DOLAR
 
2.225
EURO
 
2.865
ALTIN
 
87.594
BIST100
 
77.775


Eğitim

Yorumlar     Haber Tarihi : 11.04.2014 16:14

2014 ALS Giriş Belgesi Yayınlandı (ALS Giriş Yerleri)


ALS Giriş Belgesi, ALS Giriş Yerleri. ALS Giriş Dökümü, ALS Askeri Lise Sınavı ne zaman yapılacak? (ÖSYM) ALS Askeri Lise Sınavı giriş belgesi dök


2014 ALS Giriş Belgesi Yayınlandı (ALS Giriş Yerleri)

ALS Giriş Belgesi, ALS Giriş Yerleri. ALS Giriş Dökümü, ALS Askeri Lise Sınavı ne zaman yapılacak? (ÖSYM) ALS Askeri Lise Sınavı giriş belgesi dökümü nasıl öğrenilir? ALS Askeri Lise Sınavı giriş belgesi dökümü ile ALS sınav yerleri bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz. 20 Nisan 2014 tarihinde yapılacak olan ALS sınavı giriş belgesi dökümü 10 Nisan 2014 tarihinden itibaren ais.osym.gov.tr adresinden öğrenilebilmektedir. (ALS) Askeri Lise sınavı giriş belgesi dökümü öğrenimleri ne zaman başlıyor, (ALS) Askeri Lise sınavı giriş belgesi dökümü öğrenimleri ne zaman bitiyor? İşte tüm detaylarıyla habergazete.com’daHaberin Devamı2014-ALS başvuranların, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı. ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinecek.


ALS Askeri Lise Sınavı ne zaman yapılacak? (ÖSYM) ALS Askeri Lise Sınavı giriş belgesi dökümü nasıl öğrenilir? ALS Askeri Lise Sınavı giriş belgesi dökümü ile ALS sınav yerleri bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz. 20 Nisan 2014 tarihinde yapılacak olan ALS sınavı giriş belgesi dökümü 10 Nisan 2014 tarihinden itibaren ais.osym.gov.tr adresinden öğrenilebilmektedir. (ALS) Askeri Lise sınavı giriş belgesi dökümü öğrenimleri ne zaman başlıyor, (ALS) Askeri Lise sınavı giriş belgesi dökümü öğrenimleri ne zaman bitiyor?

Okulları Yönetmeliği’nin 12. maddesi gereğince, Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Askerî Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda öğrenim görmek isteyen adayları seçmek amacıyla bir sınav yapılacaktır. Genelkurmay Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında 23.01.2014 tarihinde imzalananProtokol uyarınca TSK Askerî Liseler ile Bando Astsubay Hazı rlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavının 1. aşamasını oluşturan Yazılı Sınav, ÖSYM tarafından yapılacak ve değerlendirilecektir.


Kılavuz Yazılı Sınavla ilgili başvuru, sınav ve sınav sonuçlarının değerlendiril mesi esaslarını kapsamaktadır. ALS’ye başvuran adaylar kılavuzda yer alan düzenlemeleri kabul etmiş sayılırlar. 6114 sayılı Kanun’un 7. maddesinin 5. fıkrası gereği Sınav ile ilgili açıklama ve duyurular, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığının İnternet sayfasında yapılacaktır. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

Kılavuzlarda yer alan ücretlerin dışında; yeniden şifre edinme, sonuçlara veya sorulara itiraz, belge çıkarma vb.nedenlerle, adaylardan alınacak diğer ücretler, ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından belirlenir ve ÖSYM’nin İnternet sayfasından kamuoyuna duyurulur. Başvuru merkezleri ve bankalar tarafından, bu kılavuzda ve ÖSYM’nin İnternet sayfasında belirtilen ücretlerin dışında herhangi bir işlem için adaylardan ücret talep edilemez.

Başvurusunu yapmayan veya başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alın mayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ödeme yapmış olan adayların ödedikleri ücretler geri verilmez/devredilmez. Ücretlerin doğru yatırılmasının sorumluluğu adaya aittir. Başvuru merkezleri tarafından başvurusunu tamamlayan adaydan sadece başvuru hizmeti ücreti alınır, başvuru esnasında ayrıca fotoğraf ve şifre için ücret alınmaz.

2014 ASKERÎ LİSELER İLE BANDO ASTSUBAY HAZIRLAMA OKULUNDA ÖĞRENİM GÖRECEK ÖĞRENCİLERİ SEÇME SINAVI - GİRİŞ BELGESİ DÖKÜMÜ

Başlangıç Tarihi :10.04.2014 14:00
Bitiş Tarihi :20.04.2014 9:45

(ALS) Askeri Lise Sınavı giriş belgesi Dökümü için tıklayınız

(ALS) Askeri Lise Sınavı çıkmış soruları ve cevapları için tıklayınızTürk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı’na (2014-ALS) başvuranların, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.


ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 20 Nisanda yapılacak ALS’ye başvuran adayların, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Adayların, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermesi gerekiyor.


Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda olacak. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret bulunmaması gerekiyor. Sınava giriş belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak. Adayların sınava girecekleri binayı, sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacak. Adaylara, sınava giriş belgesi gönderilmeyecek.


Adayların, sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunluluğu var. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar özel kimlik belgesi kabul edilecek.


Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak. Nüfus cüzdanında soğuk damganın basılı, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğrafı ve TC kimlik numarasının bulunması, pasaport süresinin geçerli olması gerekiyor. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya TC kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek.

Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak. Sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.
Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, soğuk damga veya güncel bir fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekiyor.
Kaynak: Belirtilmedi
Editör: Hamit KARAKUŞ
  • Baby TV izlemekten anam ağladı..
  • Ünlü çift boşandı!
  • İstanbullular dikkat!
  • Gündemi sarsan Ersun Yanal iddiası
  • Zeynep Beşerler’in düğününde ilginç olay
  • Selçuk İnan’dan flaş karar!
  • Öpmeye doymadı
  • CR7 Messi’yi geçti...
  • Bugünün Gazete Manşetleri 22 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Ünlü şarkıcı borçları karşılığı 10 yıllık
YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
EN SON EKLENEN VİDEOLAR
EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
SON YORUMLAR