DOLAR
 
2.163
EURO
 
2.848
ALTIN
 
89.673
BIST100
 
80.838


Siyaset

Yorumlar     Haber Tarihi : 13.03.2014 16:40

AK PARTİ Başbakan Erdoğan MERSİN Mitingi Konuşması VİDEO İzle (13 MART Prşm)


Başbakan Erdoğan Mersin Mitingi konuşması izle. Başbakan AK Pari Mersin mitinginde halka hitap etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin mitinginde vatandaşlara seslendi. Erdoğan, muhalefete adeta ateş püskürdü...


AK PARTİ Başbakan Erdoğan MERSİN Mitingi Konuşması VİDEO İzle (13 MART Prşm)

HABERGAZETE.COM Başbakan Erdoğan Mersin  Mitingi konuşması izle. Başbakan AK Pari Mersin mitinginde halka hitap etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin mitinginde vatandaşlara seslendi. Erdoğan, muhalefete adeta ateş püskürdü...ayrıntılar haberin devamında...

Haberin DevamıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Tek devlet, içeride ayrı devlet asla kabul etmiyoruz. Paralel yapı, paralel devlet asla. Onun için bunlara gereken dersi, gereken cevabı veriyoruz, vereceğiz" dedi.


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Tek devlet, içeride ayrı devlet asla kabul etmiyoruz. Paralel yapı, paralel devlet asla. Onun için bunlara gereken dersi, gereken cevabı veriyoruz, vereceğiz. Bunlar, şu anda tutuştular, gereken cevabı alacaklar" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin, Mersin’de, Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında düzenlenen mitingde, halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, Mersin ve ilçelerinin isimlerini tek tek sayarak halkı selamladı. "Birliğin, kardeşliğin, hoşgörünün şehri Mersin, sizleri yürekten selamlıyorum" diyen Erdoğan, Mersin’in Türkiye’nin aynası ve özeti olduğunu söyledi.

Mersin’in, limanlarda, fabrikalarda, atölyelerde, emeğin şehri olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Mersin bereketli tarlalarında çiftçinin alın terinin şehridir. Mersin, Türkiye’nin gururudur, Türkiye’nin iftiharıdır, Türkiye’nin göz bebeğidir. Biz mitinglerle ilgili programlarımızda düzenleme yapınca, bazı değişiklikler yapınca, burada birileri çıkmış, ’Başbakan Mersin’e gelmekten vazgeçti’ diye dedikodular yaymış. Duydunuz mu? Şimdi bu dedikoduları yapanlara soruyorum, son 12 yıl içinde CHP Genel Başkanı, Mersin’e kaç kez geldi? MHP Genel Başkanı kaç kez geldi? BDP Genel Başkanı kaç kez geldi? Ben sadece başbakanlık dönemimde, Mersin’e 12 kez geldim. Bu benim 13. ziyaretim. Son yıllarda, 2009 yılının Mart ayında geldim, Eylül 2010’da geldim, Mart 2012, Haziran 2011’de, 20 Haziran’da geldim ve bir de Akdeniz Oyunları’nın açılışını yaptım. Kendim gelemediğim zamanlarda Bakanlarımızla burada olduk. En önemlisi eserlerimizle, hizmetlerimizle, yatırımlarımızla her zaman zaten Mersin’de olduk. 81 vilayete defalarca gittim ve gittik. Dünyanın 150’ye yakın ülkesine ulaştık, bütün bu yoğunluğun içinde Mersin’i asla ihmal etmedik. Biz böyle çalışıyoruz. Biz yan gelip yatan siyasetçilerden değiliz. Biz bir hafta yatabiliyorsak öp başına koy. Biz hizmeti takip ediyoruz. Çalışarak takip ediyoruz. Gücümüz buradan geliyor."

"Mersin’in haritadaki yerini bilmiyor"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ABD’de yaptığı bir açıklamayı hatırlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"CHP Genel Başkanı, ABD’ye gitmiş orada, açıklama yapıyor, çok enteresan, ilginç şeyler söyleyeceğim. ’7 büyük şehiri AK Parti’den alacağız’ diyor ancak AK Parti’den alacağı 7 büyük şehir arasında Mersin’i de sayıyor. Bunu duydunuz mu? ’Mersin’i, AK Parti’nin elinden alacağız’ diyor. Hatta Tarsus’ta, ’Mersin, Güneydoğu’nun incisi haline geliyor’ diyor. Daha enteresanı bir şey daha söyleyeyim; gidip sahilleri gezin bakalım Güneydoğu’da nerede böyle bir sahil bulabilir misiniz? Daha Mersin’in haritadaki yerini bilmiyor. İşte bu Kılıçdaroğlu, Mersin ile bu kadar ilgili. Mersin’de belediye başkanı olduğunu bilmeyecek kadar, Mersin’e Fıransız kalmış."

"77 milyon bizim nazarımızda birdir, beraberdir, kardeştir"

"Seçim günü sandıklar kapandığı anda bizim için şehirlerin, ilçelerin, köylerin ne kadar oy verdiği konusu da kapanır. Biz hiçbir yerleşim birimine verdiği oya göre, muamele etmiyoruz, etmeyiz" ifadelerini kullanan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"77 milyon bizim nazarımızda birdir, beraberdir, kardeştir. Kardeşlerim yola çıkarken bir şey  söyledik, burası çok önemli, ne dedik, ’Tek millet, Türküyle, Kürdüyle, Zazasıyla, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Çerkeziyle, Abazasıyla Boşnağıyla, Arnavutuyla aklınıza ne gelirse, Arabıyla biriz, iriyiz, diriyiz, beraberiz, kardeşiz hep birlikte Türkiye’yiz’ dedik. ’Tek millet, tek bayrak’ dedik.

Kardeşlerim, bayrağımızın rengi, şehidimizin kanıdır. Hilalimiz, bağımsızlığımızın ifadesidir. Yıldız, şehitlerimizin sembolüdür, simgesidir. Çıkmış bu konuda bizimle yarışıyor, geçenlerde diyor ki ’Edirne Kırkpınar güreşlerinde, bayrak geçerken AK Partili bakanlar ayağa kalkmadı’ diyor. Ya Kılıçdaroğlu, dürüst ol dürüst. Sen ne zaman dürüst olacaksın. Takiyyeyi, yalanı ne zaman bırakacaksın? Geçen seçimlerde Hakkari’de bir tane Türk Bayrağı dalgalandıramadın ya. Bir tane Türk bayrağı dalgalandıramadın, CHP’nin bayraklarıyla orada miting yaptın. Utanmıyor musun, niye orada bir tane Türk bayrağı yoktu? Bak bak, AK Parti’nin bayrakları ve Türk bayrakları nasıl bir arada."

Başbakan Erdoğan, kızının ilkokulu okuduğu dönemde katılacağı şiir yarışması için kendisine hangi şiiri okumasını sorduğunu belirterek, "Ben de o zaman, kızıma, ’Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiiri var, sen onu oku’ dedim. Kızım ilkokulda, o bayrak şiirini okuyarak o zaman birinci oldu. Ya bizim bayrak sevgisini, aşkını yavrularımıza ta kendilerini anladıklarında öğrettik, Kılıçdaroğlu. Sen kiminle yola çıktığının farkında mısın? Sen bu konuda bizimle yarış edemezsin" şeklinde konuştu.

"Kılıçdaroğlu’nun da Bayrak şiirini okumaya başladığını ve Rabia işaretini öğrendiğini" söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Rabia’yı öğrendi ama içini ayrı dolduruyor, farklı mesele. Bunu dahi öğrenmesi çok önemli. Şu işaret çok farklı işaret. Tek millet, tek bayrak, arkadan ne geliyor, tek vatan geliyor. 780 bin kilometre kareyle tek vatan, yani Batı’da ne varsa Doğu’da da o olacak, Kuzey’de ne varsa Güney’de de o olacak, Orta Anadolu’da o olacak, Marmarasında o olacak, Akdeniz’de o olacak, her yerde o olacak. Türkiye’yi 780 bin kilometrekare olarak ayağa kaldıracağız. Eğitimiyle, sağlığıyla, emniyetiyle, ulaşımıyla, enerjisiyle, tarımıyla, hayvancılığıyla, her şeyiyle işte bunun yolculuğunu yapıyoruz."

"Paralel yapı, paralel devlete asla"

Dördüncü ilkelerinin de tek devlet olduğunu ifade eden Erdoğan, "Tek devlet, içeride ayrı devlet asla kabul etmiyoruz. Paralel yapı, paralel devlete asla. Onun için bunlara gereken dersi, gereken cevabı veriyoruz, vereceğiz. Bunlar, şu anda tutuştular, gereken cevabı alacaklar" ifadelerini kullandı.

"Mersin, CHP’ye 30 Mart’ta en büyük dersi verecek"

Mersin’de geçmiş dönemde demokrasi adına önemli bir adım atıldığını, tehdit ve dayatmalara karşı halkın oyuna nasıl sahip çıktığını anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunu gündeme getirdik, Arslan köyde. O zamanın CHP’si, istediği oyu alamıyor, dayatma yaptılar, tehditler yaptılar, fakat bu tehditler karşısında Arslanköy kadınları ne dedi, ’asla’ dedi. ’Biz size sandığımızı kaptırmayacağız’ dedi. ’Oylarımıza sahip çıkacağız’ dedi ve onlar nasıl direndiler, biliyor musunuz? Hamile kadınları çektiler, savurdular ama onlar öyle bir direnç ortaya koydular ki, işte demokrasiyi burada taçlandırdılar. ’Sokaklar kalabalık, bu cadde çıkmaz sokak’ dediler ve durdurdular. Onun için Mersin çok önemli. Onun için Mersin, CHP’ye 30 Mart’ta en büyük dersi verecek."
Başbakan Erdoğan: Bahçeli sen ne işe yararsın

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin mitinginde vatandaşlara seslendi. Erdoğan, muhalefete adeta ateş püskürdü...


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirği Mersinmitinginde çok büyük bir kalabalığa seslendi. Erdoğan -->konuşmasında cemaate ve muhalefete ağır eleştirilerde bulundu.

İşte Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları...

Mersin Türkiye’nin aynasıdır, özetidir. Mersin limanlarda, fabrikalarda, atölyelerde emeğin şehridir. Şimdi biz miting programlarımızdadeğişiklik yapınca, birileri çıkmış şunu demiş "Başbakan Mersin’e gelmekten vazgeçti" diye dedikodular yaymışlar. Şimdi bu dedikoduları yapanlara ben soruyorum, son 12 yıl içindeCHP’nin genel başkanı Mersin’e kaç kez geldi? MHP’nin genel başkanı kaç kez geldi?BDP’nin genel başkanı kaç kere geldi? Ben Mersin’e 12 kez geldim, bu benim 13’ncüziyaretim.

KILIÇDAROĞLU HAY ALLAH İYİLİĞİNİ VERSİN

Biz yan gelip yatan siyasetçilerden değiliz. Bizde tatil filan yok. Biz hizmet ile tatil yapıyoruz. Muhalefetin Mersin’le ne kadar alakalı olduğunu biliyoruz.

CHP lideri ABD’ye gitmiş diyorki, 7 büyükşehiri AK Parti’den alacağız diyor. Tarsus’ta diyorki güneydoğunun incisi haline gelecek diyor. Güneydoğunun en güzel sahili diyor. Allah iyiliğini versin güneydoğunun sahili mi var? Daha Mersin’in kendi belediyesi olduğunundanhaberi yok. İşte bunlar kendi ülkelerine bu kadar Fransız.

Devlet içinde devlet asla kabul etmiyoruz. Paralel yapı filan asla olamaz. Bunlara gerekn cevabı vereceğiz. Bunlar şimdi tutuştular. Gereken cevabı kesinlikle vereceğiz.


SEN NE İŞE YARARSIN BAHÇELİ

Her seçimde oylarımız biraz daha arttı. Millet politikalarımıza her seçimde onay verdi. 30 Mart’ta yine milletimiz bize onay verecek.

Siyasi partile birinci olmak için çalışır demi. Ama bakıyorum diğerlerine böyle bir derdi yok. Ama biz kurulduğumuz 16. ayda birinci çıktık. Girdiğimiz her seçimden birinci çıktık. Eğer bu seçimden partim birinci çıkmazsa liderliği bırakmaya hazırım. Ey Kılıçdaroğlu senin partinbirinci çıkmazsan o koltuğu bırakmaya var mısın? Ama bırakamaszsın ki çünkü koltuk tatlı. Ey Bahçeli sana da sesleniyorum. Bildim bileli o koltuktansın. Ne işe yararsın, hep üçüncü oldun. Bu seçimde de üçüncü olacaksan bırak da adam gibi muahlefet gelsin.


KANINIZA DOKUNMUYOR MU?

Pensilvanya’daki zat ta oradan sokakları karıştırma çağrısı yapıyor. Kimin kimlere sahip çıktığına dikkat edin. Ey CHP sen bu Geziciler ile nasıl ittifak yapıyorsun. Ankara’da bayrağımızı yakanlarla İstanbul’da başörtülü bacımıza saldıranlarla nasıl bir oluyorsun. Ey MHP sanada sesleniyorum Türkiye düşmanları ile el ele tutuşmak sana mı düştü. MHP’nin DHKP-C ile aynı safta yer alaması sizin kanınıza dokunmuyor mu?

Mersin’de çok büyük bir skandal yaşandı, vali, vali yardımcıları, korumaları, savcılar bürokratlar dinlendi.

Pensilvanya’daki zatın yanında kalan bir beyfendi bir açıklama yaptı. 15 yıl onu dinlemiş. Böyle bir hocaefendi olabilir mi? İnsanların mahremine nasıl girersin. Böyle bir şey olamaz. Benim dinimde böyle bir şey yok. Hiç bir inançta böyle bir şey yok olamaz.  Peygamberimizi, Miraç’tan indirip kamyonete bindiren zihniyeten ne olur?

Ben bugüne kadar oy vermedim diyor ama arkasına takılmış olanlara diyorki AK Parti’ye oy vermeyin de kime veriseniz verin diyor. Böyle bir mantık olabilir mi. 30 Mart alışılmışın dışında bir seçim.

Şimdi bunlar 3 kafadar. İktidarı milleten alıp seçkinlere vemek istiyorlar, faiz lobisi, kan lobisi yönetsin istiyorlar.


BU NASIL BİR BELEDİYECİLİK

Yıllardır Mersin’e gidip geliyorum, bu nasıl bir belediyedir yav, bir meydanı dahi yok. Biz bu kadar sıkışık bir sokakta mı mitingimizi yapacaktık. Biz buraya çok büyük bir meydan yapacağız. Hem yaşam alanı olacak hem herkes rahatça mitingini yapacak.

Pensilvanya’nın ablaları varmış, kapılarınıza geldiler mi? Gelemezler, bizim ablalarımız burada. Abileri varmış, bizim için kardeşlerim için iftiralar attılar.

Pensilvanya’daki zat 5 ay önce başka 5 ay sonra başka söylüyor. Evlerinde seanslar yapıyorlar, ne seansları biliyor musunuz? Bana beddua seansları. Ama sizin bedduanız bana tutmaz. 

Eski Türkiye’de faiz lobisi vardı, kan vardı, acı vardı, gözyaşı vardı. Ama artık böyle bir şey yok. Türkiye artık bir değişim yaşadı. Herkeste bir umut var, huzur var. Biz öldürmenin değil yaşatmanın peşindeyiz. İşte birileri bunu sabote etmek için çalışıyor. Yeniden sialhı elinize alın diyenler var. İşte bu kadar kirli ittifaklar var. Türkiye’de huzuru bozmak için istikrarı bozmak için uğraşanları görmenizi istiyorum. 30 Mart’ta bunlara ders vermenizi istiyorum ders. Aramıza nifak sokmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz. 30 Mart’ta sandığa gidin, tepkinizi gösterin. 

12 yılda Mersin’e 10 kattrilyon 200 trilyon lira yatırım yaptık. Biz bir söz verip sonra unutanlardan değiliz. 


KENDİNE OY ATAMAYAN ÜLKEYİ NASIL YÖNETECEK

Kendine oy atamayan bu adam bu ülkeyi yönetebilir mi? Belediyecilik bizim işimiz bizim. İstanbul’da belediye başkanlığı yaptım biliyorum göevi CHP’den aldık. Çöp dağlarından geçilmiyordu. Biz orayı 2,5 yılda dünyanın en temiz şehirlerinden biri yaptık. Mersin’i de öyle yapmak istiyoruz.

Yüksek Hızlı Tren Mersin’e gelecek Mersin’e. Biz 24 saati kapsayan projeler ile değil 100 yılı kapsayacak projeler ile konuşuıyoruz. 

Kentsel dönüşümde yapılan konutları hak sahiplerine teslim ettik.

Biz iktidara geldiğimizde 26 havayolu ile aldık 52 havayoluna çıkarttık. İnşallah 53. de yolda, geçenlerde temelini attık. 

Uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece. Durmak yok yala devam.

CHP yeni bir yalan da çıkardı. Başörtüsü sorunu biz çözdük diyor. Kılıçdaroğlu’nun yalanına inandınız mı? Ya yalancının mumu yatsıya kadar yanar bunun ki yatsıya kadar bile dayanamadı. 

Biz sadece Hak’ın önünde rüküde eğiliriz.

Şu son 17 gün çok çalışcağız. Her türlü çirkinliği yapabilirler ama biz en güzel cevabı sandıkta vereceğiz. Biz herkesi kucakladığımız için büyüdük. BDP siyasi Kürtçülük yapıyor, MHP de siyasi Türkçülük yapıyor fark bu. Ben Türkü Türk olduğun için sevmiyorum, ben Kürdü Kürt olduğu için değil, ben Arabı Arap olduğu için sevmiyorum. Beni yaradan Allah onu da yarattığı için seviyorum.

Mersin’e başkan adayımız olarak sizlere Msutafa Sever kardeşimizle 1 Nisan’dan itibaren artık yeni bir dönem başlasın istiyoruz. Mersin’i çok ama çok modern bir şehir haline getireceğiz. Sever kardeşimiizi size emanet ediyorum. Sahip çıkmaya var mısınız. Yeni belediye başkanınız hayırlı olsun diyorum.


 


 Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Adnan Çelik

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

  • Bugünün Gazete Manşetleri 02 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Düğünden sonra ilk kez konuştu
  • İstanbul’da ilginç olay!
  • Cansu Deren’nin aylık kazancı dudak uçuklattı
  • 20 yıl sonra Tarkan’la poz verdi!
  • Banyoyu temizlerken...
  • Radamel Falcao Premier Lig’de!
  • İşte Beren Saat’in yeni mesleği
  • Servetini IŞİD’e bağışladı
  • Galatasaray’da Eboue çıldırttı!
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
1 / 10


EN SON EKLENEN VİDEOLAR
VİZYONDAKİLER
Sefer Tası Sefer Tası
Dom Hemingway Dom Hemingway
Lal Lal
Aşk Bilmecesi Aşk Bilmecesi
Sıfır Teorisi Sıfır Teorisi
Mutlak Adalet Mutlak Adalet
Sensiz Olmaz Sensiz Olmaz
Aşk Treni Aşk Treni
İnanılmaz Örümcek-Adam 2 İnanılmaz Örümcek-Adam 2
Şanslı Sayılar Şanslı Sayılar
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR