DOLAR
 
2.216
EURO
 
2.867
ALTIN
 
87.944
BIST100
 
77.821


Güncel

Yorumlar     Haber Tarihi : 01.01.2013 01:18

Yılbaşı Çekiliş Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak? Milli Piyango İdaresi Resmi Web Sitesi’nden açıkladı.


Milli Piyango İdaresi yılbaşı özel çekilişinin açıklanacağı saatle ilgili açıklama yaptı. Bakın Yılbaşı Özel Çekilişi Sonuçları Saat kaç


milli piyango yılbaşı çekilişi

Milli Piyango İdaresi’nin Web Sitesi’nde sonuçların açıklanmasıyla ilgili şöyle bir ibare yer aldı.

31.12.2012 Yılbaşı Özel Çekilişi sonuçları 01.01.2013 Saat: 02:00 den sonra yayınlanacaktır

Milli Piyango 2013 Yılbaşı Özel İkramiyesi çekilmeye başlandı. İşte şuana kadar çekilen ve kazandıran numaralar...

BEŞ MİLYON TL
6514531

- İKİ MİLYON TL
3449228

- BİR MİLYON TL
3665406


_ 2012 MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİ CANLI CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Umutlar kuyrukta tükendi

Milli piyango biletini almayı son güne bırakanlar hayal kırıklığı yaşadı.

İZMİR’de, Milli Piyango’nun, 45 milyon lira büyük ikramiyeli Yılbaşı Özel Çekilişi biletlerinden almayı son güne bırakanlar, hayal kırıklığı yaşadı.

İzmir’de büyük ikramiyenin hayallerini kuranlar, Milli Piyango’nun yılbaşı biletlerine büyük ilgi gösterdi, biletlerin tümü tükendi. Milyoner olma şansını son güne bırakanlar, İzmir Milli Piyango Müdürlüğü önünde seyyar bilet satan bayilerin elinde az sayıda kalan bileti alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Dakikalarca kendilerine sıra gelmesini bekleyen çok sayıda kişi bilet kalmadığı için alamadı. Seyyar bayiler ilgiden son derece memnun olduklarını belirterek, ellerinde hiç bilet kalmadığını söyledi.

İŞTE YILBAŞI ÖZEL ÇEKİLİŞİYLE İLGİLİ BİR YORUM YAZISI
Şans sosyal bir sığınaktır,şansızlık gibi;gerçekte yoktur!

Şans oyunlarına umut bağlamak, hayaller kurmak çok normaldir. Ancak ne derece umut bağlandığı, hangi noktadan sonra bu beklentinin kişi için bir problem haline geleceği konusu önemlidir.

Sonuç belli olana kadar umut edilir, hayaller kurulur; dolayısıyla çekiliş sonunda da hayal kırıklığı yaşanır, bir nebze üzüntü hissedilir. Ancak hissedilen bu üzüntüden kurtulmakta güçlük çekilirse, sıkıntılar da eşzamanlı olarak büyümeye başlar.

"Kişi kendisine ikramiye çıkarsa neler yapacak ve çıkmadığı için ertelemek zorunda kalacağı şeyler nelerdir? gibi düşüncelere takılıp kalabilir. Bu noktada kişinin neden ikramiyeyi hayal ettiği ya da şans oyunlarına bel bağladığı önemlidir. Borç batağında olan ve sırf maddi sıkıntılarından kurtulmak isteyen kişi ile evindeki eşyalarını veya arabasını yenileme hayali kuran ve bir kişi eş değerde değildir. Hayale bağlanmayı yaratan ihtiyacın da, bu hayal kırıklığınızdaki etkisi oldukça büyüktür. Ancak konu ne olursa olsun, piyango bir şanstır.Önemli olan nokta değişimin olumlu yönde olacağına dair kişinin kendine ve başarma gücüne olan inancıdır.

Piyangonun çıkmaması hayatın sonu değildir. Kişi bu noktadayken “Piyango beni bu derece heyecanlandırmadan, öyle bir umudum bile yokken sıkıntılarımla nasıl baş edebildiysem, bundan sonra da edebilirim...” diyebilmelidir.

Bu gibi hayal kırıklığı yaşayan kişilerde üzüntü, umutsuzluk ve durgunluk görülebilir, çevresiyle iletişimde bir tavır sergileyip, sessizliği ve yalnızlığı tercih edebilir. Böyle durumlarda kişinin ailesi de durumun hassasiyetine önem vermeli ve durumun değerlendirmesinde dikkatli olmalıdır. Eğer kişi normalden farklı davranmaya başlamışsa, örneğin daha fazla yalnız kalmak istiyor ya da en ufak şeylere bile kolayca sinirlenebiliyorsa; özellikle zaman zaman da olsa ikramiye çıkmadığı için duyduğu üzüntüyü dile getiriyorsa bunlar dikkate alınmalıdır.

Şansın ruhsal boyutu bu şekilde düşünülebilirken kuantum yönü nasıldır dersek, karşımıza şunlar çıkıverir:

Şans ve rastlantı yan-yana duran iki olgu gibidirler. Şans oyunlarındaki şans kavramı tek-yönlü bir kazanç sistemidir ki bunu yapan da şansa yer bırakmaz. Bir deyim vardır "at koşar, baht yarışır" kulağa hoş gelir, ancak baht denilen yarışmaz hiç bir zaman. Demek sorun bir açıdan şans ve rastlantının neler olduğu noktasında düğümlenmektedir.

Şans denilen şey neyse ki, yanıltıcı/büyüleyici/özendirici/kaderci yapan bir sosyal olgudur. Daha açık söylemek gerekirse şans yoktur. Şans olmadığı gibi şansızlık da yoktur. Tüm olay ve olgular neden-sonuç-neden ilişkisi içerisinde eklemlenirler ve sarmal çok seçenekle tüm yönlerde olasılıklar içerisinde gerçekleşme olasılığını taşırlar. Bir sonucu doğuracak olması gereken/zorunlu ögenin beklenmedik yer/zamanda belirmesi bir rastlantı olarak değerlendirilir. Bu durum şans değildir, tamamen bir rastlantıdır. Onun o yer/zamanda yaratılmamış olması onu rastlantı olarak değerlendirilmesi sonucunu doğurur; eğer onu o yer/zamanda yaratabilseydik rastlantı da olmayacaktı.

Evrenin sonsuz kendince durgun devinimi sonsuz biçimleri yaratır. Bu biçimlerin bir-diğeri ile olan etki/tepkileşimlerinde kendi yasalarına göre sonuçlar doğururlar. Ancak sosyal doku söz konusu olduğunda fizik yasaları yetersiz kalır. Sosyal dokudaki sonsuzluk onu oluşturan kişilerin sonsuzlaşan dünyaları ile sınırsız boyutlara ulaştığında şans/şansızlık denilen olgu bir sığınak görevi görmeye başlar.

Hangi düşünceyle olursa olsun,şans ve umut daima insan hayatında olacaktır.Ve çağın gereği olarak şans oyunları oynanacak,hayaller kurulacak,sabırsızlıkla sonuçlar beklenecektir.

Elinizde olan bir bilet,geleceğinizi değiştirecek nakdi faydayı sağlayabilir.

Şans meleğinin busesi sizi de bulsun!

 

Milli Piyango sonuçları için:

http://www.millipiyango.gov.tr/sonuc.html

_

_

Kaynak: Kaynak belirtilmedi
Editör: Kadir Kurdoğlu
  • Bugünün Gazete Manşetleri 19 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Bugünün Gazete Manşetleri 17 Eylül Gazete Önsayfaları
  • İnsanlık ölmüş dedirten olay
  • iPhone 6 ön siparişlerini iptal etti
  • Böyle isim mi olur demeyin!
  • Galatasaray Devler Ligi’ne özel tasarlanan formasını tanıttı
  • Dehşete düşüren iddia!
  • Bugünün Gazete Manşetleri 16 Eylül Gazete Önsayfaları
  • Günün kahreden fotoğrafı!
  • Meryem Uzerli’nin partner sorunu!
  YORUMLAR
  Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


  BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER