DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Siyaset Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 14.02.2014 13:44

Fethullah Gülen İle Bir Kere Görüştüm


SİYASET HABERLERİ - Enver Aysever’in sorularını yanıtlayan Enis Berberoğlu, "Elinde kaset bulunduran birisi varsa hemen yayınlasın" dedi


Enis Berberoğlu

HABER GAZETE CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular programı Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu’nu konuk etti. Berberoğlu, Haber Türk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı ile Fatih Saraç arasında geçtiği iddia edilen telefon kayıtlarının ortaya çıkması ile gündeme gelen, hükümetin medya üzerinde baskı yaptığı tartışmalarını Enver Aysever’e değerlendirdi. Berberoğlu, Aysever’in “sizde de Alo Fatih hattı var mı, önümüzdeki günlerde sizin de kasetiniz çıkabilir mi?” sorusu üzerine, aranmadığını değil kasetinin çıkmayacağını vurgulayarak, “Bunlar bizde olmadı bu kadar net. Bu algı bana benim çalıştığım arkadaşlarıma ve patronlarıma haksızlık. Elinde kaset bulunduran birisi varsa hemen yayınlasın onun üzerine konuşalım” dedi.

“Fethullah Gülen ile bir kere görüştüm”

Berberoğlu, iktidara yakın medya tarafından Hürriyet Gazetesi’ne yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Aysever’in “Fethullah Gülen’le görüşmek için Pennsylvania’ya gittiniz mi? sorusuna “Fethullah Gülen ile bir kere görüştüm” şeklinde cevap verdi. Fethullah Gülen ile görüşmesinin kişisel olduğunu vurgulayan Berberoğlu, Gülen ile içinde kalan ve söylemek istediği bir meseleyi söylemek için gittiğini açıkladı. “Gittiğim zaman Ergenekon davasının konuşulduğu dönemdi. Bununla ilgili duyduğum tereddütleri kendisiyle paylaştım. Gazetecilikte polis ağzıyla konuşmak diye bir terim vardır. Yargısız infaza müsaittir. O tarihte yapılan bazı yayınlardan ben ve benim çalıştığım binada bulunan bir diğer gazete çok mağdur olmuştu. Bunları da kendisine saygı içinde paylaştım.

“ CHP seçmeniyim ama Sarıgül’e oy vermem”

Enver Aysever’in sorularını Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni EnisBerberoğlu yanıtladı. Berberoğlu, Doğan Medya grubunun amiral gemisi durumda olan Hürriyet Gazetesi’ne yapılan eleştirilere cevap verdi. Berberoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yerel seçimlerde Sarıgül’ü desteklediği hatta bunun bir proje olduğu konusuna “deli saçması” şeklinde cevap verdi. Berberoğlu, daha önce katıldığı bir toplantıda, “CHP seçmeni olduğunu ama Sarıgül’e oy vermem” dediğini açıkladı. 

“ Akif’in torpili benim”

Aysever, okurlar tarafından da merak konusu olduğunu belirterek, Akif Beki’nin neden Radikal Gazetesinden Hürriyet’e geçtiği sorusunuBerberoğlu’na yöneltti. Berberoğlu, “ benim işim konuşturma ve farkındalık. Ben okura dönük ve reklama dönük bir gazete yapıyorum. Dolayısıyla Akif, seni ve izleyicilerini merakettirecek kadar başarı sergiliyorsa bence yerini hak ediyordur” Aysever’in “ Akif Beki’nin torpili var mıydı?” sorusuna “ Akif’in torpili benim" dedi.

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Burak Karaman
Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
 • 50 yaşındaki adam beni satın aldı!
 • Elimizde sevişme görüntülerin var!
 • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!
 • Sevdiceğine KRAL gibi hadiye!
 • Kilo almak istiyorum diyen seyirciye Canan Karatay’dan şok cevap
 • Serenay Sarıkaya çok cesur! Serenay göğüs dekoltesi yaptı
 • Elleri kınalı Zahide Yılanların Öcü’nde yok artık!
 • Bu fotoğrafa tepki yağdı!
 • Dünün Reyting Sonuçları (16 Ekim 2014 Perşembe Reyting Sonuçları)
 • Bedelli Askerlik çıkacak mı, Bedelli Askerlik şarları neler olacak?

Siyaset KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR