DOLAR
 
2.163
EURO
 
2.848
ALTIN
 
89.673
BIST100
 
80.838


Türkiye

Yorumlar     Haber Tarihi : 29.04.2014 12:14

Kendi icadı altın arama cihazı

VAN HABERLERİ - VAN’ın Bahçesaray İlçesi Altıntas ve Yaylakonak köyleri arasında bulunan Karatepe bölgesinde altın madeninin bulunduğunu ileri süren Sıtkı Teyami, "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan ruhsat aldım. MTA Genel Müdürlüğü’ne numune gönderdim. Olumlu sonuç aldım. Ancak Van MTA Bölge Müdürlüğü’nden bir ekip gelip inceleme yaptı. Sadece kayalara bakıp altın değil demir olduğunu söylediler. Ben numunelerin alınıp eritilmesini isitiyorum. O zaman sonuç ortaya çıkar" dedi.


Sıtkı Teyami

HABER GAZETE 

Geçmişte Bizanslılar, Urartular ve Ermenilerin köylerinde maden işlettiğini belirten Altıntas ve Yaylakonak köylüleri büyük bir umutla madenlerin yeniden açılmasını bekliyor. 10 yıldan beridir köylerinin yakınında bulunan Karatepe bölgesinde altın arayan ve Türkiye'nin birçok altın madeni işletmesine numune götüren 55 yaşındaki Sıtkı Teyami, bu iddiasını doğrulatmak için dağ taş gezip, numune topluyor.

Haberin Devamı


ALTINI KENDİSİ AYRIŞTIRIYOR

Yıllardır hayalini kurduğu altın madenlerinin gün yüzüne çıkarılarak bölgenin değerlendirmesini isteyen Teyami, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan da bölgede araştırma yapmak için ruhsat çıkarttı. Dağlardan topladığı numuneleri köye taşıyarak kurduğu ilkel tezgahta parçalayıp yıkayan ve içindeki madeni ayıran Teyami, köylülerden de büyük destek alıyor. İşin önemini anlattığı köylüler de madenin ortaya çıkarılmasını heyecanla bekliyor.

KENDİ İCADI ALTIN ARAMA CİHAZI

Bakır çubukların ucuna taktığı bir mekanizmayla oluşturduğu cihazla altın madenini kayalar arasıda arayan Teyami, "Ben yılardır burada altın olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Defalarca altın madeni işleten şirketlere numune gönderdim. Kimisi var dedi. Kimisi bana cevap vermedi. Şimdi benim tek isteğim devletin bu işin üzerine ciddi bir şekilde eğilmesidir. Aldığım numunelerden birini MTA Genel Müdürlüğü'ne götürdüm. Bana binde 0.5 oranında altın olduğunu söylediler. Van MTA Bölge Müdürlüğü'nden de araştırılmasını istediler. Van MTA gelip kayalara bakıp altın değil demir olduğunu söyleyip gitti. Bu numunelerin alınıp eritilmesinden sonra benim ne kadar haklı olduğum ortaya çıkacak. Çünkü burada geçmişten kalan ve benim tespit ettiğim 55 meden eritme ocağı var" dedi.

Kaynak: doğan haber ajansı
Editör: Hamit KARAKUŞ

<< Önceki HaberSonraki Haber >>

  • Kara Para Aşk kadrosuna süpriz oyuncu
  • Damat adayı ikizleri karıştırınca olanlar oldu!
  • Ani bir kararla evlendi!
  • Ve menajeri açıkladı: Anlaşma sağlandı
  • Medcezir dizisi ödüle doymuyor
  • IŞİD’den kadınlara çağrı!
  • Nuri Şahin’den arkadaşlarına flaş Galatasaray uyarısı
  • Sütlü Nuriye artık bir lokum
  • Galatasaray bir yabancısından kurtuldu!
  • Serdar Ortaç o tepkilere cevap verdi
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yerel Haberler
1 / 10










EN SON EKLENEN VİDEOLAR
VİZYONDAKİLER
Sefer Tası Sefer Tası
Dom Hemingway Dom Hemingway
Lal Lal
Aşk Bilmecesi Aşk Bilmecesi
Sıfır Teorisi Sıfır Teorisi
Mutlak Adalet Mutlak Adalet
Sensiz Olmaz Sensiz Olmaz
Aşk Treni Aşk Treni
İnanılmaz Örümcek-Adam 2 İnanılmaz Örümcek-Adam 2
Şanslı Sayılar Şanslı Sayılar
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON YORUMLAR