29 Kasım 2022 Salı 23:51
 

Bakkal görünümlü eczane polisi bile şaşırttı

Bakkal görünümlü eczane polisi bile şaşırttı
26 Temmuz 2017 Çarşamba 15:17

Mersin'de polis ekipleri, Suriye uyruklu kişilerin çalıştırdığı 2 bakkala düzenlediği operasyonda izinsiz olarak satılan çok sayıda Türk ve Suriye patentli ilaç ele geçirdi. İlaçların yanında oksijen maskesi, tansiyon aleti gibi sağlık malzemeleri de ele geçirilirken, dükkan sahiplerinin yaptığı gizli bölmeler polisleri bile şaşırttı.

Edinilen bilgiye göre, polis ekipleri, Mersin'in merkez Akdeniz ilçesi Hal ve Siteler mahallelerinde Suriye uyruklu kişiler tarafından işletilen bakkal dükkanları içinde gizli bölmelerde bulunan ilaç ve sağlık malzemelerinin satıldığının bilgisini aldı. Bunun üzerine harekete geçen Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, belirlenen adresleri izlemeye aldı. Yapılan çalışmalar sonucunda bakkal dükkanının aynı zamanda eczane olarak kullanıldığını tespit eden ekipler, operasyon düzenledi. Suriye uyruklu Muhammet Aksurani, Mohamad Oaddah ve Muhammet Fasih Sekri isimli şahıslara ait olan bakkal dükkanlarına düzenlenen operasyonda çok sayıda Türk ve Suriye patentli ilaç ele geçirildi.

Eczacılar Odası yetkililerinin de katıldığı operasyonda ilaçlar tek tek sayılarak kolilere konuldu. İlaçların yanında oksijen maskesi, tansiyon aleti gibi sağlık malzemeleri de ele geçirilirken, dükkan sahiplerinin yaptığı gizli bölmeler polisleri bile şaşırttı.

Ekipler, Suriye uyruklu 3 kişiyi gözaltına aldı.
Bu haber 1516 defa okundu

DİĞER HABERLER