DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Güncel Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 14.05.2014 09:15

Herkes O’nu Okuyor Sonuçları Açıklandı


Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(SAV)’in örnekyaşamını ve güzelahlakınıkonualan Herkes O’nu Okuyoradlı bilgiyarışmasının sonuçları açıkland


Herkes O’nu Okuyor Sonuçları Açıklandı


Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in örnek yaşamını ve ahlakını konu alan Herkes Onu Okuyor adlı yarışma programında sonuçlar açıklandı.Kutlu doğum haftasına denk getirilen sonuçlar bir sürpriz niteliği taşıdı.Herkes Onu Okuyor 2014 sürpriz ödülleri neler olacak?Herkes Onu Okuyor yarışmasıyla ilgili tüm detaylar ve daha fazlası habergazete.com da…

Herkes onu okuyor yarışmasının asıl amacı O’nun hayatını, güzel ahlakını, barışçıl kişiliğini, yaptıklarını, İslam’ı yayma çabaları sırasında yaşadığı zorlukları, sabrını ve yolunu ne kadar biliyoruz? ve bütün bunları öğrenmek için Herkes onu okuyor tam size göre bir yarışma.

 

Bilmemiz gerekenden daha az biliyoruz maalesef ama artık Herkes onu okuyor ile herkes huzura kavuşacak.

 

Zaman Sevgililer Sevgilisi, Efendiler Efendisi Hz. Muhammed Mustafa’yı (s.a.s) tanımak zamanıdır.

 

Size Uygun Olan Kitabı Seçin


Son Peygamber Hz. Muhammed'in (s.a.s) hayatını, davranışlarını ve ahlakını öğrenmek gayesiyle, size uygun kitabı seçin...

 

Okuyun!


Son Peygamber Hz. Muhammed'in (s.a.s) hayatını, davranışlarını ve ahlakını öğrenmek için, ilgili kitapları okuyun...

 

Sınava Girin


Kendinize uygun olan kategoride sınava girin... İlinizde derece yapın, ikinci sınavla Türkiye birinciliği için yarışın…

Sınava gireceğiniz ili, ilçeyi, sınav gün ve saatini seçebilirsiniz.

 

Ödülleri Kazanın


Yüzlerce Umre ziyareti, dizüstü bilgisayar, mini tablet ve binlerce sürpriz hediyelerden birini kazanma imkanı O'nu okumaktan geçiyor.

Sınavlar nasıl ?

 

Yaşları itibarıyla 3 ayrı kategoriye ayrılacak insanlar, belirlenen doğru kaynak kitapları okuyacak ve ardından test usulu bir sınava girecek.

 

Kategoriler

 

1. KADEME – ORTAOKUL

2. KADEME – LİSE

3. KADEME – YETİŞKİN


Tüm Türkiye, Herkes Onu Okuyor kampanyası ile Alemlerin Efendisi'ni okuyor, onu tanıyor, onu yaşıyor.

 

Herkes Onu Okuyor yarışmasını herkesonuokuyor.com internet sitesinden takip edebilirsiniz.

 

Türkiye, 3 aydır nefret dilinin getirdiği toplumsal bir kutuplaşma içinde.  Seçimlerin etkisi ve  siyasilerin sert söylemleriyle gönüller kırıldı. Kardeşlik bağları zedelendi. Ancak yaralı kalpler, Efendiler Efendisi’nin (sas) çağları aşan mesajıyla yeniden tamir oluyor, yaralar sarılıyor. Hazreti Peygamberimiz’in adını anarak yenilenmek ve kardeşlik bağlarını tamir etmek için başlatılan “Herkes O’nu Okuyor”  yarışması için İstanbul Şirinevler’deki Fatih Koleji’ndeyiz. Onun adının getirdiği bu rahmet ikliminden faydalanmak için biz de sınava girdik. 7’den 77’ye her yaştan, her kesimden görüşten insan, O’nu anmak için bir vesile olan bu sınavda ter dökmek için sınıfları doldurdu. O’nu okuyarak gelen herkesin yüzünde sadece Efendimiz’le ilgili bilgiler ve O’nun hayatıyla ilgili sınav olmanın tatlı endişesi ve heyecanı vardı. Oğlu ve kızıyla sınava giren Ali Bey, peygamber sevdalılarından yalnızca biri. “Ülkemiz her ne kadar ateşten günler geçirse de bizim tek ve gerçek gündemimiz Efendimiz.” diyor Ali Bey. “Kardeşi kardeşe düşman eden siyasiler her gün çıkıp konuşurken biz O’nu okuyarak rahatlıyoruz. Özümüzü hatırlayıp tüm Müslümanlar için dua ediyoruz.” diye konuşuyor. Hatice Hanım ise her Müslüman’ın Efendiler Efendisi’nin güvenli limanına sığınarak huzur bulabileceğini belirtiyor: “Biz ailece O’nu okuduk. Kızlarım sınava girdi. O’nu okudukça tüm dertlerimizin O’ndan uzaklaştıkça ortaya çıktığını bir kez daha anladık. Yeniden doğduk, yenilendik. Allah ve Resulü varsa gam yok. Biz ancak O’nu anarak insan olduğumuzu anlarız. O’ndan uzaklaşırsak O’na layık bir ümmet olamayız.”

 

Her görüş ve kesimden insanın katıldığı sınavlarda kamplaşma ve kutuplaşma yerine kardeşlik ve birliktelik göze çarpıyor. Efendimiz’in tanımladığı kardeşlik, adeta O’ndan asırlar sonra O’nun adının her geçtiği yerde yeniden yeşerip, gönülleri ısıtıyor. Sınav bitti. Sınıflardan çıkan Peygamber sevdalılarının ağzından tek bir söz dökülüyor: “Allah’ım bizi O’nun şefaatine nail eyle.”

 

Herkes O'nu okudu, Onu söyledi

 

İnsanlığın iftihar tablosu Peygamber Efendimiz’i (sas) tanıtmak ve yâd etmek amacıyla düzenlenen ‘Herkes O’nu Okuyor’ kitap okuma kampanyası, dün akşam Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki bir konserle tanıtıldı. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen Peygamber sevdalıları salonu hıncahınç doldurdu. ‘Herkes O’nu Okuyor, Herkes O’nu Söylüyor’ sloganıyla hazırlanan program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Peygamber Yolu Derneği’nin organize ettiği programda Peygamber Efendimiz’i (sas) anlatan eserler, şef Turhan Yükseler yönetimindeki orkestra eşliğinde programa katılan misafirlere sunuldu. Konserde söylenen eserleri, Ertuğrul Erkişi, Reşit Muhtar ve Bedirhan Gökçe gibi ünlü sanatçılar seslendirdi. Sunuculuğunu Reha Yeprem’in yaptığı programda duygu dolu anlar yaşandı.

 

'Herkes O’nu Okuyor’un ilahi gecesinden davetliler memnun kaldı

 

Peygamber Yolu Derneği Başkanı Ali Demirel, programın açış konuşmasını yaptı. “Herkes O’nu Okuyor” yarışmasına şimdiden 700 bin kişinin kayıt yaptırdığını söyleyen Demirel, bugünlerde huzura çok ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi. Demirel “O’nun getirdiği mesaj bir huzur kaynağı. O’nun nurlu hayatını anlatmaya bugün çok ihtiyacımız var. . Sitemiz, saadet asrıyla günümüz arasında yepyeni bir bağ kurmayı ve Nebevî metotlarla günümüz problemlerinin çözümünde katkıda bulunmayı hedefliyor.” dedi.  Kampanyaya katılımın 2 milyonu geçeceğini tahmin ettiklerini aktaran Demirel, “O’nun hayatını en iyi bilenlerden aynı zamanda Sonsuz Nur kitabının müellifi Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ifadeleriyle, Efendimiz’in kılıcında bir damla bile kan yoktu.” diye konuştu. Hocaefendi’nin adı geçince misafirler dakikalarca ayakta alkışladı.
Peygamber Yolu Derneği tarafından düzenlenen ’Herkes O’nu Okuyor’ adlı programın tanıtım toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi.


Peygamber Efendimiz’i daha iyi tanımak için düzenlenen program, ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere 3 ayrı kategoride gerçekleştirilecek.


Program kapsamında tüm katılımcılar Hazreti Muhammed ile ilgili kitaplar okuyacak.


24 Mart’a kadar verilen sürenin sonunda tüm katılımcılar sınava tabi tutulacak. Büyük ödül ise dereceye giren 1.400 kişinin umreye gönderilmesi olacak.


Milyonlara ulaşmak için yayın hayatına başlayan Son Peygamber Hz. Muhammed’in (S.A.S) daha çok insan tarafından tanınması amaçlayan herkesonuokuyor.com web sitesinin tanıtımları televizyon kanallarında gösterimlere başladı.Herkes Onu Okuyor Yarışması


Hz. Muhammed (S.A.V) hakkında yazılmış kitaplardan herhangi birisini seçip o kitabı okuyarak sınava giriyorsunuz. Girdiğiniz aynı sınava tüm Türkiye çapında başka birileri de giriyor ve sınavda derece yaparsanız umre ziyareti, bilgisayar, tablet ve binlerce hediye kazanabiliyorsunuz.


Beşiktaşlı futbolcular Serdar Kurtuluş, Uğur BoralGalatasaray’ın efsane oyuncusu Arif Erdem, ünlü teknik direktör Yılmaz Vural, spor sahalarından milletvekilliği sıralarına geçiş yapan Hakan Şükür ve eski futbolculardan İbrahim Üzülmez, Hz.Muhammed’in (SAV) hayatını okuma adına düzenlenen yarışmanın önemine değindi.


SERDAR KURTULUŞ (Beşiktaşlı futbolcu): EN BÜYÜK DUAM ŞEFAATİNE NAİL OLABİLMEK


Öncelikle kutlu doğum haftasına yönelik yapılan bu organizasyonların devamını dilerim.Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hayatı İslamiyet’i yaymaya çalışmakla geçmiş Allah’ın Resulu ve dostudur. Bizler O’nun hayatını örnek alıp kendimize rehber edinmeliyiz. O’nun düsturları bizim de düsturumuz olmalı. Çünkü iyiliği, kötülüğü, haramı, helali Kur’an’ı Kerim ışığında hadis-i şerifleri ile bizlere gösteren Peygamber Efendimiz’dir. O, aynı zamanda tüm İslam aleminin kılavuzudur. Eğer elime bir fırsat sunulsaydı ilk isteyeceğim şey O’nun o mübarek ellerini öpmek olurdu. Bizler onun gösterdiği yolda doğruyu buluyoruz. Rabbime en büyük duam Nebiler Sultanı’nın şefaatine nail olabilmek. Umarım hepimiz Efendimiz’in yolunda ilerler, Cenab-ı Hakk’a ve Efendimize layık bir insan oluruz.


UĞUR BORAL (Beşiktaş’lı futbolcu): EFENDİMİZ’İ BİLMEYEN, OKUMAYAN KALMAYACAK


Efendimiz’ in en sevdiğim davranışı kötü söz söyleyenleri bile yumuşak üslupla davranması. Düşmanlarına bile adaletle davranması. O, 23 senelik Peygamberlik döneminde ilahi kudretiyle yedi cihana hükmetti ve düzeni değiştirdi. Söz konusunu Efendimiz olunca kelimeleri seçmekte zorlanıyorum. Zira O’nun bahsinde hatalı bir kelime kullanırsam kendimi affedemem. Aradan binlerce yıl geçmesine rağmen Efendimiz’i hayatımızın her yerinde hissediyoruz. Ve inşallah ‘Herkes Onu Okuyor’ gibi kampanyalar ile bu durum katlanarak kıyamete kadar devam edecek. Yapılacak olan organizasyon beni çok mutlu ediyor, şahsım adına bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çünkü Efendimiz, Kur’an’ın önderliğinde insanoğluna her şeyin en güzelini öğretti. İnsanı insan yapan, doğru yola iten özellikleri insana kazandırdı. Toplumların ahlaki yönden şekillenmesini, düzgün, karakterli insanlar olmamız için yılarca uğraştı. Bu organizasyonlar ve çabalarla Efendimiz’i bilmeyen, okumayan kalmayacak. Kalplerimize, sinelerimize bu tip organizasyonlar sayesinde Türk toplumunun tüm fertlerine Peygamberimiz’in sünnet-i seniyyesi kazandırılacak. Önümüzdeki kutlu doğum haftasında da tüm müminlerin Efendimiz’i hakkı ile anmalarını diliyorum.


İBRAHİM ÜZÜLMEZ (Eski futbolcu): ALLAH BİZLERİ ONUN YOLUNDAN AYIRMASIN


‘Herkes O’nu Okuyor’ gibi organizasyonlara bizim ülke olarak çok ihtiyacımız var. Malum sıkıntılı günler geçiriyoruz. Böyle bir kampanya için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Efendimiz; yaşadığı sıkıntılara, zorluklara rağmen mücadeleyi hiç elden bırakmadı. Gördüğü işkencelere rağmen davasından vazgeçmedi. O musibetlere rağmen insanları, cahiliye bataklığından çıkarıp doğru yola sevk etme yolundan hiç ayrılmadı. İyilikseverliği, dürüstlüğü, cömertliği, neşesi, etrafındaki insanlara karşı ortaya koyduğu muhabbeti, davranışları ile hepimize örnek oldu. Hadis-i şeriflerini iyi idrak edip yaşamımıza uygulamamız gerekir. Allah bizleri O’nun yolundan ayırmasın, şefkatine nail eylesin.


HAKAN ŞÜKÜR (Eski futbolcu-Bağımsız İstanbul Milletvekili): EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN

‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyası çok değerli, uluslararası alanda yapılan bir program olduğu için herkes onu okumaktan ziyade O’nu anlamayı, yaşamayı nasip etsin Allah bize. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.


ARİF ERDEM (Eski futbolcu): O’NUN YOLUNDAN GİTMELİYİZ


Efendimiz’i (SAV) güneşin doğup battığı her yere götürme hedefi hepimizde olmalı. Biz O nuru dünyanın her bir tarafına götürmekle mükellefiz. Bunu başaranlar var. Allah sayılarını artırsın. O’nu tanıma, O’nu bilme, O’nun doğrultusunda yaşamayı düstur edinmeliyiz. Hepimiz O’nun yolundan gidenlerden olmalıyız. Bu yarışma da bu amaca hizmet ediyor.


YILMAZ VURAL (Teknik Direktör): KAMPANYAYI DESTEKLİYORUM


“Herkes O’nu Okuyor” kampanyasını çok önemli buluyor ve destekliyorum. Burada amaç peygamberimizin daha iyi tanıtılması. O’nun insanlara verdiği öğütlerin ne olduğunu insanlara anlatmak. Bizim tabii ki de peygamberimiz hakkında konuşmak haddimize değil. En azından ‘Elhamdülillah Müslümanım’ diyen herkesin Efendimiz ile alakalı her türlü bilgisi olması gerekir diye düşünüyorum. O, bize doğruyu, düşmanımıza bile nasıl davranmamız gerektiğini, insanların birbirleriyle ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini öğretti. Hep doğru yola güzel yola bizi teşvik eden tarzıyla, sünnet dediğimiz davranışlarıyla bize örnek oldu. O (SAV) Cenab-ı Hakkın yer yüzündeki elçisi.


2 milyon 47 bin 248 kişinin yarışmaya başvuruda bulunduğunubelirten Peygamber Yolu Derneği Genel Başkanı Ali Demirel, “Halkımız çocuğu, genci ve yaşlısıyla yarışmaya rekor seviyede büyük bir teveccüh gösterdi. Bu başvuru, Guinnes Rekorlar Kitabı’na girecek çaptadır.” dedi.

 

“Peygamber Efendimizi (sav) daha iyi tanımak ve tanıtmak için ne yapmalıyız?” sorusundan hareket eden Peygamber Yolu Derneği, Herkes Onu Okuyor kampanyasını hayata geçirdi. 7 Ocak’ta başlayan başvuruların 24 Mart tarihinde sona erdiği belirtildi. Yarışmanın birinci aşama sınavlarının 31 Mart- 12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyleyen Demirel, “Mümkün olan en fazla sayıda vatandaşımızın sınava katılımını sağlamak amacı ile sınavlar değişik seanslar da gerçekleştirilecek, her seansın soruları da birbirinden farklı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Demirel, yarışmanın ortaokul kategorisi için Rahime Kaya’nın 'Efendiler Efendisi Hz. Muhammed' kitabından, lise kategorisinde Reşit Haylamaz’ın 'Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz' kitabından, yetişkin kategorisi için ise Fethullah Gülen Hocaefendi’nin 'Sonsuz Nur' kitabından yapılacağını hatırlattı.

 

‘EN FAZLA BAŞVURU 408 BİN KİŞİ İLE İSTANBUL’DAN YAPILDI’

 

Başvuru kayıtları hakkında bilgi veren Demirel, şunları kaydetti: “Sınava başvuranların yüzde 52,35’ini (1 milyon 71 bin 650) kişi kadınlar, yüzde 47,65’ini (975 bin 608) ise erkekler oluşturuyor. Başvuruların yüzde 38’i lise, yüzde 24’ü ise ortaokul kategorisinde yarışmak için başvuruda bulunmuştur. Başvuruların en yaşlısı 1920 doğumlu. En fazla başvuru ise 14-16 yaş grubunda yapıldı. Nüfusuna oranla en fazla başvuru yapılan yerler ise sırası ile Kayseri, Karaman, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Osmaniye olarak gerçekleşmiştir. En fazla başvuru ise 408 bin kişi ile İstanbul’dan yapılmıştır. Bu ilimizi sırasıyla Ankara, Bursa, Kayseri, İzmir takip etmiştir.”

 

Bu arada Çorum'un Osmancık ilçesinde faaliyet gösteren Kardelen Çevre, Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Osman Savaş, ''Efendimiz (sav), hayatını bilmeyen kalmamalı.'' dedi. Türkiye genelinde Peygamber Yolu Derneği tarafından düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' kampanyası çerçevesinde Osmancık ilçesinde program düzenlendi. Kardelen Çevre, Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte Hz. Muhammed'i sunum gerçekleştirildi.


Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, bir üniversite öğrencisinin okuduğu 'Medine'nin Gülü' isimli şiirle devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Osman Savaş ''Bu kampanyadan beklentimiz Efendimiz'in hayatını bilmeyen kalmamalı. Allah'tan dileğimiz ise okuduğumuzu anlamayı, anladığımızı yaşamayı, yaşadığımızı da anlatmayı bizlere nasip etsin.'' dedi. Programda araştırmacı yazar Mustafa Arslan, Osmanlı'nın Peygamber sevgisini anlattı. Arslan, şunları söyledi: ''Osmanlı padişahlarında Efendimiz'e karşı öyle derin bir sevgi vardı ki Topkapı Hırka-i Saadet Dairesi'ni tavus kuşu tüyleriyle temizleyen hizmetçilere bu tüyleri attırmaz, başlarına püskül yaparlardı. Mekke ve Medine'yi fetheden Yavuz Sultan Selim ne kendi döneminde ne de sonraki padişahlar kendi dönemlerinde kalelere Osmanlı bayrağı çektirmedi. Bu padişahların bayrak çektirmemesinin nedeni ise Peygamber Efendimiz'in sancağının dalgalandığı yerde başka bayrakların dalgalanmasını uygun görmemişler.''


Bu arada Çorum'un Osmancık ilçesinde faaliyet gösteren Kardelen Çevre, Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Osman Savaş, ''Efendimiz (sav), hayatını bilmeyen kalmamalı.'' dedi. Türkiye genelinde Peygamber Yolu Derneği tarafından düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' kampanyası çerçevesinde Osmancık ilçesinde program düzenlendi. Kardelen Çevre, Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte Hz. Muhammed'i sunum gerçekleştirildi.Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, bir üniversite öğrencisinin okuduğu 'Medine'nin Gülü' isimli şiirle devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Osman Savaş ''Bu kampanyadan beklentimiz Efendimiz'in hayatını bilmeyen kalmamalı. Allah'tan dileğimiz ise okuduğumuzu anlamayı, anladığımızı yaşamayı, yaşadığımızı da anlatmayı bizlere nasip etsin.'' dedi. Programda araştırmacı yazar Mustafa Arslan, Osmanlı'nın Peygamber sevgisini anlattı. 


Arslan, şunları söyledi: ''Osmanlı padişahlarında Efendimiz'e karşı öyle derin bir sevgi vardı ki Topkapı Hırka-i Saadet Dairesi'ni tavus kuşu tüyleriyle temizleyen hizmetçilere bu tüyleri attırmaz, başlarına püskül yaparlardı. Mekke ve Medine'yi fetheden Yavuz Sultan Selim ne kendi döneminde ne de sonraki padişahlar kendi dönemlerinde kalelere Osmanlı bayrağı çektirmedi. Bu padişahların bayrak çektirmemesinin nedeni ise Peygamber Efendimiz'in sancağının dalgalandığı yerde başka bayrakların dalgalanmasını uygun görmemişler.''
Kaynak: Belirtilmedi
Editör: Ayhan Güner
Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
Ziyaretçi - 143 gün 5 saat önce
bizde sınava girdik sınav güzeldi işallah sonuçlarda güzeldir doğrusu hala ögrenemedik allaha emanet vessalam
0
0%
0
Ziyaretçi - 178 gün 3 saat önce
çok güzel bir şey dir zsdxfcgvhbjnkm
2
20%
4
Ziyaretçi - 178 gün 7 saat önce
hangi dersaneden baktın
2
40%
3
Ziyaretçi - 179 gün 4 saat önce
çok güzel herkez onu okuyor
1
20%
3
Ziyaretçi - 179 gün 6 saat önce
sınav sonucu açıklandı.DERSHANEDEN BAKACAKSINZ FEM.BEN BAKTIM 41 DOĞRUM VAR.İLÇEDE 2. İLDE 36.OLDUM.SINAV SONUCUNA...devamı..
1
0%
5
Ziyaretçi - 179 gün 11 saat önce
soruların hepsi çöok saçma ve kitapla alakasızdı telefona mesaj göndermişler bana evde dinsiz diyolar .annemgilişn...devamı..
3
60%
2
Ziyaretçi - 174 gün 3 saat önce
sorular çok güzeldi ve çokta neti
1
40%
1
Ziyaretçi - 180 gün 22 saat önce
60soru soruldu soruları çoğunun peygamberimizin hayatı ile alakası yoktu 25net var diye msj geldi Hiç alakası yok kesin...devamı..
2
20%
6
Ziyaretçi - 181 gün önce
ANKARADA YAPILAN SINAVIN SONUÇLARINI ÖĞRENEMEDİM
2
40%
3
Ziyaretçi - 182 gün 9 saat önce
bana ne mesaj geldi nede e-posta patlıcam artık ya bunların telefon numarasını bulamıyorummmmm yardım edin biliyorsanız...devamı..
7
40%
5
Ziyaretçi - 183 gün 2 saat önce
bende kaç aldığımı ve hediyemin ne olduğunu öğrenemeddim
16
80%
6
Ziyaretçi - 180 gün 3 saat önce
ben de
2
40%
3
Ziyaretçi - 181 gün 5 saat önce
sonuçlar nereden ögreniliyor ?
9
80%
2
Ziyaretçi - 183 gün 20 saat önce
bende bugün oldum 50 soruydu çok kolay gibiydi ama zormuş yani acaba kaç aldımmmmm inşallah 1. olup mekkeye giderim....devamı..
6
60%
4
 • Volkan Demirel’den derbi yorumu! Sneijder’in şutlarını...
 • Ekmeğin içinden öyle bir şey çıktı ki...
 • Kerem Bursin; Tuvalet bile temizledim
 • Bu sefer de kulağını kesti!
 • Kadir Doğulu’dan sevgilisiyle yeni poz
 • Sneijder’den Hagi itirafı!
 • Şok yarışma!
 • 50 yaşındaki adam beni satın aldı!
 • Elimizde sevişme görüntülerin var!
 • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!

Güncel KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR