29 Kasım 2021 Pazartesi 14:27
 

Fulham İlk Galibiyetini Aldı

Fulham İlk Galibiyetini Aldı
03 Kasım 2020 Salı 11:49

BobbyDecordova-Reid, AleksandarMitrovic'in yastıklı kafa vuruşuyla yakın mesafeden ScottParker'ın yanına yöneldi.

Ev sahibi dört dakika sonra önegeçmeyi ikiye katladı ve Mitrovic, topu 20 yarda dışardan muhteşem bir şekildevuran Ola Aina için dışarı atarken yine karıştı.Cottagers üçte bir sayıyayaklaştı ancak hem TomCairney hem de Decordova-Reid'in çabaları saniyeleriçinde golü attı.West Brom, ConorTownsend'in yanlış değerlendirilen çaprazınıgolsüz olduğunda üst direğe vurdu, ancak SlavenBilic'in tarafı 2020-21'de liggalibiyeti olmadan ve küme düşme bölgesinde Fulham'ın yerini aldı.

Bu maç, 2019-20'de Şampiyonadanyükselen iki taraf arasındaydı, West Brom, Wembleyplay-off finalinde Fulham'ınbatı Londra'daki rakipleri Brentford'u yenmesinden önce şampiyon Leeds'inardından ikinci geliyor.Ancak her ikisi de üst seviyedeki hayatı çok daha zorbuldular, Fulham altı maçtan sadece bir puan alırken,mariobet West Brom üç berabere kaldı ve üçünükaybetti.Townsend'in ortası neredeyse kaleci AlphonseAreola'yı yakaladığında,ancak ahşap işçiliğinden sektiğinde, ziyaretçiler neredeyse şanslı bir üçüncüdakika öne geçti. Ancak, daha sonra canlı AdemolaLookman'ın 20 yardmesafeden geniş çekimiyle ev sahibi daha iyi taraf oldu.

Fulham'ın açılış golü 26. dakikadaAntoneeRobinson'ın sol kanat çaprazını etkileyici Mitrovic ve Decordova-Reid'intüm müsabakalarda sezonun üçüncü golüne çevirdiği ile tehlike bölgesine geridönerken geldi.Ev sahibi takımın öne geçmesi sadece dört dakikasürdü. Aina sağ kanatta harekete başladı, Cordova-Reid ile bağlantı kurduve topu geri kaleye atarak Aina'nın yoluna geri koyan Mitrovic'in ayaklarınatopla oynadı ve zirveye güzel bir çaba gösterdi. Muhteşem bir Premier Lig golüiçin köşe.Andre-Frank ZamboAnguissa, moladan önce 3-0 bile olabilirdi ve kaptanCairney'den aldığı iyi bir koşunun ardından topu topladı ancak yalnızca WestBrom kalecisi Sam Johnstone'a şut attı.

Fulham, evinde Aston Villa'ya 3-0kaybettiğinden beri dört deplasman maçında koşuyordu, ardından ortak sahibiTonyKhan kulübün taraftarlarından özür diledi, ancak taraftarları bu gösteridensonra çok daha mutlu olacaktı.


Bu haber 43644 defa okundu

DİĞER HABERLER