19 Eylül 2021 Pazar 14:29
 

Bahattin Şimşek'e Yapılan Yorumlar, Sert Sözler

29 Aralık 2020 Salı 14:51

Tartışmalı Fenerbahçe - Başakşehir maçında verdiği kararlar ile tüm spor medyasının tepkisini üzerine çeken Bahattin Şimşek, verdiği ve vermediği tüm kararlar ile medyada çok konuşuldu. Fenerbahçe'nin 4-1 kazandığı, Başakşehir'in 2 kırmızı kart gördüğü maçtan sonra yapılan yorumları sizin için derledik.

Tartışmalı Fenerbahçe - Başakşehir maçında verdiği kararlar ile tüm spor medyasının tepkisini üzerine çeken Bahattin Şimşek, verdiği ve vermediği tüm kararlar ile medyada çok konuşuldu. Fenerbahçe'nin 4-1 kazandığı, Başakşehir'in 2 kırmızı kart gördüğü maçtan sonra yapılan yorumları sizin için derledik.

Ali Ece "Bir Defolun da Futbol Yazalım"

Eğer Kadıköy’de maç varsa, benim mahallemde en az 10 futbol hakkında sorular cevaplamadan bir ekmek dahi alabilmem, Bahattin Şimşek’in iyi bir hakem olmasından bile daha zor! Tam tersine, bana maç öncesinde sorulan çoğu soru maçı yönetecek hakem ile ilgiliydi. Mahallemin fırınında çalışan Fenerbahçeli arkadaş bana Bahattin Şimşek'in hakemliğinden şüphe ettiğini belirtti. Ona kısaca Hakem bu akşam kimi yakar bilmiyorumama bu akşam hata yapmadan bir maç yönetmesi senin müzik sektörüne girip Zeki Müren olman kadar zor” kalebet dediğimde hep beraber güldük. Aslında Türkiye'de Türk futbolunun ağlanılacak hale gülüyoruz: Hiç kimse Türkiye Süper Ligi’nde maç yöneten lig hakemlerine güvenemiyor, Bahattin Şimşek gibi hakemler bu güvensizliği artırıyor: Gustavo’ya çıkarmadığı kart, Fenerbahçe’ye çalmadığı penaltı, Martin Skrtel faul yapmasına rağmen ve Rafael’in müdahalesi olmamasına rağmen iki sarı kart görmesi vs derken biz futbolseverlere, sahada ki futbolculara, teknik adamlara çok yazık oluyor.

Rıdvan Dilmen "Hakem Maçı Alıp, Fenerbahçe'ye verdi"

Hakem bugün maçı Başakşehir'den aldı, Fenerbahçe'ye verdi. Hakem skoru 0-0 olan bir maçta, daha oynanması gereken 80 küsür dakika varken, Fenerbahçe'nin yıldız Gustavo'yu atamadı. Hakem Gustavo'nun kırmızı kartını vermedi, Fenerbahçe'nin 2. golünde aut olması gereken pozisyonu korner olarak belirledi, Skrtel'in faul yapmasına rağmen Rafael'e sarı kart verdi ve ikinci sarı kartı gösterip, kırmızı kartla attı. Skora etki eden 3 karar. kalebet giriş            

Mehmet Demirkol "VAR Müdahale Etmeyecekse Neden Var?"

Faulü yapan kişi Martin Skrtel’in yerine Thiam'a dokunmayan Rafael’in kart görüp oyundan atılmasına karışmayan ya da karışma hakkı olmayan VARsisteminin varlığının tartışılması normal değil mi?

Maç skoru 0-1’ken Gustavo topa müdahale etmiş olmuş olsa bile Hasan Ali'nin bacağına sert bir giriş yapmasına, VAR’da 2 dakika izmesine rağmenverdiği sarı kartın kırmızıya dönemeyişi tartışılacak bir karar. Rafael’in bir pozisyonda 2 sarı görerek oyundan çıkmasıda öyle. Gelişi sertti ama faulü yapan Skrtel’di. kalebet bahis

Ahmet Çakar "Allah Belanızı Versin"

Allah kahretsin. Kadıköy de ciddi bir hakem katliamı yaşanıyor. Bir ligin nasıl içine edilir? Türk hakemleri destan yazıyor... Utanmazlar, ahlaksızlar. Türk futbolunu rezil ettiniz. Gencecik hakemleri tetikçi kullandınız. Allah belanızı versin.

Erman Toroğlu "Bu Hakemin Babası da Hakemdi"

Gustavo'nun yaptığı hareket bütün Lig'lerde kesinlikle kırmızı kart. Hakem o pozisyona sarı kart gösterdi. Bütün maçın kilit noktası bu pozisyon. Hakem sarı verdikten sonraVAR hakemi Cüney Çakır hakemi çağırdı. Hakem uzun süre pozisyonu izledi  ve kararını değiştirmediRafael'in Thiam'a kaydığı pozisyonda ise teması bulunmuyor. Hakemin VAR tarafından çağırılması ve pozisyonu kontrol etmesi gerekiyor.

Bu hakemin babasıda hakemlik yapıyordu. Bunlar buralara torpille gelen hakemler. Hakem aleminin hepsi kanser. Bunu Başakşehir’in kulüp yöneticileri bilmiyor muBaşakşehir şampiyon olduğunda Trabzonspor maçındaki görüntülerde bunların aynısı değil miydi? Bunları temizlemezseniz daha başınıza çok iş gelir.

Tüm takımların lehine penaltı verildiğinde konuşması gerekiyor, aleyhine verildiğinde değil. Göksel Gümüşdağ hakemlerin içini bilir.

Göksel Gümüşdağ "Maçtan çok hakemin öne çıktığı bir müsabaka oldu"

Maçtan daha çok Bahattin Şimşek'in öne çıktığı bir maç. Özellikle maçın 12. dakikasında Gustavo'ya verilmesi gereken kırmızı kart VAR'da Cüneyt Çakır gibi tecrübeli bir hakem olmasına rağmen verilmeyince Başakşehir oyuncularının psikolojik sıkıntıya girmesine sebep olundu.


Bu haber 29807 defa okundu

DİĞER HABERLER