Gazete Önsayfaları
 • Whatsapp yüzünden canından oldu!
 • Diyanet’ten geçici dövme açıklaması
 • Bacaklarını topla kampanyası
 • Muhteşem Yüyıl şehzadeleri çapkınlık turunda fena yakalandı
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


Ziyaretçi - 50 gün 16 saat önce
büt olması için twitterden tekrar çağrı yapsak sınav zamanına kadar etkili olabir diye düşünüyorum.... en azından...devamı..
7
100%
1
Ziyaretçi - 60 gün 15 saat önce
büt hakkımızı bu sene istiyoruz ister ki ortalama 50 olsun ama büt hakkımızın yeniden gelmesini talep ediyoruz
14
80%
5
Ziyaretçi - 57 gün 17 saat önce
AÖF milyonlarca öğrencinin ahını alıyor... emeklerimize yazık değilmi...tamamen ticaret mantığı...hakkımız olan...devamı..
7
100%
1
Ziyaretçi - 61 gün 19 saat önce
birde tutturmuşlar tek ders sınavı diye !!!!!!! yine iki dersten kaldım çalışmama rağmen geçemedm ve tüm inancımı...devamı..
15
100%
0
Ziyaretçi - 63 gün 19 saat önce
burdaki asıl sorun bütün verilip verilmemesi değil neden kaldırıldığıdır....Gereksiz cümleleri toplayıp yapılan...devamı..
19
100%
1
Ziyaretçi - 63 gün 21 saat önce
11 ders aldım 10 dersi başarıyla geçtim 1 ders için üstten ders alamıyorum.Bütünlemenin olması gerektiğine
19
100%
3
Ziyaretçi - 63 gün 22 saat önce
ya nedir bu kaç yıldır çektiğimiz bizi resmen para kaynağı olarak görüyorlar bunca zamandır yatırdığım harçlar...devamı..
16
100%
0
Ziyaretçi - 64 gün 17 saat önce
bütünleme sınavi gelmesi çok iyi olur daha önce 1 sınıfta ingilizce dersi vardi 2012 den beri 4 sınıfada koyulmuş...devamı..
14
100%
0
Ziyaretçi - 65 gün 18 saat önce
bütünleme olması için bi an önce mail fax telefon.... arkadaşlar beklemekle zaman kaybetmeyeliim,en azından 4. sınıf...devamı..
23
100%
1
Ziyaretçi - 65 gün 18 saat önce
Bütünleme olmalı kesinlikle.Bir yıl beklemek istemiyoruz :(
22
100%
1
Ziyaretçi - 66 gün 12 saat önce
SAYIN NACİ GÜNDOĞAN HOCAMIZ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF ÖĞRENCİLERİ OLARAK SİZDEN RİCAMIZ 2014 YILINDA BÜTÜNLEME...devamı..
43
100%
2
Ziyaretçi - 63 gün 11 saat önce
KESİNLİKLE BU SENE 4.SINIFLARA BÜT YAPILMALI,15 GÜNDE BİZİ SINAVA KOYDULAR HATTA ARKADAŞIMA BİR KİTAP YETİŞMEMİŞTİ...devamı..
19
100%
0
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 • Hafta sonu hava nasıl olacak?

 • Gösteri Dünyasının Skandal Aşkları

 • Seda Sayan 8. kez evleniyor işte eskittiği kocaları

 • Mağazacıya Göğüslerini Gösterdi

 • Paha biçilemeyen tarih

 • Biri 12 yaşında anne, diğeri 13 yaşında baba oldu!

 • Halit Ergenç’in sakalları Bergüzar Korel’i çıldırttı

 • 2014 Ehliyet sınavında yeni düzenleme

 • Dünya bu olaya kitlendi

 • Dua eden köpekler tık rekoru kırıyor!

1 / 10


VİZYONDAKİLER
Mavi Ring Mavi Ring
Soğuk Soğuk
Ammar: Cin Tarikatı Ammar: Cin Tarikatı
Hazine Avcıları Hazine Avcıları
Non-Stop Non-Stop
Düğün Dernek Düğün Dernek
Meddah Meddah
Binlerce Kez İyi Geceler Binlerce Kez İyi Geceler
Yves Saint Laurent Yves Saint Laurent
Adalet İçin Adalet İçin
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR