10 Temmuz 2020 Cuma 09:45
 

Fakirlere bedava elektrik dönemi başlıyor

Fakirlere bedava elektrik dönemi başlıyor
08 Ocak 2019 Salı 14:20

Sıkışan piyasaları rahatlatmak adına hükümetten bir dizi adım geldi. Bugün grup toplantısında bu adımları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal yardım alan 2.5 milyonun üzerindeki hanede elektrik faturasının devlet tarafından karşılanacağının müjdesini verdi.

AK Parti'nin TBMM'deki grup toplantısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihtiyaç sahibi aileler için aldıkları önemli kararı açıkladı.

ELEKTRİK DEVLET'TEN
Erdoğan şunları söyledi: "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, aylık 150 KiloWatt saate kadar elektrik türk porno tüketimlerini devlet olarak biz üstleniyoruz. Bu kapsamda yaklaşık 2.5 milyonun üzerindeki hanede, her ay ortalama 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılamış olacak."

SOSYAL YARDIM ALAN KİŞİ SAYISI
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre; Türkiye'de 2017 yılında 10 milyon 610 bin 928 kişi sosyal yardımdan faydalandı. Geçen yıllardaki artışla birlikte bu sayının 12 milyonu bulduğu öngörülüyor.
Bu haber 11319 defa okundu

Yardım

Nezaket
08 Ocak 2019 Salı 23:48

Allah'ın selamı bereketi üzerinize olsun iki çocuk annesiyim 1ve 5 yaşlarında Eşim işsiz kaldı çalıştığı firma iflas etti kirada oturduğum bodrum kata sel felaketinde tuvalet ve bonyo gider,lerinden şu bastı evim deki tüm eşyalarım kullanılmaz hale geldi mecburen borçlandık 22bin tl kredi borcum var ev KİRASI nı veremez haldeyiz iki çocuğumun boğazından geçeni sayarak verecek kadar kötü durumdayız fatura kira banka kredisi yiyecek gideri hayat yaşanmaz hale geldi sesimi duyurmak için yazıyoru

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER