25 Mart 2023 Cumartesi 01:09
 

Şehitler Emin Güngör ve Sedat Atalay uğurlandı

Şehitler Emin Güngör ve Sedat Atalay uğurlandı
12 Şubat 2017 Pazar 11:36

Fırat Kalkanı Harekatı Kapsamı'ndaki operasyonlarda şehit olan iki asker memleketlerine uğurlandı. Gaziantep Havalimanı'nda yapılan törende gözyaşı hakimdi. Şehitlerden Uzman Çavuş Emin Güngör 40 yaşında, Uzman Çavuş Sedat Atalay'da 26 yaşındaydı.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'de şehit düşen iki asker, düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. 


Suriye'de dün terör örgütü DEAŞ unsurlarıyla girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Emin Güngör (40) ve El Bab’da Rusya’ya ait savaş uçağının kazaen vurduğu binada yaralanan ve dün tedavi gördüğü hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sedat Atalay’ın (26) naaşları, düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. 


Gaziantep Havalimanı'nda saat 10.15'te düzenlenen törenin ardından şehit Uzman Çavuş Atalay'ın cenazesi Erzurum'a, şehit Uzman Çavuş Güngör'ün naaşı ise Denizli'ye gönderildi. Törene Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, kurum amir ve müdürleri ile bazı siyasi partilerin temsilcileri, askeri erkan ve şehitlerin yakınları katıldı. Şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutları, silah arkadaşlarının omzunda Türk Hava Kuvvetlerine ait uçağa taşındı. Şehit yakınlarının güçlükle sakinleştirildiği törenin ardından şehitlerin cenazeleri memleketlerine doğru yola çıkartıldı.

Bu haber 1852 defa okundu

DİĞER HABERLER