DOLAR
 
2.163
EURO
 
2.848
ALTIN
 
89.673
BIST100
 
80.838


Güncel

Yorumlar     Haber Tarihi : 25.02.2014 21:11

Devlet Bahçeli’den FLAŞ Ses Kaydı Açıklaması...

Devlet Bahçeli’den FLAŞ Ses Kaydı Açıklaması...MHP lideri olan Devlet Bahçeli flaş açıklamalarda bulundu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları ile ilgli şu açıklamada bulundu:" Erdoğan ve hükümetinin ipliği pazara çıktı" şeklinde açıklamalarda bulundu.


Devlet Bahçeli’den FLAŞ Ses Kaydı Açıklaması...

MHP lideri olan Devlet Bahçeli flaş açıklamalarda bulundu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları ile ilgli şu açıklamada bulundu:" Erdoğan ve hükümetinin ipliği pazara çıktı"  şeklinde açıklamalarda bulundu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’nın oğlu ile yaptığı görüşmenin ses kaydı olduğu öne sürülen konuşmalarla ilgili olarak "Bir telaşla oğlu Bilal’i arıyor. Şimdi onların yapmış olduğu telefon konuşmalarıyla kardeşler var, oğullar var, yakın dostlar var. Böyle bir durumda Türkiye’de yolsuzluğun başının Başbakan olduğuna dair işaretler var. Bunlar ne kadar doğrudur? Başbakan diyor ki bu komplodur, reddediyor. Eğer reddediyorsan mesele yok. Ama bunu halka ispat et. Ama konuştuklarınız doğruysa sayın Başbakan bir saniye dahi Başbakanlık görevinde kalmaman lazım" dedi. 

Çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bilecik’e gelen Devlet Bahçeli, Bozüyük İlçesi girişindeki akaryakıt istasyonunda MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker ve bir grup partili tarafından karşılandı. Konvoyla ilçe merkezinde belediye başkan aday tanıtımının yapılacağı çay bahçesine gelen Bahçeli burada coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Çok sayıda kişi Devlet Bahçeli’ni elini öpmek için sıraya girdi.

"BABA- OĞUL RÜŞVETE KARIŞTIKLARI ANLAŞILIYOR" 

Bozüyük’teki konuşmasını ’Allah Evlat Verirse de Hayırlı Evlat Versin’ pankartının önünde kurulan kürsüde konuşan Devlet Bahçeli, dün akşam internete düşen ses kaydına değindi. Başbakan Recep Tayyip ile oğlu Bilal Erdoğan’ın görüşmesi olduğu belirtilen ses kaydının sosyal medyada yayınlandığını belirten Bahçeli, bunun doğru olup olmadığının ispat edilmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli şöyle devam etti:"Türkiye’nin temel sorunları açlık, asayişsizlik, adaletsizlik ve ahlaksızlıktır. Buna paralel olarak yokluk vardır, yoksulluk vardır, yolsuzluk vardır. 11 yıllık AKP’nin bir fotoğrafıdır. Türkiye’nin 71 günden beri tek bir gündemi bulunmaktadır. O da yolsuzlukla, rüşvetle ilgili olan gündemdir. 17 Aralık sabahı saat 06.30 ile 07.30 arasında bir savcının başlattığı yolsuzluk ve rüşvet sorgulaması 41 kişinin tutuklanmasına sebep olmuş. 70 günden bu yana Recep Tayyip Erdoğan savcıları sürerek, 8 bin polisi sürerek, telefon dinlemeleriyle halkı taciz ederek konuları başka yere çekmiştir. Ama bir gördük ki dün akşam yine bir olay patladı ve ülkenin gündemini oluşturuyor. Yani 71’inci günde çok büyük bir rüşvete baba- oğul karıştıkları anlaşılıyor. Sabahleyin bakan çocuklarıyla beraber bu gündeme gelir gelmez, bir telaşla oğlu Bilal’i arıyor, şimdi onların yapmış olduğu telefon konuşmalarıyla kardeşler var, oğullar var, yakın dostlar var. Böyle bir durumda Türkiye’de yolsuzluğun başının Başbakan olduğuna dair işaretler var. Bunlar ne kadar doğrudur? Başbakan diyor ki bu komplodur, reddediyor. Eğer reddediyorsan mesele yok. Ama bunu halka ispat et. Ama konuştuklarınız doğruysa sayın Başbakan bir saniye dahi Başbakanlık görevinde kalmaman lazım."

YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCISI’NA ÇAĞRI

Devlet Bahçeli, Türkiye’nin çok kritik bir dönemden geçtiğini, yolsuzluk ve rüşvetin temel gündem haline gelmesinden çok büyük bir huzursuzluk içinde olduğunu söyledi. Bunun yolunun yargının harekete geçmesi olduğuna işaret eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ne kadar savcı kıyımı olursa olsun, ne kadar bu konuların yalan olduğu ifade edilirse edilsin, bazı belgeler ortaya çıkmış olsun, telefon konuşmaları yayılmış olursa olsun Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı sandalyesinde oturmamalıdır. Bu Cumhuriyetin Başsavcısı bu kadar söz dolaşıyorsa, bu kadar belge ortadaysa yerinde duramaz, bunlara kulak tıkayamaz. Başbakan ne kadar üstünü örterse örtsün, Cumhuriyet Başsavcısı diyecek ki ’Bu neyin nesidir?’ Bunu ilgili savcılara iletecek, onlara diyecek ki ’yargı görevini yapsın’ ve gereği neyse oraya kadar da gitsin." 

Bozüyükspor atkısı takan Devlet Bahçeli’ye konuşmasının ardından partililer üzerinde Metristepe Anıtı fotoğrafının bulunduğu bir çini tabak hediye etti. Bahçeli daha sonra Pazaryeri İlçesi’ne hareket etti.
Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Feyyaz Tunçdemir

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

  • Düğünden sonra ilk kez konuştu
  • İstanbul’da ilginç olay!
  • Cansu Deren’nin aylık kazancı dudak uçuklattı
  • 20 yıl sonra Tarkan’la poz verdi!
  • Banyoyu temizlerken...
  • Radamel Falcao Premier Lig’de!
  • İşte Beren Saat’in yeni mesleği
  • Servetini IŞİD’e bağışladı
  • Galatasaray’da Eboue çıldırttı!
  • Dünya gözünü onlara dikti
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
1 / 10


EN SON EKLENEN VİDEOLAR
VİZYONDAKİLER
Sefer Tası Sefer Tası
Dom Hemingway Dom Hemingway
Lal Lal
Aşk Bilmecesi Aşk Bilmecesi
Sıfır Teorisi Sıfır Teorisi
Mutlak Adalet Mutlak Adalet
Sensiz Olmaz Sensiz Olmaz
Aşk Treni Aşk Treni
İnanılmaz Örümcek-Adam 2 İnanılmaz Örümcek-Adam 2
Şanslı Sayılar Şanslı Sayılar
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR