DOLAR
 
2.136
EURO
 
2.956
ALTIN
 
89.284
BIST100
 
72.399


Yaşam

Yorumlar     Haber Tarihi : 27.12.2013 09:37

Süper loto sonuçları açıklandı! 26 aralık 2013 mpi uğurlu rakamlar

26.12.2013 süper loto sonuçları açıklandı tıkla-öğren Süper Loto Sonuçları bu akşam belirleniyor - 26 aralık Süper Loto Çekilişi Milli Piyango habergazete, Süper Loto buakşam çekiliyor, Süper Loto çekiliş sonuçları buradaolacak...19 aralık 2013 sonuçları açıklandı 2 ocak 2014 süper loto snuçlarıda burada yer alacak işte detaylar habergazete.com’da...süper loto sonuçları açıklandımı tikla-öğren(26.12.2013)-(süperlotosonuclari) SLS -MPİ


Süper loto sonuçları açıklandı! 26 aralık 2013 mpi uğurlu rakamlar

HABERGAZETE:26.12.2013 süper loto sonuçları açıklandı tıkla-öğren Süper Loto Sonuçları bu akşam belirleniyor - 26 aralık Süper Loto Çekilişi Milli Piyango habergazete, Süper Loto buakşam çekiliyor, Süper Loto çekiliş sonuçları buradaolacak...19 aralık 2013 sonuçları açıklandı 2 ocak 2014 süper loto snuçlarıda burada yer alacak  işte detaylar habergazete.com’da...

26 ARALIK 2013 SÜPER LOTO SONUÇLARI AÇIKLANIR AÇIKLANMAZ HABERGAZETE.COM FARKI İLE HEMEN SİTEMİZDEYER ALACAK...HABERGAZETE.COM EKİBİ OLARAK TÜM SÜPER LOTO OKUYUCULARIMIZA BOL ŞANSLAR...


26 ARALIK SÜPER LOTONUN İŞTE KAZANDIRAN NUMARALARI...

09 24 26 29 36 47

19 Aralık 2013 tarihli Süper Loto çekiliş sonuçları Milli Piyango İdaresi tarafından açıklanmıştır.

Milli Piyango İdaresinde düzenlen Süper Loto çekilişi bu akşam düzenlenecektir. Süper Loto’da bu hafta 322. çekiliş düzenlendi. Çekiliş sonuçlarına habergazete.com üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Yapılan çekiliş sonucunda Süper Loto’da 6 bilen 1 kişi oldu ve 2.505.738,15 TL ikramiye kazandı.

Süper Loto’nun bu haftaki yeni çekilişinde çıkan şanslı rakamlar 05, 07, 14, 27, 45 ve 47 olarak belirlenmiştir.

Çekiliş sonucunda iki kişinin aldığı ikramiye 10.939.269,35 TL oldu. Süper Loto’da bu hafta büyük ikramiyeyi kazanan kuponlar ise İstanbul’da oynandı.Süper Loto çekilişin de 5 bilen kişi sayısı 113 olup, 3.711,10 TL ikramiye kazandılar.

Süper Loto çekilişin de 4 bilen kişi sayısı 6.749 olup, 66,85 TL ikramiye kazandılar.

Süper Loto çekilişin de 3 bilen kişi sayısı 124.134 olup, 6,25 TL ikramiye kazandılar.

Süper Loto ile ilgili diğer gelişmeleri habergazete.com üzerinden takip edebilirsiniz.

Süper Loto çekilişi oyunu özellikleri - Süper loto nasıloynanılır?

Milli piyango idaresinin süper loto çekilişi oyunu 1-54 sayı kümeciklerinden 6  5   4  3  sayıyı doğru tahmin edilmesi esasına dayanan talih oynudur. Özel küre kullanılması ve ikramiye kazanacak sayıların belirlenmesi süper loto oyunu özelliklerindendir.

Süper loto çekilişi sonuçları 


MPİ tarafından hangi gün ve hangi saatte belirleneceği ile netlik kazanır.

Süper loto çekilişiyle kazanan ikramiyeler yine diğer talih oyunlarında olduğu gibi  sorumlu bayiler ve idare tarafından verilmektedir. 1 yıl içersinde kazanan ikramiyelerin gidip alınması gerekir aksi takdirde zaman aşımı söz konusu olduğu için ikramiyeler alınamamaktadır.

Sahte , yırtık, eğrilmiş, süresi bitmiş , iptal edilmiş biletlere ikramiye verilemeyeceği gibi bilette bulunan sayılar , barkot ve bilet güvenlik numarası ve seri numaraları  net bir şekilde okunabilmesi esastır. Süper loto çekilişinde büyük ikramiyeyi bilen almadığı takdirde dev ikramiye bir sonraki haftayadevir eder. 6 bilene mpi genel müdürlüğü 5 bilene bayiler ve mpişubeleri 3ile4 bilene loto bayileri tahsil yapmaktadır.Milli piyango çekilişi özellikleri

Numaralı biletlerin bastırılıp sonrada milli piyango idaresince belirlenen günde akşam yapılan kura ile ikramiyelerin hangi numaralı biletlere isabet ettiğine dayanan  talih ve şans oyunudur. Milli piyango çekilişi her ay 9 ,19, 29 uncu günleri yapılmaktadır. Milli piyango idaresi belirlenen bu günlerin haricinde de özel çekiliş günleri yapabilmektedir. Örneğin 31 aralık 2013 yılbaşı çekilişi gibi özel günlerde milli piyango büyük çekilişi yapılabilmektedir.

Milli piyango çekilişinde belirtilen tutarları başbayiler son 3 rakamlı biletleri ise bayiler isabet eden biletlerin ikramiyelerini ödemek zorundadır. Bayiler son 4 ve beş rakamına görede biletlerin ikramiyelerini ödeyebilirler.

1 milyon ve daha büyük ikramiyeler ve yıl içinde yapılan büyük ikramiyeler milli piyango idaresi genel müdürlüğünce ve bunların altında kalan ikramiyeler ise şube müdürlükleri ödeme yapar. Mpi genel müdürlüğü ikramiye ödemelerinin limitini azaltabilir ve yükseltebilir. Milli piyango 1 yıllık zaman aşımı süresine dahildir. Zamanı geçen biletler ikramiyeye isabet etmiş olsalar bile süre ve zaman aşımından dolayı ödeme yapılmayacaktır. Ancak zaman aşımın resmi tatile veya hafta sonuna denk gelirse hemen ardındaki iş günü içersinde ödeme yapılabilir.

İkramiye isabet eden biletlerin tarihi, seri numarası, fiyat ve küpürü ödeme yapacak nitelikte olması gerekmekte  olup bunun yanı sıra biletlerin yırtık, kopmuş,parçalanmamış ve tüm numaralarının anlaşılır açık bir şekilde işleme tabi olacak şekilde olması gerekmektedir. Bu tür biletlerin ödemeye tabi tutulması ise yine mpi yetkililerinin yaptığı inceleme sonucunda karara bağlanır. Yapılan inceleme sonucunda mpi isabet edilen biletin ödeme yapılması gerektiğine kanaat getirerek ödeme gerçekleştirilir.

Biletlerin  ibraz özellikte olması ve ödendi damgası vurulmuş biletlerin, ait olduğu günden itibaren en geç bir iş günü içersinde mesai bitimine  kadar satış noktaları merkezine bilet sahibi tarafından dilekçe ve ekiyle birlikte verilmesi ve  bu dilekçenin çekiliş öncesi yani bir gün önce İdare merkezine gönderilmesi halinde, bu biletlere isabet eden ikramiyeler verilir.
Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Abdullah Ünlü

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

 • Galatasaray’dan son dakika Kasımpaşa maçı açıklaması!
 • Drogba’nın adresi belli oldu!
 • Kardeş yamyamlar dehşet saçtı!
 • Burak Özçivit’e kadın hayranlarından büyük şok!
 • Victor Hugo’nun Hz. Muhammed hakkındaki dizeleri!
 • Vasfiye Teyze; iyi olamak için...
 • Demet Akalın’ın kızı hira’dan selfie pozu
 • Dünya bu fotoğrafı konuşuyor
 • Twitter’dan Nasuh Mahruki Cinayeti
 • Pınar Altuğ korumasız gezmiyor
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 • Bu gökdeleni kimin yaptığına inanamazsınız!

 • Hafta sonu hava nasıl olacak?

 • Gösteri Dünyasının Skandal Aşkları

 • Seda Sayan 8. kez evleniyor işte eskittiği kocaları

 • Mağazacıya Göğüslerini Gösterdi

 • Paha biçilemeyen tarih

 • Biri 12 yaşında anne, diğeri 13 yaşında baba oldu!

 • Halit Ergenç’in sakalları Bergüzar Korel’i çıldırttı

 • 2014 Ehliyet sınavında yeni düzenleme

 • Dünya bu olaya kitlendi

1 / 10


VİZYONDAKİLER
Mavi Ring Mavi Ring
Soğuk Soğuk
Ammar: Cin Tarikatı Ammar: Cin Tarikatı
Hazine Avcıları Hazine Avcıları
Non-Stop Non-Stop
Düğün Dernek Düğün Dernek
Meddah Meddah
Binlerce Kez İyi Geceler Binlerce Kez İyi Geceler
Yves Saint Laurent Yves Saint Laurent
Adalet İçin Adalet İçin
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR