DOLAR
 
2.165
EURO
 
2.879
ALTIN
 
90.090
BIST100
 
79.276


Eğitim

Yorumlar     Haber Tarihi : 25.12.2013 16:18

2013-2014 Öğretmen Alan Değişikliği Başvurusu Kadroları ve Kontenjanları Dağılımı-Öğretmen Alan Değişikliği Tercih Kılavuzu İçin Tıklayın

Öğretmen Alan Değişikliği 2013-2014.Öğretmen alan değişikliği başvurusu kadrosu kontenjanları.Tercih Kılavuzu .Tercih rehberi.Alan Değişikliği ne zaman başlıyor.Alan değişikliği hangi tarihte yapılıyor.MEB yer değiştirme ne zaman yapılacak.2013 MEB alan değişikliği MEB tarafından yayınlandı.


öğretmen alan değişikliği kılavuzu

Öğretmen Alan Değişikliği 2013-2014.Öğretmen alan değişikliği başvurusu kadrosu kontenjanları.Tercih Kılavuzu .Tercih rehberi.Alan Değişikliği ne zaman başlıyor.Alan değişikliği hangi tarihte yapılıyor.MEB yer değiştirme ne zaman yapılacak.2013 MEB alan değişikliği MEB tarafından yayınlandı.Alan değişikliği Pazartesi günü itibari ile başlıyor. MEB’de alan değiştirme 16-20 Aralık tarihleri arasında yapılacak. MEBÖğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 44. maddesi hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilecek.


atamalar 24-25 Aralık tarihleri arasında yapılması bekleniliyor.

MEB Alan Değişikliği Başvurusu İçin Tıklayınız.
2013 Öğretmen Alan Değişikliği Başvurusu Kadro ve Kontenjanları Tercih Kılavuzu Tıkla


T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü
Sayı : 68898891/903/3769756 - 10/12/2013
Konu: Alan değişikliği
 
.................... VALİLİĞİNE
(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)
 
Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin 2013 yılı alan değişikliği işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 44 üncü maddesi hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilecektir.
Öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olmak kaydıyla Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarihli ve 80 sayılı kararına göre;
 
-Mezun olduğu alan dışında başka bir alana atanmış olan,
-Öğrenimleri birden fazla alana kaynak teşkil eden,
-Görev yaptığı alan dışında başka bir alanda yüksek öğrenim bitiren,
-2012 yılında il içi ve iller arasında alan değişikliği suretiyle yer değişikliği gerçekleştirilen daha önceki alanlara geçmek isteyen,
 
-Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmakta iken 2012 yılında Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmeni olarak alan değişikliği yapılan ancak Danıştay İkinci Dairesinin kararına bağlı olarak sınıf öğretmenliğine döndürülenlerden 540 saatlik "Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programı"nı başarıyla tamamlayanların Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği alanına,
-Herhangi bir alan öğretmen olarak görev yapmakta iken 2012 yılında Teknoloji ve Tasarım alanına alan değişikliği yapılan ancak Danıştay İkinci Dairesinin kararına bağlı olarak önceki alanına döndürülenlerden 90 saatlik "Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği Eğitim Programı"nı başarıyla tamamlayanların ise Teknoloji ve Tasarım alanına alan değişikliği başvurusunda bulunabileceklerdir.
 
Öğretmenlerin diplomalarında yazılı yan alanlarına ya da aylık karşılığı okutacakları derslerin öğretmenliğine alan değişikliği yapılmayacaktır.
 
Eğitim kurumu yöneticileri de görevli oldukları kurumda öğrenimleri itibarıyla geçebilecekleri alanda boş norm kadro bulunması halinde eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle alan değişikliği isteğinde bulunabileceklerdir. Bu yöneticilerin görevli oldukları eğitim kurumunda alan değişikliklerinin yapılması halinde yöneticilik görevleri üzerlerinde kalacaktır.
Kadrolarının bulunduğu eğitim kurumu dışında diğer eğitim kurumlarını tercih eden yöneticilerin, alanları değiştirilerek başka kurumlara atanmaları halinde yöneticilik görevleri sona erecektir.
 
Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev süresi veya izinlerinin 17 Şubat 2014 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler , diğer şartları da taşımaları kaydıyla alan değişikliği başvurusunda bulunabilecektir. Bu kapsamda alan değişikliği gerçekleştirilenlerden en geç 17 Şubat 2014 tarihi itibarıyla görevine başlamayanların atamaları iptal edilecektir.
 
Kadroları okul ve kurumlarda olup Bakanlık merkez ve merkeze bağlı taşra teşkilatında geçici görevlendirilen öğretmenlerden alan değişikliği gerçekleştirilenlerin geçici görevlendirmeleri sona erdirilerek yeni görevlerine başlamaları sağlanacaktır.
 
Öğretmenlerin hizmet puanlarının hesabında alan değişikliği başvurularının son günü esas alınacaktır.
Sağlık eğitim enstitüsü mezunu iken sağlık eğitim fakültesi sağlık eğitimi bölümünde 3+1 lisans tamamlama programını bitirenler, sağlık bilgisi ya da sağlık/hemşirelik alanına alan değişikliği başvurusunda bulunabileceklerdir.
İl milli eğitim müdürlükleri, illerinde alanlar itibarıyla açık norm kadro bulunan eğitim kurumlarının tamamını sisteme yansıtacaklardır. Alan değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenler, Başvuru Formuna yansıtılacak eğitim kurumları arasından, bulundukları il içinde en fazla 25 (yirmi beş) eğitim kurumu tercihinde bulunabileceklerdir.
Başvurular, 16-20 Aralık 2013 tarihleri arasında http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Alan Değiştirme Elektronik Başvuru Formu ile yapılacak ve okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince başvuru süresi içinde onaylandıktan sonra geçerlilik kazanacaktır. Atamalar ise 24-25 Aralık 2013 tarihleri arasında sonuçlandırılacaktır.
Başvuruda bulunan öğretmenlerden;
- Mezuniyetine uygun olmayan alana,
- Elektronik Başvuru Formundaki hizmet puanı ile Özlük Modülündeki hizmet puanı  farklı olarak,
- Gerekli şartları taşımadan,
- Başvuru Formu dışında bir belgeyle,
- Geçersiz veya yanlış bilgi ve belgeyle,
- Posta yoluyla,
- İstenilen bilgileri uygun biçimde işaretlemeden,
- Elektronik Başvuru Formu ve çıktısı imzalanmadan/onaylanmadan yapılan başvurular işleme alınmayacak, geçersiz başvurulara dayalı olarak yapılan alan değişiklikleri iptal edilecektir.
 
 
Alan değişikliğinde; fen liseleri, sosyal bilimler liseleri ve bilim ve sanat merkezleri ile güzel sanatlar ve spor liselerinin beden eğitimi, müzik ve görsel sanatlar/resim öğretmenlikleri dışında Bakanlıkça boş norm ilan edilen diğer eğitim kurumları tercih edilebilecektir.
 
Alan değiştirme işlemleri öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınmak suretiyle hizmet puanı üstünlüğüne göre alanlarında açık norm kadro ilan edilen eğitim kurumlarına yapılacaktır. Hizmet puanlarının eşit olması durumunda öğretmenlikteki hizmet süresi fazla olana öncelik verilecektir. Sonuçlar http://ikgm.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir.
Alan değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerin alan değişiklikleri iptal edilmeyecektir. Ancak gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların alan değişikliği iptal edilecektir. Alan değişikliği işlemi yapılan öğretmenlerin kararnameleri internet aracılığıyla il milli eğitim müdürlüklerine gönderilecek ve görevden ayrılma ve başlama işlemleri, MEBBİS Atama Modülü üzerinden yarı yıl tatilinde yapılacaktır.
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Feyyaz Tunçdemir

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

  • Fenerbahçe’de büyük şok!
  • İşte ’Mahidevran’ın yeni imajı
  • Alişan’ın vücudundan çıkanlar şoke etti!
  • Serenay Sarıkaya: O fotoğrafı silersen...
  • Ünlü model erkek çıktı!
  • İlk çaldığında açmayın
  • Meryem Uzerli’nin sırrı ortaya çıktı
  • Yüz nakli beklerken hayatı değişti
  • Kasko pahalı gelince bakın ne yaptı...
  • Fatih Terim yeniden Florya’da!
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


Ziyaretçi - 241 gün 5 saat önce
Atanamayan sınıf ogretmenleri nerdeyse saat başı. Atama haberlerine bakıyoruz yeter artık aç kaldik işsiz gucsuz
3
80%
1
Ziyaretçi - 247 gün 13 saat önce
Yillardir düzen böyle. ..farkli alan mezunu olup, egitim fakültesi dahi bitirmeyen insanlar sinif öğretmenliği yapti hala...devamı..
19
100%
1
Ziyaretçi - 246 gün 4 saat önce
değerli öğretmeniiiim:vakti ile şimdiki gibi herkes okuyamıyordu üniversitede.öyle şimdilerde olduğu gibi her ilçede...devamı..
2
0%
9
Ziyaretçi - 247 gün 18 saat önce
90 saatlik kurs bitirme belgesi ile Teknoloji tasarım öğretmenliğine, 540 saatlik programı bitirme koşulu ile Zihinsel...devamı..
14
100%
2
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
1 / 10


EN SON EKLENEN VİDEOLAR
VİZYONDAKİLER
Sefer Tası Sefer Tası
Dom Hemingway Dom Hemingway
Lal Lal
Aşk Bilmecesi Aşk Bilmecesi
Sıfır Teorisi Sıfır Teorisi
Mutlak Adalet Mutlak Adalet
Sensiz Olmaz Sensiz Olmaz
Aşk Treni Aşk Treni
İnanılmaz Örümcek-Adam 2 İnanılmaz Örümcek-Adam 2
Şanslı Sayılar Şanslı Sayılar
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR