DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Ekonomi Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 23.01.2014 11:20

23 Ocak Altın Fiyatları Ne kadar Oldu?


23 Ocak Perşembe altın fiyatları ne kadar oldu. Altın khakkında analiz, yorum, ve altının son bir ayda yükseliş hakkında.. Tüm ayrıntılarıyla..


23 Ocak Altın Fiyatları Ne kadar Oldu?

Altın piyasalarında neler oluyor neler... Borsa ve Kapalıçarşıda öylesine değişik gelişmeler olmuyor ki, biz de sizlere anlatamıyoruz. Çeyrek altın fiyatı hala aynı. Altın fiyatları değişmiyor. Öyle ki, 148 TL'de çivilendi kaldı. Yarım altın, çeyrek altın, tam altın ve cumhuriyet altını fiyatları son durum ne?


Türkiye'de yatırımcıların paralarını kısa ve uzun vadede değerlendirmek için alım satım yaptıkları emtiaların başında Altın, Dolar ve Euro gelmektedir. Yine ülkemizde yatırımcıların rağbet ettiği alanlardan birisi de Borsa'dır. Borsa rakamları ülke ekonomisi ve Dünya'da yaşanan günlük ya da uzun vadeli olaylara göre pozisyon alır.
 

Altın fiyatlarında son durum haberlerine hoşgeldiniz. Gerçekten sizlere yeni yeni haberler, değişik fiyatlar vermek isteyen sitemiz, ne yazık ki altın piyasalarının değişmemesinden ötürü bir türlü değişmiyor. Çeyrek altın fiyatı 2 gün önce de 148 TL idi, şimdi de 148 TL. Yani, son haftalarda altın fiyatlarında yaşanan küçük değişmelerin hiç bir anlamı yok. Sürekli yukarı çıkan altın fiyatları sonrasında sürekli aşağı iniyor. 23.01.2014

Altın fiyatlarında ne zaman güzel bir haber verilse, hemen ardından kötü bir haber daha geliyor. Özellikle bugün dün de 2 TL düşen çeyrek altın fiyatında yine 2 TL'lik bir düşüş daha söz konusu. Çeyrek altın fiyatı bugün 23 Ocak 2014 tarihinde 148 TL'den işlem görürken, bugünden Kapalıçarşı ve Borsa notları da 23 Ocak 2014


Uzmanların altın fiyatları konusundaki düşüncelerini mi merak ediyorsunuz? Özellikle eldeki bir miktar paranın altına mı, dolara mı, yoksa avroya mı yatırılması gerektiği yatırımcıların en büyük dertlerinden. Uzmanların uyarılarına göre, eğer uzun vadeli bir yatırım düşünmüyorsanız altına yatırım yapmayın. Uzun yıllar sonra altına yapılan yatırım getiri getiriyor. Ancak diğer dövizlere yapılan yatırımlar daha kısa vadeli sonuçlar aldırabiliyor. Bugün altın fiyatlarında son durum ne? Çeyrek altın fiyatı, yarım altın fiyatı, tam altın fiyatı, küçük ve büyük altın fiyatı, cumhuriyet altını fiyatı son durum ne? Bugün 23 Ocak 2014 bugün çoğu çalışan için uyku vakti anlamına geliyor.

Çeyrek altın fiyatı kaç Lira? Bugünlerde altın fiyatlarında bir iniş var bir çıkış. Özellikle bugün 23 Ocak 2014  Cuma günü, çeyrek altın fiyatında dün çıkış vardı bugün iniş var. 2 TL'lik inişler ve çıkışlar altın fiyatlarını bekleyenleri mahvediyor. Zira çeyrek altın fiyatı bu şekilde yerinde saymış oluyor. 23 Ocak 2014

Altın fiyatlarında baş gösteren bu hal bakalım nereye kadar gidecek? Özellikle uzun süre yerinde sayan altın fiyatının dün yükselip bugün aynı yere tekrar düşmesi yatırımcıları çok şaşırtıyor. Bugünlerde çeyrek altın fiyatında yerinde sayma sendromu söz konusu. Öyle ki, uzmanlar bile bu konuda şaşkın 23.01.2014 Bugün tüm memurlar mutlu, çünkü bugün cuma. Yani yarın tatil.

Bugün günlerden 23 Ocak Cuma, haftanın ilk iş gününde altın fiyatları son durum ne? Kapalıçarşıdan son notlar ve altın piyasalarında son tahminler


Altın fiyatları haberi her gün an be an güncellenmesi gereken değişken bir haber. Öyle ki, çeyrek altın fiyatı her gün değişmesi gerekirken bugünlerde bir hayli stabil bir durumda. Bu günlerin en büyük olayı, altın fiyatlarının çok hareketsiz kalması ve sürekli değişimde olan altın fiyatlarının son hafatalarda inanılmaz bir stabil hal içerisinde kalması. Bugünlerin bir an önce geride kalması ve ileriki günlerde çeyrek altın fiyatının artması gerekiyor. Bugün 23 Ocak 2014 Cuma, haftanın son  iş gününde çeyrek altın fiyatı son durum haberi

Bugünlerin en önemli konularından biri de altın fiyatları. Ekonomi haberlerinin incisi haline gelen çeyrek altın fiyatı haberleri gerçekten gün be gün takip edilen çok önemli bir haber. Her gün ekonominin nabzını tutan bizler, sizlere en sağlıklı altın piyasaları notlarını sunuyoruz. Bugün 23 Ocak Cuma altın fiyatlarında son durum ne oldu?

Sürekli bir şekilde ya küçük bir adımla merdivenden aşağı inen, ya da yerinde sayan altın fiyatları bugünlerde herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Öyle ki, hemen hemen herkes, bu piyasanın akıbetini sorguluyor. Bugünlerde paramı nereye yatırayım diye soruyorsanız, altın madeninin tarihin eski dönemlerinden beri ne olursa olsun çok da değer kaybetmediğini hatırlatalım..

 


Bugünlerde hemen hemen herkes altın fiyatlarının neden aynı fiyatta sabit kaldığını artık ciddi ciddi merak ediyor. Altın fiyatları son durum haberi karşınızda. Bugün 23 Ocak 2014 Cuma günü, çeyrek altın fiyatı ne halde? Çeyrek altın fiyatı, yarım altın fiyatı, tam altın fiyatı, cumhuriyet altını fiyatı, küçük ve büyük altın fiyatı, gram altın ve  altın fiyatı son durum ne? Altın fiyatları 23.01.2014 Analistlerin en güncel ve en yeni analizleri ve Kapalıçarşı yorumları


Altın fiyatlarında son durum haberi huzurlarınızda. Bugünlerde altın ne yapacağını şaşırmış durumda. Özellikle çeyrek altın fiyatı 148 TL. Bu halde gayet hareketsiz duran altın fiyatlarında bu aralar oldukça durgun bir hava var. Çeyrek altın fiyatı analistlerden analizler bulmak isterseniz haberimize devam edebilirsiniz. Bugün 23 Ocak 2014 Cuma günü, altın fiyatları son durum ne? İşte en güncel analizler


Altın fiyatlarındaki bu son durum yatırımcıları çıldırtırken, öte yandan da düşmemesi sevindirici bulunuyor. Bugünlerde altın fiyatlarında ya küçük bir düşüş, ya da yerinde sayma baş gösteriyor. Altın fiyatları düştü mü yoksa çıktı mı? Çeyrek altın fiyatı son durum ne oldu? Bugün günlerden 4 Kasım 2013 pazartesi günü, çeyrek altın, yarım altın, tam altın, cumhuriyet altını, reşat altın, hamit altın, gümüş ve ons altın fiyatlarında son durum ne? 23.01.2014

Altın fiyatları son durumda ne oldu? Altın fiyatları bir kaç lira da olsa yükselişteydi ancak yine düşüşlere geçti. Altın fiyatları bugün düştü. Çeyrek altına yatırım yapan yatırımcılar zarar  mı etti kar mı? Altın fiyatlarında son durum ne?  Tam altın yarım altın çeyrek altın Cumhuriyet altını.. Altın fiyatlarında son durum an be anÇeyrek altın 23.01.2014 Çeyrek altın 148 lira oldu. Bilezik altın 22 ayar altın, 24 ayar altın fiyatları.

Çin fiziki talebi derken altın fiyatları 1.255 seviyelerine kadar taşındı. Ancak bu hareketin devamı konusunda tereddütler devam ediyor. Zira fiziki talebin yükselen fiyatlara paralel olarak aynı iştahla devam edip etmeyeceği tam bir muamma.

Son günlerde bu köşeden yazmasak bile dolar endeksini yakından takip etmeye devam ediyoruz. Özellikle endeks 81.5 üzerinde kalırsa doların değer kazanması anlamını çıkarabiliriz. Bu noktada 81,5 seviyesi geçilemez aksine 80.80 seviyelerine kadar gerileme durumu oluşursa bu noktada altın fiyatlarında rahatlama görülebilir. Aksine 81.5 üzerinde kalıcı görüntünün oluşması altın fiyatları üzerindeki baskı süreci devam edecektir.

SPDR Gold fonundaki altın varlığı 797,05 düzeyini korumaya devam ediyor.

Teknik Rakamlar;

Altında 1.245 bölgesi önemli. Bu seviyeye kadar olan yükselişlerin anlam kazanabilmesi ve tepki durumundan çıkabilmesi için öncelikle 1.245 bandı üzerinde kalınmalı ve 1.255 seviyesine yönelik yükselişin ısrarcı olması gerekiyor. Aksine 1.245 bandı yukarı yönlü aşılmazsa alt tarafta 1.235 desteğine baskılar devam edecektir. Bu desteğin kırılması durumunda temkinli hareket elden bırakılmamalıdır.

Ne Yapılmalı;

Değerli yatırımcılar;


Bugün için 1.235 üzerinde kaldıkça 1.245 seviyelerine yönelik ataklar devam edebilir. Özellikle 1.245 üzerinde kalmamız durumunda 1.255 seviyeleri masada durmaya devam edecek. Eğer 1.235 desteği aşağı yönlü kırılırsa riskleri gözde geçirmek en doğru karar gibi duruyor.

TL/Gram:

Gram /TL de 88/89 TL seviyeleri üzerinde kalma çabasındayız. Bu noktada sürekli vurguladığımız 91 seviyelerine yakın durumdayız. Özellikle 88,5 seviyesinin aşağı yönlü geçilmesi 87,5 seviyelerine kadar düşüşü getirebilir. Şu anki durumda özellikle 88,5 üzerinde kaldıkça 91-92 seviyeleri gündemde kalmaya devam edebilir.Altın Analizi


Federal Açık Piyasa Komitesinin gelecek hafta gerçekleştireceği toplantısı önce ABD’den açıklanacak ekonomik verilerin güçlü geleceği ve Fed’in varlık alımlarını azaltmaya devam etme kararını pekiştireceği yönündeki beklentiler XAU/USD çiftinin günü dün de ekside kapatmasına katkıda bulunmuştur. 28-89 Ocak tarihinde yapılacak toplantılarda Fed’in kademeli olarak niceliksel gevşeme programını hafifletmekte kararlı olduğunu ifade edeceğine dair tahminler yatırımcıları etkilemektedir.

Bugünün Asya seansında bu etkilerin altın fiyatlarının son 9 günün en düşüğü olan 1231.92 seviyesine kadar gerilemesinde etkili olduğunu görmekteyiz. Grafiklere tamamen teknik bir açıdan bakıldığında 1235 desteğinin aşağısına inilmesinin teknik görünümü negatife çevirdiği görülmektedir. Yakın zamanda yaptığım analizlerde günlük grafikte görmekte olduğumuz Ichimoku bulutunun (dikey çizgilerin oluşturduğu alan) piyasanın önünde oluşan direnç bölgesinin sınırlarını belirlediğini ve Eylül ayından bu yana izlenen alçalan kanalın bu bölge ile çakışmasının yukarı yönde hareketi zorlayıcı bir faktör olduğunu belirtmekteydim.

Bugün yeniden 4-saatlik grafikteki bulutların gerisine gelmemiz ve Tenkan Sen çizgisinin (kırmızı çizgi, 9-periyot hareketli ortalama) Kijun Sen çizgisini (yeşil çizgi, 26-periyot hareketli ortalama) aşağı yönde kesmesi fiyatların alçalabileceği ihtimalini gündeme getirmiştir. Eğer boğalar (alıcılar) fiyatları yeniden bulutun üzerine taşıyamazlarsa, piyasanın 1225 desteğine doğru hareket etmesi mümkün olabilir.

1225 destek seviyesinin aşağısında gözlenecek bir kapanış ayılara (satıcılara) 1213 desteğine doğru yeni bir hamle yapmak için gerekli yardımı sağlayacaktır. Satış baskısının etkisinin azalması ve XAU/USD çiftinin 1255 direncini deneyebilmesi için 1245 direncinin geride bırakılması şarttır. Bu barikatın parçalanması halinde bir sonraki durak 1268 seviyesi olacaktır. Bugün USD/JPY paritesi ve büyük hisse senedi piyasalarını da göz ucuyla takip ediyor olacağım.

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Hamit KARAKUŞ
Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
 • Volkan Demirel’den derbi yorumu! Sneijder’in şutlarını...
 • Ekmeğin içinden öyle bir şey çıktı ki...
 • Kerem Bursin; Tuvalet bile temizledim
 • Bu sefer de kulağını kesti!
 • Kadir Doğulu’dan sevgilisiyle yeni poz
 • Sneijder’den Hagi itirafı!
 • Şok yarışma!
 • 50 yaşındaki adam beni satın aldı!
 • Elimizde sevişme görüntülerin var!
 • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!

Ekonomi KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR