DOLAR
 
2.225
EURO
 
2.865
ALTIN
 
87.594
BIST100
 
77.775


Güncel

Yorumlar     Haber Tarihi : 21.12.2012 10:52

Google Maya Takvimi’ni Doodle yaptı 21 Aralık için kim nededi?


Bugün 21 Aralık.. Maya Takvimi’ne göre bugün kıyamet kopacak. Google’de Maya Takvimi konulu bir doodle görseli yaptı. Tüm insanların kafasında ayn


maya takvimi

Aylardan beri söylenegelen bir konu var ki bugünlerde birçok kişinin dilinde: 21 Aralık’ta kıyamet kopacak mı ? Sözüm ona Maya takvimine göre 21 Aralık 2012 tarihinde kıyamet kopacak deniyor. Peki gerçekte 21 Aralıkta kıyamet mi kopacak , 21 Aralık 2012 tarihinde neler olacak ?

Yazımızın girişinden, sanki bizlerin de 21 Aralık tarihinde kıyametin kopacağına inandığımızı anlayabilirsiniz. Ancak, böyle bir şey söz konusu değil.Maya takvimine göre 21 Aralık 2012 Cuma günü kıyamet kopacakmış. Peki bu söylentilerin kaynağı neresi ? Tabi ki batı dünyası. Bizim halkımızdan kimileri de, bu söylentilere inanmaya başlamış durumda. Harbi harbi 21 Aralık’ta kıyametin kopmasını bekleyen bir topluluk var ülkemizde.

Diyanet İşleri Başkanlığı da bu söylentilerden bir hayli dertli. Diyanet yaptığı açıklamada, her gün gelen yüzlerce sorunun çoğunluğunu bu aralar bu konu oluşturuyor diyor. Demek ki, bir kısmımız 21 Aralık tarihinde bir şeylerin olmasını bekliyoruz. Ancak , hiç kimse boşuna meraklanmasın çünkü 21 Aralık’ta hiçbir şey olmayacak.

Biz, çoğunluğunu müslümanların oluşturduğu bir ülkeyiz. Haliyle inandığımız değerler bellidir. Kutsal kitabımız Kuran-ı kerim ve hadislerde kıyametin alametleri yer almaktadır. Buralarda büyük 10 alamet sayılır ve bunlar gerçekleşmeden kıyametin kopmayacağı söylenir. Bunlardan en bilindik alametler “Güneşin batıdan doğması , Hz. İsa’nın yer yüzüne inmesi, Deccal’in çıkışı .. ” olarak sayılır. Bizler müslümanız ve İslamiyet’e inanıyoruz. O halde, bu şekilde ortaya atılan “21 Aralık’ta Kıyamet Kopacak” şeklindeki batıl inanışlara ki biz bunlara “safsata” diyoruz, inanmayın. 21 Aralık’ta hiçbir şey olmayacak, bundan emin olabilirsiniz.


Maya takvimi neyi öngürüyor? Mayalara göre kıyamet ne zaman kopacak? Maya Uygarlığı ne zaman yaşamıştır. İşte tüm yönleriyle Maya Takvimi ve detayları..

Nihat Hatipoğlu Maya Takvimi ve 21 Aralık için ne yorum yaptı?

21 Aralık Maya Takvimi ile ilgili NASA ne açıklama yaptı?

MAYA UYGARLIĞIYLA İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN


21 Aralık’ta kıyamet mi kopacak?

Herkesin merak ettiği konulardan biri de bu. Maya takvimi ile ilgili yazılar rekor seviyesinde okunuyor. Herkes 21 Aralık 2012’de dünyanın sonunun gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Ne diyordu Maya takviminde, hep birlikte hatırlayalım.  

Mayalılar, binlerce yıllık dönemlerden oluşan detaylı takvim sistemlerinin bitimi olan 21 Aralık 2012 tarihinin uzun bir çağın sonuna işaret ettiğine inanmaktadırlar. Maya takvimine göre dünya 1 milyon 872 bin günde bir yeni bir çağa geçmektedir. Yine bu takvim sistemine göre dünyanın geçmişi yaklaşık 5,125 yıla denk gelen devrelerden oluşmakta ve bunların her birinin sonu dünya için radikal değişimler ve büyük yenilikler içermektedir.

Mayalar’a göre şu an içinde bulunduğumuz devre beşinci ve son devredir. Bu devir 13.0.0.0.0 tarihinde son bulacaktır. Bu da bizim kullandığımız takvime göre 21 Aralık 2012 tarihine denk gelmektedir.

Maya takvimine göre 21 Aralık 2012 tarihi 13 Baktun, 0 Katun, 0 Tun, 0 Uinal ve 0 Kin şeklinde adlandırılarak ifade edilmiştir. Hesaplamalara göre Maya Çağı’nın başlangıcından itibaren toplam 1,872,000 gün geçecek, ardından yeni bir çağ; Altın Çağ başlayacaktır.

İşte bu nedenle Mayalılar 21 Aralık 2012 tarihinin sadece bir dönemin sonu olmadığını düşünmekte, dahası bu tarihin bazı akıllı, mübarek insanların ortaya çıkacağı ve dünyaya Altın Çağ’ı getirecekleri yeni bir dönemin başlangıcı olduğuna inanmaktadırlar.

Meksika’nın en yüksek Antik Maya medeniyetine ait Coba Piramitleri arasında ikinci en yüksek piramit olan Nohoch Mul yakınında bir taş yapıt bulunmuştur. Bu taş yapıt M.Ö. 11 Ağustos 3114’te başlayan bir çağın 21 Aralık 2012’de biteceğini betimlemektedir.

Mayalar’a göre Uzun Maya Döngüsü’nün bitişi baskı ve şiddetin sonunu getirecek, bu çağın ardından Altın Çağ başlayacaktır. Ne var ki bu başlangıçta barışçıl bir dönüşüm olmayacak, bu dönüşüm sürecinde dünyanın her yerinde herc-ü merc başgösterecek, mevcut devlet yapılanmalarını yıpratacak pek çok felaket yaşanacak, üstelik bunlar kısa bir süre içerisinde gerçekleşmeyecek, zaman içinde meydana gelecektir. Yine Mayalar’a göre tüm bunların ardından insanlığın ruhani rehberleri olduğuna inandıkları "büyük mübarek kişiler" gelecek, bu kişilerin gelişinden önce onlara yolu hazırlayan ruhani çalışanlar olacaktır. Mayalar 21 Aralık 2012 tarihinin bu ruhani çalışanların etkisinin giderek artmaya başlayacağı zamana işaret ettiğini düşünmektedirler.

Şimdi bu kadar bilgiden sonra isterseniz bu Maya takviminin sırrını açıklayalım. Dünyada balık çağı bitiyor ve kova çağı başlıyor. Bizler 21 Aralık’ta kova çağına, Hz. Mehdi’nin çağına giriyoruz. Bütün âlem, bütün kâinat Kova çağına giriyor. Kova çağı Mehdiyetin çağıdır. Bildiğiniz gibi Yusuf Suresi’nde Hz. Yusuf’u kuyudan çıkartmak için bir kovanın sarkıtıldığından bahseder. Ve orada bir çocuk bulurlar. İşte bu Hz. Mehdi’dir. “İlk önce onu anlamayıp, sıradan birisi zannettiler” diyor ayette. Ama sonra birde bakıyorlar ki “ben Hz. Yusuf’um, bu da kardeşim” diyor. Burada Hz. Mehdi ve Hz. İsa kastediliyor, ahir zamana bakan yönüyle. Sonuç olarak tüm dünya için 21 Aralık 2012 tarihinde yepyeni bir dönem başlıyor, Deccaliyet devri bitiyor ve Mehdiyet dönemi başlıyor. İnsanların üzerinden şeytanın o negatif etkisi kalkıyor, Mehdiyetin pozitif etkisi geliyor. İnsanlar işte bu güzelliği, imanlarının artmasını 21 Aralık 2012 tarihinden itibaren hissetmeye başlayacaklar. Ruhları Mehdiyetin bereketi, güzelliği ve sevgisi ile dolup taşacak. Çok kısa bir süre sonra da Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın tüm güzellikleriyle zuhur ettiklerini görecekler ve son kez İslam’ın tüm dünyaya hâkim olmasına şahit olacaklar.YILMAZ ÖZDİL’DEN MAYA TAKVİMİ YAZISI


Başbakan:

“Maya”mız tertemizdir.

*

Başbakan: Bu milletin “maya”sı kardeşlik hamuruyla yoğrulmuştur.

*

Van Polisevi’ndeki kahvaltıda Başbakan’a yedirilen ekmeğin “maya”sı bozuk çıktı, Tarım İl Müdürlüğü, Emniyet’e ceza kesti.

*

İçişleri Bakanı:
Polisimizin “maya”sı millettir.

*

Genelkurmay Başkanı:
TSK’nın “maya”sı sağlamdır.

*

Savunma Bakanı:
“Maya”mızı bozamazlar.

*

Kalkınma Bakanı:
Gelişmek için hepimizin göle “maya” çalması lazım.

*

Başbakan: O göl “maya” tutmaz.

*

Dışişleri Bakanı, temsili Nasreddin Hoca’yla birlikte göle “maya” çaldı.

*

Başbakan: Nasreddin Hoca’nın söylediği gibi göle “maya” çalıyorlar, ya tutarsa diyorlar, sakın ha!

*

Kılıçdaroğlu:
Bu toprakların “maya”sı aşktır.

*

Başbakan: Cehape’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, inanıyorum ki “maya”nız sağlam.

*

Bülent Arınç: Diyarbakır’ın “maya”sında Müslümanlık var.

*

Kılıçdaroğlu:
Anzaklarda Anadolu “maya”sı var.

*

Bülent Arınç: “Maya”mızı Ertuğrul Gaziler, Sultan Fatihler, Şeyh Edebaliler, Yunuslar, Pir Sultan Abdallar, Hacı Bektaş Veliler kardı.

*

Kılıçdaroğlu: Adnan Menderesler, Celal Bayarlar, İsmet İnönüler, Süleyman Demireller, Turgut Özallar “maya”mızın parçalarıdır.

*

Adalet Bakanı:
Toplumun ayrı bir “maya”sı var.

*

Sanayi Bakanı:
İhracatın “maya”sı tuttu.

*

Tarım Bakanı:
Yerli “maya”mızı bile satıyoruz.

*

Başbakan: Bu millettin birlik beraberlik “maya”sını oluşturacak olanlar, din bilginleridir.

*

NASA: Maya hurafedir, inanmayın.

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Kadir Kurdoğlu
  • Baby TV izlemekten anam ağladı..
  • Ünlü çift boşandı!
  • İstanbullular dikkat!
  • Gündemi sarsan Ersun Yanal iddiası
  • Zeynep Beşerler’in düğününde ilginç olay
  • Selçuk İnan’dan flaş karar!
  • Öpmeye doymadı
  • CR7 Messi’yi geçti...
  • Bugünün Gazete Manşetleri 22 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Ünlü şarkıcı borçları karşılığı 10 yıllık
  YORUMLAR
  Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


  BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
  SON YORUMLAR