03 Şubat 2023 Cuma 16:48
 

Dışişleri’nden Almanya’ya iltica tepkisi

Dışişleri’nden Almanya’ya iltica tepkisi
11 Mayıs 2017 Perşembe 17:05

Dışişleri Bakanlığı, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ’yle bağlantılı bazı eski askeri personelin iltica başvurularının Almanya tarafından kabul edilmesini esefle karşıladıklarını bildirdi.

 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının iltica başvurularının Almanya tarafından kabul edilmesine ilişkin Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Konuya ilişkin bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

“Darbecilerin FETÖ bağlantılarını gösteren tüm kanıtlar ortadayken, Almanya’nın bu kararı, müttefiklik ruhuyla bağdaşmayan ve ülkelerimiz arasındaki çok boyutlu ilişkileri zedeleyen bir adım teşkil etmektedir. Alman makamları bu kararla, demokratik ilke ve değerler ile müttefikliğin gereklerini gözardı ederek, darbeci zihniyete müsamaha göstermiş ve kucak açmıştır. Almanya’nın, ilişkilerimizin köklü niteliğine ve güvenlik ve savunma alanındaki işbirliğimizin ruhuna aykırı olan bu kararını gözden geçirmesini ve ülkemizin, FETÖ dahil dünyanın en tehlikeli terör örgütleriyle eş zamanlı olarak yürütmekte olduğu mücadeleye gereken desteği vermesini bekliyoruz.

Bu haber 1238 defa okundu

DİĞER HABERLER