12 Ağustos 2022 Cuma 12:58
 

Doğu'nun Hikayesi'ni dinlediniz mi!

Doğu'nun Hikayesi'ni dinlediniz mi!
22 Ocak 2019 Salı 15:47

Başarılı şarkıcı ve yorumcu Doğu’nun ilk single çalışması “Doğu’nun Hikâyesi”, müzik platformlarındaki yerini aldı.

Kendine has tarzı ve özgün çalışmalarıyla müzik dünyasınaiddialı bir giriş yapan  Doğu, ilk single’ı “Doğu’nun Hikâyesi”ni müzikseverlerle buluşturdu. Pop, fantezi veAnadolu müziğinin motifleriyle harmanlanan şarkılardan oluşan single, müzikdünyasına farklı bir bakış açısı getirecek.


Single’daki şarkıların aranjelerindeher ne kadar pop soundu kullanılsa da, single sözlerinde ve kendine hasyorumunda Anadolu motifleri taşıyan parçalardan oluşuyor.


YILDIZ TİLBE’NİNKATKILARIYLA!

Yaşar Kekeva Plakçılık etiketiyle yayınlanan veprodüktörlüğünü Murat Tuncer’in Aliço ile birlikte yaptığı mini albümün diğer 3parçası ise duygusal şarkılardan oluşuyor. Albüme ayrıca birçok sanatçınıneserlerini severek yorumladığı ünlü sanatçı Yıldız Tilbe de “Benim Ol” isimli eseriyledestek verdi.

Dört şarkıdan oluşan single’ın ilk video klibi, sözü vemüziği Aliço’ya ait olan,aranjörlüğünü ise Selim Çaldıran’ın yaptığı “Vuruldum” adlı hareketli parçaya çekildi. Müzik kanallarındayayınlanmaya başladığı andan itibaren büyük ilgi gören klibin yönetmenliğiniise Ali Eşitmez üstlendi.


“DOĞU” HAKKINDA:

1990 yılında Muş’un Varto ilçesinde doğan Doğu, müziğe küçükyaşlarda başladı. Genç yaşlarda arkadaşlarıyla birlikte kurduğu gruplaAvrupa’da müzik çalışmalarını sürdürdü. Birçok şehirde kalabalık kitlelerekonserler veren yorumcu, şimdilerde ise “Doğu’nun Hikâyesi” adlı 4 şarkılıksingle’ını müzikseverlerle buluşturup, hikâyesini anlatmaya devam ediyor.


Bu haber 10064 defa okundu

DİĞER HABERLER