DOLAR
 
2.274
EURO
 
2.881
ALTIN
 
89.973
BIST100
 
74.338


Güncel Haberleri

Yorumlar     Haber Tarihi : 10.01.2013 12:41

Konya Erzurum Sakarya Ve 23 İlde Daha Bu Gün Okullar Tatil Edildi


10 Ocak 2013 tarihinde Kar Yağışının Etkili Olması nedeniyle bir çok ilde eğitime ara verildi okulların tatil edildiğini milli eğitim müdürleri ve


Kar tatili

ARDAHAN

Kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan’da eğitime bir gün ara verildi.

Ardahan Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, yaptığı açıklamada, bölgede 3 gündür kar yağışı ve tipinin hayatı olumsuz etkilediğini, çok sayıda köyle ulaşımın sağlanamadığını ifade etti.

Eteker, Ardahan merkez, ilçeler ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okulların olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle 9 Ocak çarşamba günü eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını belirtti.

Kent genelinde kar yağışının süreceğini, hava durumuna göre tatil kararı aldıklarını vurgulayan Eteker, olumsuz bir durumun olmaması halinde Perşembe günü eğitime yeniden başlanacağını kaydetti.

YOZGAT


Yozgat’ta önceki gün başlayan ve aralıklara devam eden kar yağışı sebebiyle Akdağmadeni, Kadışehri ve Çekerek ilçelerinde yarın taşımalı ve tüm okulların tatil edildiği bildirildi.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Akdağmadeni, Çekerek ve Kadışehri ilçeleri genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle 9 Ocak Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

ZONGULDAK

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle okullar bir gün daha tatil edildi.

Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, ilçe genelinde başlayan yoğun kar yağışı sonrasında ulaşımda yaşanan aksaklıklardan dolayı ilk, orta ve lise dengi okulların 09.01.2013 Çarşamba günü de tatil edildiğini açıkladı. Hava durumuna göre önümüzdeki günlerde yeniden açıklama yapılacağı belirtildi. Diğer yandan Alaplı ilçesinde de okulların çarşamba günü tatil edildiği ifade edildi.

KOCAELİ

Kocaeli’nde yoğun kar yağışı nedeniyle resmi ve özel okullar bugün için tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışının bu gün akşam saatlerinden itibaren artarak devam edeceği tahmin edilmekte. Öğrencilerimizin soğuk hava şartlarından olumsuz etkilenmelerini ve eğitim-öğretim faaliyetlerinde yaşanabilecek muhtemel aksamaları önlemek amacıyla, resmi ve özel bütün okullar ile bütün eğitim kurumları Çarşamba günü bir gün süre ile tatil edildi." denildi.

Açıklamada, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de aynı gün bir gün süre ile idari izinli sayılacakları belirtildi.

NİĞDE

Kar yağışı nedeniyle Niğde il merkezi ile Bor ve Çamardı ilçelerinde, eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi, merkeze bağlı köy ve beldeler ile Bor ve Çamardı ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların 9 Ocak Çarşamba günü tatil edildiğini belirtti.

Niğde’ye bağlı Altunhisar ve Çiftlik ilçelerindeki okullar da bugün tatil edilmişti.

HAKKARİ

Hakkari ’de kar yağışı nedeniyle okullar çarşamba günü tatildi edildi.

Hakkari’de iki gündür etkili olan kar sebebiyle 135 köy ve 375 mezra yolunda ulaşım sağlanamıyor. Akşam saatlerinde toplanan Hakkari İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi, ilçeler ve köylerdeki okulların çarşamba günü tatil edilmesini kararlaştırdı.

SAKARYA

Sakarya’da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, bugün tatil edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personele de bir gün izin verildi.

Sakarya Valiliği, kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okulların, bir gün süreyle tatil edilmesine karar verdi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personele de bir gün izin verildi.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, okulların tatil edilmesini Twitter’dan duyurdu.

MARDİN

Kar yağışı nedeniyle Mardin’de eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamada, Mardin ve merkeze bağlı köylerde okulların 1 gün tatil edildiği belirtildi.

Öte yandan, polis ekipleri yoğunluk yaşanan kavşaklarda trafik akışını sağlamak ve zincirsiz araçları trafiğe sokmamak için denetim yapmaya başladı. Yenişehir semtinden kent merkezine araçların geçişine ise izin verilmiyor.

ELAZIĞ


Elazığ merkez ve tüm ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada, Elazığ merkez ve ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

SİİRT

Siirt’te, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Vali Ahmet Aydın, eğitime ara verildiğini Twitter hesabından attığı ’’Okulları il merkezi, ilçeler ve köylerde bir gün tatil ettik. Siirt Valisi’’ mesajıyla duyurdu.

ŞIRNAK VE MUŞ

Kar yağışı nedeniyle Şırnak il merkezi ve Beytüşşebap ilçesi ile Muş’ta eğitime bir gün ara verildi.

Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve Beytüşşebap ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği belirtildi.

Kar yağışı nedeniyle Muş ve ilçelerinde de eğitime bir gün ara verildi.

Muş Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelindeki tüm okullarda bugün eğitime bir gün süreyle ara verildiğini söyledi.

Tatlı, Vali Ali Çınar başkanlığında yapılan komisyon toplantısında, hava koşulları nedeniyle bir gün daha okulların eğitime ara verilmesinin uygun görüldüğünü ve kararın kent geneli için geçerli olduğunu kaydetti.

TOKAT

Tokat’ın Erbaa ilçesinde ve köylerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. İlçede kar nedeniyle okulların bugün tatil edildiği anonsu yapıldı.

ORDU

Ordu´da etkili olan kar yağışı nedeni ile il genelinde 383 köy yolu kapandı. Merkeze bağlı bazı köyler ve birçok ilçede 9 Ocak’ta okullar tatil edildi.

Ordu İl Özel İdare verilerine göre 480 köye sahip Ordu’nun 383 köy yolu kapandı. 76 ekip ve 102 araçla yol açma çalışmalarına aralıksız devam edildiği belirtildi. Şehirde ortalama 65 santimetre olan kar kalınlığının yüksek kesimlerde bir metreden fazla olduğu açıklandı.

Ordu merkez ilçeye bağlı taşıma merkezi olan Saraycık İlkokulu-Ortaokulu, Öceli Hüsamettin Çabuk İlkokulu-Ortaokulu, Bayadı İlkokulu-Ortaokulu, Gökömer İlkokulu-Ortaokulu, Yağızlı İlkokulu-Ortaokulu, Gerce İlkokulu-Ortaokulu, Topluca İlkokulu-Ortaokulu, Şehit Zafer Gülseren İlkokulu-Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu-Ortaokulu, Kuylu İlkokulu-Ortaokulu, Kayabaşı İlkokulu-Ortaokulu, Eyüplü Şehit Sezar Aydın İlkokulu-Ortaokulu, Karacaömer İlkokulu-Ortaokulu ve Şehit Ersin Bacaksız İlkokulu-Ortaokulu’nda yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün süreyle eğitime ara verildi.

Ayrıca Akkuş İMKB YBO hariç merkez dahil tüm belde ve köylerde, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinde merkez dahil tüm belde ve köylerde; Ünye merkez ve Özel Akdora İlkokulu-Ortaokulu-Lisesi, Ünye Anadolu Lisesi, Ünye Yüceler YBO hariç, tüm belde ve köylerde, Fatsa merkez hariç tüm belde ve köylerde de okullar bir gün tatil edildi. Gülyalı ve Perşembe ilçelerinde ise eğitimin devam edeceği bildirildi.

BARTIN


Bartın’da etkili olan kar nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Bartın’da etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda sıkıntı yaşandığı için, okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim okulları ve özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri 09 Ocak 2013 tarihinde de tatil edildiği söylendi.

BURSA

Bursa merkez ile Büyükorhan, Orhangazi ve Gürsu ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda, bugün de eğitime ara verildi.

Bursa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, merkez Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Ayrıca, kamuda çalışan hamile ve engelliler de bugün idari izinli sayılacak.

Büyükorhan, Orhangazi ve Gürsu ilçelerinde de ilk ve orta dereceli okulların, aynı nedenlerle Kaymakamlık tarafından bugün tatil edildiği bildirildi.

VAN

Van’ın Çaldıran ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle okullar bugün için tatil edildi.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar gereği, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle tüm okulların bugün (Çarşamba) için tatil edildiği bildirildi.

Van Erciş’te Okullar Bir Gün Tatil Edildi

Van’ın Erciş ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildi.

İlçe merkezi ve köylerde sabah saatlerinden itibaren başlayan ve akşam saatlerine kadar aralıklarla süren kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışının ardından, akşam saatlerinde İlçe Kaymakamı Barboros Baran başkanlığında toplanan Erciş İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe merkezi ve köylerdeki okullarda eğitime bir gün süre ile ara verilmesini kararlaştırdı.

İlçede eğitime perşembe gününden itibaren devam edileceği kaydedildi.

ERZURUM


Erzurum’un Tekman İlçesi’nde kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime verilen tatil bir gün daha uzatıldı.

Bölgede iki gündür aralıklarla etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Kar yağışı sonrası iki gün okulların tatil edildiği Tekman İlçesi’nde kar yağışı ve tipinin devam etmesi nedeniyle tatil bir gün daha uzatıldı.

Bu arada Tekman-Erzurum karayolunda etkili olan kar ve tipi ulaşımında zaman zaman durmasına neden oluyor.

KARS

Kars’ta 2 gündür etkili olan kar yağışından dolayı önceden 2 gün tatil edilen okullara 1 gün daha ara verildi.

Kars’ta etkili olan 181 köyün kentle ulaşımını kesen kar, eğitim öğretimi de olumsuz etkiliyor. Kars’ta geçen hafta kar yağışından dolayı 2 gün tatil edilen okullar, kar yağışının etkili olması ve büyük ölçüde köy yollarının kapalı olmasından dolayı 1 gün daha uzatıldı.

NEVŞEHİR


Nevşehir il merkezi ile Ürgüp, Avanos, Derinkuyu, Acıgöl, Kozaklı ve Hacıbektaş ilçeleri ile Niğde’nin Altunhisar ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün daha ara verildi.

Nevşehir Valiliğinden alınan bilgiye göre, dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, il merkezi ile Ürgüp, Avanos, Derinkuyu, Acıgöl, Kozaklı ve Hacıbektaş ilçeleri ile bağlı belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

Kamuda çalışan hamile ve engelliler ile kronik rahatsızlığı bulunanlar da bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

KONYA

Konya’nın Altınekin, Bozkır, Cihanbeyli, Derbent, Doğanhisar, Güneysınır, Halkapınar ve Kulu ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Konya’nın bazı ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları, hayatı olumsuz etkiliyor.

Konya Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Altınekin, Bozkır, Cihanbeyli, Derbent, Doğanhisar, Güneysınır, Halkapınar ve Kulu ilçelerinde eğitime bugün ara verildi.

Merkez Karatay ilçesinde ise sadece taşımalı eğitim gören öğrenciler için eğitime 1 gün (bugün) ara verildiği bildirildi.

Samsun"da Bazı Okullara Kar Tatili

Samsun"da olumsuz hava şartlarından dolayı merkez ve bazı ilçelerde okullar 2 gün tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü"nden yapılan açıklamada, Asarcık ve Ayvacık ilçelerinde olumsuz hava koşulları dolayısıyla eğitim öğretime 1 gün ara verilirken, Salıpazarı ilçesinde de eğitim öğretime 2 gün ara verildi. Ayrıca Tekkeköy ilçesinde Seymenler, Zafer, Zafer Azmanlar, Çimenli ve Başköy Mantarlı İlkokulları, Terme ilçesinde de Dumantepe, Oğuzlu, Bazlamaç, Ambartepe Eroğlu, Şeyhli İlkokulları ve Ambartepe Çok Programlı Lisesi ile Canik ilçesinde de 25 okula 1 gün eğitim öğretime ara verileceği bildirilirken, Alaçam, Atakum, Bafra, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik, 19 Mayıs, Vezirköprü ve Yakakent ilçelerindeki okullarında eğitime devam edeceği bildirildi.

Erzincan’da kar tatili 1 gün daha uzatıldı

Erzincan"da kar tatili 1 gün daha uzatıldı. Son üç gündür Erzincan şehir merkezi ve ilçelerine aralıklarla etkili olan kar yağışı sebebiyle, il genelinde ilk, orta ve lise dengi okullar 1 gün daha tatil edildi. Son alınan tatil kararıyla Erzincan’daki okulların tatil süresi 3 güne uzamış oldu.

Erzincan Valiliğinden alınan bilgiye göre; il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi. Öte yandan; kar yağışı sebebiyle engelli ve hamile devlet memurları içinde 1 gün idari izin verildi.

Giresun’da okullara kar tatili


Giresun’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitim öğretime 1 gün ara verilirken, il genelinde 531 köy yolundan 390’ı ulaşıma kapandı. Giresun-Sivas karayolunda da ulaşım Eğribel Geçidi’ndeki yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle dün gece yarısından itibaren sağlanamıyor.

Aşırı kar yağışı nedeniyle, Alucra, Bulancak, Çamoluk, Dereli, Doğankent, Güce ve Şebinkarahisar ilçelerindeki tüm okullar, Giresun Merkez, Görele, Piraziz ve Tirebolu ilçelerinde de taşımalılar ile köy okullarında eğitim öğretime bugün ara verildi.
    
Yoğun kar yağışı nedeniyle Giresun’da 390 köy yolu da ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi’nden alınan bilgilere göre, Giresun merkezde 23, Alucra’da 33, Bulancak’ta 50, Çamoluk’ta 26, Çanakçı’da 13, Dereli’de 31, Doğankent’te 7, Espiye’de 26, Eynesil’de 2, Görele’de 18, Güce’de 15, Keşap’ta 24, Piraziz’de 15, Şebinkarahisar’da 59, Tirebolu’da 28 ve Yağlıdere’de de 20 olmak üzere 390 köyle ulaşım sağlanamıyor. Kapalı köy yollarının açılması için İl Özel İdaresi’ne ait ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Öte yandan Eğribel Geçidi’nde etkili olan aşırı kar yağışı ve tipi nedeniyle Giresun-Sivas karayolu ulaşıma kapandı.

Dün geceden beridir yolun ulaşıma kapalı olduğu öğrenilirken, Giresun’un iç kesimlerde bulunan Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçeleri ile Sivas’la olan karayolu bağlantısı sağlanamıyor.

Bolu"da Kar Tatili Uzadı

Bolu"da yoğun kar yağışının ardından Kıbrıscık ve Seben ilçeleri hariç tüm okullar yarın da tatil edilirken, engelliler ve hamilelerin izni hafta sonuna kadar uzatıldı.

İki günden bu yana şiddetini artıran kar yağışı kenti olumsuz etkiledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı giderek artınca Vali İbrahim Özçimen"den tatil açıklaması geldi. Kendisine ait twitter hesabından açıklama yapan Bolu Valisi Özçimen, “Kıbrıscık ve Seben hariç okullarımız yarın da tatil edildi. Engelli ve hamileler için tatil hafta sonuna kadar uzatıldı. Sağlık kurulu raporuyla belgelendirilmiş kronik hastalığı olan personel de hafta sonuna kadar izinli sayılacaktır” dedi.

Diğer yandan, gece saatlerinden beri hiç durmayan kar yağışı 200 köy yolunu da ulaşıma kapattı. Birçok köye elektrik verilemezken, il özel idare ekipleri de kapanan köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

(DHA)

Sizde Yorum Yapın Fikrinizi Paylaşın...
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YORUMLAR
  • Volkan Demirel’den derbi yorumu! Sneijder’in şutlarını...
  • Ekmeğin içinden öyle bir şey çıktı ki...
  • Kerem Bursin; Tuvalet bile temizledim
  • Bu sefer de kulağını kesti!
  • Kadir Doğulu’dan sevgilisiyle yeni poz
  • Sneijder’den Hagi itirafı!
  • Şok yarışma!
  • 50 yaşındaki adam beni satın aldı!
  • Elimizde sevişme görüntülerin var!
  • Ölen ninesinden gelen SMS şoke etti!

  Güncel KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN FOTO GALERİLER
  SON YORUMLAR