04 Şubat 2023 Cumartesi 19:18
 

El-Bab'ta son durum: 1 şehit 5 yaralı

El-Bab'ta son durum: 1 şehit 5 yaralı
25 Ocak 2017 Çarşamba 20:04

Türk Silavlı Kuvvetleri El Bab'dan acı bir haberi kamuoyuyla paylaştı. DEAŞ'lı teröristlerle çıkan çatışmada 1 askerimiz şehir olurken 5 askerimizde yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden akşam saatlerinde yapılan açıklamada Suriye'nin Kuzey'inde bulunan El Bab'ın Kabr el Mukri bölgesinde, terör örgütü DEAŞ mensuplarıyla sıcak temas sağlandı. 

Çıkan çatışmada 1 askerimiz şehit olurken 5 askerimizde yaralandı. Yaralı askerlerin hastanelere sevkedilerek tedavi altına alındığının belirtildği açıklamanın sonunda, şehide Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensuplarına ve Türk milletine başsağlığı, yaralı askerlere de acil şifa dileğinde bulunuldu.

DEAŞ EMİRİ KISKIVRAK YAKALANDI

Öte yandan 5 askerimizin şehit olduğu saldırı emrini veren DEAŞ'ın emiri Özel Kuvvetlerin yaptığı bir operasyonla kıskıvrak yakalandı. Yeri tespit edilen DEAŞ Emiri'nin yakalanması için Özel Kuvvetler düğmeye bastı ve bordo bereliler 5 askerimizin şehit edildiği 9 askerimizinde yaralandığı emri veren DEAŞ emirini ininde yakaadılar. Sağ olarak yakalanan emirin sorgu işlemlerinin başladığı belirtiliyor. 
Bu haber 1455 defa okundu

DİĞER HABERLER