DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Güncel Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 26.11.2012 13:28

Sayısal Loto Sonuçları açıklandı 24 Kası


Milli Piyango İdaresi Sayısal Loto çekiliş sonuçları, MPİ şans oyunları sonucu, 24.11.2012 Sayısal Loto çekilişi yapıldı, Sayısal Loto sonuçlar


sayısal loto

HABER GAZETE - Milli Piyango İdaresi Sayısal Loto çekiliş sonuçları, MPİ şans oyunları sonucu, 24.11.2012 Sayısal Loto çekilişi yapıldı, Sayısal Loto sonuçları sitemizde, Sayısal Loto çekiliş sonuçları millii piyango idaresi resmi internet sitesi ile aynı dakikada sitemizde yayınlanacaktır, Sayısal Loto sonuçları...
Bu haftaki Sayısal Loto sonuçları! Milli Piyango İdaresince düzenlenen 24 Kasım 2012 Sayısal Loto oyununun bu haftaki çekilişi yapıldı. İşte  24.11.2012 Tarihli Sayısal Lotonun sonuçları! 24 Kasım 2012 Sayısal Loto sonuçları...

24.11.2012 Sayısal Loto oyununun Şanslı numaralarını en çabuk öğreneceğiniz yerdesiniz.... Sayısal Lotonun sonucu 24.11.2012...Sayısal Loto 24.11.2012  Tarihli çekiliş sonuçları en çabuk buara yer alır...Milli Piyango Sayısal Loto Şanslı numaraları çekiliş anında otomatik olarak bu sayfada yerleşir. 24.11.2012 Sayısal Loto sonucu...


İşte bu haftanın şanslı numaraları;
 

20 -24 - 26 -28 - 33 - 42


Sayısal Loto 24 Kasım sonuçları Sayısal Loto Milli Piyango sonuçları.Sayısal Loto 24 Kasım sonuçları Sayısal Loto Milli Piyango sonuçları öğren.Sayısal Loto 24 Kasım sonuçları Sayısal Loto Milli Piyango sonuçları onlinela.İşte Sayısal Loto 24 Kasım sonuçları Sayısal Loto Milli Piyango sonuçları...

Evet beklenen Sayısal Loto sonuçları açıklandı. 24 Kasım Sayısal Loto sonuçları kazandırmaya devam ediyor. 797. Hafta Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı. Sayısal Loto sonuçları MPİ ile aynı anda sizin siteniz Haber Gazete.Com’da. Sayısal Loto sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bol şans sayısal sonuçları için

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen şans oyununun 796. hafta çekilişinde kazanan numaralar20 -24 - 26 -28 - 33 - 42 olarak belirlendi.

Evet beklenen Sayısal Loto sonuçları açıklandı. 24 Kasım Sayısal Loto sonuçları kazandırmaya devam ediyor. 797. Hafta Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı. Sayısal Loto sonuçları MPİ ile aynı anda sizin siteniz Haber Gazete.Com’da. Sayısal Loto sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bol şans sayısal sonuçları için

SAYISAL LOTO 24 KASIM 2012 ÇEKİLİŞ SONUCU: 20 -24 - 26 -28 - 33 - 42Süper Loto çekilişinde 6 bilerek 21 milyon 763 bin 311 lira 50 kuruş ikramiye kazanan talihlinin Kayseri’den çıkması kentte sevinçle karşılandı. Kuponun yatırıldığı Kocasinan ilçesi Mevlana Mahallesi Barışmanço Caddesi’ndeki Volkan Süper Loto Bayi sahibi Naci Emel, “Kayserimize hayırlı olsun. Çok iyi bir olay. ‘Kayseri’ye çıkmıyor’ deniliyordu çıktığını herkes görsün. 10 Kasım’daki Sayısal Loto ikramiyesi de bizim bayimizden çıkmıştı ve bayinin camına ‘Süper Loto’ya da talibiz’ diye yazmıştık. Bu da bize çıktı çok şükür. İnşallah alan iyi yönlerde kullanır, mutluyuz. Büyük ikramiyelerin bayisi olduk. İstanbul’un Nimet ablası varsa Kayseri’nin de Naci abisi var” diye konuştu.


Bakandan yatırım çağrısı

Büyük ikramiyenin birçok şekilde değerlendirilebileceğini kaydeden Emel, talihlinin bu parayı faydalı işlerde kullanmasını umut ettiğini kaydetti. İkramiye devrettikten sonra kupon dolduran kişi sayısında çok büyük bir artış yaşandığını belirten Emel, şunları kaydetti:

“Bir oynayan kişi 3 oynamaya başladı. Bu ikramiye artınca genelde böyle olur. Benim haftalık limitim yaklaşık 5 bin liraydı. Bu ikramiye devrettikten sonra 4’e katladı.” Çeşitli açılış ve temel atma törenlerine katılmak için Kayseri’ye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Süper Loto çekilişinde 6 bilerek 21 milyon 763 bin 311 lira 50 kuruş ikramiye kazanan talihliye yatırım yapma çağrısında bulundu.


50 milyonu paylaşmışlar
Süper Loto’da, Sayısal Loto’dan farklı olarak, devir sayısında herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Süper Loto’da en büyük ikramiye tutarı 12 Mart 2009 tarihinde dağıtıldı. O tarihlerde 12 hafta boyunca devreden Süper Loto’nun 49.8 milyon lirayı bulan ikramiye rakamı Bursa’nın Nilüfer ilçesiyle İstanbul Beylikdüzü’nden yatırılan iki kupona isabet etti. İki talihli 24 milyon 908 bin lira ikramiye kazandı.

Sayısal Loto’nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen bir kişi, 3 milyon 549 bin 776 lira 85 kuruş ikramiye kazandı.

Milli Piyango İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre, 5 bilen 316 kişi 2 bin 524 lira 85’er kuruş, 4 bilen 17 bin 88 kişi 35 lira ve 3 bilen 319 bin 548 kişi 5 lira 30’ar kuruş ikramiye kazandı.

Büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin, kuponunu İstanbul-Sarıyer’deki bayiden yatırdığı bildirildi.

SAYISAL LOTO NEDİR NASIL OYNANIR?


İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Cumartesi akşamları TRT 1 ekranlarında çekiliş heyeti ve noter huzurunda gerçekleştirilen sayısal loto oyunu 1 Kasım 1997 tarihinden itibaren, halkın huzurunda eğlence programı eşliğinde saat 21.00 - 22.30 arasında gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

  (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
  (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
  (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

MİLLİ PİYANGO İDARESİNDEN DUYURULUR

On Numara, Şans Topu, Süper Loto 6/54 ve Sayısal Loto 6/49 Çekilişleri, İdaremizin Kızılay binasında bulunan Çekiliş Salonunda yapılmaktadır.

Sayısal oyunlardan;
- On Numara Çekilişi Pazartesi günleri,
- Şans Topu Çekilişi Çarşamba günleri,
- Süper Loto 6/54 Çekilişi Perşembe günleri,
- Sayısal Loto 6/49 Çekilişi Cumartesi günleri,
Yapılmaya devam edilmekte olup, saat 21.10 sularında Noter ve Çekiliş Heyeti huzurunda halka açık olarak gerçekleştirilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur….

Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
  • Volkan Demirel’den derbi yorumu! Sneijder’in şutlarını...
  • Ekmeğin içinden öyle bir şey çıktı ki...
  • Kerem Bursin; Tuvalet bile temizledim
  • Bu sefer de kulağını kesti!
  • Kadir Doğulu’dan sevgilisiyle yeni poz
  • Sneijder’den Hagi itirafı!
  • Şok yarışma!
  • 50 yaşındaki adam beni satın aldı!
  • Elimizde sevişme görüntülerin var!
  • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!

  Güncel KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
  SON YORUMLAR