DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Türkiye Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 01.12.2012 21:08

Doktor Melike Erdem Neden İntihar etti? İşte ayrıntılar


30 yaşındaki asistan Dr. Melike Erdem görev yaptığı Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 6 katindan atlayarak yaşamına son verdi


 Dr. Melike Erdem


HABER GAZETE-Olayla ilgili ilk tepki Tabip odasından geldi. Oda yetkilileri kadın doktor hakkında Sağlık Bakanlığı şikayet hattına yapılan şikayetler olduğunu öğrendiklerini, meslektaşlarının bu şikayetlerin etkisinde kalmış olabileceğini söyledi.

Olayın yaşandığı hastanede ise sessizlik hakim. Asistan doktorun meslektaşlarının ağzını bıçak açmıyor.

İstanbul Tabip Odasından olayla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi. "İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çalışan odamız üyesi bir asistan hekim bugün intihar ederek, hayatını kaybetmiştir. SABİM Şikayet Hattı’na gelen hasta şikayeti nedeniyle sabah saatlerinde savunması alınan Acil Tıp Asistanı Hekimimiz saat 14:00 sularında, hastanenin Dahiliye 6. katından aşağı atlayarak intihar etmiştir. İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Ali Çerkezoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Üyeleri, yaşanan bu üzücü olay nedeniyle hastanede hekimlerle bir araya geldi.

doktor melike erdem

BAKANLIK’TAN AÇIKLAMA

30 yaşındaki asistan Dr. Melike Erdem görev yaptığı Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 6 katından atlayarak yaşamına son vermesiyle ilgili olarak Sağlık Bakanlığı’ndan yazılı bir açıklama geldi. Yazılı açıklamada şöyle denildi. "İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçici görevle çalışan Acil Tıp Asistanımız Dr. Melike Erdem bugün görev yaptığı hastanede intihar girişiminde bulunmuş ve yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef kurtarılamamıştır. Doktorumuza Allahtan rahmet, ailesine, çalışma arkadaşlarına ve sağlık camiamıza baş sağlığı diliyoruz. Bu elim olay üzerinden kamuoyuna yansıyan Melike Erdem’le ilgili SABİM’e şikayette bulunulduğu, şikayet neticesinde soruşturma açıldığı şeklindeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. SABİM’e hayatını kaybeden hekim kardeşimizin ismiyle yapılmış bir şikayet bulunmamaktadır. Ancak İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan bir hasta ile ilgili 22 Kasım 2012 tarihinde bir başvuru olmuştur. Başvuru formu SABİM tarafından ilgili hastaneye yönlendirilmiş ve hastaneden bilgi istenmiştir. Konu adli mercilerce soruşturulduğu gibi, Bakanlığımızca da idari soruşturma başlatılmıştır. Sağlık camiamızı acıya sevk eden bu olayla ilgili idari ve adli soruşturmalar devam ederken, bir takım yorumlarla konuyu istismar anlamına gelecek yaklaşımlarda bulunmak etik ve vicdani değerlerle bağdaşmamaktadır. Hekim kardeşimiz Melike Erdem’e bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz."

DOKTOR MELİKE ERDEM’İN ÖLDÜĞÜ YERE KARANFİL BIRAKTILAR

Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 6. katından atlayarak yaşamına son veren 30 yaşındaki asistan Dr. Melike Erdem için İstanbul Tabip Odası’na bağlı sağlık çalışanları hastaneye geldi. Hastanenin acil bölümünde toplanan yaklaşık 100 kişi, Dr.Melike Erdem için saygı duruşunda bulundu. Daha sonra genç doktorun yaşamına son verdiği yere yürüyen kalabalık, buraya karanfil bıraktı. Hastane bahçesinde yürüyüşe geçen grup, “Recep Akdağ istifa" diye slogan attı.

PSİKOLOJİK SORUNLARI VARMIŞ

Hastane bahçesinde basın açıklaması yapan İstanbul Tabip Odası Başkanı M.Taner Gören ise, “Arkadaşımızın ruhsal sorunları vardı, bu yüzden dolayı intihar etti denilebilir. Ama biz bunu söyleyemiyoruz. Çünkü olayı araştırdığımız zaman birtakım ipuçları var" dedi.

“SAĞLIK HATTINA ŞİKAYET EDİLMİŞ"

Genç doktorun, Sağlık Bakanlığı’na bağlı 184 SABİM (Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi) hattına bazı vatandaşlar tarafından şikayet edildiği yönünde iddiaların olduğunu ve bu yüzden intihar etmiş olabileceğini söyleyen Gören, “Arkadaşımızın nöbetçi olduğu bir dönemde SABİM şikayet hattına şikayet edilmiş. Bu sıkıntıyla ilgili ona da sorgu yapılmış. Arkadaşımız Ümraniye Devlet Hastanesi’nde bir süre önce görev yapıyormuş. Orada birtakım problemler yaşadığı yönünde bilgi var. Bunlar araştırılacak. Sağlıkta dönüşüm programının asistan hekimlerde getirdiği bir yük var. Bu arkadaşlarımız 32 saat durmadan çalışmaktalar" diye konuştu.

(DHA)

Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
Ziyaretçi - 686 gün 11 saat önce
allah rahmet eylesin..kızı resmen öldürdüler ve tek sorumlusu recep aktağ
11
100%
1
Ziyaretçi - 688 gün 15 saat önce
Allah akil fikir versin :-)
1
0%
17
Ziyaretçi - 688 gün 17 saat önce
Basit bir sikayet olayindan dolayi intihar etmis olacagini pek sanmiyorum muhtemelen baska sıkıntilari vardir Allahtan rahmet...devamı..
2
0%
11
Ziyaretçi - 688 gün 18 saat önce
Bir Acil hekimini sikayet kadar kahpe bir hareket daha yoktur. 24 saat araliksiz cok agir sartlarda calisan bir hekim malpraktis...devamı..
19
100%
0
Ziyaretçi - 688 gün 20 saat önce
Baska bır meslek gurubu hakkında sıkayet hattı var mı? Hıcbır meslek grubuna bu kadar acık ve kasıtlı bır sekılde...devamı..
23
100%
1
Ziyaretçi - 689 gün 13 saat önce
Biz bir doktoru şikayet ettik,meğerse hakkında yüzlerce şikayet varmış iki yıl önce oldu bu olay.Kadın her şikayette...devamı..
3
20%
7
Ziyaretçi - 689 gün 15 saat önce
bu habere ne yorum yapılır bilemem,ancak doktorlar için bu hayatta en kötünün başlangıcı olduğu muhakkaktır,ne...devamı..
0
0%
0
Ziyaretçi - 689 gün 18 saat önce
YÜCE RABBİM bu tür üzücü olayı hiç kimseye yaşatmasın bu tür olayda intihar edecek ne varki herşey ne kadarda zor...devamı..
5
80%
2
Ziyaretçi - 689 gün 19 saat önce
Bence bi hasta tarafından tehdt edldi ya da özel hayatyla ilgildr ama ALLAH affetsn çok üzücü bir durum :(
7
100%
1
Ziyaretçi - 689 gün 21 saat önce
vayy tbb şikayet edilen dr una sahip çıkmış.Gözlerim yaşardı
8
40%
10
  • 50 yaşındaki adam beni satın aldı!
  • Elimizde sevişme görüntülerin var!
  • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!
  • Sevdiceğine KRAL gibi hadiye!
  • Kilo almak istiyorum diyen seyirciye Canan Karatay’dan şok cevap
  • Serenay Sarıkaya çok cesur! Serenay göğüs dekoltesi yaptı
  • Elleri kınalı Zahide Yılanların Öcü’nde yok artık!
  • Bu fotoğrafa tepki yağdı!
  • Dünün Reyting Sonuçları (16 Ekim 2014 Perşembe Reyting Sonuçları)
  • Bedelli Askerlik çıkacak mı, Bedelli Askerlik şarları neler olacak?

  Türkiye KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
  SON YORUMLAR