DOLAR
 
2.216
EURO
 
2.867
ALTIN
 
87.944
BIST100
 
77.821


Ekonomi

Yorumlar     Haber Tarihi : 15.02.2014 11:41

4C’lilere kadro verilecek mi? Yeni gelişme var mı?


4C de son durum ne? 4c son durum 4c hakkında yeni gelişmeler var mı? 4c kadro 2014 4/C’lilere kadro verilecek mi? 2014 TBMM’ye sunulması beklenen çalışmada söz konusu statüdeki çalışanlara kadro müjdesinin de yer aldığı ifade ediliyor. İşte tüm detaylarıyla..


4C’lilere kadro verilecek mi? Yeni gelişme var mı?

4C de son durum ne? 4c son durum 4c hakkında yeni gelişmeler var mı? 4c kadro 2014 4/C’lilere kadro verilecek mi? 2014 TBMM’ye sunulması beklenen çalışmada söz konusu statüdeki çalışanlara kadro müjdesinin de yer aldığı ifade ediliyor. İşte tüm detaylarıyla..

TBMM’ye sunulması beklenen çalışmada söz konusu statüdeki çalışanlara kadro müjdesinin de yer aldığı ifade ediliyor. Ayrıca pek çok vatandaşın sigorta prim borcuna da yeniden yapılandırma imkanı geliyor.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın başta 4/C’lilerin durumu ve sigorta pirim borcu konusunda yapılandırma içeren çalışma paketinin içeriği belli olmaya başladı. Tasarı, Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda (EKK) yapılan çalışmaların ardından Bakanlar Kurulu’na da sunulmuştu. 4/C’lilere kadro müjdesi içeren tasarı da diğer öne çıkan bir başlık da prim borcunda yeniden yapılandırma imkanı getirilmesi. Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında yaklaşık 3,5 milyon kişinin SGK’ya 7,5 milyar TL dolayındaki borcundan sadece 350 milyon TL civarındaki bir tutar tahsil edilebilmişti. Torba yasa ile borcun faizi silinecek ve yapılandırmaya gidilecek. Böylece vatandaşlar sağlık hizmetinden yararlanabilecek. Aynı şekilde Bağ-Kur’luların borcuna da af ve yapılandırma geliyor. Buna göre de 1 ile 2 yıl üzerinde borcu olanların borcunda yapılandırmaya gidilecek.

4C Maliye’nin değil bizim konumuz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 4C’lilere kadro konusunun henüz netleşmediğini açıklarken, “Maliye Bakanı’nın gündeminde olan bir konu değil. Bizim toplu sözleşmeyle ilgili gündemimizde olan bir konu” şeklinde konuştu.


4C’li çalışan 23 bin kişinin bulunduğunu anlatan Çelik, kadro ile ilgili sorular üzerine şöyle konuştu: “Bu konu toplu sözleşme masasında konuşulan bir konu olduğu için Çalışma Bakanlığı’nın gündeminde var. Çalışanların hakları toplu sözleşme masasında belirleniyor. Toplu sözleşmede alınan kararlar uygulanıyor. 4B’liler ve 4C’liler toplu sözleşmede gündeme gelen konulardır. 4B’liler kadroya alındı, 4C’liler için de tavsiye kararı olarak danışma kurullarında görüşülmesi ve burada bir düzenleme yapılabilirse yapılması şeklinde karar alındı.

HENÜZ NETLEŞMEDİ

Danışma kurulu toplantı yapınca bu konu gündeme geliyor, tartışıyoruz. Maliye Bakanı’nın gündeminde olan bir konu değil doğru ama bizim toplu sözleşmeyle ilgili gündemimizde olan bir konu. Siz herhangi bir bakana personellerle ilgili bir şey sorsanız, ‘Gündeminizde mi?’ diye, ‘Yok’ diyecektir. 4C’nin tartıştığımız, taraflarla görüştüğümüz, ücret konusunda artışı sağladığımız ama statü konusunda henüz netleştiremediğimiz bir tablo olduğunu söylüyoruz.”
Haberin DevamıKaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Hamit KARAKUŞ
  • Bugünün Gazete Manşetleri 17 Eylül Gazete Önsayfaları
  • İnsanlık ölmüş dedirten olay
  • iPhone 6 ön siparişlerini iptal etti
  • Böyle isim mi olur demeyin!
  • Galatasaray Devler Ligi’ne özel tasarlanan formasını tanıttı
  • Dehşete düşüren iddia!
  • Bugünün Gazete Manşetleri 16 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Günün kahreden fotoğrafı!
  • Meryem Uzerli’nin partner sorunu!
  • Quaresma, Galatasaray ve Beşiktaş hakkında olay iddia!
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


Ziyaretçi - 210 gün 19 saat önce
4c lilere yapılan haksızlık apaçık ortada iken hala kodro verilmemesi çok büyük haksızlık kınıyoruz.
12
100%
1
Ziyaretçi - 214 gün 13 saat önce
Artık uzatmyın ya verin 4 c lilere kadrolarını
19
100%
1
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR