DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Yaşam Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 27.02.2014 15:19

Dolunay & Ay tutulmasının Burçlara Etkisi Ne Olacak?


Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasıdır. Hatta yılın en zorlu tutulmalarından bir tanesidir diyebilir


Dolunay & Ay tutulmasının Burçlara Etkisi Ne Olacak?

 Başkalarına ait kazançlar, miras, ortaklaşa kazanımlar, çok çaba sarf etmeden elde edilecek olan gelirler, kredi, borç, alacak-verecek ilişkileri, ölüm, kayıplar, burs, sigorta primleri..vb konular bu tutulmanın ana konusu olacaktır. Bu konularla ilgili bilgi-iletişim hızı artabilir. Tutulma zamanı özellikle boşanma ile ilgili durumlarda nafakaya ilişkin özellikle güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yalnız harcamalarınızı biraz denetim almakta fayda var. Eşinizden veya ortağınızdan finansal anlamda destek görebileceksiniz. Para geldiği gibi gider ve bu gider yerleri genelde sizlerin borçları ile ilgili olacaktır. 

Hayatınızda önemli bir gediği kapatabilirsiniz. Tutulmanın sahibi MARS boğa burcunda zararlı yerleşimde ve tutulma anında Ay-Satürn-mars etkileşimi özellikle para ile ilgili konularda büyük stresi, para kaybını, yatırım için doğru zaman olmadığını, para ve finans yüzünden olası çıkacak tartışma ve kavgalara işaret etmekte. Belki de finans ile ilgili incir çekirdeğini doldurmayacak bir konu fırtınalara dönüşebilir. Ortaklaşa işlere girişmek içinde pek uygun değil açıkçası. Para, kazanç, finans yaşamınızın stres odağı haline gelebilir. Maddi kayıplarda söz konusu olabilir. Para konusunda duygusal stres ve baskı altında kalabilirsiniz veya önemli bir eşyanız çalınabilir, birden bir çok eşyanız bozulabilir ve ekstra harcamalar yapmak durumunda kalabilirsiniz.
Boğa ve Yükselen Boğa;


Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasıdır. Hatta yılın en zorlu tutulmalarından bir tanesidir diyebiliriz . Birliktelikler, ortaklıklar, evlilik bu kişilerin sağlığı, eşinizin, partnerinizin veya ortağınızın hayatında ki önemli başlangıçlar, anlaşmalar, sözleşmeler tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu saydığım konularla ilgili hayatınızda yeni enerjiler, yeni başlangıçlar söz konusu olacaktır. Bazılarınız evlilik yolunda adımlar atabilirsiniz, bazılarınız önemli bir iş anlaşması imzalayabilir, ortaklık gerektiren işlere soyunabilirsiniz. İlişkiler için tamam mı devam mı soruna yanıt aranacağı zamanlar. Kötü giden bir ilişkiniz, ortaklığınız veya evliliğiniz var ise bu tutulma sayesinde artık nokta koymak için kolları sıvayabilirsiniz. Eğer iyi giden bir birliktelik ise bir üst kademeye taşımak için adımlar atılabilir. Kısacası hem ortaklık hem özel hayatınız, evli olduğunuz partner veya evlenmek üzere olduğunuz kişi ile ilgili önemli bir takım kararlar verilecek zaman. Tutulmanın sahibi mars zararlı yerleşimde boğa burcunda seyahat ediyor olacak, bu da özel hayatınız ve ortaklıklarla ilgili konularda aslında temel sorunun siz olduğuna işaret etmekte, sizin eylemleriniz, sizin davranışlarınız. Bu süreçte çevrenizde ki insanlar bile size batmaya başlayabilir ve sizler patlamaya hazır bomba gibi etrafta gezinebilirsiniz. Yalnız mars zararlı yerleşimde olduğundan dolayı doğru zamanda veya doğru yerde tepkinizi ortaya koymakta zorlanabilirsiniz. Bu süreçte sağlığınıza da dikkat etmeli, çarpma, düşme, yaralanma, ateşli hastalıklara yakalanma potansiyeliniz yüksek olabilir. Ay-Mars-Satürn etkileşiminden dolayı, kendinizi baskı altında, koruma odaklı, çevrenizde ki insanları size iyi bir şey bile söyleseler düşmanmış gibi algılayabilirsiniz. İlişkiler ve ortaklıklarla ilgili konularda kendinizi baskı altında, zorlu bir psikoloji içinde hissedebilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler;Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasıdır. Hatta yılın en zorlu tutulmalarından bir tanesidir diyebiliriz buna. İş ve çalışma ortamı, birlikte çalıştığınız kişiler, günlük rutin işler, kişisel gelişim, sağlığınızı ilişkilendiren konular, çok çalışılması gereken durumlar, angarya uğraştırıcı işler bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu tutulma zamanı çalıştığınız iş yerinin yeri veya kurumsal yapısında bir takım değişiklikler meydana gelebilir, bazı görev değişimlerinden pek hoşlanmayabilirsiniz. İş yükünüz artabilir, yeni bir takım projeler işler için görevlendirilebilirsiniz. Daha çok çalışacağınız ama çok fazla da takdir göremeyeceğiniz bir süreç olacak bu. Yine sağlıkla ilgili konularda destekleyici etkiler altında olacaksınız, fakat bir sağlık sorununun üstesinden gelmenizde gerekebilir. Bu ameliyat gerektiren bir durum olabilir fakat endişe etmeyin, rahatlıkla atlatabileceksiniz. Kötü bir takım alışkanlıkları bu tutulma sayesinde bırakabilirsiniz. Tutulmanın sahibi MARS zararlı yerleşimde olacağı için, özellikle çalışma arkadaşlarınız veya birlikte çalıştığınız kişilerin arkanızdan oyun oynadığına şahit olabilir, size zarar vermek isteyebilirler. Veya siz bir çalışma arkadaşınızın sırrını zorunlu olarak saklamak durumunda kalabilirsiniz. Tutulma zamanı bir müşteri kaybı veya iş ile ilgili ciddi bir krize de işaret etmekte. Ay-Mars-Satürn etkileşiminden dolayı; özellikle sağlıkla ilgili konulara daha ciddi eğilmeniz gerekebilir, üreme organları ile ilgili olabilir veya cildinizle ilgili bir sıkıntı söz konusu olabilir. Veya ve ya kronik bir rahatsızlığınız var ise bu tutulma zamanı nüksedebilir. Psikolojik olarak profesyonel bir destek almanız gerekebilir. Yaşamınızın stres noktası daha çok iş koşulları ile ilgili olabilir. Sevimsiz bir tutulma kabul ediyorum, ama karşınıza yeni bir fırsat çıkarsa da hayır demeyin bence. Keza bu tutulma zamanı mecburi bir diyet veya spor programına katılabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç;Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasıdır. Hatta yılın en zorlu tutulmalarından bir tanesidir diyebiliriz buna. Bu tutulma 5. evinizde gerçekleşecek. Çocuklar, aşk hayatı, hayattan daha çok keyif alabileceğiniz koşullar, yaratıcılık gerektiren işler, riskli aktiviteler, hobileriniz bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Kendinize iletişim ağırlıklı yeni bir uğraş, hobi edinebilirsiniz, yalnızlar için flörtöz etkiler devrede olacak, aşk için kapılarınızı aralayabilirsiniz. Hamilelikle ilgili konularda olumlu destekleyici etkiler devrede olacak. Hamile kalmak için belki de bir uzmandan destek alabileceksiniz. Çocuk sahibi olanlar onların bir sorunu veya problemi ile uğraşmak veya gidermek durumunda kalabilirler. Yaratıcı çalışmalar yapmak için zihniniz çok işlek olacak. Perde, tiyatro, sanat dalları ile ilgilenenler özellikle keyifli haberler alabilirler. Yalnız bu tutulmanın sahibi olan MARS zararlı yerleşimde, özel hayatınız ile sosyal hayatınızı dengede tutmanız önem kazanacaktır. Özel hayatınız yüzünden arkadaşlarınızla aranız açılabilir, onlarla ters düşebilirsiniz. Ya da bir arkadaşınızın yüzünden keyfiniz kaçabilir, yaşamınızdan çıkarmak için adımlar atabilirsiniz. Ay-Mars-Satürn etkileşiminden dolayı; eğer ki hayatınızda biri var ise bu tutulma zamanı onun veya sizin gereksiz kaprisleri yüzünden ilişkiniz zedelenebilir veya sizin kaprislerinizde olabilir bu. Bu tutulma zamanı riskli, spekülatif yatırım araçlarına yönelmemekte fayda vardır. Yalnız yine de sosyal çevrenizde ciddi problem ve sıkıntılar söz konusu. Bir arkadaşınızın durumu çok zor olabilir veya onunla da ilgilenmeniz gerekebilir. Ya da bir diğer senaryo, çocuğunuz yüzünden biraz canınız sıkılabilir, onun bir problemi ile ilgilenmeniz gerekebilir veya sağlığı ile.


Aslan ve Yükselen Aslan;


Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasıdır. Hatta yılın en zorlu tutulmalarından bir tanesidir diyebiliriz buna. Bu tutulma 4. evinizde gerçekleşiyor, geleceğe yönelik hedefler ve planlar, aile, ev, yerleşim, emlak, aile hayatı, yaşamın kökleri, aile büyükleri bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu tutulma zamanı uzun süredir beklediğiniz hayalini kurduğunuz eve geçmek için fırsat yakalayabilirsiniz, işiniz için evinizi değiştirmeniz gerekebilir. Aile içinde geçmişe ait bir takım konular yeniden su yüzüne çıkabilir ve irdelenebilir. Bu tutulma zamanı, ortak bir kararla biri ile eve geçebilir, taşınabilir veya risk alarak ev almak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yalnız tutulmanın sahibi mars zararlı yerleşimde olduğundan dolayı, hayatınızın stres noktasının iş ve kariyer olduğuna işaret etmekte. İş ve aile, iş ve ev arasındaki dengeyi iyi kurmanız gerekmekte, ailenize yeteri kadar zaman ayırmadığınızdan dolayı veya iş arıyorsanız eğer yeteri kadar iyi bir performans ile iş aramadığınızdan dolayı aileniz tarafından eleştirilebilirsiniz. Bu tutulma zamanı aileniz bazı davranışlarınızı, hareketlerinizi, fikirlerinizi onaylamayabilir, bu da aile içinde gerginliklere neden olabilir. Bu dönem taşınmaz bir malınızı satarken sorunla karşılaşabilirsiniz. Ya da en kötü ihtimalle, ailenizde özellikle annenizin sağlık durumuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Ay-Satürn-Mars etkileşimi sizi biraz depresif yapabilir, kabuğunuza çekilme ihtiyacınız artabilir, geleceğe karşı pesimist yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Gerçi bu tutulma zamanı yaşamınızda köklü ciddi büyük değişimler yapmak için güçlü arzular duyabilir ki bunu da başarabilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak;


Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasıdır. Hatta yılın en zorlu tutulmalarından bir tanesidir diyebiliriz buna. Bu tutulma sizlerin 3. evinde gerçekleşecek. Eğitim, öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın yerlere seyahatler, birinci dereceden akrabalar, her türlü iletişim bu tutulmanın ana konusu olacaktır. Sözlerinizle, düşüncelerinizle, fikirlerinizle oldukça dikkat çekeceksiniz. Bu fikirler, düşünceler yeni bir takım ortaklıkların, işlerin başlamasına başlangıç verebilir. Önemli bazı seyahatler gündeme gelebilir, size keyif verecek haberler alabilirsiniz. Bu tutulma sayesinde bir süredir kafanızda olan bir web sitesi açma, kitap yayınlama..vb konularla ilgili güzel destekler alabilirsiniz. Yine yeni bir eğitim, seminer, kurs gibi hayatınıza yeni bilgiler akışı sağlayacak konulara rahatlıkla eğilebileceksiniz, bu bilgiler mesleki yaşamınızda size yarar sağlayacak eğitimlerde olabilir. Daha çok okuyabilir, araştırabilirsiniz. Tutulma zamanı MARS zararlı yerleşimde olacağından dolayı özellikle illegal işlerden ve girişimlerden uzak durun, eğitimle ilgili sıkıntılar veya eğitmeninizle diyaloglarda problemler oluşabilir, sınav olacaksanız eğer sınav kağıdınızda dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Özellikle bu tutulma zamanı trafikte daha sabırlı olmalı, kimseyle didişmemelisiniz, tutulma sizi özellikle trafikte ve iletişimde kazalara yatkın bir hale sokabilecektir. Eğer ki bir web siteniz var ise veya işiniz satış, pazarlama, tanıtım, reklam, halkla ilişkiler alanında ise bu tutulma zamanı işinizle ilgili majör bir değişim bekleyebilirsiniz. Bölüm değiştirebilirsiniz çalıştığınız yerde. Tutulma evet sert bir tutulma, yakın çevreniz ve komşularınız ile aranızda gerginlikler oluşabilir. Veya bu tutulma zamanı varsa kardeşlerinizin problemleri ile uğraşabilirsiniz. Eğer ki yurt dışından mal getiriyorsanız veya yurt dışı, yabancılarla ilgili bir takım işleriniz var ise stres yaratabilir, gecikmeler, engeller söz konusu olabilir. Eğer web üzerinden ticarete atılmayı planlıyorsanız işiniz biraz zor olabilir, bazı evrak işleri engellerle karşılaşabilirsiniz. Bu tutulma zamanı sadece ticaret değil, herhangi bir evrakta da sıkıntı çıkabilir. Sözleşme, anlaşma imzalamak içinde pek uygun bir süreç değil açıkçası.


Terazi ve Yükselen Terazi;Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasıdır. Hatta yılın en zorlu tutulmalarından bir tanesidir diyebiliriz buna. Bu tutulma sizlerin finansal konularınızın üstüne adeta projeksiyon tutacak. Özellikle finansal konularla ilgili güzel ve keyifli haberler alabilirsiniz. Yaptığınız, uğraştığınız iş ile ilgili yeni kazanç kapıları, yeni projelerle karşılaşabilirsiniz. Yalnız bu tutulma sizlerin iş yükünü biraz daha arttırabilir, yeni görev ve sorumluluklar alabilirsiniz. Bu tutulma sadece parasal anlamda değil, sahip olduğunuz eşyalarınızla ilgili de olacaktır. Bir süredir almayı planladığınız yüklü meblağlı bir şey için atılım yapabilirsiniz. Finansal anlamda riski girişimler sizi zor duruma sokabilir, ihtiyacınız olmayan bir krediyi almayın mesela! Kefil olmanız gereken durumları iyice araştırın, sonrasında başınız ağrımasın. Minik bir rahatsızlık atlatabilirsiniz, ya da paranız sağlık harcamalarına gidebilir. Ya da çocuk sahibi olanlar, onlar için kesenin ağzını biraz daha açmaları gerekebilir. Özel hayatınız ile sosyal çevreniz arasında uyumu ve dengeyi yakalamanız beklenebilir sizden. Aşk hayatınızda istikrar sağlamak adına koşulları fazla zorlayabilirsiniz, dikkat. Tutulmanın sahibi MARS zorlu yerleşimde olacağından dolayı, para konusunda beklentileriniz karşılanmayabilir, engellenebilir, ödemelerde gecikmeler söz konusu olabilir. Bu tutulma zamanı beklenmedik sürpriz masraflarda söz konusu, eşiniz veya ortağınız yüzünden finansal kayıp veya para yüzünden gerginliklerde söz konusu olabilir. Miras konularında dahildir buna. Para konusunda sabrınız gerçekten denenebilir. Finansal konular yüzünden birileri ile kapışmayın, aranızı açmayın. Veya bankacınız, vergi dairesi ile ilgili de bir sorun çıkabilir, önemli bir borcu taksitlendirme aşamasında da sıkıntı söz konusu olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep;


Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasıdır. Hatta yılın en zorlu tutulmalarından bir tanesidir diyebiliriz buna. Kişiliğin öne çıkacağı durumlar, sağlığınız, fiziksel görünümünüz, hayatınızda önemli başlangıçlar, girişimler söz konusu olacaktır bu tutulma zamanında. Bu tutulmada hem fiziksel hem de zihinsel olarak oldukça dikkat çekici olacaksınız. Atacağınız adımlar, hayatınızın genelini etkileyecek tarzda olabilir. Yeni başlangıçlarla ilgili fikirlerinizle dikkat çekeceksiniz. Özel hayatınızla ilgili sorumluluk almaya, kontrolü ele geçirmeye, özel hayatınızı belki de düzenleme ve disipline etmek için uygun destekler altında olacaksınız. iş ve kariyerinize ilişkin konularda değişimler bekleyebilirsiniz, bu bir iş değişimi, terfi olabilir veya iş hayatınız evinizi taşımanız gerekebilir. Aile içi ilişkilerde zorlanma, ara açılma, gerginlik, inatçılık, ev içinde ki otorite figür ile zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Veya bir aile bireyinize ilişkin sorumluluklarınız artabilir. Aile, yaşadığınız yer, yuvanızla ilgili kontrolü ele alıp, yeniden düzenlemeniz, disipline etmeniz gerekebilir. Tutulmanın sahibi MARS zararlı yerleşimde olacağından dolayı, atacağınız her adım ilişkiler boyutuyla etkileyebilecek sizi, ilişkiler alanı biraz nane gözüküyor bilginiz olsun. İlişkileriniz testten geçebilir, sabrınız ilişkiler kanalı ile denenebilir. Veya bir diğer senaryoda eşinizin işi veya sağlığı bu aralar pek iyi gitmeyebilir ve ona destek olmanız gerekebilir. Veya aynı hikayeyi ortaklıklarınız içinde düşünebilirsiniz. Bu tutulma yaşamınızda değişimleri getirecektir, değişime kapalı olursanız oldukça zorlanırsınız, önünüze düşen fırsatları iyi değerlendirin. Sağlığınıza dikkat edin, özellikle genital bölgenize, dişlerinize, cildinize em önemlisi psikolojinize. Psikolojik olarak baskı altında hissedebilir, kendinizi yeteri kadar iyi ifade edememekten dolayı sıkıntılar söz konusu olabilir. Fiziksel anlamda bu birkaç hafta fiziksel olarak majör değişiklikler yapmaktan kaçının. Bu arada tutulma zamanı yaşadığınız yeri de değiştirebilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay; 


Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasıdır. Hatta yılın en zorlu tutulmalarından bir tanesidir diyebiliriz buna. Bu tutulma 12. evinizde gerçekleşecek. 12. ev astrolojide, kontrol dışı gelişen olaylar, gizlilik içinde hareket edilen, gizli düşmanlıklar, hastalıklar, engellenmeler, kısıtlanmalar, dedikodularla ilişkilendirilir. Tutulma sayesinde bu konuların üzerine ışıklandırılır ve gözle görülür bir hale gelir. Bu tutulma zamanında hayatınızda gelişen bir takım olaylar kontrolünüzün dışında gerçekleşebilir ki bu özellikle iş ve kariyerinizle ilgili konular olabilir. Sizden gizlenen bir takım bilgiler, arkanızdan dönen bazı dedikodular gün ışığına çıkabilir. Size set veya engel olunan koşullarla ilgili farkındalığınız artabilir. Size zarar vermek ihtimali olan, düşman kişilikleri rahatlıkla tespit edebileceksiniz. Sağlığınıza ekstra dikkat etmekte fayda var, özellikle alerji ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. bu tutulma zamanı kötü bir alışkanlığınızı bırakmaya karar verebilirsiniz, mesela sigara! Şu an yaptığınız işi de sorgulayabilirsiniz, işinizi veya iş ortamınızı değiştirmek için içinizden büyük bir istek duyabilirsiniz. Çalıştığınız iş yeri taşınabilir, başka bir ofise geçebilir, iş tanımınız değişebilir. Tutulmanın sahibi MARS zararlı yerleşimde olduğundan dolayı, çalışanlarınız , birlikte çalıştığınız kişilerle kapışabilirsiniz dikkatli olun. İş yerinde yarış, çekişme gibi durumlar olabilir veya birileri sizi engellemek isteyebilir, ayağınızı kaydırmak isteyebilir. Bu tutulma sizin yaşamınızda biraz sinsice çalışacağa benziyor açıkçası. İş yerinizde hırsızlık gibi olaylarda söz konusu olabilir bilginiz olsun. Bu tutulma zamanı psikolojik anlamda profesyonel destek alabilirsiniz. Tutulma amaç duygunuzu bir süreliğine yerle bir edebilir, kendinizi birden yönsüz hissedebilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak;


Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasıdır. Hatta yılın en zorlu tutulmalarından bir tanesidir diyebiliriz buna. 11. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, sosyal yaşamınız, arkadaşlarınız, iş ile ilgili finansal kazanımlarınız, hayattan ümit ettikleriniz ve beklentileriniz, başkalarından destek beklediğiniz konular üzerinde etkili olacaktır. Tutulma zamanı hayattan beklediğiniz, ümit ettiğiniz iyi dileklerinizin gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldir. Sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızdan bilgi, iletişim anlamında güzel destekler alabilirsiniz. Bu dönem hayatınıza size destek sağlayacak yeni kişiler katılabilir, tanışmalar yaşayabilirsiniz. Yeni gruplar içinde kendinizi ifade edebilirsiniz. Sosyal yaşamınızda daha çok prim yapabilirsiniz. İş ile ilgili kazançlarınızı arttırmak için daha çok çaba sarf edebilirsiniz Yalnız arkadaşlık ilişkilerinize finansal konular gölge düşürebilir, finansal konular yüzünden bazı arkadaşlarınızla aranız açılabilir. Özellikle arkadaşlarınızla ortak yatırımlar, ortak işler, ofis açmak, şirket kuracak olanlar daha temkinli gitmelerinde fayda var. Tutulmanın sahibi MARS zararlı yerleşimde olacağından dolayı, hangi arkadaşınızla özel hayatınızı paylaşıp paylaşmayacağınıza dikkatli karar vermelisiniz, özel hayatınız ile sosyal ilişkiler arasında denge kurmanızda önem kazanacaktır. Evet genel anlamda umutlu durumlar söz konusu olsa da, siz yine de sırtınızı bu tutulma zamanı bir arkadaşınıza dayamayın, birden yarı yolda bırakabilir sizi, ya da güven problemi yaşayabilirsiniz arkadaşınızla. Bu tutulma zamanı bir arkadaşınız ile yollarınızı ayırma kararı da alabilirsiniz. Bence bu tutulma size kim dost , kim düşman açıkça ortaya koyacak sizde.


Kova ve Yükselen Kova;Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasıdır. Hatta yılın en zorlu tutulmalarından bir tanesidir diyebiliriz buna. 10. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, iş hayatı, iş hayatında ki dengeler, kariyerinize yönelik durumlar, yöneticililerle ilişkiler, toplum önünde olmanızı sağlayacak konular üzerinde etkileyici olacaktır. İş arayanlar, işini değiştirmek isteyenler, terfi etmek isteyenler, iş ile ilgili takdir görmek isteyenler için destekleyici etkiler devrede olacaktır. Fikirlerinizle, düşüncelerinizle yöneticilerinizin oldukça dikkatini çekebilirsiniz. İş ve kariyerinizle ilgili yeni bir takım başlangıçlar, adımlar gündeme gelebilir. Daha çok toplum önünde olmanız gereken koşullarla karşılaşabilirsiniz. Yalnız dikkatli olun, çok fazla göz önünde olacağınızdan dolayı hem iyi hem de kötü adımlarınız gözden kaçmayacaktır. kendinizi iş hayatınızda ki beklediğiniz bir takım değişikliklerin olması için fazlaca kasabilir, stres yaşayabilirsiniz. Bu beklediğiniz bir iş haberini yüzünden olabilir bir türlü gelmek bilmeyen, yöneticinizden beklediğiniz bir haberle ilgili olabilir. Bunun yanı sıra yaşadığınız yer ve yuva da bu stresten nasibini alacağa benziyor. Aile içinde minik bir sağlık durumu atlatılabilir. Tutulmanın sahibi Mars zararlı yerleşimde olduğundan dolayı, işinizle ilgili hedeflerinizi, enerjinizi doru kullanamayabilirsiniz, beklentilerde gecikme, işten çıkarılma, istifa gibi durumlarda söz konusu olabilir. Bazılarınız sektörel anlamda bile değişim yaşayabilirler ya da işiniz için yaşadığınız şehri ya da evinizi değiştirmeniz gerekebilir. İş ve kariyerinizle ilgili her türlü değişime açık olun arkadaşlar.


Balık ve Yükselen Balık;


Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasıdır. Hatta yılın en zorlu tutulmalarından bir tanesidir diyebiliriz buna.. Bu tutulma 9. evinizde gerçekleşecek; uzak yerlere seyahatler, uzak akrabalar, hukuksal konular, uluslar arası ilişkiler, ithalat, ihracat, satış, pazarlama, halkla ilişkiler, tanıtım, sahibi hatırı sayılır kişiler, promosyon..vb konular etki altında olacaktır. Hukuksal konularla ilgili güzel olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz, yurt dışı seyahatleri gündeme gelebilir, iş arayanlar bu dönem özellikle çok uluslu bir firmada işe başlayabilirsiniz. Büyük bir reklam organizasyon, medya, tanıtım projesinde yer alabilirsiniz. koşulları ve şartları yönlendirmekte zorlanabilirsiniz. Bu stresin birkaç nedeni olabilir, olası tatil planınız dilediğiniz gibi gitmeyebilir, birlikte çalıştığınız kişilerle rekabet duygusu yüzünden kendinizi yıpranmış hissedebilirsiniz, ya da geçmişe ait bir takım konular yeniden pişirilerek önünüze sunulabilir veya beklenmedik bir fatura yüzünden veya toplu ödeme yüzünden stres çıkabilir ortaya. Yine hukuksal olarak bitmesini beklediğiniz bir konu bir sonra ki celseye atabilir. Tutulmanın sahibi mars zararlı yerleşimde olduğundan dolayı, yakın çevreniz, kuzen gibi yakın akrabalarınızla aranızda ciddi iletişim problemleri, kazaları söz konusu olabilir. Kaza demişken lütfen trafikte daha dikkat. Bu tutulma iletişim ile ilgili bir konuda engel olabileceğine işaret ediyor, almanız gereken bir onayı veya evrakı almakta zorlanabilirsiniz. Tatilde veya seyahat esnasında eşyalarınıza, bavulunuza sahip çıkın kaybolmasınlar. Son dakika gelişmeleri ile tüm seyahat planlarınızda iptal olabilir. Bu tutulma aslında sizi içsel bir yolculuğa da çıkarabilir, hayatın anlamı, hayatın felsefesi üzerine. Yalnız tutulma zamanı çok beğendiğiniz, çok sevdiğiniz bir akımı veya düşünce sistemini ret edebilirsiniz. Çok fena fikir tartışmaları söz konusu ortak zeminin bulunmasının zor olduğu. Zor bir iletişim-sizlik süreci sizleri bekliyor sanırım.


Bu gece saat 02.53’te Aslan burcunda gerçekleşecek dolunayın haritasına bakarak önümüzdeki 15 gün için bazı değerlendirmeler yapabiliriz. Burçlar kuşağında Aslan-Saka karşıtlığı yaratıcılık, aşk, hayattan zevk alma, mutlu olma, gurur duyma ama aynı zamanda bireyselliğimizi ve farklılığımızı ortaya koyma açısından dikkat çekicidir. Ne zaman Aslan ve Saka arasındaki karşıtlık söz konusu olsa kendimizle barışık olma duygusu, özgüven ve dikkat çekme konuları gündeme gelir. Aşağıdaki yükselen burcunuza göre değerlendirmelerde, bu unsurların hayatınıza nasıl yansıdığını okuyabilirsiniz.

Bu dönemde, dolunay haritasında Satürn’ün kritik konumu yukarıda sözünü ettiğimiz konularda önemli gölgelerin, engellerin ya da bizi sınırlayan durumların olabileceğini açıklıyor. Bu nedenle yaşamdan keyif alma, kendimize güvenme ve bireysel yaratıcılık alanlarında önümüzdeki iki hafta boyunca daha kırılgan olabiliriz.


Yükselen Boğalar strese girebilir


Yükselen Koçlar için bu dönemde uzaklarla ilgili konular, yolculuklar ve kişisel deneyimleri artırma yönünde güzel fırsatlar var. Hareket, eğitim, medyaya ait konular vurgulanıyor. Ancak bir yandan da finansal stresler, eşe, ortağa bağlı durumlar, sorumluluklar yaşamenerjinizi, iyimserliğinizi zorlayabilir. Aşkta ve çocuklarla ilgili konularda daha gerçekçi düşünme gereği doğabilir.
Yükselen Boğalar açısından bu dönemde önemli stresler var. Kriz çıkaran koşullar, endişeler, meşgul eden durumlar olabilir. Bu dönemde ortaklı konular, anlaşmalar kimi engeller çıkararak ev ve kariyer konularında yeniden düşünmeyi, sabırlı olmayı gerektiriyor olabilir. Ailevi konularda aşırı gurur yapmamak gerekiyor.
Yükselen İkizler açısından bu dönemde ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik konularına daha yakından bakmak gerekiyor. Kimi zaman karşıtlıklar, anlayış gösterilmesi gereken durumlar olabilir. Bu dönemde zaman alan uğraşlar ve işteki yükümlülükler yüzünden iletişim problemleri ya da uzakları ilgilendiren konularda aşılması gereken engeller olabilir. Özellikle yolculuklar ve eğitsel konulara daha fazla özen gösterilmeli.


Yükseleni Aslan olanlar aşk hayatında sevinebilir


Yükselen Yengeçler açısından bu dönemde zaman alan uğraşlar, uzaklarla, yabancılarla ilgili, medya ya da eğitim alanlarında meşguliyet çıkaran konular olabilir. Sağlığa ve bedensel konulara özen göstermek gerekebilir. Bu dönemde zevk, yaratıcılık ve çocuklara ait konular parasal nedenler ya da yatırımlarla ilgili gelişmeler yüzünden beklemek zorunda kalabilir. Harcamalar alanında daha duyarlı olmak gerekiyor.
Yükselen Aslanlar için bu dönemde yaratıcı konular, hayatın güzelliklerine açık olabilecekleri fırsatlar var. Aşk hayatında, çocuklarla ilgili konularda daha sevindirici tecrübeler yaşayabilirler. Ancak bu dönemde kişisel alanda yapılan atılımlar ve duygusal açıdan önem verdikleri konularda engellerle karşılaşabilirler.
Yükselen Başaklar için bu dönemde ev ve aile hayatı açısından daha hareketli olanaklar var. Yerleşim, taşınmalar ya da evde uğraştıran koşullarla karşılaşabilirler. Bitişler ve başlangıçlar bir arada yaşanıyor. Yine bu dönemde sabırlı olmalarını gerektiren ve onları hizmete, fedakarlığa çeken koşullarla ilgilenmek durumunda kalabilirler. Bedensel ve ruhsal açıdan daha hassas günlerden geçmekteler.


Yükseleni Yay olanlara yeni başlangıçlar var


Yükselen Teraziler için bu dönemde daha çok hareket, görüşme, yazışma ve ziyaretler dikkat çekebilir. Eğitsel olanaklar ve yeni şeyler öğrenmek
için güzel olanaklar var. Ama parasal sınırlamalar yüzünden gerek sosyal alanda gerekse kişisel açıdan tatmin aranan konularda bazı sıkışmalar olabilir. Parasal alanda daha dikkatli
ve diplomatik olmak gerekebilir.
Yükselen Akrepler bu dönemde yeni gelirler elde etme konusunda daha aktif olabilir. Aradıkları desteği bulmak için hareketli bir dönemdeler. Ancak kişisel açıdan taşıdıkları sorumluluklar ve bekleme yaratan koşullar yüzünden ev ve ailevi konularda, yapmak istedikleri şeylerde sabırlı olmaları gerekiyor.
Yükselen Yaylar için bu dönemde güzel başlangıçlar ve kişisel alanlarda ilerleme sağlayan olaylar var. Aynı zamanda ilişkilerini de düzene koyma konusunda daha sağlıklı kararlar alabilirler. Onları duygusal açıdan bağlayan konuları anlamaları ve engelleri aşmaları hususunda önemli keşifler yapabilirler. Bu nedenle iletişim içerisinde olan kişilerle daha yakın bağlar kurmalılar.
Yükselen Oğlaklar için bu dönemde bazı elde olmayan nedenler, gizli kalan koşullar ya da dedikodular yıpratıcı olabilir. Düşünce ve inançlardan kaynaklanabilecek durumlara özen göstermeliler. Hedefleri yönünde aşmaları gereken engeller yüzünden parasal konularda ve ortaklaşa girişimlerde, miras, borç alacak işlerinde daha kontrollü ve gerçekçi olmaya bakmalılar.


Yükselen Sakalar iyimserliklerini korumalı


Yükselen Sakalar için bu dönemde arkadaşlıklar, sosyal konular daha hevesli ve hareketli bir atmosfer getiriyor. Gelecek yönündeki umutları canlı tutmak gerek. İyimserliği korumak önemli zira iş ve sorumlulukların getirdiği yükler yüzünden anlaşmalarda beklemelere, tıkanmalara ve kişisel ilişkilerde gururun neden olabileceği engellere dikkat etmek gerekiyor.
Yükselen Balıklar için bu dönemde işe ait konular, daha fazla tanınma ve ilerleme getirebilecek olanaklar var. Mesleki alanda yeni kararlar ve değişiklikler gündeme gelebilir. Sorumlulukları önemsemek gerekiyor. Ancak bu dönemde uzaklarla, medya ya da akademik konularla ilgili uğraşlar için de ciddi davranma gereği de var.
Bu durum iş ortamında ve çalışma koşullarında streslere yol açabilir.

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Fatih Yavuz
Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
Ziyaretçi - 189 gün 3 saat önce
burada koç yok
0
0%
0
 • Volkan Demirel’den derbi yorumu! Sneijder’in şutlarını...
 • Ekmeğin içinden öyle bir şey çıktı ki...
 • Kerem Bursin; Tuvalet bile temizledim
 • Bu sefer de kulağını kesti!
 • Kadir Doğulu’dan sevgilisiyle yeni poz
 • Sneijder’den Hagi itirafı!
 • Şok yarışma!
 • 50 yaşındaki adam beni satın aldı!
 • Elimizde sevişme görüntülerin var!
 • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!

Yaşam KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR