03 Şubat 2023 Cuma 13:35
 

Rus jetleri yanlışlıkla Türk askerini vurdu: 3 Şehit

Rus jetleri yanlışlıkla Türk askerini vurdu: 3 Şehit
09 Şubat 2017 Perşembe 18:07

Fırat Kalkanı'nda El Bab'dan gelen haber şok etti. Rus Jetleri'nn yanlışlıkla vurduğu binada Türk askerleri vardı. Edinilen bilgiye jetlerin attığı bombalarla 3 askerimiz şehit olurken 11 askerimizde yaralandı. İşte O şok açıklamanın detayları...

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Rusya Federasyonu'na ait bir savaş uçağı tarafından DEAŞ hedeflerine yönelik icra edilen hava harekatı esnasında TSK unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden bomba ile 3 askerin şehit olduğunu, 11 askerin ise yaralandığını açıkladı. 


TSK’dan yapılan açıklamada, “Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde 9 Şubat 2017 tarihinde saat 08.40 sularında Rusya Federasyonu'na ait bir savaş uçağı tarafından DEAŞ hedeflerine icra edilen hava harekatı esnasında kazaen TSK unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden bomba ile 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 11 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personelimiz tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle hastaneye ulaştırılmıştır” denildi.


Rusya Federasyonu yetkililerinin söz konusu olayın bir kaza olduğunu ifade ettiği ve üzüntülerini ilettikleri belirtildi. Olayla ilgili inceleme ve çalışmaların iki tarafça sürdürüldüğü vurgulandı. Öte yandan, Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak üzüntülerini belirttiği ve başsağlığı dileğinde bulunduğu ifade edildi.

Bu haber 2105 defa okundu

DİĞER HABERLER