DOLAR
 
2.263
EURO
 
2.873
ALTIN
 
88.586
BIST100
 
74.632


Yaşam Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 08.02.2014 02:14

2 Şubat ÖGG Sınavı Sonuçları ne zaman açıklanacak? (Özel Güv


2 Şubat ÖGG Sınavı Sonuçları ne zaman açıklanacak? (Özel Güvenlik Sınavı) 2 Şubat 2014 günü yapılan 50.özel güvenlik sınav sonuçlarının a


2 Şubat ÖGG Sınavı Sonuçları ne zaman açıklanacak? (Özel Güv

2 Şubat 2014 günü yapılan 50.özel güvenlik sınav sonuçlarının açıklanma tarihi belirlenmiştir. Binlerce kişinin girdiği özel güvenlik sınav sonuçları için açıklanma tarihi ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılarıyla..

Özel güvenlik sonuçları açıklanma tarihi genellikle daha önceden belirtilen tarihte açıklanmaktadır. Çok nadir olarak gecikme görülmüştür. Bir sonraki sınav tarihi ise 12 nisan 2014 günü yapılacaktır. 50.özel güvenlik sonuçları açıklandıktan sonra 17-20 Şubat 2014 tarihleri arasında sıanv sonucunuza itiraz edeceğiniz tarihtir.

50.Özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2 Şubat 50.özel güvenlik sınav sonuçları ’nın açıklanma tarihi 14 şubat 2014 ’tur.

03-13 Şubat 2014: Uygulamalı Atış Sınavı’nın yaptırılacağı ve atış sonuçlarının, İl Emniyet Müdürlükleri personelince özel güvenlik hizmetleri projesine kaydedilmesi için son tarihtir.

17-20 Şubat 2014: Sınav sonucuna itiraz etme süresi ve özel güvenlik hizmetleri projesine itirazların girileceği tarihtir.

21-26 Şubat 2014 : Sınav sonuçlarına itirazların değerlendirileceği ve sonuçların açıklanacağı tarihtir.


Özel güvenlik sınavından çıkan adaylar sabırsızlıkla sınav sorularının yayınlanıp yayınlanmadığını merak etmektedir. Özel güvenlik sınav soruları cevapları genellikle sınavın yapıldığı ilk hafta içi yayınlanmaktadır.

50.özel güvenlik sınav soruları yayınlandıktan sonra adaylar tahmini olarak kaç puan alacaklarını az çok tahmin edeceklerdir. Fakat resmi sonuçlar açıklanmadan rahat etmeyeceklerdir.

2014 ÖZEL GÜVENLİK SINAV TAKVİMİ


51. Sınav_____12 NİSAN 2014 tarihinde yapılacaktır ve bu sınava 07 MART 2014 tarihi dahil olmak üzere eğitimini bitirmiş olanlar alınacaktır.

52. Sınav_____25 MAYIS 2014 tarihinde yapılacaktır ve bu sınava 25 NİSAN 2014 tarihi dahil olmak üzere eğitimini bitirmiş olanlar alınacaktır.

53. Sınav_____17 AĞUSTOS 2014 tarihinde yapılacaktır ve bu sınava 18 TEMMUZ 2014 tarihi dahil olmak üzere eğitimini bitirmiş olanlar alınacaktır.

54. Sınav_____26 EKİM 2014 tarihinde yapılacaktır ve bu sınava 19 EYLÜL 2014 tarihi dahil olmak üzere eğitimini bitirmiş olanlar alınacaktır.

55. Sınav_____07 ARALIK 2014 tarihinde yapılacaktır ve bu sınava 07 KASIM 2014 tarihi dahil olmak üzere eğitimini bitirmiş olanlar alınacaktır.


Özel güvenlik eğitim sertifikası ve kimlik kartları nereden alınıyor?

Özel güvenlik sertifika ve kimlik işlemleri Valiliklerimiz tarafından yürütüldüğünden, Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası ve kimlik işlemleri için müracaatın ikamet edilen İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olan Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir.

Özel güvenlik sınavına Özel Güvenlik Temel veya Yenileme Eğitimi alınan ilin dışında girilebilir mi?


Mevcut sınav sistemimize göre, Özel Güvenlik Temel veya Yenileme Eğitimi hangi ilde alınmış ise, özel güvenlik sınavına da eğitimin alındığı ilde girilmesi gerekmektedir.

Özel Güvenlik Temel veya Yenileme Eğitimi sınav sonuçlarına itiraz nasıl yapılıyor?

Özel Güvenlik Temel veya Yenileme Eğitimi sınav sonuçlarına itiraz için, eğitim alınan özel güvenlik eğitim kurumu aracılığıyla ikamet edilen İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekmektedir.

Özel güvenlik yenileme sertifikasını aldıktan sonra kimlik müracaatı yapılırken kimlik harcı yatırılacak mı? Eğer kimlik harcı yatırılmayacak ise daha önce yatırılan harçlar ne olacak?

5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 11’inci maddesi hükmünce çalışma izin belgesi süresiz olduğundan özel güvenlik kimlik harcı bir defaya mahsus yatırılacaktır. Özel güvenlik görevlisi kimlik belgesi için ikinci defa yatırılan harç bedellerinin iadesi işlemi Valilikler tarafından takip edildiği için, başvuruların ikamet edilen İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olan Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir.

Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi devam edecek mi?

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 11.maddesinde yapılan değişiklikle çalışma izin belgesi süresiz hale gelmiştir. Ancak Kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 34’üncü maddesi “Özel güvenlik görevlileri ile yöneticiler kimlik kartlarının yenilenebilmesi için beş yılda bir yenileme eğitimi alır.” hükmünce yenileme eğitimi devam etmektedir.

Özel Güvenlik Görevlilerinde Aranacak Şartlar Nelerdir?

Özel güvenlik görevlilerinde aşağıdaki şartlar aranır:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Silahsız olarak görev yapacaklar için en az sekiz yıllık ilköğretim veya ortaokul; silahlı olarak görev yapacaklar için en az lise veya dengi okul mezunu olmak.
Silahsız görev yapacaklar için 18, silahlı görev yapacaklar için 21 yaşıı doldurmuş olmak.
Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak.
Özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olmak.

5188 sayılı Kanunun 10. maddesinin (d) bendinde “Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.” şartlarını taşıyor olmak.

6 şubat 50. Özel Güvenlik Sınav Soruları ve Cevapları hakkında sizlerde cevap anahtarı açıklana kadar hatırlamış olduğunuz soruları aşağıdaki yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Hamit KARAKUŞ
  • Galatasaray’ın Arsenal maçına olay hakem!
  • Mesut çekindiği G.Saraylı futbolcuları açıkladı
  • Gülben Ergen’den düğün sonrası ilk fotoğraf
  • Galatasaray’ın yıldızı hakkında flaş iddia!
  • Boşanmanın ardından olay sözler
  • Tuba Büyüküstün ve eşiyle ilgili şok iddia
  • IŞİD KObani’den vazgeçmiyor!Yeni bir saldırı dalgası..
  • FLAŞ! Tuba Büyüküstün Onur Saylak çifti boşanıyor iddiası
  • Erdoğan ve Gamze’nın buluşması sonrası....
  • Olay yaratan Messi iddiası
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


Yaşam KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR