DOLAR
 
2.216
EURO
 
2.867
ALTIN
 
87.944
BIST100
 
77.821


Siyaset

Yorumlar     Haber Tarihi : 14.02.2014 13:44

Fethullah Gülen İle Bir Kere Görüştüm


SİYASET HABERLERİ - Enver Aysever’in sorularını yanıtlayan Enis Berberoğlu, "Elinde kaset bulunduran birisi varsa hemen yayınlasın" dedi


Enis Berberoğlu

HABER GAZETE CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular programı Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu’nu konuk etti. Berberoğlu, Haber Türk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı ile Fatih Saraç arasında geçtiği iddia edilen telefon kayıtlarının ortaya çıkması ile gündeme gelen, hükümetin medya üzerinde baskı yaptığı tartışmalarını Enver Aysever’e değerlendirdi. Berberoğlu, Aysever’in “sizde de Alo Fatih hattı var mı, önümüzdeki günlerde sizin de kasetiniz çıkabilir mi?” sorusu üzerine, aranmadığını değil kasetinin çıkmayacağını vurgulayarak, “Bunlar bizde olmadı bu kadar net. Bu algı bana benim çalıştığım arkadaşlarıma ve patronlarıma haksızlık. Elinde kaset bulunduran birisi varsa hemen yayınlasın onun üzerine konuşalım” dedi.

“Fethullah Gülen ile bir kere görüştüm”

Berberoğlu, iktidara yakın medya tarafından Hürriyet Gazetesi’ne yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Aysever’in “Fethullah Gülen’le görüşmek için Pennsylvania’ya gittiniz mi? sorusuna “Fethullah Gülen ile bir kere görüştüm” şeklinde cevap verdi. Fethullah Gülen ile görüşmesinin kişisel olduğunu vurgulayan Berberoğlu, Gülen ile içinde kalan ve söylemek istediği bir meseleyi söylemek için gittiğini açıkladı. “Gittiğim zaman Ergenekon davasının konuşulduğu dönemdi. Bununla ilgili duyduğum tereddütleri kendisiyle paylaştım. Gazetecilikte polis ağzıyla konuşmak diye bir terim vardır. Yargısız infaza müsaittir. O tarihte yapılan bazı yayınlardan ben ve benim çalıştığım binada bulunan bir diğer gazete çok mağdur olmuştu. Bunları da kendisine saygı içinde paylaştım.

“ CHP seçmeniyim ama Sarıgül’e oy vermem”

Enver Aysever’in sorularını Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni EnisBerberoğlu yanıtladı. Berberoğlu, Doğan Medya grubunun amiral gemisi durumda olan Hürriyet Gazetesi’ne yapılan eleştirilere cevap verdi. Berberoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yerel seçimlerde Sarıgül’ü desteklediği hatta bunun bir proje olduğu konusuna “deli saçması” şeklinde cevap verdi. Berberoğlu, daha önce katıldığı bir toplantıda, “CHP seçmeni olduğunu ama Sarıgül’e oy vermem” dediğini açıkladı. 

“ Akif’in torpili benim”

Aysever, okurlar tarafından da merak konusu olduğunu belirterek, Akif Beki’nin neden Radikal Gazetesinden Hürriyet’e geçtiği sorusunuBerberoğlu’na yöneltti. Berberoğlu, “ benim işim konuşturma ve farkındalık. Ben okura dönük ve reklama dönük bir gazete yapıyorum. Dolayısıyla Akif, seni ve izleyicilerini merakettirecek kadar başarı sergiliyorsa bence yerini hak ediyordur” Aysever’in “ Akif Beki’nin torpili var mıydı?” sorusuna “ Akif’in torpili benim" dedi.

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Burak Karaman
  • Bugünün Gazete Manşetleri 17 Eylül Gazete Önsayfaları
  • İnsanlık ölmüş dedirten olay
  • iPhone 6 ön siparişlerini iptal etti
  • Böyle isim mi olur demeyin!
  • Galatasaray Devler Ligi’ne özel tasarlanan formasını tanıttı
  • Dehşete düşüren iddia!
  • Bugünün Gazete Manşetleri 16 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Günün kahreden fotoğrafı!
  • Meryem Uzerli’nin partner sorunu!
  • Quaresma, Galatasaray ve Beşiktaş hakkında olay iddia!
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER