DOLAR
 
2.163
EURO
 
2.848
ALTIN
 
89.673
BIST100
 
80.838


Ekonomi

Yorumlar     Haber Tarihi : 15.02.2014 11:41

4C’lilere kadro verilecek mi? Yeni gelişme var mı?


4C de son durum ne? 4c son durum 4c hakkında yeni gelişmeler var mı? 4c kadro 2014 4/C’lilere kadro verilecek mi? 2014 TBMM’ye sunulması beklenen çalışmada söz konusu statüdeki çalışanlara kadro müjdesinin de yer aldığı ifade ediliyor. İşte tüm detaylarıyla..


4C’lilere kadro verilecek mi? Yeni gelişme var mı?

4C de son durum ne? 4c son durum 4c hakkında yeni gelişmeler var mı? 4c kadro 2014 4/C’lilere kadro verilecek mi? 2014 TBMM’ye sunulması beklenen çalışmada söz konusu statüdeki çalışanlara kadro müjdesinin de yer aldığı ifade ediliyor. İşte tüm detaylarıyla..

TBMM’ye sunulması beklenen çalışmada söz konusu statüdeki çalışanlara kadro müjdesinin de yer aldığı ifade ediliyor. Ayrıca pek çok vatandaşın sigorta prim borcuna da yeniden yapılandırma imkanı geliyor.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın başta 4/C’lilerin durumu ve sigorta pirim borcu konusunda yapılandırma içeren çalışma paketinin içeriği belli olmaya başladı. Tasarı, Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda (EKK) yapılan çalışmaların ardından Bakanlar Kurulu’na da sunulmuştu. 4/C’lilere kadro müjdesi içeren tasarı da diğer öne çıkan bir başlık da prim borcunda yeniden yapılandırma imkanı getirilmesi. Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında yaklaşık 3,5 milyon kişinin SGK’ya 7,5 milyar TL dolayındaki borcundan sadece 350 milyon TL civarındaki bir tutar tahsil edilebilmişti. Torba yasa ile borcun faizi silinecek ve yapılandırmaya gidilecek. Böylece vatandaşlar sağlık hizmetinden yararlanabilecek. Aynı şekilde Bağ-Kur’luların borcuna da af ve yapılandırma geliyor. Buna göre de 1 ile 2 yıl üzerinde borcu olanların borcunda yapılandırmaya gidilecek.

4C Maliye’nin değil bizim konumuz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 4C’lilere kadro konusunun henüz netleşmediğini açıklarken, “Maliye Bakanı’nın gündeminde olan bir konu değil. Bizim toplu sözleşmeyle ilgili gündemimizde olan bir konu” şeklinde konuştu.


4C’li çalışan 23 bin kişinin bulunduğunu anlatan Çelik, kadro ile ilgili sorular üzerine şöyle konuştu: “Bu konu toplu sözleşme masasında konuşulan bir konu olduğu için Çalışma Bakanlığı’nın gündeminde var. Çalışanların hakları toplu sözleşme masasında belirleniyor. Toplu sözleşmede alınan kararlar uygulanıyor. 4B’liler ve 4C’liler toplu sözleşmede gündeme gelen konulardır. 4B’liler kadroya alındı, 4C’liler için de tavsiye kararı olarak danışma kurullarında görüşülmesi ve burada bir düzenleme yapılabilirse yapılması şeklinde karar alındı.

HENÜZ NETLEŞMEDİ

Danışma kurulu toplantı yapınca bu konu gündeme geliyor, tartışıyoruz. Maliye Bakanı’nın gündeminde olan bir konu değil doğru ama bizim toplu sözleşmeyle ilgili gündemimizde olan bir konu. Siz herhangi bir bakana personellerle ilgili bir şey sorsanız, ‘Gündeminizde mi?’ diye, ‘Yok’ diyecektir. 4C’nin tartıştığımız, taraflarla görüştüğümüz, ücret konusunda artışı sağladığımız ama statü konusunda henüz netleştiremediğimiz bir tablo olduğunu söylüyoruz.”
Haberin DevamıKaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Hamit KARAKUŞ

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

  • Bugünün Gazete Manşetleri 02 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Düğünden sonra ilk kez konuştu
  • İstanbul’da ilginç olay!
  • Cansu Deren’nin aylık kazancı dudak uçuklattı
  • 20 yıl sonra Tarkan’la poz verdi!
  • Banyoyu temizlerken...
  • Radamel Falcao Premier Lig’de!
  • İşte Beren Saat’in yeni mesleği
  • Servetini IŞİD’e bağışladı
  • Galatasaray’da Eboue çıldırttı!
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


Ziyaretçi - 195 gün 21 saat önce
4c lilere yapılan haksızlık apaçık ortada iken hala kodro verilmemesi çok büyük haksızlık kınıyoruz.
12
100%
1
Ziyaretçi - 199 gün 15 saat önce
Artık uzatmyın ya verin 4 c lilere kadrolarını
19
100%
1
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
1 / 10


EN SON EKLENEN VİDEOLAR
VİZYONDAKİLER
Sefer Tası Sefer Tası
Dom Hemingway Dom Hemingway
Lal Lal
Aşk Bilmecesi Aşk Bilmecesi
Sıfır Teorisi Sıfır Teorisi
Mutlak Adalet Mutlak Adalet
Sensiz Olmaz Sensiz Olmaz
Aşk Treni Aşk Treni
İnanılmaz Örümcek-Adam 2 İnanılmaz Örümcek-Adam 2
Şanslı Sayılar Şanslı Sayılar
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR