DOLAR
 
2.139
EURO
 
2.955
ALTIN
 
88.720
BIST100
 
73.403


Eğitim

Yorumlar     Haber Tarihi : 31.01.2014 22:39

2014 Pedagojik Formasyon EK Yerleştirmeleri Ne Zaman Sona Erecek?OSYM

Pedagojik formasyon ek yerleştirme.Pedagojik formasyon ek yerleştirme ne zaman sona erecek.Pedagojik formasyon ne zaman sonuçlanacak ek yerleştirmeler tüm ayrıntıları habergazete.com sitesinden öğrenebilirsiniz.


pedagojik formasyon ek yerleştirme

Pedagojik formasyon ek yerleştirme.Pedagojik formasyon ek yerleştirme ne zaman sona erecek.Pedagojik formasyon ne zaman sonuçlanacak ek yerleştirmeler tüm ayrıntıları habergazete.com sitesinden öğrenebilirsiniz. 
Uzun süredir beklenen Pedagojik formasyon sonuçları açıklanmıştı boş kalan yerler vardı o boş olan yerleri doldurmak için ek kontejan açılacak. Tüm ayrıntıları osym.gov.tr sitesinden öğrenebilirsiniz. 
YÖK, "Yükseköğretim Kurumları Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete’de yayımlandı. Akademisyenlere verilen "üniversite öğretim mesleğinden çıkarma", "yönetim görevinden ayırma" ve "görevinden çekilmiş sayma" cezaları kaldırılırken bu suçların bazıları "Kamu görevinden çıkarma" başlığında düzenlendi. Böylece "ideolojik eylemde bulunmak", "yasaklı afiş, pankart basmak ve çoğaltmak", "gizli belge açıklamak", "mal varlığının kaynağını açıklayamamak" gibi suçlarda akademisyenler kamuda da görev yapamayacak.

İNTİHAL’E YENİ DÜZENLEME

İntihal suçunu işleyen akademisyenlerin üniversiteden atılmalarını düzenleyen eski yönetmelik maddesi de düzenlenirken, artık intihal yapan akademisyenler üniversiteden atılmasının yanı sıra kamuda da görev alamayacak. Eski Milli eğitim Bakanı Ömer Dinçer de bir dönem intihal iddiasıyla gündeme gelmiş ve YÖK tarafından "üniversite mesleğinden çıkarma" cezası verilmişti. Bu ceza daha sonra yine YÖK tarafından kaldırılmıştı.

Daha önce "yönetim görevinden ayırma" cezası ile düzenlenen bazı suçlarda da düzenleme yapıldı. Yönetimi altında bulunan kurumdan aracı eliyle veya doğrudan "mevzuat dışı" herhangi bir menfaat sağlamak da suç olmaktan çıkarıldı. "Öğretim üyesinin ikamet ettiği ili izinsiz terk etmesi", "toplu şikayet", "bilimsel ihtisası ile ilgili olmayan yasaklanmış her türlü yayını görev mahallinde bulundurması" da suç kapsamından çıkarıldı.

ÖĞRENCİYİ TEŞVİK SUÇ

Eski yönetmelikteki, "Cebir ve şiddet kullanarak görevlileri, öğrencileri iş yeri dışına çıkartmak, görev yapılmasına engel olmak veya öğrencileri bu tür davranışlara teşvik etmek veya zorlamak" ibaresi de yeni Yönetmelikte, "Ders, seminer, konferans, laboratuvar, grafik çalışma, sınav gibi öğretim çalışmalarının yapılmasına engel olmak, öğrencileri eğitim öğretim alanı dışına çıkartmak, görev yapılmasına engel olmak, öğrencileri bu tür davranışlara teşvik etmek ya da bu maksatla yapılacak hareketlere her ne suretle olursa olsun iştirak etmek" şeklinde değiştirildi. Böylece öğrencileri eyleme teşvik etmek ve destek vermek de "kademe ilerlemesinin durdurulması" suçu kapsamına alınmış oldu. Eski yönetmelikte eylemlere destek vermek üniversiteden atılma cezasını düzenliyordu.

Son olarak ODTÜ’de Başbakan Erdoğan’ın gitmesi ile başlayan ve polisin orantısız müdahalesi ile gündeme gelen olaylarda öğrencilerin amfilerde yaptıkları protesto etkinliklerine bazı akademisyenler de destek vermişti. 

"CUMHURİYET NİTELİKLERİ" DÜZENLEMESİ

Yeni yönetmelikte "üniversiteden atılma" suçu olan "Cumhuriyetin niteliklerinden herhangi birini değiştirmeye veya ortadan kaldırmaya yönelik eylem yapmak" suçu da yeni yönetmelikte suç olmaktan çıkarıldı.

SENDİKADAN TEPKİ

Eğitim-Sen yeni yönetmeliğe tepki göstererek, şu açıklamayı yaptı: 

"Değişikliklere ilişkin kimi hakların verildiği gibi algı yönetimine dönük bir propaganda da devreye sokulmuştur. Bu propagandanın beslendiği düzenleme ise ’Yönetim görevinden ayırma’, ’Görevinden çekilmiş sayma’ ve ’Üniversite öğretim mesleğinden çıkarma’ gibi cezaların tanımlandığı hükümlerin yürürlükten kaldırıldığı düzenlemedir. Halbuki, ’üniversite öğretim mesleği veya memurluktan çıkarma’ ifadeleri ’kamu görevinden çıkarma’ başlığı kapsamı altına alınmıştır. Dolayısıyla yürürlükten kaldırılan cezalar ’Yönetim görevinden ayırma’ ve ’Görevinden çekilmiş sayma’ ile sınırlıdır."
Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Necip Aydın

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

 • Kadın Öğretmen Erkek Öğrencileri Tecavüz Etti Dünya gündemi çalkalandı...
 • Facebook’a bu notu yazıp...
 • Pınar Altuğ’a şok dava
 • Çay içenler dikkat!
 • Ayda 35 bin dolara kaynakçı arıyor!
 • Seksi savcı sosyal medyayı salladı
 • Defne Samyeli’nin kızına teklif yağıyor
 • Tecavüzcüsünü öldürdü diye...
 • Deniz Seki; Canlı canlı gömsünler beni
 • Bugünün Gazete Manşetleri 22 Nisan Gazete Önsayfaları
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 • Antilobun zekası hayatını kurtardı

 • Karadayı'da İpler Koptu

 • Şaşırtan Osmanlı gerçeği

 • Selfie nedir?

 • Ne Yediklerine İnanamayacaksınız?

 • UEFA kulüpler sıralaması!

 • Erkek seks işçileri günde 20 dolar kazanıyor

 • Eşofmanını indirip...

 • Yönetmen ve sunucu canlı yayında kavga ederse...

 • Bakın yılan zehri kanı ne hale getiriyor

1 / 10


VİZYONDAKİLER
Mavi Ring Mavi Ring
Soğuk Soğuk
Ammar: Cin Tarikatı Ammar: Cin Tarikatı
Hazine Avcıları Hazine Avcıları
Non-Stop Non-Stop
Düğün Dernek Düğün Dernek
Meddah Meddah
Binlerce Kez İyi Geceler Binlerce Kez İyi Geceler
Yves Saint Laurent Yves Saint Laurent
Adalet İçin Adalet İçin
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR