DOLAR
 
2.225
EURO
 
2.865
ALTIN
 
87.594
BIST100
 
77.775


Türkiye

Yorumlar     Haber Tarihi : 01.12.2012 21:08

Doktor Melike Erdem Neden İntihar etti? İşte ayrıntılar


30 yaşındaki asistan Dr. Melike Erdem görev yaptığı Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 6 katindan atlayarak yaşamına son verdi


 Dr. Melike Erdem


HABER GAZETE-Olayla ilgili ilk tepki Tabip odasından geldi. Oda yetkilileri kadın doktor hakkında Sağlık Bakanlığı şikayet hattına yapılan şikayetler olduğunu öğrendiklerini, meslektaşlarının bu şikayetlerin etkisinde kalmış olabileceğini söyledi.

Olayın yaşandığı hastanede ise sessizlik hakim. Asistan doktorun meslektaşlarının ağzını bıçak açmıyor.

İstanbul Tabip Odasından olayla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi. "İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çalışan odamız üyesi bir asistan hekim bugün intihar ederek, hayatını kaybetmiştir. SABİM Şikayet Hattı’na gelen hasta şikayeti nedeniyle sabah saatlerinde savunması alınan Acil Tıp Asistanı Hekimimiz saat 14:00 sularında, hastanenin Dahiliye 6. katından aşağı atlayarak intihar etmiştir. İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Ali Çerkezoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Üyeleri, yaşanan bu üzücü olay nedeniyle hastanede hekimlerle bir araya geldi.

doktor melike erdem

BAKANLIK’TAN AÇIKLAMA

30 yaşındaki asistan Dr. Melike Erdem görev yaptığı Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 6 katından atlayarak yaşamına son vermesiyle ilgili olarak Sağlık Bakanlığı’ndan yazılı bir açıklama geldi. Yazılı açıklamada şöyle denildi. "İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçici görevle çalışan Acil Tıp Asistanımız Dr. Melike Erdem bugün görev yaptığı hastanede intihar girişiminde bulunmuş ve yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef kurtarılamamıştır. Doktorumuza Allahtan rahmet, ailesine, çalışma arkadaşlarına ve sağlık camiamıza baş sağlığı diliyoruz. Bu elim olay üzerinden kamuoyuna yansıyan Melike Erdem’le ilgili SABİM’e şikayette bulunulduğu, şikayet neticesinde soruşturma açıldığı şeklindeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. SABİM’e hayatını kaybeden hekim kardeşimizin ismiyle yapılmış bir şikayet bulunmamaktadır. Ancak İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan bir hasta ile ilgili 22 Kasım 2012 tarihinde bir başvuru olmuştur. Başvuru formu SABİM tarafından ilgili hastaneye yönlendirilmiş ve hastaneden bilgi istenmiştir. Konu adli mercilerce soruşturulduğu gibi, Bakanlığımızca da idari soruşturma başlatılmıştır. Sağlık camiamızı acıya sevk eden bu olayla ilgili idari ve adli soruşturmalar devam ederken, bir takım yorumlarla konuyu istismar anlamına gelecek yaklaşımlarda bulunmak etik ve vicdani değerlerle bağdaşmamaktadır. Hekim kardeşimiz Melike Erdem’e bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz."

DOKTOR MELİKE ERDEM’İN ÖLDÜĞÜ YERE KARANFİL BIRAKTILAR

Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 6. katından atlayarak yaşamına son veren 30 yaşındaki asistan Dr. Melike Erdem için İstanbul Tabip Odası’na bağlı sağlık çalışanları hastaneye geldi. Hastanenin acil bölümünde toplanan yaklaşık 100 kişi, Dr.Melike Erdem için saygı duruşunda bulundu. Daha sonra genç doktorun yaşamına son verdiği yere yürüyen kalabalık, buraya karanfil bıraktı. Hastane bahçesinde yürüyüşe geçen grup, “Recep Akdağ istifa" diye slogan attı.

PSİKOLOJİK SORUNLARI VARMIŞ

Hastane bahçesinde basın açıklaması yapan İstanbul Tabip Odası Başkanı M.Taner Gören ise, “Arkadaşımızın ruhsal sorunları vardı, bu yüzden dolayı intihar etti denilebilir. Ama biz bunu söyleyemiyoruz. Çünkü olayı araştırdığımız zaman birtakım ipuçları var" dedi.

“SAĞLIK HATTINA ŞİKAYET EDİLMİŞ"

Genç doktorun, Sağlık Bakanlığı’na bağlı 184 SABİM (Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi) hattına bazı vatandaşlar tarafından şikayet edildiği yönünde iddiaların olduğunu ve bu yüzden intihar etmiş olabileceğini söyleyen Gören, “Arkadaşımızın nöbetçi olduğu bir dönemde SABİM şikayet hattına şikayet edilmiş. Bu sıkıntıyla ilgili ona da sorgu yapılmış. Arkadaşımız Ümraniye Devlet Hastanesi’nde bir süre önce görev yapıyormuş. Orada birtakım problemler yaşadığı yönünde bilgi var. Bunlar araştırılacak. Sağlıkta dönüşüm programının asistan hekimlerde getirdiği bir yük var. Bu arkadaşlarımız 32 saat durmadan çalışmaktalar" diye konuştu.

(DHA)

  • Ünlü şarkıcı borçları karşılığı 10 yıllık
  • Epilasyon kavgası karakolda bitti
  • Doğuş ateş püskürdü!
  • İspanyol gazeteciden flaş Arda yorumu
  • Bedelli Askerlik şartları belli oldu!
  • Ünlü oyuncu kumara tövbe etti
  • Alex Telles’in yerine o geliyor! Bitmeyen sevda...
  • Filmden etkilendi kendine 3. göğüs ekletti
  • Bugünün Gazete Manşetleri 20 Eylül Gazete Önsayfaları
  • İnsanlık ölmüş dedirten olay
  YORUMLAR
  Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


  Ziyaretçi - 657 gün 17 saat önce
  allah rahmet eylesin..kızı resmen öldürdüler ve tek sorumlusu recep aktağ
  11
  100%
  1
  Ziyaretçi - 658 gün 22 saat önce
  Allah akil fikir versin :-)
  1
  0%
  17
  Ziyaretçi - 658 gün önce
  Basit bir sikayet olayindan dolayi intihar etmis olacagini pek sanmiyorum muhtemelen baska sıkıntilari vardir Allahtan rahmet...devamı..
  2
  0%
  11
  Ziyaretçi - 658 gün 1 saat önce
  Bir Acil hekimini sikayet kadar kahpe bir hareket daha yoktur. 24 saat araliksiz cok agir sartlarda calisan bir hekim malpraktis...devamı..
  19
  100%
  0
  Ziyaretçi - 658 gün 3 saat önce
  Baska bır meslek gurubu hakkında sıkayet hattı var mı? Hıcbır meslek grubuna bu kadar acık ve kasıtlı bır sekılde...devamı..
  23
  100%
  1
  Ziyaretçi - 659 gün 20 saat önce
  Biz bir doktoru şikayet ettik,meğerse hakkında yüzlerce şikayet varmış iki yıl önce oldu bu olay.Kadın her şikayette...devamı..
  3
  20%
  7
  Ziyaretçi - 659 gün 21 saat önce
  bu habere ne yorum yapılır bilemem,ancak doktorlar için bu hayatta en kötünün başlangıcı olduğu muhakkaktır,ne...devamı..
  0
  0%
  0
  Ziyaretçi - 659 gün önce
  YÜCE RABBİM bu tür üzücü olayı hiç kimseye yaşatmasın bu tür olayda intihar edecek ne varki herşey ne kadarda zor...devamı..
  5
  80%
  2
  Ziyaretçi - 659 gün 2 saat önce
  Bence bi hasta tarafından tehdt edldi ya da özel hayatyla ilgildr ama ALLAH affetsn çok üzücü bir durum :(
  7
  100%
  1
  Ziyaretçi - 659 gün 3 saat önce
  vayy tbb şikayet edilen dr una sahip çıkmış.Gözlerim yaşardı
  8
  40%
  10
  BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
  SON YORUMLAR