DOLAR
 
2.163
EURO
 
2.848
ALTIN
 
89.673
BIST100
 
80.838


Magazin

Yorumlar     Haber Tarihi : 27.02.2014 15:46

Muhteşem Yüzyıl’ Şehzade Cihangir’in Ölüm Sahnesi (125. Bölüm İzle)

Sultan Süleyman’ın emriyle boğularak öldürülen Şehzade Mustafa’dan sonra izleyenlere duygu dolu anlar yaşatan bir ölüm daha yaşandı.Şehzade Mustafa’nın ölümünün ardından onu kurtaramamanın vicdan azabıyla yataklara düşen Şehzade Cihangir’in içler acısı ölümü geceye damga vurdu.Şehzade Cihangir’in ölüm sahnesinin İzle?Muhteşem Yüzyıl Şehzade Cihangir’in Ölüm sahnesi?


Muhteşem Yüzyıl’ Şehzade Cihangir’in Ölüm Sahnesi (125. Bölüm İzle)

Şehzade Cihangir acılar içindeki ölüm sahnesi yayınlandı. 26 Şubat 2014 Çarşamba günü saat 20.00’de Star’da ekrana gelen Muhteşem Yüzyıl 125. bölümü, Şehzade Cihangir’in içler acısı ölümü geceye damga vurdu.Muhteşem Yüzyıl ’da geçen hafta Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle boğularak öldürülen Şehzade Mustafa’nın ardından izleyenleri hüzne boğan bir ölüm daha yaşandı.  

Muhteşem Yüzyıl’ın dün akşam yayınlanan 125. bölümünde, Şehzade Mustafa’nın ölümünün ardından onu kurtaramamanın vicdan azabıyla yataklara düşen Şehzade Cihangir’in içler acısı ölümü geceye damga vurdu.


sehzade-cihangir 


Hürrem Sultan’ın dördüncü oğlu olarak 1531 yılında dünyaya gelen Şehzade Cihangir çok sevdiği ve hürmetle bağlı olduğu abisini kaybedince yemeden içmeden kesildi. emriyle

Muhteşem Yüzyıl”ın son bölümünde Şehzade Cihangir’in babası Sultan Süleyman’ın kollarında ölümü izleyenleri duygulandırdı.

Muhteşem Yüzyıl 125. bölüm izleyiciyle buluştu. Şehzade Mustafa’nın ölümüyle bir anda Türkiye’nin gündemine oturan Muhteşem Yüzyıl 125. bölüm, yine birbirinden ilginç gelişmelere sahne oldu.

Muhteşem Yüzyıl”ın yayınlanan son bölümünde Sultan Süleyman’ın, Şehzade Mustafa’nın ardından Şehzade Cihangir’in acısını yaşaması damga vurdu. Şehzade Mustafa’nın ölümünden duyduğu üzüntüden dolayı yataklara düşen Şehzade Cihangir’in durumu gittikçe kötüleşti.Acıya daha fazla dayanamayan Cihangir’in babası Sultan Süleyman’ın kollarında ölümü izleyenleri duygulandırdı.


Şehzade Cihangir ölüme yatıyor!

Mustafa’nın yasını tutan Cihangir yemeden içmeden kesiliyor! Süleyman çaresizlik içinde oğlu için çırpınıyor. Hürrem ise Cihangir için endişeleniyor. Bayezıt’ın annesine olan öfkesi dinmiyor. Can derdine düşen Rüstem’in korkuları gerçek oluyor. Mustafa’nın intikamını almak isteyen dostlarından biri payitahta dönüyor. İsyancılarla birlikte Rüstem’in sarayını kuşatıyor. Rüstem ve Mihrimah’ı cendereden Bayezıt kurtarıyor. Cihangir’in çığlıkları tüm ordugahı sararken, Süleyman oğlunun acılarına son veriyor! Hürrem ve Süleyman bir kez daha evlat acısıyla sınanıyor. Hürrem Cihangir’in ölümüyle yıkılırken, Süleyman ruhunu iyileştirmeye çalışıyor. Hürrem’in hayatta kalan iki oğlu Selim ve Bayezıt arasında tahta çıkabilmek için amansız bir savaş başlıyor.                                                      

Cihangir, Mustafa’nın ölümünden duyduğu acıyla yemek yemeyi reddeder. Süleyman oğlunun iyileşmesi için çabalar. Hürrem ise Cihangir’in durumunu içten içe hisseder. 

Mustafa’nın dostlarından biri şehzadenin intikamını almak için payitahta gelir. Rüstem’in Üsküdar’daki sarayda saklandığını öğrenir ve isyancılarla birlikte sarayı basar. Sarayda sıkışıp kalan Rüstem ve Mihrimah ölümle burun buruna gelir.

Mihrimah ve Rüstem’i bu durumdan kurtaran Bayezıt olur. İsyancıların karşısına çıkan Bayezıt, ortalığı sakinleştirip halkın sevgisini kazanır. Rüstem’in çok değer verdiği biri kaçırılır. Rüstem kendi hayatı ile sevdiği kişinin hayatı arasında bir seçim yapmak zorundadır.

Cihangir’in durumu gittikçe kötüleşir. Oğlunun acısına dayanamayan Süleyman, Cihangir’in isteği ile şok olur. Cihangir’in hastalığını öğrenen Hürrem ise ordugaha doğru yola çıkar. 

Cihangir’in ölümüyle, Hürrem ve Süleyman bir kez daha evlat acısını yaşarlar. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bayezıt ve Selim ise hayatta kalabilmek için savaşmak zorundadır.... İşte geceye damgasını vuran sahne.
Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Fatih Yavuz

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

  • Düğünden sonra ilk kez konuştu
  • İstanbul’da ilginç olay!
  • Cansu Deren’nin aylık kazancı dudak uçuklattı
  • 20 yıl sonra Tarkan’la poz verdi!
  • Banyoyu temizlerken...
  • Radamel Falcao Premier Lig’de!
  • İşte Beren Saat’in yeni mesleği
  • Servetini IŞİD’e bağışladı
  • Galatasaray’da Eboue çıldırttı!
  • Dünya gözünü onlara dikti
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
1 / 10


EN SON EKLENEN VİDEOLAR
VİZYONDAKİLER
Sefer Tası Sefer Tası
Dom Hemingway Dom Hemingway
Lal Lal
Aşk Bilmecesi Aşk Bilmecesi
Sıfır Teorisi Sıfır Teorisi
Mutlak Adalet Mutlak Adalet
Sensiz Olmaz Sensiz Olmaz
Aşk Treni Aşk Treni
İnanılmaz Örümcek-Adam 2 İnanılmaz Örümcek-Adam 2
Şanslı Sayılar Şanslı Sayılar
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR