25 Mart 2023 Cumartesi 00:50
 

Şeker Hastalığı Cinsellik Tedavisi Ve Mutluluk Çubuğu

26 Nisan 2022 Salı 12:25

En bilinen tabirle iktidarsızlık, erkek cinsel organının yeterli sertliğe ulaşamaması veya sert kalamamasıdır. Tütün ve aşırı alkol kullanımı, fiziksel aktivite yetersizliği gibi yaşam tarzına bağlı nedenler cinsel gücü etkilemektedir.

Erektal disfonksiyona neden olan hastalıkların başında kalp ve damar bozuklukları ve omuriliğe zarar veren hastalık veya kazalar gelmektedir. Ayrıca obezite ve şeker hastalığı da sertleşmede zorluğa neden olmaktadır. Aşırı stres, kaygı bozukluğu, partnerler arasında yaşanan sorunlar da iktidarsızlığa yol açabilen psikolojik durumlardır. Sorunun sebebinin doğru teşhis edilmesi tedavide kritik rol oynayacağından bu sürece doktor rehberliğinde başlamak en iyisidir.

 

Şeker Hastalığı Erektal Disfonksiyona Sebep Olur mu?

 

 Erektal disfonksiyon sanılanın aksine bir hastalık değil yaşanan bir hastalığın vuku bulan semptomudur. Diyabet yani şeker hastalığı kandaki şeker miktarını yükseltmesi sebebiyle damar sisteminin düzgün işleyişini bozarak cinsel birleşme sırasında penisin sertliğini koruyamamasına ya da hiç sertleşememesine neden olabilir. Şeker hastalığı olan kişilerde kalp ve damar hastalıklarına sık rastlandığı hatta kalp krizleri görüldüğü bilinmektedir. Vardenafil, tadalafil ve sildenafil ereksiyon sorunları için kullanılan ve oral yolla alınan ilaçlardır. Bu ilaçlar yan etki olarak kalp sorunlarına yol açarak kalp krizine neden olabilir. Bu nedenle şeker hastalığı cinsellik tedavisi için kullanılmaları doktorlar tarafından tavsiye edilmez.

 

Şeker Hastaları İçin İktidarsızlık Tedavisi Seçenekleri Nelerdir?

 

 Erektal disfonksiyon tedavisinde penise enjeksiyon veya vakum cihazları ile tedavi seçenekleri de vardır. Enjeksiyon tedavisi cinsel ilişki öncesinde penise ilaç zerk edilmesidir. İşlemin 5-10 dakika sonrasında cinsel organda sertlik başlar ve cinsel ilişkiye hazır hale gelir. Peniste ağrıya neden olabilir hatta doyum sonrası sertlik uzun süre devam edebilir ve her birleşmeden önce uygulanması gerektiğinden pratik bir yöntem değildir. Vakum cihazları da yine her birleşme öncesi kullanım gerektirdiğinden tercih edilmeyebilir.

 

Şeker Hastaları İçin İktidarsızlıkta Kesin Çözüm Nedir?

 

 Tıp dilinde penis protezi veya penil protez olarak bilinen yöntem kesin ve kalıcı bir çözümdür. Hem hasta hem de cinsel partner için keyifli deneyimler yaşatan protezlere bu sebeple halk arasında mutluluk çubuğu ismi verilmiştir. En çok tercih edilen 2 çeşidi vardır. Bunlardan ilki basit bir cerrahi yöntem ile takılması ve daha ekonomik olması ile ilk tercih olan tek parça protezdir. Pompalı sistemli penil protezler ilişki öncesi manuel olarak şişirilip sertleştirilir ve cinsel ilişki sonrasında yine elle yumuşak hale getirilir. Bu fonksiyon günlük hayatta protezin dikkat çekmesini önler.Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 


Bu haber 2346 defa okundu

DİĞER HABERLER