03 Aralık 2022 Cumartesi 22:20
 

Van’da Ak Parti’de Taha Çoban görevden alındı!

Van’da Ak Parti’de Taha Çoban görevden alındı!
29 Aralık 2016 Perşembe 10:58

Van Ak Parti hafta başında basına gönderdiği basın açıklamasıyla kafaları karıştıran ve partinin il ve bölge teşkilatına ağır ithamlarda bulunan Van Ak Parti Gençlik kolları Başkanı Taha Çoban flaş bir kararla görevden alındı.

Salı günü Van’daki yerel basına mail yoluyla bir açıklamada bulunan Gençlik Kolları Başkanı Taha Çoban, parti teşkilatını sert bir dille eleştirmiş ve “Herkesin adamını bir yerlere yerleştirmeye çalıştığından yana” dert yanmıştı.


İL BAŞKANLIĞI SESSİZ KALMIŞTI

Ak Parti Van İl Başkanlığı bu açıklama karşısında sessiz kalmış ve herhangi karşı bir cevap vermemişti. Bugün açıklama yapan parti teşkilatı, Gençlik Kolları Başkanı Taha Çoban’ı parti tüzüğüne aykırı hareket ettiği için görevinden alındığını açıkladı. Taha Çoban’ın partiyi kötüleyen açıklamaları tüzüğe aykırı bulundu. Bunun dışında partiden açıklamanın detaylarına dair bir cevap gelmedi.


Kararı doğrulayan Taha Çoban, görevden alınma yazısının kendisine iletildiğini söyledi.

 

TAHA ÇOBAN O AÇIKLAMASINDA NELER DEMİŞTİ?


Van’da ve bölgedeki parti teşkilatlarında rant ve menfaat için parti içine sızan kişilerin olduğunu iddia eden Taha Çoban, İslam aleminde bunca sıkıntı,çile varken milyonların umudunu bağladığı Ak Parti Teşkilatları içindeki ihanetlere,haksızlıklara ve usulsüzlüklere artık tahammül edemediğini dile getirmişti.


Makam sahiplerinin olan biteni gördüğünü ama görmemezlikten geldiğini iddia eden Taha Çoban, bu kişilere haklarını helal etmediklerini, rant ve menfaatlerin ilahlaştırıldığını ve makam sahiplerinin kendi koltuklarından olacakları korkusuyla bunlara göz yumduğunu iddia etti. 

Bu haber 4157 defa okundu

Helal olsun

Ahmet ARİF
20 Şubat 2017 Pazartesi 04:14

samimi bir açıklama. ak partinin içine sızan fetö ve pkk yamdaslari partiyi bitirdiler. Genel merkez hiç mi görmüyor? Reise doğruları iletmiyorlar. Biz nelere şahit olduk artık nereye kadar. Böylelerini de partide barındırmazlar. Parti varsa böyleleri sayesinde var. Parti bunlar büyütür.

0 Beğendim
13 Beğenmedim
 
Yanıtla

Helal

mutlu YİLMAZ
13 Ocak 2017 Cuma 03:44

helal olsun dedikleri şey milletin kanayan bir yarasıdir tabi böyleleri görevden atılır. Serefsiz hainler görevlere getirilir aslında Reyisin yanına böyleleri gerek böyleleri

0 Beğendim
13 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER